Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси • Проблеми • Насоки - за HTC One M7 ¯´·.¸¸. -

brabus написа:
OGIER написа:Заетат ти РАМ няма как да е 500!Дори и нищо да не работи не тегли под 1000.
Но, това наистина би било дразнещо, при мен го няма. Ипитай след рестарт да видиш, ако пак го прави, дай му заводски настройки, ако не стане го носи за ремонт

Eто скрийн на заетата памет:
[Изображение: 710879.png]

Но както и да е не това е важното!
Преди два дни съм го рестартирал телефона. Ще го рестартна пак. Ще видя сега следващия път как е и ако не.. ресет.
Моя грешка човек, бях останал с впечатление, че това е свободната от цялата.
Странното е че показва от общо 1.5гб, а би трябвало да имаме 2 гб РАМ
Освен ако не са отделили 500 за андройда и да показват другата за програми
Ако сле рестарт не стане, дай му и заводски и ако пак така ти бави не ти остава нищо освен да го носиш. Ба текефона тива му е доброто, че работи адски бързо - имам и HTC ONE X дори и там не бави
Успех

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
Аксесоари

Останалите около 500 МБ са системни Smile
Цитирай

Здравейте, колеги!

Имам запитване, тъй като от няколко дни забелязвам нещо, което не мога да отрия в менюто. Звъни ми приятел Х и долу на екрана има бутони за приемане или отказване на повикването. След време (20-30 мин. примерно) пак ми звъни моя приятел Х и долу на дисплея бутоните са правоъгълни и не могад да се "слайднат" ами тр. да се задържат продължително и тогава да се приеме или откаже повикването. Huh

Случвало ли му се е на някого и как може да се "фиксне" това, тъй като леко ме дразни!

Благодаря предварително!
Цитирай

Ако те разбирам правилно, то и при всички е така. Ако ти звънят при заключен екран си е както си - плъзгаш нагоре, ако обаче ползваш телефона за друго и те търсят тогава са ти правоъгълните бутони, а тях ги натискаш

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

И все пак не съм се объркал, защото ползвам "адеансет таск мениджър " и там ми изписва примерно 600мб свободна памет, които ми ги показва и там където си дал снимката. Така, че тези 500 са ти свободни от 1500 Wink
Но не ти баву от това в набирането, пак го тествах

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

OGIER написа:Ако те разбирам правилно, то и при всички е така. Ако ти звънят при заключен екран си е както си - плъзгаш нагоре, ако обаче ползваш телефона за друго и те търсят тогава са ти правоъгълните бутони, а тях ги натискаш

Ахааа, ясно! Не бях се сетил за това. Благодаря ти за бързия отговор Smile
Цитирай

Колеги, имате ли някакво наблюдение колко коректно работи сензора за светлина... или по точно режим "Авто" на яркостта справя ли се добре със задачата.

До преди 2 дни бях инсталирал приложението Power Toggles и забелязах, че режим Авто не работи коректно (постоянно затъмнено до край и не реагира). Деинсталирах го, но снощи пък в сравнително тъмно помещение ми се струваше, че яркостта е в повече от необходимото и дори не се променяше всеки път когато превключвам от икономичен режим в обикновен. Дисплея е Sharp с което си обяснявам от части защо все пак е толкова ярко, но ми се струва все пак, че работата не е съвсем коректна.
При тест на сензора в менюто *#*#3424#*#* уж работата му беше коректна - макар, че стойностите който показва преди и след са доста закръглени и кратни на 60/120, но въпреки всичко има поне 15 - 20 степени на светлоусещане.
Това ме навежда на мисълта, че ако има проблем (и не си въобразявам) то той е софтуерен.

При вас как стоят нещата???

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай

Работи добре и реагира бързо при промяна на светлината Smile
Цитирай

И аз нямам такива проблеми със сензора. Работи напълно акурактно.
Цитирай

Да попитам, някой успял ли е да го свърже с OTG usb? смисъл да е сложил УСБ флашка, като допълнителна памет ?
Благодаря предварително!

Htc Legend 2.2 froYo, Samsung Galaxy S Vibrant, Htc One X white 32gb,
Iphone 5. HTC One black, LG G4 32gb+ Kingston microSDHC 128GB
Цитирай

John Sheppard написа:Да попитам, някой успял ли е да го свърже с OTG usb? смисъл да е сложил УСБ флашка, като допълнителна памет ?
Благодаря предварително!

Да, работи без проблем със кабел на HAMA. Купих го от technopolis. преди това пробвах един китайски за 3лв. в магазин за компютърни аксесоари, но не тръгна... т.е. не с всички става. Този на HAMA е доста приличен и като качество и струва 10,80лв.
Цитирай

А някой знае ли каква по големина (Gb) памет ще подкара.... така де - външния хард дали ще мога да го вържа :rofl:

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай

Е, чак външен хард няма как да стане. Там протокола е различен Smile Иначе мисля, че някъде писаха за подръжката на допълнителна памет до 64GB. Но това по смътен спомен.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

c0rp1 написа:
John Sheppard написа:Да попитам, някой успял ли е да го свърже с OTG usb? смисъл да е сложил УСБ флашка, като допълнителна памет ?
Благодаря предварително!

Да, работи без проблем със кабел на HAMA. Купих го от technopolis. преди това пробвах един китайски за 3лв. в магазин за компютърни аксесоари, но не тръгна... т.е. не с всички става. Този на HAMA е доста приличен и като качество и струва 10,80лв.
благодаря за отговора още неделя отивам си взема, че ще съм по състезания седмица и нещо и трябва си сложа "по-качествени филми" Smile
колеги само при мен ли ми изписва "неуспешно зареждане на истройството", след като пъхна OTG кабела. иначе паметта си я чете без проблем.

Htc Legend 2.2 froYo, Samsung Galaxy S Vibrant, Htc One X white 32gb,
Iphone 5. HTC One black, LG G4 32gb+ Kingston microSDHC 128GB
Цитирай

Днес за първи път слушах музика през слушалките...........
Huh Huh Huh Huh Huh
Щеше да ми счупи мозъка бийта. Аз лично за първи път чувам такова нещо! Невероятен звук!
И се наложи да намаля. :rofl: :rofl:
Цитирай

Имам дв въпроса относно телефона, които ме дразнят и не мога да реша:
1.Когато получавам обаждане и съответно вдигна на човека който ме търси, отсреща не ме чуват веднага, а след може би две секунди. И всеки път по 5пъти викам АЛО, АЛО. При Нокиата ми Е52 беше така и много ме дразнеше, сега е същото и направо откачам, особено когато бързам.
2. Когато провеждам разговор и съответно с клавиатурата си запиша тел.номер който са ми продиктували, след като затворя всичко изчезва. Кажете кск да го запазя- не искам да го записвам в контакти.?

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Трябва да го набереш и отвориш зелена слушалка, за да се запамети поне в набрани номера. Иначе няма как само да го избереш с цифрите и да си остане там след като затвориш.
По т1. ако нямаш инсталиран друг дайлер, който да не работи коректно и да пречи , то остава само хард ресет. Ако имаш друг дайлер го махни и пробвай пак.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Ако се наложи да "вадя" батерията, каква е клавишната комбинация?
Цитирай

Не вярвам да ти се наложи да вадиш батерията. Но въпреки това, ако има проблем с нея, ще ти сменят телефона в рамките на гаранцията. Батерията не се предава лесно и без счупване на почти всичко. Като почнеш от дисплея!

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Май не ме прочете внимателно. Ако телефонът ми забие и не реагира, с коя клавишна комбинация се симулира вадене на батерията?
Цитирай

Задържаш до рестарт /около 15 сек/ старт бутона.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Какъв е моделът на слушалките в комплекта, че моите днес ги откраднаха... а тези от One X-a са скъсани и вече нямам никакви, а тези ме кефеха как звучат.
Цитирай

DiDk070 написа:Какъв е моделът на слушалките в комплекта, че моите днес ги откраднаха... а тези от One X-a са скъсани и вече нямам никакви, а тези ме кефеха как звучат.

Мисля, че не се продават самостоятелно ( поне не съм ги срещал )

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Слушалките са .... HTC Tooth
Според някой мнения в интернет пространството са небрандирани urBeats by Dr.Dre... но за сега няма доказателства. Факт е обаче, че звука през тях е доста силен и качествен, а баса е подчертан (нямам истински Beats за сравнение) което е типично за Beats Smile

Мое мнение е, че ако ще си купуваш нови и можеш да си ги позволиш - някой от моделите на Beats ще бъдат най-подходящи за нашите телефончета Smile

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай

Един "не" тъп въпрос Confusedtupid:
Телефона е в икономичен режим - включено заспиване и включен интернет. Хронологията на батерията показва, че телефона спи.... което нали значи, че изключва интернета..?

Как тогава получавам известия от FB?

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)