Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живота на Батерията на Xperia Z - коментари и съвети.
#51

Stamina при .434 не работи читаво: http://www.xperiablog.net/2013/04/05/xpe...-firmware/
Цитирай
Аксесоари
#52

Една седмица се доверявах на СТАМИНА режима. Има някакъв ефект, но има и странични дефекти: успях да пропусна няколко важни мейла ( имам впредвид, че късното получаване на някоя информация, може да я направи неценна Smile ). Работя с телефона много: снимам различни екрани (bug tracking), пиша мейли, разговарям, дебъгвам wifi мрежи. Изкарва ме 18-24 часа батерията.

Искам да споделя с Вас, колко радостен съм от 2 дни - ползвам Juice Defender Plus. С малко къстъм настройки постигам около 2,15 пъти повече живот на батерията ( в часове около 40-44), като на всеки 15 минути (по мое предпочитание) си получавам известията чрез 3г връзка. Led индикаторът си работи нормално. Програмата я купувах за галакси с2, там също постигнах много добри резултати ( 2,5 пъти увеличаване живота на батерията) като използвах и автоматична Wifi локализация (която се самообучава - не очаквайте веднага да има подобрение!). На практика, тези които познават програмата отдавна, са видяли, че Сони просто я са я изкопирали (почти) и са си лепнали ново име Стамина Smile Нищо чудно да се появи и обновление на Стамината, с възможност периодично да активира данни или wifi, за да се актуализират приложенията. JuiceDefender е чиста програма от спам, bloatware и др. (разбира се платената версия Smile ) Не товари телефона. Аз лично си купих Плюс версията, а ultimate версията разучих чрез blakmart-a Smile

Поздрави, Камен.

LG G5
Цитирай
#53

Здравейте,

Току що си закупих телефона и в момента, в който пиша правя първоначалния заряд след тоталното изтощаване на фабричния заряд на батерията. Въпросът ми е: След този първи 12-часов заряд да я изтощя ли отново до дъно, докато се загаси сам апарата и да направя още един 12-часов или един стига? Освен това видях че @pikpik по-рано е споменал че разрежда до дъно и така включва всеки път или не съм разбрал правилно? @pikpik всеки път ли хабиш до край преди да сложиш на зарядно?

Благодаря предварително и се извинявам ако съм повторил вече зададен въпрос Smile

Поздрави!

Sony Xperia Z , 13w12 Smile
Цитирай
#54

Да, първите 6 пъти изтощавах батерията до изключване на телефона и го зареждах от юсб-то на компютъра.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#55

При зареждане с по-малък ток (усб 0.5А) се постига по-пълно зареждане един вид. И това е доста полезно за батерията. Зарядното на сони нз колко ампера е, но поне 1 ще има май. Препоръчвам ви да зареждате от пц, когато не бързате и от зарядното, само когато бързате Big Grin

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#56

Благодаря Ви за бързите отговори Smile А какво ще кажете за док-а защото си поръчах един от Амазон? Той на колко ампера е има ли представа някой? Smile

Sony Xperia Z , 13w12 Smile
Цитирай
#57

Ми той е май само пластмасата (стойката) и кабел. Така че, където го вържеш толкова ще е Big Grin

Samsung S22 Ultra

Цитирай
#58

Благодарско Smile

Sony Xperia Z , 13w12 Smile
Цитирай
#59

Ето и една снимка от мен,колко изкарва батерията с много малко говорене и с много малко "игра" с телефона,няма изключения към Стамина-та:
[Изображение: screenshot2013041618111.jpg]

SONY Xperia Z
Цитирай
#60

pikpik написа:Да, първите 6 пъти изтощавах батерията до изключване на телефона и го зареждах от юсб-то на компютъра.
мислех че ще отнеме доста време да ми се зареди телефона от усб на лаптопа ама то се зареди до 100% за три часа,нормално ли е това???
пс:телефона беше на направената от мене док станция.

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай
#61

Нормално е да се зареди за толкова.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#62

Имам следното питане - днес, след здраво ползване, GPS, музика и игри, програмата за батерията ми показа близо 44 градуса Huh Казано честно много се се уплаших и го оставих да се поохлади като за 15 мин. стоене на спокойствие смъкна 5-6 градуса и по нататък стигна 28-30 градуса.
Та питам опасно ли е тази температура за батерията/телефона и евентуално как би се отразило на батерията?
П.П.Програмата е Battery HD Pro
Благодаря.
Цитирай
#63

PGM_01 написа:Имам следното питане - днес, след здраво ползване, GPS, музика и игри, програмата за батерията ми показа близо 44 градуса Huh Казано честно много се се уплаших и го оставих да се поохлади като за 15 мин. стоене на спокойствие смъкна 5-6 градуса и по нататък стигна 28-30 градуса.
Та питам опасно ли е тази температура за батерията/телефона и евентуално как би се отразило на батерията?
П.П.Програмата е Battery HD Pro
Благодаря.
Здравей колега!!! По въпроса за това дали е опасна температурата от 44 градоса за телефона, не се плаши за подобен вид температура на тела. Това е най- честата температура която ще виждаш след подобно ползване ( ГПС, игри, музика, филми и т.н.) Моя лично е стигал до 45,7 градоса след подобна употреба и му няма нищо. Имай предвид, че и топлото време и температурата на ръката оказва влияние на градосите на телефона. Smile А до колкото това дали се би отразило на батерията по някакъв начин, не бих казал, че влияе на живота на батерията или на телефона като цяло! Поне аз до сега не съм имал проблеми с Z- така или с друг мои телефон по повод прегряване. За това не му мисли на телефона а си го ползвай със здраве и наслада! :cheers: :thumbup:

SONY XPERIA Z <<< Sony Ericsson Xperia NEO <<< Sony Ericsson K800i <<< Sony Ericsson F500i Smile Smile Smile
Цитирай
#64

Аз преди време си бях забравил едно сони w550 на таблото на колата и беше толкова горещ, че не можеше да се пипне, въпреки това работеше без грешка, което ме кара да мисля, че под 100 градуса всичко е относително безопасно и никога не съм се притеснявал. Друг е въпроса, че след 1 час игра на Шадоу Гън телефона загрява и системата клоква процесора първо на 1,2гхз, а после и на 1гхз, което води до леко лагване понякога.
Цитирай
#65

а после сам ли се връща на големите честоти или трябва някаква манипулация?
Цитирай
#66

Когато се смъкне температурата се връща сам.
пп одеве имаше зарядно+шадоу гън и се клокна на 600мхз :ддд
Цитирай
#67

Мойта батерия е много зле изкарва макс 2 часа. Screen on и медия сървър бая точи. 12 часа беше 95% сега е 58 играл съм 10 минути Irton man Sad

LG G3 Titanium Grey, Ipad Mini White,Xiaomi Mipad
Цитирай
#68

Имам следният проблем. Притежавам телефона от 5 дни и всеки път когато съм го зареждала преди това батерията съм я изтощавала до 0%. И днес направих същото.
Днес отново го заредих, беше на 100%, поразцъках го малко и падна с 2-3%, след това го оставих за около 30мин. и като се върнах батерията ми беше на 85%. До де разбера каква стана и падна на 70, а сега е на 63%. За сега си стои на 63%, обаче как така ще падне толкова бързо без да е ползван, без никоя програма да е включена и с включена Stamina Mode.
Та се чудя дали просто телефона ми не е отчел нещо правилно и с това "поразцъкване" батерията е паднала повече от 2% или батерията на телефона е дефектна и има нужда да го сменям. Защото надали Глобул ще ми се зарадват. Sad Sad Sad

Sony Xperia Z Black
Цитирай
#69

Не разреждай батерията до край, по този начин я убиваш!Погледни и в настройките, разхода на батерията, ако друго приложение, освен екранът използва над 50%, значи то е причината, но мисля че пада така, заради постоянния пълен разряд, който правиш.
Не съм толкова наясно с батериите, за това, извинете ме, ако греша!

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#70

четох статия от Sony и те пишат че батерията не се разваля от честото и кратко зареждане
сигурен съм че и не вреди да я чакаш да се изхаби цялата и след това да я зареждаш до 100 % но няма да имаш проблеми ако си я зареждаш за по 20 минути акп нямаш време
хубавото в случая е че се зарежда много бързо батерията
Цитирай
#71

Последният път успя да издържи около 2 дни и 15 часа Smile
Цитирай
#72

На мен ми се струва, че като зареждам през усб батерията ми пада по- бързо... И сега всички сме чели, че не трябва да е без заряд една такава батерия, а в същото време на pikpik резултатите са впечатляващи...
И още един въпрос: как изключвате 3Г- то и ползвате нет в същото време през edge?
Четох някъде, че някой правел така за да пести батерия и в същото време да му влизат чат съобщенията примерно.
Цитирай
#73

Понеже има хора, казващи, че с новия софт батерията пада по-бързо, да споделя, че при мен при включена STAMINA и изключения за Туитър, Gmail, Abv,Yahoo,Skype и Viber за два часа ми падна с около 5% от пълна батерия.Мисля, че е нормално.
Цитирай
#74

Да този разход на батерия е впечатляващ , аз днес просто се изумих . Станах в 11:05 и махнах тела от зарядното , приятялактаа в момента и е в Турция и прочетох какво ми е писала , по сле малко разцъках фейсбука , след 30 мин работа батерията беше падна с около 15 %, вкл. стамина изключение само на вайбер и месинджъра , след това рест тела и без успех !
Цитирай
#75

_VicTor4o_ написа:Да този разход на батерия е впечатляващ , аз днес просто се изумих . Станах в 11:05 и махнах тела от зарядното , приятялактаа в момента и е в Турция и прочетох какво ми е писала , по сле малко разцъках фейсбука , след 30 мин работа батерията беше падна с около 15 %, вкл. стамина изключение само на вайбер и месинджъра , след това рест тела и без успех !
И при мен батерията точи здраво, само с браузване за 30 мин. Заминаха 10%.Дано да се оправи след няколко заряда...

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)