Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки и клипове от обектива на Xperia Z
#26

Отчитам факта че на мрачно време се правят хубавите снимки. Няма контражурна светлина, цветната температура е неутрална и т.н.
Цитирай
Аксесоари
#27

[Изображение: dsc0023ysc.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

SONY XPERIA Z ! 08.03.2013 !
Цитирай
#28

Не съм много по снимките, но ето една на моята каручка Smile

Embrace the hate
Цитирай
#29

Пичове какво е HDR функцията на камерата?
Цитирай
#30

HDR - High Dynamic Range. Телефона прави няколко снимки с различни настройки силно осветена, средна стойност и тъмна. После софтуера ги събира в една снимка. Крайния резултат е снимка, която е добре осветена и няма тъмни очастъци. Ако някой може, нека да постне една без HDR и една с, така най-лесно ще добиеш представа.
Цитирай
#31

Благодаря за бързият отговор. Ще тествам и ще кача Smile
Цитирай
#32

N.Nikolov написа:HDR - High Dynamic Range. Телефона прави няколко снимки с различни настройки силно осветена, средна стойност и тъмна. После софтуера ги събира в една снимка. Крайния резултат е снимка, която е добре осветена и няма тъмни очастъци. Ако някой може, нека да постне една без HDR и една с, така най-лесно ще добиеш представа.
В ревюто бях постнал https://www.androidbg.com/forum/topic590...revyu.html
Цитирай
#33

Ето една и от мен от преди малко.
И една от PV808 за сравнение.
Цитирай
#34

[Изображение: dsc0095xc.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Изображение: dsc0116mq.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

SONY XPERIA Z Black
Цитирай
#35

^ Снимките ви са много хубави. В началото имаше нацупени, но мисля, че се получават страхотни кадри.
Ако някой качи и един клип няма да е зле. :thumbup:

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#36

AMG написа:^ Снимките ви са много хубави. В началото имаше нацупени, но мисля, че се получават страхотни кадри.
Ако някой качи и един клип няма да е зле. :thumbup:

И аз съм за качването на клип! Много ми е любопитно дали HD и FULL HD видео запис-а ще насича както попринцип с почти всички телефони... мисля да си хвърлям вече Xperia NEO-то и HTC-то и да взимам или XZ или HTC ONE X.... та да огледам всичко преди това xD

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#37

За клиповете- като всички останали телефони е, нищо особено, а и аз не съм очаквал, но снимките стават

Тук времето беше мрачно- поне на нашата позиция.
Тук малко наргиленце, след като подрифтирахме Tooth (замъглил съм лицата)
Филмови герои.
На слънце прави много добри снимки, но повечето са с хора и затова не ги качвам.
Цитирай
#38

Но ви препоръчвам да свалите клипа на компютъра и тогава да го видите, 'щото dropbox-a сваля резолюцията и клипа е далеч от истината.
Цитирай
#39

Защо на телефона снимките като ги преглеждам изглеждат супер яки.. а на компютъра цветовете са по бледи и като цяло са по-размазани ?
Цитирай
#40

1: на телефона имаш Bravia Engine
2: Дисплеят на телефона е по-малък от тоя на компютъра, пикселната гъстота е по-голяма и т.н..
3: При всички телефони е така.
Цитирай
#41

А може ли с някакъв софт. на компа да се направят с по-ярки цветове да стане горе долу като на телефона?
Цитирай
#42

За photoshop чувал ли си? Tongue
Цитирай
#43

на любителите на фотошоп няма да им хареса особено снимка от з, защото е силно обработена от софта на телефона, поне така каза един познат, които се занимава доста с обработка на photoshop/coreldraw и т.н.

Embrace the hate
Цитирай
#44

brutal_noise написа:на любителите на фотошоп няма да им хареса особено снимка от з, защото е силно обработена от софта на телефона, поне така каза един познат, които се занимава доста с обработка на photoshop/coreldraw и т.н.
Аз също работя целодневно с тези програми, но не забелязвам да е чак толкова голям проблем обработката. :unknw:

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#45

само за протокола: CorelDraw не е за обработка на снимки Offtopic
И дали във Photoshop или друга програма - няма значение. Снимката е такава каквато е
Цитирай
#46

от фотошоп не отлепвам, предавам чуждо мнение само Smile

Embrace the hate
Цитирай
#47

vaso22 написа:само за протокола: CorelDraw не е за обработка на снимки Offtopic
И дали във Photoshop или друга програма - няма значение. Снимката е такава каквато е
Дали така ще го кажем, или Corel PHOTO-PAINT, мисля е горе-долу все едно.
И да не съм в оффа, едно случайно фото.
http://dl.dropbox.com/u/72526223/DSC_0016.jpg
[Изображение: DSC_0016.jpg]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#48

garabetov написа:А може ли с някакъв софт. на компа да се направят с по-ярки цветове да стане горе долу като на телефона?

Калибрирайте си монитора и ще имате реалните цветове... не знам какъв е монитора ви, но не очаквайте на TN-TFT за 250 лева да имате изображение, като на S-IPS или MVA матрица, като дори последната не е кой знае какво.
Дори и да имате от по-добрите S-IPS матрици, пак е задължително да бъде калибриран, за да сте сигурни, че виждате реалните цветове от изображението. Wink
Цитирай
#49

И кой в къщи има спектрофотометър (i1 примерно) и ползва Eizo пак примерно? Tongue
Цитирай
#50

vaso22 написа:И кой в къщи има спектрофотометър (i1 примерно) и ползва Eizo пак примерно? Tongue
Предлага се на достатъчно места услуга - калибриране на монитор и струва не много пари. Не е нужно да е EiZO, има и други марки добри монитори (разбира се във високия им клас)


Ето и една снимка, за да сме и по темата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)