Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки и клипове от обектива на Xperia Z
#51

2 кратки видеота от Рали Варна:
http://dox.bg/files/dw?a=b65a96d842
http://dox.bg/files/dw?a=7cca208c7c

SONY XPERIA Z Black
Цитирай
Аксесоари
#52

Интересно ми е колко бързо снима телефона, защото се колебая кой да си закупя и се задълбавам в дреболии :Д HTC One прави нереално бързи снимки, интересно ми е Z-ката как се справя...
Цитирай
#53

Това ли имаш предвид под бързо?

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#54

В ревютата на ХТЦ-то четох за 20 снимки в секунда, но това също е впечатляващо. Дали са 5 в секунда или 20 ми е все тая, въпроса беше да снима бързо няколко последователни снимки, за да не изпусна момента.
Мерси за отговора :cheers:
Цитирай
#55

http://www.youtube.com/watch?v=RdawfVd91bo
http://www.youtube.com/watch?v=RyDGULbfk3Y
http://www.youtube.com/watch?v=uWh5KQq6keU
http://www.youtube.com/watch?v=ZQIPoSmeLDU

Ето малко клипчета от телефона, където свиря на пиано. Звукът не е лош, но трябва да намалям баса на колонките, че иначе мн се чува.
Цитирай
#56

the7one написа:http://www.youtube.com/watch?v=RdawfVd91bo
http://www.youtube.com/watch?v=RyDGULbfk3Y
http://www.youtube.com/watch?v=uWh5KQq6keU
http://www.youtube.com/watch?v=ZQIPoSmeLDU

Ето малко клипчета от телефона, където свиря на пиано. Звукът не е лош, но трябва да намалям баса на колонките, че иначе мн се чува.

Доста добре се справя със звука. Ти от своя страна доста добре се справяш с пияното :cheers:
Пробвай центъра на картината да е в ръцете ти, за да видим дали ще губи фокус, защото ми направи впечатление, че когато си вдигнеш леко ръката и фокуса мръдва.
Цитирай
#57

Дам на някои клипчета го има това леко поклатушкане на екрана. Не знам от какво е, но в някои други случаи го няма този проблем.
Цитирай
#58

Хора,аз съм тотално объркан!Като цяло телефона снима добре,но в стая и при дневна и при слаба светлина снимките стават доста зърнести.Пробвах разни настройки и тук там уцелвам читави кадри,но е голяма мъка.И за да не бъда голословен ето ви конкретно сравнение с НОУТ2.Коментара оставям за вас.Особено ясна е разликата,където детето яде на масата.Дори при лек ЗУУМ снимката от Z става зърнеста,сякаш е 2 Mpx :confused:
https://www.dropbox.com/sh/d2fjw9ljziwib4v/wUNPiCQzDD
Цитирай
#59

Пробвай "фокуса" с Burst mod, който хвалят в няколко други сайта. Очевидно проблема не е в сензора, а в алгоритъма, което е добре, защото може да се поправи при добро желание от страна на Сони Smile
Интересно ми е как аджеба снима предната камера, никой, никога не показва такива снимки в ревютата на който и да е телефон, а пък т'ва си е важна работа според мен. Ако не сте грозни като мен, покажете някоя снимка от предната камера.
Цитирай
#60

Няколко фотоса и от мен.
[Изображение: 030133738-big.jpg?r=0]

[Изображение: 030133740-big.jpg?r=0]

[Изображение: 030133742-big.jpg?r=0]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#61

Lewskarche написа:Пробвай "фокуса" с Burst mod, който хвалят в няколко други сайта. Очевидно проблема не е в сензора, а в алгоритъма, което е добре, защото може да се поправи при добро желание от страна на Сони Smile
Интересно ми е как аджеба снима предната камера, никой, никога не показва такива снимки в ревютата на който и да е телефон, а пък т'ва си е важна работа според мен. Ако не сте грозни като мен, покажете някоя снимка от предната камера.
Е къде един кадър от предната камера.Това е снимано вечер в стая на ел.крушка.
Това с бурст мод не върши работа при слаба осветеност.Не може да фокусира.
Цитирай
#62

Lewskarche написа:Пробвай "фокуса" с Burst mod, който хвалят в няколко други сайта. Очевидно проблема не е в сензора, а в алгоритъма, което е добре, защото може да се поправи при добро желание от страна на Сони Smile
Интересно ми е как аджеба снима предната камера, никой, никога не показва такива снимки в ревютата на който и да е телефон, а пък т'ва си е важна работа според мен. Ако не сте грозни като мен, покажете някоя снимка от предната камера.
Снимането в сериен/бърз режим не влияе по никакъв начин на фокусирането. Снимането в този режим предполага изображения с малко повече "детайл" (по-малко омазани). Предполага се, че това се дължи на по-малкото обработки на които се подлагат кадрите в този режим. Един вид шумоподтискането в този режим е по-малко и съответно омазва кадъра по-малко. Общо взето при снимане в добри условия от към светлина, ще имате повече "детайл" в изображението. При снимане при лошо осветление цветния шум ще е повече. Аз досега не съм забелязал проблем при мен, когато снимам при слаба осветеност (вечер в стая). :confused:
Цитирай
#63

uglyipl написа:
Lewskarche написа:Пробвай "фокуса" с Burst mod, който хвалят в няколко други сайта. Очевидно проблема не е в сензора, а в алгоритъма, което е добре, защото може да се поправи при добро желание от страна на Сони Smile
Интересно ми е как аджеба снима предната камера, никой, никога не показва такива снимки в ревютата на който и да е телефон, а пък т'ва си е важна работа според мен. Ако не сте грозни като мен, покажете някоя снимка от предната камера.
Снимането в сериен/бърз режим не влияе по никакъв начин на фокусирането. Снимането в този режим предполага изображения с малко повече "детайл" (по-малко омазани). Предполага се, че това се дължи на по-малкото обработки на които се подлагат кадрите в този режим. Един вид шумоподтискането в този режим е по-малко и съответно омазва кадъра по-малко. Общо взето при снимане в добри условия от към светлина, ще имате повече "детайл" в изображението. При снимане при лошо осветление цветния шум ще е повече. Аз досега не съм забелязал проблем при мен, когато снимам при слаба осветеност (вечер в стая). :confused:

Не си ме разбрал нещо, не случайно фокус е в кавички Smile Като съм казал фокус, съм имал в предвид Фокус - трик, номер, магия Smile
Цитирай
#64

Lewskarche написа:
uglyipl написа:
Lewskarche написа:Пробвай "фокуса" с Burst mod, който хвалят в няколко други сайта. Очевидно проблема не е в сензора, а в алгоритъма, което е добре, защото може да се поправи при добро желание от страна на Сони Smile
Интересно ми е как аджеба снима предната камера, никой, никога не показва такива снимки в ревютата на който и да е телефон, а пък т'ва си е важна работа според мен. Ако не сте грозни като мен, покажете някоя снимка от предната камера.
Снимането в сериен/бърз режим не влияе по никакъв начин на фокусирането. Снимането в този режим предполага изображения с малко повече "детайл" (по-малко омазани). Предполага се, че това се дължи на по-малкото обработки на които се подлагат кадрите в този режим. Един вид шумоподтискането в този режим е по-малко и съответно омазва кадъра по-малко. Общо взето при снимане в добри условия от към светлина, ще имате повече "детайл" в изображението. При снимане при лошо осветление цветния шум ще е повече. Аз досега не съм забелязал проблем при мен, когато снимам при слаба осветеност (вечер в стая). :confused:

Не си ме разбрал нещо, не случайно фокус е в кавички Smile Като съм казал фокус, съм имал в предвид Фокус - трик, номер, магия Smile
Аз много добре те разбирам,ама имах XPERIA S,сега Z и да ги карам с разни магии и да снимат добре(когато няма ярко слънце)?!За мен това просто не е оферта и СОНИ ме разочароват в това отношение!
Цитирай
#65

[Изображение: 2013-03-29%2013.03.37.jpg?w=AAAHNqEZIs8V...NkHoA_CAAQ]
[Изображение: 2013-03-29%2013.03.39.jpg?w=AADC9rZVBg8J...s3h9XcYWPA]
[Изображение: 2013-04-06%2018.09.04.jpg?w=AADxTKyvDxo6...i5Ybq3fj-Q]
[Изображение: 2013-04-10%2018.52.18.jpg?w=AABk20V0NSYn...Yp9uEus3Gg]
[Изображение: 2013-04-10%2018.53.52.JPG?w=AAC7dSR2C0Up...kbFRf1V1dw]
[Изображение: 2013-04-10%2018.59.54.JPG?w=AADK-waSP6EH...yviWdHJBEQ]
[Изображение: 2013-04-10%2019.00.10.JPG?w=AAABuT5ZDvJ_...4eA7uMTOmg]
[Изображение: 2013-04-10%2019.00.14.JPG?w=AAB-4d8ZdKlL...0UPA77NmEQ]
[Изображение: 2013-04-10%2019.00.59.jpg?w=AAAq3cQT0IIU...jfbCsehHYg]
[Изображение: 2013-04-11%2017.59.18.jpg?w=AAB5IHBkNhUq...y1dc3qAJhg]
[Изображение: 2013-04-12%2012.05.17.jpg?w=AACWLdJrNm19...MTDfZw30ZA]

Нокиата вижте какво прави със връзка от анорак и радиото свиреше. Снимките на дъгата и облаците са по време на дъжд, заради това има на някои снимки бели точици, които същност са дъжда.

HTC One Black
Цитирай
#66

[Изображение: 030161317-big.jpg]

Още от Козлодуйски бряг:
http://pago85.snimka.bg/nature/kozloduyi...a-z.745160 Smile

Не ми се смейте, още се уча Big Grin
Цитирай
#67

[Изображение: DSC_0037.jpg]
[Изображение: DSC_0043.jpg]

Embrace the hate
Цитирай
#68

Установих нещо много интересно! Днес си сложих последния cyanogen с работещата камера и забелязах, че няма шум при снимките на тъмно и на изкуствена светлина.

HTC One Black
Цитирай
#69

Имаш ли photosphere?
Цитирай
#70

holyshit написа:Установих нещо много интересно! Днес си сложих последния cyanogen с работещата камера и забелязах, че няма шум при снимките на тъмно и на изкуствена светлина.
Колега,ако това е вярно направо удрям задника в тавана!Аз имам телефона от десеттина дни и точно това много ме мъчеше.От няколко дни даже мислех да го пускам за продажба,защото камерата ми е много важна.Ей сега ще пробвам,дано да е истина!
Цитирай
#71

the7one написа:Дам на някои клипчета го има това леко поклатушкане на екрана. Не знам от какво е, но в някои други случаи го няма този проблем.

Здравейте на всички Smile

Изгледах клиповете на "the7one" и видях същата ужасия която ми се яви и на мен днес при опит да заснема клип. Постоянното нагласяне на автофокуса ме побърква и ме кара да си мисля че е нещо само на моя телефон :/ Не че е добре, но след като го видях и на други клипове съм малко по на себе си Tongue НО ВСЕ ПАК проблемът остава :/ :/ :/ особено в движение. Никой не може да ме убеди че от Сони са си мислили че всички ще снимаме клипове от статив и на място... Дори на клипа на "the7one" той си стои на място, но шибания автофокус му гони ръцете Huh Моля ви ако някой знае начина да се отървем от това постоянно автофокусиране по време на видео режим на камерата да го сподели тук Smile

Благодаря ви предварително Smile

П.С. Иначе в режим на снимка съм съгласен че автофокуса трябва да е по-гъвкав и динамичен

Sony Xperia Z , 13w12 Smile
Цитирай
#72

4i4o Misho написа:
the7one написа:Дам на някои клипчета го има това леко поклатушкане на екрана. Не знам от какво е, но в някои други случаи го няма този проблем.

Здравейте на всички Smile

Изгледах клиповете на "the7one" и видях същата ужасия която ми се яви и на мен днес при опит да заснема клип. Постоянното нагласяне на автофокуса ме побърква и ме кара да си мисля че е нещо само на моя телефон :/ Не че е добре, но след като го видях и на други клипове съм малко по на себе си Tongue НО ВСЕ ПАК проблемът остава :/ :/ :/ особено в движение. Никой не може да ме убеди че от Сони са си мислили че всички ще снимаме клипове от статив и на място... Дори на клипа на "the7one" той си стои на място, но шибания автофокус му гони ръцете Huh Моля ви ако някой знае начина да се отървем от това постоянно автофокусиране по време на видео режим на камерата да го сподели тук Smile

Благодаря ви предварително Smile

П.С. Иначе в режим на снимка съм съгласен че автофокуса трябва да е по-гъвкав и динамичен
Що не погледна в настройките преди да почнеш да си скубеш косите!Те вярно,че настройките са много и някой неща трудно се откриват.Сега подробно:
Камера > най-горе в дясно пипваш да ти се отвори лентата за избор на режим за снимане и третата икона е ВИДЕОКАМЕРА > влизаш там и пипваш долу в дясно кръстосани ключ и отвертка > намираш "режим на фокусиране" и маркираш "Едноточков автофокус"
Айде сега,снимай с кеф няколко яки клипчета за да се насладиш на качеството!
Цитирай
#73

Направени ми бяха настройките на видеото просто ... явно си е такава камерата и новите камери като цяло и ще трябва да свикваме с това. Ще видим какво ще покажат от Самсунг с S4 и така Smile

Sony Xperia Z , 13w12 Smile
Цитирай
#74

4i4o Misho написа:Направени ми бяха настройките на видеото просто ... явно си е такава камерата и новите камери като цяло и ще трябва да свикваме с това. Ще видим какво ще покажат от Самсунг с S4 и така Smile

Така, както го описваш звучи, като да си с настройки за следене на обект ..."следящ автофокус"... аз не съм имал проблем с фокуса по време на заснемане на клип.
Цитирай
#75

uglyipl написа:
4i4o Misho написа:Направени ми бяха настройките на видеото просто ... явно си е такава камерата и новите камери като цяло и ще трябва да свикваме с това. Ще видим какво ще покажат от Самсунг с S4 и така Smile

Така, както го описваш звучи, като да си с настройки за следене на обект ..."следящ автофокус"... аз не съм имал проблем с фокуса по време на заснемане на клип.

хмммммммммммм Huh Huh Huh Huh

Sony Xperia Z , 13w12 Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)