Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живота на Батерията на Xperia Z - коментари и съвети.

Зарядно не съм сменял , направих хард ресет и сега сякаш е по добре ... зареди се много бързо , оправи се бъга с 86-те процента и стигна на макс 100 и батерията пада доста по-бавно от преди , но все пак започна ли да го човъркам започва едно точене .... имам чувството ,че ако го човъркам без да спра до макс 2 часа е паднала

Sony Experia Z , SE Experia X10
Цитирай
Аксесоари

150-180 минути игра на Heroes of order and chaos на wifi и съм от 100 на 5%, нормално е... За сравнение ще ти кажа, че при същата игра на ЛГ оптимус 2х ми падаше за 90-100 минути, а на С3 за 120-150 минути. Аз съм доволен от напредъка Big Grin
Цитирай

Колеги споделете как се държи батерията с .423?
При мене няма за сега кой знае каква разлика

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

Аз забелязвам голяма разлика когато не го ползвам и екрана е изключен, иначе си се държи не с особена разлика спрямо 4.1.2 ромовете.

Device: Sony Xperia Z3 D6603
ROM:
Stock Lollipop 5.0.2 // 
23.1.A.1.28 // VIVACOM
Цитирай

От няколкото часа с 4.2.2 генерални изводи не мога да направя,но за сега батерията се държи много по-добре :cheers:
Цитирай

Няма Никаква разлика в живота на батерията в следствие 4.2.2 или поне аз не виждам такава за 1 седмица и нещо ползване.
Цитирай

момчета имам проблем много бързо ми пада батерията какво да на правия? ?? vesion 4.1.2 съм. точно пот камерата подържа някаква топлина. интересното че нямам ъпдейт за 4.2.2

GALAXY S4
Цитирай

lenovoidepad написа:момчета имам проблем много бързо ми пада батерията какво да на правия? ?? vesion 4.1.2 съм. точно пот камерата подържа някаква топлина. интересното че нямам ъпдейт за 4.2.2
Дай малко повече информация де!Да ти приличаме на врачки Smile ?Колко дни,часове,минути издуржа телефона с едно зареждане?Нещата са мноооого относителни!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

еми да кажем с един зарят някаде към 1-2часа особено когато е ключен wi-fi. също така когато говоря по тел,за белязах че дърпа и то яко от батерята.също и прес 3г то,особено когато гледам някой клип в youtube. и яко ми загрява.
междо дръгото гледам че има ъп. до 4.2.2. а аз съм с 4.1.2 но неми дава за ъпдейт.

GALAXY S4
Цитирай

Между другото моята ламя нещо се засити Tooth вече не иска толкова да си яде батерията , а не съм бутал нищо по него - тоест нито съм ъпдейтвал софтуери нито нищо (та аз дори не знам как да си го ъпдейтна до 4.2.2 :whistle: ) и стана забележително издържлив (в сравнение с преди) , но не ми е понятно защо ? :huh2:

Sony Experia Z , SE Experia X10
Цитирай

Заминах на вилата на почивка, пак говоря но по-малко, играя си но по-малко...и си забравих докинг станцията в къщи - в резултат съм 3 дни и 30% батерия, дали ще изкара 4?
Цитирай

pesho00 написа:Заминах на вилата на почивка, пак говоря но по-малко, играя си но по-малко...и си забравих докинг станцията в къщи - в резултат съм 3 дни и 30% батерия, дали ще изкара 4?
Колега нарочно ли си играеш с болката ни сега Confusedtupid: ние гледаме да изкараме макс по 14-16 часа a ти ни говориш за дни :facepalm:

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

Странното е, че аз днес бях доволен от батерията на телефона. Снощи, преди да си легна изключихте телефона на 10-11% и го включих към зарядното, часа беше към 11-12-1, не си спомням с точност - ще ви излъжа. И днес го извадих към 1 часа. Досега процентите на батерията са 72, при положение, че днес 1-2 часа музика без спирка, както и камерата към 5-6 часа. А в миналите дни, по същия начин, като бях навън, музика за 1-2 часа и камерата по същия начин и нивото на батерията вече беше 45-50%. ^^

Sony Xperia Z | Samsung Galaxy S3
Цитирай

pesho00 написа:Заминах на вилата на почивка, пак говоря но по-малко, играя си но по-малко...и си забравих докинг станцията в къщи - в резултат съм 3 дни и 30% батерия, дали ще изкара 4?

И продължава да работи!!! (близо два часа разговори!)

[Изображение: misc.php?item=33480&download=0&secure_str=392t58997]

и една игричка на робо дефенс (около 30 минути) и много карти Wink
Цитирай

pesho00 написа:
pesho00 написа:Заминах на вилата на почивка, пак говоря но по-малко, играя си но по-малко...и си забравих докинг станцията в къщи - в резултат съм 3 дни и 30% батерия, дали ще изкара 4?

И продължава да работи!!! (близо два часа разговори!)

[Изображение: misc.php?item=33480&download=0&secure_str=392t58997]

и една игричка на робо дефенс (около 30 минути) и много карти Wink
3 дена и 16 часа??? А бе пич ти вобще включваш ли тела  Confusedtupid: като гледам и скрийна ти е на 18 %
еми така и моя може да изкара толкоз ама какъв е смисъл от такъв тел тогава :facepalm:

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

Не знам какво животно са ми дали от мтел след като ми го подмениха със умрелия, но вчера го скапах буквално. Някаква игра свалих и се зарибих по нея и съм играл над 4 часа с изключена стамина от 85 падна на 48 а и уолкмена беше включен през част от тия 4 часа.

Sony Xperia Z [Black Pearl]
Цитирай

Човека като си е забравил зарядното кво искаш колега ? Да го източи за 3 часа и после к*р комуникации...И аз напоследък моя не го ръчкам много, просто нямам време, 4 дни издържа без въобще да се изключва wifi/3g , без стамина и със синк на гугъл акаунта + служебен мейл.

Embrace the hate
Цитирай

А бе не знам, но моя нещо взе да се излага, след като го похвалих, че два дена не го бях зареждал при положение, че го ръчкам... Вече като го зареждам го изключвам, сутринта към 12 часа го извадих и по навик с кафето и цигарите си пускам музика през телефона, но главно през YouTube и за няма и 30 минути ми свали 19 процента от батерията... просто не е реално, сега взех да спирам няколко от програмите, които не са ми нужни, но не знам... също така и STAMINA режима е активиран, въобще не знам... Не си бях ръчкал телефона от доста време, може би от последната му хвалба в темата, която беше преди около три-четири дена, ако не и повече... а от вчера гледам, че батерията взе да ме разочарова. Да взема и аз да го root-на и да слагам 4.2.2?

Edit: Погледнах датата на миналото мнение, била е на 11, значи е изминала цяла седмица, от както не го бях ръчкал.

Sony Xperia Z | Samsung Galaxy S3
Цитирай

Руута к'во общо има с ъпдейта ? Слагаш си флаштуул на пц-то , теглиш някой тфт и блъскаш рома в телефона :cheers: П.п. загрее ли , батерията отива МНОООГОООо бързо, правих му разни стрес тестове на моя и установих, че ако го ползваш да речем 4-5 минути , оставиш го, след известно време пак 4-5-10 минути , пак го захвърлиш да почива и т.н. може да изкараш близо 6 с вкл. дисплей за един заряд. От друга страна, решиш ли да го точиш наведнъж както и левскарчето беше обяснил (ако не се лъжа) горе-долу 2-3 часа в зависимост от натоварването. Така или иначе цъкам на игри предимно докато съм в "белия дом" така че за мен не е такава драма Smile

Embrace the hate
Цитирай

Хора, при мен държи батерията докато не направя от 3 до 3:30 часа включен,екран ( остават ми около 10 % батерия след това)
Дисплея ми работи на минимум при Auto mode.
Въпросите ми са и при вас ли работата на екрана се ограничава до тези часове ( без да се играе на игри) и дали случайно Auto Mode на дисплея хаби повече батерия, въпреки че е на минимум?
Цитирай

Аз имам голям проблем, зарежда се за 6 часа пада за 1.5 дисплей без игри само малко нет малко музика, не съм с оригинално зарядно, според вас от каде да почвам с андроник 4.2.2 съм, и какъв е update 307.
Цитирай

svv_90 написа:Аз имам голям проблем, зарежда се за 6 часа пада за 1.5 дисплей без игри само малко нет малко музика, не съм с оригинално зарядно, според вас от каде да почвам с андроник 4.2.2 съм, и какъв е update 307.
Като за начало колега си смени зарядно с оригинално зарядно, от зарядното може да ти е проблема с батерията. С оригинално зарядно по принцип телефона се зарежда от 0% до 100% за 3 часа максимум!

SONY XPERIA Z <<< Sony Ericsson Xperia NEO <<< Sony Ericsson K800i <<< Sony Ericsson F500i Smile Smile Smile
Цитирай

the7one написа:При мен всичко е наред,даже съм очарован от батерията. С доста ползване издържа нормално 1 ден.
и аз също съм очарован от батерията за сега ми държи доста Smile

SAMSUNG GALAXY NOTE 4 BLACK
Цитирай

Вчера пробвах с оригинално зарядно, същата работа, също и ресет проблемите са два
1 много бавно зареждане
2 много бързо пада батерията винаги с 90 минути дисплей при положение включен стамния и само нет влизам по малко
Цитирай

здравейте аз съм с компилация 10.1.А.1.350 някой може ли да ми даде мнения ,има ли смисъл да я сменям и впечатления от батерията ? при мен още не съм я тествал на нон-стоп точене , но с нормално ползване докъто си бях на село със Stamina ON , около 30 мин. разговори около 1 час дисплей кам 20 мин браузване , 20 мин игри , 10-20 мин камера ми изкара кам 40 часа , забелязах че когато е с изключен екран батерията ми пада доста бавно с около 1% на 1-1:30 часа , но пусна ли да играя игра например Real Racing 3 за около 20-30 мин батерията ми пада с около 15-20 % ... със версия 4.1.2 съм , а чета че някой вече имат ъпдейт до 4.2.2, а аз нямам ... на какво се дължи това ? телефона не е купуван от БГ.. донесен ми е от Англия

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)