Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живота на Батерията на Xperia Z - коментари и съвети.

как е според вас ?

Екран - 18%
Операционна система Android - 17%
Гласови разговори 15%
Режим на готовност - 13%
Телефонът не се използва - 11%
Телефон - 10%
Chtome - 9%
Изминало време 2д 4ч 19м 19с на батерия
Оставаща батерия - 43%
това е без Stamina или други програми за батерията ... със стоков 4.3 съм ... не знам за вас как е ,но за мен това е доволно.

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
Цитирай
Аксесоари

колега ще я пробвам ама едва ли е от това Smile пробвал съм подобни такива програми ама фаида йок Tooth

Sokolchev написа:колеги,от няколко дни ползвам програмката battery doctor,и мога да кажа че досега толкова много батерията не ми е изкарвала от както имам телефона,до момента вече 33 часа и има още 28% заряд,като имам около 30 мин. разговори,мобилните са пуснати и го ползвам като рутер в момента за лаптопа през wifi всички приложения работат като скайп,вайбър,fb,fb mesenger,ползвах навигация около 30 мин. поиграх на игри.пробвайте я

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

[Изображение: arx1393690416n.png] [Изображение: rgh1393690474x.png]


Здравейте,
имам проблем с ""Услугите на Google Play"" това ми точи половината батерия.
Някой знае ли какво точно ползва и как да го спра.
Сега спрях "потдръжката на резервни копия на приложенията при нулиране"
както опцията, "приложенията да ползват данни за местоположението"
(без да спирам генерално достъпа до местоположение GPS)

 Sony Experia Z 
Цитирай

може би гледаш много в ютуб
gocho_ написа:[Изображение: arx1393690416n.png] [Изображение: rgh1393690474x.png]


Здравейте,
имам проблем с ""Услугите на Google Play"" това ми точи половината батерия.
Някой знае ли какво точно ползва и как да го спра.
Сега спрях "потдръжката на резервни копия на приложенията при нулиране"
както опцията, "приложенията да ползват данни за местоположението"
(без да спирам генерално достъпа до местоположение GPS)

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

Мисля, че нещо ми точи батерията.От 5 часа и 15мин съм на батерия и имам 40%. Wifi е работил 4ч и 30 мин, екрана 3ч.Яркостта е на авто, 35 минути съм слушал музика, 25 минути браузване с chrome, 15 минути фейсбук и 15 минути тестове в антуту. Със стоков 4.3 съм и се чудя защо държи толкова малко? Имам подозрения за прил. Mediaserver, което ми е изхабило 10% чудя се дали да не рипеърна телефона или да го флашна с flashtool.

Sony Xperia Z Stock 4.2.2
Sony XU Black 4.1.2 @ 1.4 ghz
Цитирай

3ч дисплей на цената на 60% не е малко.

Нищо не прави. Mediaserver си прави кеш. Ще спре да го прави. А ти не трии никакъв кеш на снимките и музиката, за да не те тормози толкова.
Цитирай

От 16 часа съм на батерия, дисплей на автоматична аркост, 3ч включен дисплей, 2ч слушане на музика от walkman,25 минути игра на Dead Space и около 10 на GTA SA/CoD, 15 минути хром и 15 минути FB.Wifi е работил 14 часа, 3g 2. Имам само 14% батерия. Главният заподозрян който ми "точи" от батерията е "mediaserver" цели 25%, да попитам каква е тази шитня и според вас какво да предприема, защото се изнервих доста... Малко по-добре е от предният път, защото флашнах по-старият фърмъер(отново си е 4.3). Не трия никакъв кеш нито на снимки, нито на музика.

Sony Xperia Z Stock 4.2.2
Sony XU Black 4.1.2 @ 1.4 ghz
Цитирай

Ако знаеш колко съм търсил къв е тоя сопол Media Server... в крайна сметка се оказа, че този процес се появява при отварянето на всякакъв тип медия (филми, музика, клипове, снимки, игри и т.н.) т.е. няма как да се избегне точенето на батерията от процеса....освен ако не ползваш телефона за ало-ало
п.с. тоя въпрос също е обсъждан нееднократно....

Embrace the hate
Цитирай

В последно време нямам много време за ръчкане...резултатът е следния :

Embrace the hate
Цитирай

ето мойта батерия как се държи и според мен е перфектна при положение че всичко е вкл1чено нон стоп.скайп,вайбър,фб,мобилни,wifi,фб месенжера,ровене в нета,разговори и всекви други щуротий

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

ЕКРАН : 14 % ??? Брат ти вобще ползваш ли тела??? Tooth
Моя под 50 % не може да падне Tooth

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

Двата мксимума които ми е давал са...8:30~9ч. под товар (ровене в нета и гледне на видео в тубата),и 5 дена и 3 часа живот без пипне на нет и гпс.Разговори около 1:30~2ч.и около 20-30 снимки.

Sony Xperia Z
Цитирай

Днес в ръцете на жената.... Tooth Tooth
[Изображение: XjKc9Y5l.png]

Sony Xperia Z Black Pearl 13W13 -> Sony Xperia Z5 Gold 15W41 -> Huawei Mate 10 Pro Titanium Grey BLA-L29
Цитирай

cometes написа:ЕКРАН : 14 % ??? Брат ти вобще ползваш ли тела??? Tooth
Моя под 50 % не може да падне Tooth
колега,телефона прегрява от работене с него,точно затова ви се чудя от какво се оплаквате

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

14% екран означава че телефона едвам се ползва,поне аз така го разбирам Tooth
Sokolchev написа:
cometes написа:ЕКРАН : 14 % ??? Брат ти вобще ползваш ли тела??? Tooth
Моя под 50 % не може да падне Tooth
колега,телефона прегрява от работене с него,точно затова ви се чудя от какво се оплаквате

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

значи имате грешни представи за разбиранията,както и грешни за батерията Smile имате си някви приложения които ви смучат яко батерията,а се заблуждавате че е от екрана

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

здравейте, накой може ли да сподели за подобен проблем, батерията бива изсмуквана с невероятна скорост. Всичко това след последния ъпдейт, телефона е купуван от виваком. Дали някой не знае лек?
Цитирай

една тема по-надолу да беше отворил, но както и да е ...

По отношение на тези, на който батерията се харчи от Google Play services - дейнсталирайте приложението (намерете го в apps) и го инсталирайте отново, също спрете Settings > Location > Google Location Reporting. Аз лично съм disable-нал и google+ и още няколко google-ski изпълнения, които не използвам (google search, google play games, google newsstand...).
Ако след всичко това отново батерията се точи от Google Play services смъкнете от маркета GServiceFix, free е и трябва да помогне, за това е направен аппа

Sony Xperia Z
Цитирай

Колеги, какво ще кажете? Как е според вас положението на батерията?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

А на теб харесва ли ти положението с батерията ти? Smile
Цитирай

Сега ми харесва повече Wink


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ами супер тогава. Радвай му се на живота Smile
Дори и на неизползван телефон. Щом теб те радва, другите няма какво да ги питаш.
Цитирай

GH0STFACE, "сега ми харесва повече" беше с лека ирония, която ти явно не разбра, но както и да е. Тук не е мястото за подобни неща. Разбира се, че процентите на неизползван телефон са високи, но сега достигнаха до 7, което е добре, спрямо 31.
Цитирай

Не че не съм ти разбрал иронията, а ти не си разбрал моята.
Защото питаш ние какво ще кажем и дали ни харесва. Важното е не на нас да ни харесва, а на теб да ти харесва.
Цитирай

Здравейте тъй като не открих някой да е имал моят проблем реших да го напиша тук.
Телефонът е sony xperia z от около 3,4 месеца по време на разговор независимо дали аз се обаждам  след около 1мин. до 5мин. от разговора отсрещната страна ме чува а аз не го чувам, дисплеят ми показва че връзката не е прекъсната (преди това се чуват 2,3 къси звука)и трябва пак да се обаждам отново за да продължи разговора и тн. Батерията е заредена, местата са различни и сигнал ми показва че има. Възможно ли е проблема да е в настройките или е друг. Благодаря предварително.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)