Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки и клипове от обектива на Xperia Z

Здравейте Smile никога не съм писала в форуми, незнам дали ще задам въпроса си на точното място, но ще съм много благодарна, ако ми кажете дали може да се прави снимка на екрана и ако е възможно как?
Цитирай
Аксесоари

Натискате едновременно бутоните за +/- на звука и вкл./изкл. на телефона и задържате
Цитирай

Успях Smile)))) леле много благодаря много много много Smile))))))
:bow:
Цитирай

Здравейте!Искам да задам въпрос на който не можах да намеря конкретен отговор във форума/възможно е да го има но аз да не съм разбрал... :/ .Някой може ли да ми каже кави настройки трябва да се направят за да имам добри цветове на Z?Снимките излизат бледи,няма наситеност на цветовете без значение къде са правени.В къщи или на открито.В момента когато правя снимката на екрана се вижда по същия начин.Сравнявам с S4 на дъщеря ми и резултата е трагичен...Явно проблема е в мен.Извинявам се ако на някой въпроса ми се стори елементарен но не съм много на ти с новите технологии.
Благодаря
Цитирай

Ето и от мене:

 Galaxy Note 4 N910F
Цитирай

malagavt написа:Здравейте!Искам да задам въпрос на който не можах да намеря конкретен отговор във форума/възможно е да го има но аз да не съм разбрал... :/ .Някой може ли да ми каже кави настройки трябва да се направят за да имам добри цветове на Z?Снимките излизат бледи,няма наситеност на цветовете без значение къде са правени.В къщи или на открито.В момента когато правя снимката на екрана се вижда по същия начин.Сравнявам с S4 на дъщеря ми и резултата е трагичен...Явно проблема е в мен.Извинявам се ако на някой въпроса ми се стори елементарен но не съм много на ти с новите технологии.
Благодаря

Сравни снимките на компютър и тогава ще видиш разликата!Z снима перфектно когато има светлина и може да се каже трагично при липса на такава!
Цитирай

Ето няколко снимки с програмата на Z1 която прави много снимки на куп

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

А тези са правени на ръчен режим за документи

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

след 4.3 има ли подобрение на камерата, защото моя Xperia T с 4.3 снима по добре от Z с 4.1
Цитирай

малко ъп на темата

[Изображение: DSC_0001.jpg][Изображение: DSC_1170.jpg][Изображение: DSC_1207.jpg]
[Изображение: DSC_1247.jpg]
[Изображение: DSC_1255.jpg]
[Изображение: DSC_1281.jpg]

Настройките са следните:
Manual
SCN - OFF
13MP
Focus mode - Single
Image Stabiliser - on
Цитирай

Тъй като камерата на ZL същата като на Z не мисля,че ще спамя по темата. Smile
Гледам предимно цветя и пейзажи снимате та аз "кривнах" в друга посока - хардуер.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

я пусни пик на сглобения комп, че ми стана итнересно Smile

P.S. Понеже получих предупреждение ето снимки :

[Изображение: acace.jpg]
[Изображение: zntfc.jpg]

Embrace the hate
Цитирай

Още три снимки включително и компа сглобен.
ПС: Предполагам,че притежателите на Z,ZL и ZR са забелязали една особенност на камерата: при снимане на близък обект снимката става супер,виждат се дори и най малките детайли,докато при снимане в далечина малките датайли са пълна трагедия - листа на дървета или трева примерно.Нядаявах се с по новите версии на Андроид-а Sony да коригират това,но уви - без успех за сега.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

Здравейте искам да попитам как мога да се направят папки и да си преместя снимките защото в момента всички снимки са заедно и разбъркано а искам да ги разделя и още един въпрос защо когато преместя снимките в SD картата завърта снимките и от вътрешна памет към SD може да се преместят а обратно да върнеш не може моля ако някой знае да помага благодаря предварително
Цитирай

Снимал съм на режим "Пейзаж" заради по наситените цветове.

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

Здравейте приятели. Не знам дали е точно тук мястото (извинявам се ако не), но отскоро имам з-тка гледах разни ревюта и прочие и виждам че на моята камера настройките са по различно наредени. Ще постна 1 снимка която намерих из интернет и 2 на моят телефон и ако някой може да ми обясни защо е така. Благодаря предварително :bow:
Снимката е от нета, а 2та screenshota са от телефона.
Цитирай

защото ти си със андроид 4.4.2 а шота е от версия до 4.2.2

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Със сигурност не е от версията на Андроид-а.При мен интерфейса на камерата не е мръднал от 4.2.2 насам,точно като на скрииншотите е.

Извинявам се за Offtopic

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай

моя грешка, извинявам се за невежеството си

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

И моя беше така с 4.2,точно от андройда е Tongue

 Galaxy Note 4 N910F
Цитирай

habib написа:моя грешка, извинявам се за невежеството си
Няма нужда да се извиняваш защото си прав с по-горното си мнение! :cheers:
Не само интерфейса се промени,но и начина по който снима.За мен има регрес от страна на Сони :whistle:
Малко стара снимка от ходене за риба:
Цитирай

и аз съм като Screenshot_2014-09-02-21-49-58.png с Android 4.4.2 KitKat
според мен има значение ако ъпдейта става от тела или от компа понеже от тела е отрязан и затова винаги е и с по малък размер.

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

хех Smile

ето някой друга снимка и от мен Smile първата е от мазето ми и си личи че на тъмно снима кофти Tooth а другите от балкона и за риба Smile
http://s28.postimg.org/dis4wvbxp/DSC_0555.jpg
http://s28.postimg.org/ltdy4p7hp/DSC_0609.jpg
http://s28.postimg.org/vbdp4qt65/DSC_0592.jpg
http://s28.postimg.org/90pu4rvvx/DSC_0660.jpg
http://s28.postimg.org/n4lpd633h/DSC_0646.jpg

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

и аз да се запиша с една панорама от В. Търново
и една проба на Background Defocus (не много добра)


1+6
9.0 Pie
Цитирай

Здравейте на всички !
Нов съм във форума и не знам дали тук е мястото да искам съвет .
Имам проблем със камерата на Xperia Z , проблемът е че правя клипове , които на телефона като се гледат са добри ,но
като кача клип във Фейсбук , качеството става отвратително .
Как ли не се мъчих да го настроя и не можах, някой път и със снимките става так , уж не пипам нищо по настройките .
Другият проблем е че не мога да го свържа чрез USB с компютъра си , това се получи от както му се прецака уж оригиналното зарядно , и се наложи да купувам друго зарядно , зарядно което го гледам с едни представки и за нокиа .
Ако някой има идея какво да правя с тези два големи проблема , нека пише .
Благодаря предварително !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)