Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живота на Батерията на Xperia Z - коментари и съвети.

Има някой брандове в Англия, които все още не са пуснали всички ъпдейти, но при всяко положение трябва да имаш нещо по-ново като актуализация. Закачи го към SEUS / Pc Companion и би трябвало да те пита дали искаш да ъпдейтваш. Иии да като цяло има смисъл от ъпдейтите Cool

Embrace the hate
Цитирай
Аксесоари

[Изображение: 6620907s.jpg]

Мисля че е много зле положението
Цитирай

Колко време е бил включен дисплея ? Колко време е бачкал walkman-a ?

Embrace the hate
Цитирай

brutal_noise написа:Колко време е бил включен дисплея ? Колко време е бачкал walkman-a ?

48 минути на Walkman

3 часа и 4 минути на дисплей
Цитирай

Е значи е нормално.

Embrace the hate
Цитирай

yoankking написа:
brutal_noise написа:Колко време е бил включен дисплея ? Колко време е бачкал walkman-a ?

48 минути на Walkman

3 часа и 4 минути на дисплей

Хах, ти какво повече искаш? За толкова претенциозни клиенти, Сони трябва бая да се напънат.
Цитирай

От два дни имам проблем с батерията. Пада много бързо без да правя каквото и да било на телефона. Вчера сутринта го свалих от зарядното на 100% батерия и на обяд беше 60% - говорила съм около половин час. Снощи пак го свалям от зарядното на 100 % сутринта го намирам на 48%. В Settings/Power management/Battery usage виждам, че Android Os е на 75 %?
Има ли начин да разбера кое приложение ми смъква батерията?
Цитирай

И аз имам същия проблем след последния ъпдейт 10.3.1.A.2.67. Без да правя абсолютно нищо, с изключен интернет, батерията за един час пада с 10-15% и Android OS винаги е на 60-70% (Преди ъпдейта беше максимум 2-3%). А и батерията започна да се зарежда доста по-бавно след ъпдейта.
Цитирай

Аз нямам този проблем,нормално се държи ОС,само че със стамината пък имам проблем,и с нея и без все тая,няма разлика

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Здравейте! Може би тези проблеми след ъпдейт идват от оператора, на който е колегата или е проблем при самата партида от която е телефона. Аз съм също с качен, 10.3.1.А.2.67. но нямам никакви подобни проблеми с батерията или нещото подобно!

SONY XPERIA Z <<< Sony Ericsson Xperia NEO <<< Sony Ericsson K800i <<< Sony Ericsson F500i Smile Smile Smile
Цитирай

Здравейте! И аз съм с 10.3.1.А.2.67 и при мен батерията се държи доста добре, в момента ми е на 69% а са изминали 34 часа 45 мин. от последното зареждане при 24% екран, малко Wi-Fi (около 30 мин) и около 25-30 мин. разговори не съм играл игри или гледал клипове , предимно за фейсбук и вайбър използвам тел-а .

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
Цитирай

и аз мога да кажа че съм доста доволен,вчера счупих всички рекорди по издръжливост Smile от сутринта в 7ч. до вечерта 01.30ч бях на 14% като съм провел разговори за близо 1 час,тв около 40 мин.около час игри,мобилните данни са нон стоп пуснати както и скайп и вайбър,като на тях пиша доста често и несъм засякъл колко часа общо ползване на дисплея съм направил,но не са по малко от 4 часа за деня,фейсбука е на линия постоянно както и месенжера му,при възможност минавам на wi-fi веднага.така че мога да кажа че съм адски доволен,повече не ми трябва Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

батерията вече е на 50% , изминало време - 2 дни и 8 часа ...

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
Цитирай

нормално ли е за 7 ч употреба и 2 часа дисплей батерията да е от 100 -10 %, имам 1:30 минути игране на dungeon hunter 4 и при мен никога не съм правел 4-5 часа дисплеи.
При вас колко часа гемплей издържа на тежка игра?
Като го сложа на зарядно и си играя с него батерията продължава да пада, бавно се зарежда.някакви съвети.
Цитирай

Доста търсих и четох, но не срещнах същия проблем, като моя. Извинявам се, ако има и не съм го видял. Телефона ми е от Мтел, ако това има значение. Ъпдейтнах го на 4.3 през компютъра с програмата Sony PC Companion. Проблема ми е следния: Когато телефона ми е в джоба заряда на батерията се покачва. Когато го изкарам започва рязко да пада. Когато бях с 4.1 пак правеше така. И сега, като съм с 4.3 пак прави така. Въобще реално не мога да разбера, колко процента е заредена. Показва, каквото си иска. Имал съм, какви ли не телефони, но такова нещо не бях виждал. Дали може да има връзка със затоплянето на телефона от тялото ми, или пък някоя програма ми бърка телефона?

Въобще батерията си прави, каквото си иска. Пада, вдига се, направо съм изумен от Sony. Такава сериозна фирма, а нещо им куцат скъпичките телефони.

Huawei P30 Pro
Цитирай

колега с такъв % на батерия, излиза че ти почти не ползваш тела Tooth Tooth Tooth
vladi15 написа:Здравейте! И аз съм с 10.3.1.А.2.67 и при мен батерията се държи доста добре, в момента ми е на 69% а са изминали 34 часа 45 мин. от последното зареждане при 24% екран, малко Wi-Fi (около 30 мин) и около 25-30 мин. разговори не съм играл игри или гледал клипове , предимно за фейсбук и вайбър използвам тел-а .

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

cometes написа:колега с такъв % на батерия, излиза че ти почти не ползваш тела Tooth Tooth Tooth
vladi15 написа:Здравейте! И аз съм с 10.3.1.А.2.67 и при мен батерията се държи доста добре, в момента ми е на 69% а са изминали 34 часа 45 мин. от последното зареждане при 24% екран, малко Wi-Fi (около 30 мин) и около 25-30 мин. разговори не съм играл игри или гледал клипове , предимно за фейсбук и вайбър използвам тел-а .


Колега това е при нормално ползване, като телефон , а не смартфон... иначе ,като пътувам с влака за 3 часа път не го оставям ... или гледам филм или играя някоя игра и за 3 часа ми се стапя около 60-65% батерия с постоянно включено 3G ... абе какво да ви кажа и Z ,като всеки един друг смартфон, трябва да се зарежда всеки ден ... по някой път и по два пъти на ден Big Grin :rofl: Dance

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
Цитирай

Доста странна работа с кабелите за зареждане.Преди време забелязах че на сгс3 се зарежда по-добре и държи повече батерията с усб кабела от нокия 5800.Докато си зареждах сонито със кабела от комплекта и ръчках в скритото меню видях че при 100% цифрите за заряд на батерията са около 4000000..макс до около 4015000.Закачих го да се зарежда със кабела от нокията и при 100% ми отчете около 4190000-4195000...съответно имам усещането че батерията държи повече.Кабела от док станцията зарежда трудно и постоянно се изключва.Иначе станцията+кабела от комплекта или друг си зарежда нормално.Някой може ли да даде някакво обяснение за разликата в зареждането с различни кабели?

Sony Xperia Z
Цитирай

Не знам как е при вас, ама при мен с 4.3, батерията нещо почна трудно да харчи.
Не знам, аз ли намалих работата с него, тия от Sony ли са направи ли някакви подобрения, ама вече не харчи кат ламя.
Цитирай

Още повече почва да държи седмица след ъпдейта,като отмине еуфорията по 4.3 и не го цъкате постоянно. Big Grin

 Galaxy Note 4 N910F
Цитирай

колеги нещо си внушавате ми се струва,аз мисля че след всеки ъпдейт батерията върви на все по зле,
ако ви издържа до вечерта (говорим с ползване като за смартфон) просто си бъдете доволни Tooth


PGM_01 написа:Не знам как е при вас, ама при мен с 4.3, батерията нещо почна трудно да харчи.
Не знам, аз ли намалих работата с него, тия от Sony ли са направи ли някакви подобрения, ама вече не харчи кат ламя.

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай

[/quote=cometes]колеги нещо си внушавате ми се струва,аз мисля че след всеки ъпдейт батерията върви на все по зле,
ако ви издържа до вечерта (говорим с ползване като за смартфон) просто си бъдете доволни Tooth


определено има подобрения по батерията ... едно заключение направено от мен е ,че при гледане на филм , батерията ми пада с около 40% за около час и 40-45 мин. филм ,а при 4.2 ми падаше около 60% за същото време. но и ти си прав колега ... ако телефона издържа около 12-15 часа е напълно достатъчно ( говорим ,като се използва като смартфон) ,аз сега моя го използвам повече ,като телефон от колкото ,като смартфон ,защото съм си постоянно вкъщи и лаптопа постояно работи и тела го ползвам само за телефонни разговори и от време на време пускам wi-fi да видя за някоя налична актуализация и батерията ми кара по 4-5 дни...

Xiaomi Mi 9 <== iphone SE <==Samsung Galaxy S7 EDGE <== iPhone 6s <== Samsung Galaxy S7<== HTC 10 <== iPhone 5s <== LG G2 <== Samsung Galaxy S4 i9505 <== Sony Xperia Z Black  <==Samsung Galaxy Note 2 <== Samsung Galaxy S3 LTE <== Samsung Galaxy S3 <== Galaxy S2 AT&T <== Nokia C5-03
Цитирай

@cometes ти кажа не мога да се съглася с тебе.
Като се замислям, все още си го ползвам като навигация, все си слушам музика, SBH-а си е постоянно включен т.е. не се спира синия зъб, ровичкам си из нет-а, чатим си с колеги и приятели де по Skype, де по Viber, правя снимки и клипчета, абе с две думи ползването му не е кой знае колко различно, ама с 4.3 се държи много по-добре батерията.
Цитирай

Аз съм забелязъл ,че с по-малки натоварвания кара повече.Ако се напъне на някоя игра няма разлика.

 Galaxy Note 4 N910F
Цитирай

колега никои не може да ме обеди че при нормално ползване като за смартфон а не само за разговори и при постоянно включени фейс, вайбер, скайп,ровичкане в нета и навигация,че тела може да изкара повече от 12-15 часа!!!
!!!а да не говорим за игри и гледане на филми!!!
!!скрийна ми е винаги м/у 40-50%!!!
PGM_01 написа:@cometes ти кажа не мога да се съглася с тебе.
Като се замислям, все още си го ползвам като навигация, все си слушам музика, SBH-а си е постоянно включен т.е. не се спира синия зъб, ровичкам си из нет-а, чатим си с колеги и приятели де по Skype, де по Viber, правя снимки и клипчета, абе с две думи ползването му не е кой знае колко различно, ама с 4.3 се държи много по-добре батерията.

Xperia Z , Black , C6603
Huawei P9 lite 7.0 B388 GOLD

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)