Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живота на Батерията на Xperia Z - коментари и съвети.
#76

НЕ ОСТАВЯЙТЕ БАТЕРИЯТА ДА ПАДА ПОД 10%,а крайно рисковано е да падне до 0%.Съвета е от инженер в сервиза на Нокия.Не съм аз тоя инженер,мой приятел е!Това с тоталното изтощаване и зареждане може да вдигне малко капацитета,но да НЕ се прави постоянно,а един път на няколко седмици.А и факт е,че не начина на зареждане,а начина на ползване прави разликата Wink
Цитирай
Аксесоари
#77

propov написа:НЕ ОСТАВЯЙТЕ БАТЕРИЯТА ДА ПАДА ПОД 10%,а крайно рисковано е да падне до 0%.Съвета е от инженер в сервиза на Нокия.Не съм аз тоя инженер,мой приятел е!Това с тоталното изтощаване и зареждане може да вдигне малко капацитета,но да НЕ се прави постоянно,а един път на няколко седмици.А и факт е,че не начина на зареждане,а начина на ползване прави разликата Wink
Секи си говори различни неща за батерията,на кого да вярваме сега,аз например немам възмозност да го зареждам преди 22:00 а до тогава ми е под 10%

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай
#78

веднъж в месеца до долу и догоре. въпросът е дали докато изгасне както казва пикпик..?
Цитирай
#79

Smile Най- добре си е когато телефона си подаде сигнал и светне индикатора в червено на 15%/14% тогава да се зарежда според мен. Поне аз си зареждам телефона така и си работи перфекно! :thumbup: Dance

SONY XPERIA Z <<< Sony Ericsson Xperia NEO <<< Sony Ericsson K800i <<< Sony Ericsson F500i Smile Smile Smile
Цитирай
#80

В никакъв случай не оставяйте батерията на телефона ви да пада.
Защото има много приложения които работят на заден фон и могат да източат заряда в батерията който се пази и е нужен за да даде старт да се зарежда батерията. На мен така ми умря телефона и трябваше да го нося. на сервиз
Цитирай
#81

^ ясно е, че не е много препоръчително често да пада до 0% батерията, но пък твоето обяснение е лишено от всякаква логика!!!
Цитирай
#82

Телефона най-вероятно ще го продадете преди да му се скапе батерията (изключвам дефектирали бройки) . Както и да го зареждате поне 2 години ще издържи без да има последствия. Аз лично 1 път в месеца го оставям да остане тотално без ток и тогава го бодвам на зарядното за няколко часа без да го включвам за да се калибрира батерията. В някои случаи е имало разлика, в други не. През останалото време го зареждам всяка вечер, с останала батерия от 10 до 60% . Слагам го на зарядно към 12 и сутринта го махам от зарядното.

Embrace the hate
Цитирай
#83

sinclar1 написа:В никакъв случай не оставяйте батерията на телефона ви да пада.
Защото има много приложения които работят на заден фон и могат да източат заряда в батерията който се пази и е нужен за да даде старт да се зарежда батерията. На мен така ми умря телефона и трябваше да го нося. на сервиз
Ми то не чак да умира телефона,но наистина има вероятност батерията да остане без "стартов" ток и се държи като умряла.Гадно е,щото телефона просто не стартира и човек почва да се тревожи какво му става!И да,случва се и има логика,що да няма логика(@GHOSTFACE)?Според мен няма логика да се рискува с 0% батерия.Щото то е ясно,че щом свети нещо то не е точно нула и никога не знаеш колко близо си до истинската нула,която ще те прати в сервиза.
Цитирай
#84

Няма логика, защото не е обяснено може би както трябва.

Както го обяснява колегата, става ясно, че като ти се изключи телефона самичък на 0%, приложения в бекграунд продължавали да работят и изхарчвали резервата в батерията....а това всички знаем, че няма как да стане, защото на изключен телефон приложенията не работят нито на бекграунд, нито на форграунд.
Цитирай
#85

GH0STFACE написа:Няма логика, защото не е обяснено може би както трябва.

Както го обяснява колегата, става ясно, че като ти се изключи телефона самичък на 0%, приложения в бекграунд продължавали да работят и изхарчвали резервата в батерията....а това всички знаем, че няма как да стане, защото на изключен телефон приложенията не работят нито на бекграунд, нито на форграунд.
Е да,за това си прав.Въпроса е кога всъщност се самоизключва телефона?Точно тук има една тънкост с която и аз не съм много наясно.Аз мисля,че на практика телефона се самоизключва преди да се стигне до реалната нула на батерията.Така се самосъхранява и си оставя "две глътки" енергия за да може да реагира в даден момент някаква команда,примерно да почне да зарежда.Обаче ако при това положение няколко пъти го насилиш да го включваш и като нищо ще го изцедиш до под жизнения минимум.
Цитирай
#86

Няма логика ! Дори да е на 0.0000000000000000 при включване на зарядно трябва да реагира. BIOS-a на компа как реагира след като си го оставил 5 минути без батерия ( за да се ресетне) и отделно пц-то е аут оф ток? Софта няма нищо общо със зареждането на батерията, говорите пълни безсмислици..поне не заблуждавайте останалите Smile

Embrace the hate
Цитирай
#87

Просто понякога батерията пада толкова много, че са нужни 3-4 минути на телефона, докато се зареди един първоначален заряд, с който да е достатъчен за включване на телефона. Случвало ми се е на няколко пъти, с различни телефони, не е приятно, защото въпреки, че знаеш какво става, все пак има доза съмнение "Дали пък...?"
Цитирай
#88

колеги стига с тази глупост че като стигне 15% и трябва да се зарежа веднага,по голяма глупост от тази не бях чувал,и другото което е поне при мен,стане ли на 0% батерията изгасва почти на секундата и след това като на всеки нормален телефон логично е да се зареди поне 5 мин за да успее да се стартира

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#89

Колеги в батерията има чип, който следи напрежението и когато то падне (по спомен) под 2,7 V изключва и на практика прекъсва веригата. Това се прави с предпазна цел, защото има вероятност да се взриви батерията(поради химични състав на батерията и настъпващите процеси в нея при разряд под 2,7V). На практика до подобен разряд на батерията е трудно да се достигне защото нашите телефони изключват на около 3,5 V, изтощаване на батерията до 3,2 V е безопасно за батерията. Лошо е ако телефонът Ви се изключи и се опитвате да го стартирате непрекъснато или го оставите дни без да го включите на заряд.
Цитирай
#90

Най-добрият съвет за "по-добра батерия" е да Не минавате на .253. Какво ли не опитах, но се видях с батерия, чак като се върнах на .434
Цитирай
#91

Аз защо нямам проблеми с батерията на .253 ? Стига спамихте, дали сме достатъчно много съвети, има 23498203482 източници, от които можете да получите инфо, ако на нас ни нямате доверие Tongue Ако мислите процедурата за прекалено сложна, може би трябва да се ориентирате към някой айфон или win mobile... там така или иначе няма толкова достъп колкото дава андроид :cheers:

Embrace the hate
Цитирай
#92

brutal_noise написа:Аз защо нямам проблеми с батерията на .253 ? Стига спамихте, дали сме достатъчно много съвети, има 23498203482 източници, от които можете да получите инфо, ако на нас ни нямате доверие Tongue Ако мислите процедурата за прекалено сложна, може би трябва да се ориентирате към някой айфон или win mobile... там така или иначе няма толкова достъп колкото дава андроид :cheers:


Колега много ми е интересно ползваш ли телефона, щом казваш че нямаш проблем с батерията, а тук всички се оплакваме от нея Smile

SONY XPERIA Z
Цитирай
#93

И аз не съм доволен от батерията на .253 ...Доста бързо се топи дори и без много ровичкане.. Confusedtupid:

[h] Samsung Galaxy S V  Shimmery White + 16GB MircoSD Samsung + Spigen Slim Armour  [/h]    
Android   Stock KitKat 4.4.2 Android
Цитирай
#94

Батерията не е лоша но не е и нищо особено. Смея да твърдя че при 253 батерията е много по добре отколкото при миналия firmware
Цитирай
#95

donbesni написа:
brutal_noise написа:Аз защо нямам проблеми с батерията на .253 ? Стига спамихте, дали сме достатъчно много съвети, има 23498203482 източници, от които можете да получите инфо, ако на нас ни нямате доверие Tongue Ако мислите процедурата за прекалено сложна, може би трябва да се ориентирате към някой айфон или win mobile... там така или иначе няма толкова достъп колкото дава андроид :cheers:


Колега много ми е интересно ползваш ли телефона, щом казваш че нямаш проблем с батерията, а тук всички се оплакваме от нея Smile
Kакто беше споменал на друга тема изглежда че не особено,цитирам думите му... brutal_noise е написал: "Моята със стамина и разрешени само обаждания, смс и 1 клауд и общо време в включен дисплей час и половина издържа два дни и 2-3 часа преди да стигне до 10% и да плъгна телефона"

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай
#96

Да колега, ползвам я Smile Всеки ден се зарежда телефона , но го слагам на зарядно с по 30-40% батерия останали, като през деня се ползва поне по 8 часа за музика + клипове + фб + снимки + някой друг клип + хда Smile Общото време с вкл дисплей е над 2 часа ВИНАГИ Smile И като се има в предвид, че процесора ми е най-ниския стандарт (това може да се провери през терминал...) не държи на особено много ъндърволт и т.н. ми се струва доста добре. Пробвал съм без да слушам музика нон стоп и изкарва 5+ часа дисплей Smile Това ако не е добре не знам...
П.п. като не ми е важен мейла за кво да ми е активен !?!?! Напоследък просто изключвам дата-та, но пък за сметка на тва wifi е вкл постоянно... не може да ти синхронизират 304823498234 приложения и да очакваш батерията ти да изкара 3 седмици без да я зареждаш, кво искате от телефона? Пробвахте ли S4 или One ? S4 ЯДЕ батерията.... уанката не издържах и 20 минутен тест заради отвратителния UI Smile Абе .... говорете си Smile

Embrace the hate
Цитирай
#97

Аз съм на 253 и нищо не спирам само Backup and Restore и в стамината има messenger I viber ,но в началото беше доста зле батерията Android OS имаше голяма консумация и по 100-120мб изпратени на ден ! спрях Backup and Restore и всичко заспа Smile

LG G3 Titanium Grey, Ipad Mini White,Xiaomi Mipad
Цитирай
#98

Как се маха Backup and Restore?
Цитирай
#99

Settings---->Backup&Reset и махаш отметката на Backup my data Smile

LG G3 Titanium Grey, Ipad Mini White,Xiaomi Mipad
Цитирай

Благодаря, дано наистина се пооправи батерията Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)