Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живота на Батерията на Xperia Z - коментари и съвети.
#26

Установих,че при мен харчи МНОГО батерия media server-a , който явно се включва заедно с всеки плеър.Киллвах какви ли не процеси, но медиа сървъра продължава да си точи... Ще пробвам ден без музика да видим колко ще държи.

Embrace the hate
Цитирай
Аксесоари
#27

Media servera не е само за музика, а за всякаква медия: музика, снимки, клипове.

Общо взето и аз не мога да и хвана спатиите, сканира си когато иска но най-често мисля че се занимава с галерията, защото според мен това е най-често използваната медия от едно приложение или от друго.
Цитирай
#28

@pikpik, онази врътка помага ли- където го разреждаш до 0 процента за 12 часа, после го зареждаш 12 часа и някакви такив? Също на каква яркост ти е екрана- тя е автоматична, но и там може да се наглася също дали да е на макс или на мин? Браво за резултата, на мен макс ми е изкарвало около 4 часа до 10 процента на максимална автоматична яркост и стамина моуд. За стамината мисля, че помага само когато е в стендбай режим телефона, но ако се включва често, мисля, че харчи повече. Smile
Цитирай
#29

GH0STFACE написа:Media servera не е само за музика, а за всякаква медия: музика, снимки, клипове.

Общо взето и аз не мога да и хвана спатиите, сканира си когато иска но най-често мисля че се занимава с галерията, защото според мен това е най-често използваната медия от едно приложение или от друго.
Щом спра плеъра (пробвах със стоковия и power amp,като на amp-a махнах от папките всички ненужни, оставих само папката с музиката да си сканира) спира и процеса, включа ли плеъра почва пак, сутринта беше изял 50% от батерията тоя скенер.

Embrace the hate
Цитирай
#30

Резултатът на pikpik е много добър, като за съвременен телефон.
Гледам даже го е чакалял, че да направи ss на 1%... :thumbup:
S3-ката максимум ми е изкарвал 4 часа дисплей.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#31

the7one написа:@pikpik, онази врътка помага ли- където го разреждаш до 0 процента за 12 часа, после го зареждаш 12 часа и някакви такив? Също на каква яркост ти е екрана- тя е автоматична, но и там може да се наглася също дали да е на макс или на мин? Браво за резултата, на мен макс ми е изкарвало около 4 часа до 10 процента на максимална автоматична яркост и стамина моуд. За стамината мисля, че помага само когато е в стендбай режим телефона, но ако се включва често, мисля, че харчи повече. Smile
Определено помага врътката, само не го чакам да се зарежда по 20+ часа, но задължително до 0%(то нула няма в действителност, а изключва на 1%). Да, яркоста се наглася в автоматичен режим и при мен е някъде на 90% макс.
@AMG, животът на батерията ме задоволява напълно и определено е по-добре от на S III.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#32

За батерията не мога да преценя дали е добре за такъв клас телефон понеже старият ми телефон е на близо 8 години Rolleyes но до сега само веднъж ми е издържал 2 пълни дни ( 2 часа музика, 1 час говорене по скайп през 3G, 20-тина снимки, няколко клипа, да речем 30-40 мин. браузване и това е). Един ден ми кара при следните условия (приблизително) - ръчкане основно по настройките (всепак ми е само на няколко дена) около 2-3 часа макс, сваляне на основните приложения, 7-8 часа свързан към Wi-Fi (почти никакво браузване), ползване на навигацията (при 30-тина мин ми паднаха 12%, а при около 50 мин 25% от батерията) и преди да го заредя проверих и беше на около 3,45/50 ч. дисплей. Ще се радвам да изказвте мнения (при моето ползване)дали държи добре или има какво още да се желае.
Цитирай
#33

Един съвет от мен - тези приложения(имам предвид от стоковите), които не ползвате, или ги деинсталирайте(някои могат) или ги деактивирайте.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#34

Добре се държи

HTC One M9 Gunmetal Gray
Цитирай
#35

Ако някой друг има проблем с медиа сървър процеса , решението е да се спре медиа скенера при рестарт. Това става като се отвори терминал или през adb се пишат следните команди:
su
pm disable com.android.providers.media/com.android.providers.media.MediaScannerReceiver
Същата команда, но с enable съответно го включва отново.

Embrace the hate
Цитирай
#36

При мен проблема е с Карти - те ми хабят 72% от батерията, някой да даде съвет как да го реша този проблем?
Давам принудително спиране, но ефект няма Smile пак се стартира Sad
Цитирай
#37

^ да не би да ти е активиран Latitude?
Цитирай
#38

Който си е качил 10.1.A.1.434 и има проблеми с STAMINA mode при вкл/изкл не работи или който иска да си направи reset на STAMINA mode има решение на проблема:
Влизате в Sttings/Apps избирате ALL и намирате Extended Standby mode control, влизте и му правите Force stop и Clear data и след това правите рестарт с метода задържане Volume Up + Power ботона докато не извибрира веднъж. Dance

LG G4 █ Sony Xperia™ Z3 Compact
Цитирай
#39

Здравейте на всички които са си избрали SONY Z.
Предстои ми закупуване на този телефон съгласен съм с недостатъците му но никъде не успях да открия какво ще правим ако батерията се скапи или с след година се наложи подмяната и.
Далеч съм от мисълта че мога да си я подменя сам но има ли някъде обяснено как се процедира в подобна ситуация.
Съгласете се с мен че едва ли всеки може да си позволи смяната на телефон само защото батерията вече не държи както когато сме си закупили телефона.Ако е коментирано това в форума и не съм го видял се извинявам и очаквам да се отзовете с отговори и предложения за справяне на бъдещият проблем на притежателите на SONY XZ.
Цитирай
#40

Don_NUTSO написа:При мен проблема е с Карти - те ми хабят 72% от батерията, някой да даде съвет как да го реша този проблем?
Давам принудително спиране, но ефект няма Smile пак се стартира Sad


Не на Сони-то, имах този проблем. Оказа се, че не е самото приложение Google Maps, а друго приложение което се рефрешва на 5 минути всеки път иска да те локализира и използва GMaps. Като го изтрих се оправи.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#41

sveskovs написа:Здравейте на всички които са си избрали SONY Z.
Предстои ми закупуване на този телефон съгласен съм с недостатъците му но никъде не успях да открия какво ще правим ако батерията се скапи или с след година се наложи подмяната и.
Далеч съм от мисълта че мога да си я подменя сам но има ли някъде обяснено как се процедира в подобна ситуация.
Съгласете се с мен че едва ли всеки може да си позволи смяната на телефон само защото батерията вече не държи както когато сме си закупили телефона.Ако е коментирано това в форума и не съм го видял се извинявам и очаквам да се отзовете с отговори и предложения за справяне на бъдещият проблем на притежателите на SONY XZ.

Защо да не си я смениш сам? Има тук във форума линк как се разглобява телефона.

Ако не искаш сам, купуваш батерия и я даваш на сервиз да ти я смени!
Цитирай
#42

Благодаря за бързият отговор на The General .
Ако може един линк към този клип че не можах да го открия в форума.
Цитирай
#43

https://www.androidbg.com/forum/post848359.html#p848359
Цитирай
#44

Много изненадващо за мен, но втората ми бройка с първият заряд докара 5:35 ч. дисплей. :thumbup:

Понеже на доста хора давах разни съвети около батерията, сега ще постна направо тук няколко(разбира се всичко е според личните предпочитания). Ако се сетя още нещо ще допълвам.
  • 1. Режим STAMINA - при него мисля е ясно какво прави, за какво служи и няма да го обсъждам.
  • 2. Стоковите приложения, които не са ви нужни, ги деинсталирайте/деактивирайте.
  • 3. Минавайте на 3g при необходимост, не го дръжте включен винаги.
  • 4. Изключете Достъп до моето местоположение. При някой приложения се изисква, за това преценете как да си правите настройките(локацията) за времето примерно.
  • 5. Активните програмки за времето, час ... им дайте по-голям интервал на обновяване(по лична преценка).
  • 6. Влизате в менюто/настройки/Xperia и там на Настройки за информ. за употреба, махнете отметката/даективирайте.
  • 7. Влизате в менюто/настройки/опции на разработчика(активирате го) и на Мащаб на прозореца на анимация, Преход на мащаба на анимация, Продължителност на анимациите - правите настройките на .5х
  • 8. При по-ниска яркост на дисплея, времето за работа естествено се удължава.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#45

С всичко съм съгласен освен с 3G.Идеята на стамината е да спира и 3г-то Smile

Embrace the hate
Цитирай
#46

Но когато работиш с телефона и не ползваш интернет, защо ти е 3G включен...само да точи батерия!
Цитирай
#47

Да, при мен са постоянно вкл и 3г и wifi и музика + разни различни приложенийца. Снощи го махнах от зарядното към 12 и резултата до момента е следния :

Embrace the hate
Цитирай
#48

GH0STFACE написа:Но когато работиш с телефона и не ползваш интернет, защо ти е 3G включен...само да точи батерия!
Абсолютно. Аз за тази цел, съм си сложил в падащото меню бърз достъп за смяна от 2g на 3g.
[Изображение: cqs1364904945z.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#49

STAMINA не работи . В началото като го взех като го пусна одвояваше времето за ползване от 1 ден на 2 два. А сега примерно ми показва 7 час. Пускам го и пак ми показва 7 часа така е от няколко дни. Някои да помогне с нещо :facepalm: :facepalm:
Цитирай
#50

Показанията в момента не са верни, но си работи коректно. Просто данните са според твоето предишно потребление. Ако направиш на телефона един ресет, ще ти показва големи цифри отново, но до няколко заряда.

Едит: По молба на колеги, качвам две шотчета направени преди малко от моят телефон.
Ако не друго, поне ще съм калибрирал добре батерията в сток състояние за следващият му собственик.

[Изображение: NjziB.png]

[Изображение: QSjEq.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)