Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живота на Батерията на Xperia Z - коментари и съвети.

theworldleader написа:Благодаря, дано наистина се пооправи батерията Smile
едва ли е от това Tooth при мен никога не беше отметнато и харчеше здраво Big Grin
сега след 2-3 дена ще споделя как се държи след като ъпдейтнах с .307 :capitulation:

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай
Аксесоари

Мисля че, с новия ъпдейт 307 батерията се държи доста по добре за пръв път ми се случва на ден и полвина да съм на 50%

LG G4 █ Sony Xperia™ Z3 Compact
Цитирай

Здравейте! От 2 дена батерията ми се топи като пролетен сняг! Без да се ровя много в него едва издържа 1 ден, а преди ъпдейта до 3 дена!Махнал съм всички приложения които точат но незнайно как от 100% за 3-4 часа батерията пада на 50%.Днес от 50% за 2 часа падна на 5 без да говоря и да се ровя!Какво му става на тоя телефон? :facepalm:
Цитирай

Имаш някое активно приложение, или софтуерен проблем. Ползвай някоя програма, виж какво ти точи батерията и го спри/изтрий/ ограничи Smile

Embrace the hate
Цитирай

как да видя кое ми точи батерията?
Цитирай

Настройки -> Захранване -> Инф. за бат.
Цитирай

Прекалено доволен.
100% сутрин от работа в 6:00, до преди малко 00:10, 75%.
Не изключвам и това, че имам над 10, 15 разговора, сърфиране в интернет, снимки и тем подобни Smile Dance

Xperia Z Black - Carbon! 5.1 -------> Xperia Z3 Compact 6.0.2 -------> HTC M7 One -------> S7 Edge - Silver Titanium -------> Honor View 20
Цитирай

LegEnda написа:Прекалено доволен.
100% сутрин от работа в 6:00, до преди малко 00:10, 75%.
Не изключвам и това, че имам над 10, 15 разговора, сърфиране в интернет, снимки и тем подобни Smile Dance
колега ти да не си включил акумулатора от колата Smile малко нереално ми се вижда това,то един най тъп телефон му пада поне малко батерията за целия ден,а за този.....

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Тука май ще се раздават нобелови награди за прототипи на перпетуум мобиле Tooth Wink
Цитирай

Ако се замислите не е нереално... разговори и сърфиране, к'во толкова е правил. Ако си е спрял фейсбука и е сърфирал през добър уифи с ниска яркост на дисплея, нормално Smile Още повече, може да е следвал и останалите съвети за пестене на батерия, работата си е съвсем реална.
Цитирай

Аз мога да ви кажа за моя че когато го взех а той е 13-та седмица ми държеше батерията по 2 дни с по около 1 час та и отгоре разговори, постоянно включен вифи на работа и вкъщи и отделно малко 3Г. Така че колегите които са си взели телефона преди няколко дни няма как да знаят Smile

SONY XPERIA Z
Цитирай

От два дена сум с телефона и съм много недоволен от батерията ,трагедия. аз съм с 10.1.1.А.1.253 -има ли друг подобен проблем с тая версия?Батерията пада буквално за няколко часа без да я мъча .Кажете някой читав ром за бг.Досега не саъ ползвал сони и незнам как се флашва .минах от самсунг на сони а там е много лесно с один .Мога ли да убия ако сложа неподходящия ром .Като го взех веднага го ъпдейтнах и незнам преди това как е било .Неочаквам да ме издържа по два дни ,но поне един ден е задължително.
Цитирай

Аз също съм от скоро с този телефон и при опита да източа фабричното зареждане отиде 4 дена , че и повече , след първото зареждане обаче батерията падна по - бързо , а второто беше кошмарно .... сутринта го оставих да се зарежда и чак към 8 вечерта се беше заредил на 86% , но тук идва и другата уловка .... чаках го още два часа да стигне до 100% , но уви той така и не мръдна от тези 86% и сега си топи батерията като побъркан. Само за да вляза в настройки и да затворя някой процес (незнайно за мен защо веднага след това се активира отново) ми коства по 2-3 % и повече ... и това всеки път при всяко влизане и излизане без да ползвам абсолютно никакви приложения на всичкото от горе съм с включена стамина. Не съм особено запознат с този телефон (имах х10-ка но там беше друга работа) та се извинявам за това , но все пак всеки тръгва от някъде нали ? Та бих се радвал някой да сподели мнение за това какво се случва , благодаря ви предварително
ПП- Вече започна да ме таксува по процентче на минута ровене Tooth

Sony Experia Z , SE Experia X10
Цитирай

Слагайте update 307.Разликата е огромна!!!!!аз бях с 253 и безмалко да продам телефона заради батерията.Сега все едно съм с друг телефон
Цитирай

Сега като се зачетох в системните му характеристики пише , че е с версия на андроид 4.1.2 и версия на компилацията 10.1.а.1.350 , мнения какво да правим ? Сега му правя следващо зареждане и от 17 часът до сега сме на 40%

Sony Experia Z , SE Experia X10
Цитирай

Със 253 го свалям от зарядното в 8.00 часа и е 15.30 съм на 25%,сега с 307 в момента е 19,30 и съм на 40%при яко ръчкане .сложи 307 на моя отговорност и ще усетиш разликата веднага .Аз се бях вбесил много защото предния ми телефон беше ноте2 и представи си с него 2 дена а със сонито ....307 е решението на проблема с батетията .флашвай и после ще ми благодариш :-)
Цитирай

Вземи си хубаво зарядно!ако се разрежда по бързо от колкото се зарежда може и зарядното да е проблема.специално този телефон се зарежда много бързо .
Цитирай

Горе долу колкото моя калпазанин във времето на зареждане .... но падането е сигурно 5 пъти по - бързо Tooth като го захапах да хабя батерията забелязах , че за играене от 43% падна до 14 за 30 мин. Между другото имаш лично :thumbup:

Sony Experia Z , SE Experia X10
Цитирай

Аз съм доволен от батерията. Dance Днеска забелязах,че са минали 3 дена.
Цитирай

nCuXaPaA написа:Аз съм доволен от батерията. Dance Днеска забелязах,че са минали 3 дена.
3 дена и ти е на 60 %??? Tooth А бе пич ти вобще включваш ли тела Tooth като гледам и скрийна ти е на 9% Tooth
еми така и моя може да изкара толкоз Tooth ама какъв е смисъл от такъв тел тогава Tooth

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

Хегатон, ти да не го зареждаш на някое от онези екологични колела с динамо Big Grin
Виж зарядното дали е наред, огледай го за дефекти по кабела или на порта, пробвай на различен контакт, пробвай с усб от пц-то, пробвай с друго зарядно. В краен случай, прави си хард ресет.
Цитирай

cometes написа:
nCuXaPaA написа:Аз съм доволен от батерията. Dance Днеска забелязах,че са минали 3 дена.
3 дена и ти е на 60 %??? Tooth А бе пич ти вобще включваш ли тела Tooth като гледам и скрийна ти е на 9% Tooth
еми така и моя може да изкара толкоз Tooth ама какъв е смисъл от такъв тел тогава Tooth
Телефона него оставям изключен само го рескам през седмицата 2-ти в прочем яркоста ми е на минимум за това май е на 9 % Tooth слушал съм музика,интернет просто не играя много игри...
Цитирай

СЛАГАЙТЕ ОФИЦИАЛНИЯ 4.2.2 И КРАЙ С ЛОШАТА БАТЕРИЯ!!!!!
Цитирай

Lewskarche написа:Хегатон, ти да не го зареждаш на някое от онези екологични колела с динамо Big Grin
Виж зарядното дали е наред, огледай го за дефекти по кабела или на порта, пробвай на различен контакт, пробвай с усб от пц-то, пробвай с друго зарядно. В краен случай, прави си хард ресет.
На зарядното пише ''Green Heart'' ?! някаква измишльотина

Sony Experia Z , SE Experia X10
Цитирай

Вземи на заем от някого друго зарядно. Т'ва green heart e проект на Сони свързан с екологичността на продуктите им, може да се прочетеш тук http://blogs.sonymobile.com/about-us/sus...r-choices/
Вероятно има няк'ъв дефект, щом след толкова време не се е оправило, смени зарядното или хард ресет на телефона, като преди това си направиш фул бекъп на картата памет и няма да загубиш нищо, освен няколко минути.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)