Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси • Проблеми • Насоки - за HTC One M7 ¯´·.¸¸. -

kalin__ написа:Един "не" тъп въпрос Confusedtupid:
Телефона е в икономичен режим - включено заспиване и включен интернет. Хронологията на батерията показва, че телефона спи.... което нали значи, че изключва интернета..?

Как тогава получавам известия от FB?
Пуснат WiFi? Май спира само "мобилните" данни ... Ако са активни.
Цитирай
Аксесоари

И при мобилен интернет е същото!?
А в хронологията показва, че телефона си спи!?
Мислях, че се включва през определен интервал, за да свали нотификациите... но забелязах, че получавам известията по едно и също време на компютъра и телефона :whistle:

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай

Да, в икономичния режим на HTC, с активирано заспиване на интернет връзките, телефонът осъществява връзка през 15 минути (дали бяха точно 15, ще те излъжа), за да актуализира известия, нотификации и т.н...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Абе тука интервала може и да е по кратък, защото сутринта получих 2 известия в период от няколко минути Smile

както и да е - телефона си спи и проблем с точене на батерията нямам - та все тая дали са 15 или 5 - телефона си е "чук" :cheers:

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай

Здравейте и от мен Smile и аз имам един въпрос към вас.Някой прехвърлял ли е файлове чрез wi-fi direct? аз пробвах да прехвърля с един с4 , но не ми се получи работата.Първо много трудно се вързаха двата телефона, второ като дам share на някой файл изобщо не ми излзиа опцията да ползвам wi-fi direct :unknw:
Цитирай

jorkotarikata написа:Здравейте и от мен Smile и аз имам един въпрос към вас.Някой прехвърлял ли е файлове чрез wi-fi direct? аз пробвах да прехвърля с един с4 , но не ми се получи работата.Първо много трудно се вързаха двата телефона, второ като дам share на някой файл изобщо не ми излзиа опцията да ползвам wi-fi direct :unknw:
И при мен е така ..

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Здравейте, някой от вас забелязвал ли е примерно когато телефонът ми е бил със заключен екран по дълго време (30мин.) , отключвам го и отварям някое приложение или контакти примерно. При първото отваряне по цялата рамка на екрана просветва червено (появява се за части от секундата червена рамка) и изчезва. Вече втори път като отворя същото приложение не прави така. Не че е някакъв проблем, но ужасно ме дразни това и .. защо се получава? При вас така ли е? Преди не правеше така - сигурен съм.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

в опции за разработчици махни тикчето от строг режим и си готов
Цитирай

DiDk070 написа:в опции за разработчици махни тикчето от строг режим и си готов
Жив и здрав да си, много бъдещи нерви ми спести ( че мен точно такива малки неща най много ме дразнят). А пък идея си нямам как и кога съм го активирал.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Някой да е намерил решение за 3-е точки Big Grin
Цитирай

Доколкото разбрах, трите точки няма да ги има в 4.2.2. Така, че и аз се надявам скоро да се реши това. Smile
П,П, Всъщност моя апарат е с весия 2.29.401.16 и не съм ги срещал. Това за видео ли става въпрос. При мен са горе в менюто когато е налично и ако са извикани.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

как да си запазя сейфовете на игрите от One X-а и да ги прехвърля на One-а? Нямам root и на двата телефона. Ако трябва да почвам всичко наново не си заслужава..
Цитирай

Ами и двата телефона имат опция за прехвърляне на настройки. Пробвай от там. Нямам идея дали ще прехвърли и хронологията на игрите.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

DiDk070 написа:как да си запазя сейфовете на игрите от One X-а и да ги прехвърля на One-а? Нямам root и на двата телефона. Ако трябва да почвам всичко наново не си заслужава..
С програмата Helium, която помни всички данни от програмите и игрите ти Smile Няма нужда от рут Smile
Цитирай

благодаря, ще пробвам с нея. С вградената за прехвърляне не става...
Цитирай

Къде мога да видя времената за разговор? Последно изходящо/входящо и общо? Има ли такива екстри? Или трябва да търся апликация за тези функции ?
Цитирай

Meto написа:Къде мога да видя времената за разговор? Последно изходящо/входящо и общо? Има ли такива екстри? Или трябва да търся апликация за тези функции ?
Kaто отидеш в контакта на самия потребител и избереш страничката Поток.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Meto написа:Къде мога да видя времената за разговор? Последно изходящо/входящо и общо? Има ли такива екстри? Или трябва да търся апликация за тези функции ?
menu>settings>more>usage
Цитирай

Boby13 написа:В Русия и Китай е пуснат 2 симов вариант на One, който е с мемори карта : http://www.youhtc.ru/2013/06/predstavlen...ya-rossii/
А така стана тя. От два дена съм с телефона от снимката и се чудех защо има място за две СИМ и слот за СД при положение, че когато преди време четох ревюто на модела се споменаваше за липса на СД слот и дори бях малко разочарован, но така или иначе се бях решил да го купя. И разбира се приятната изненада след отварянето на капака и разбира се прочитането на поста, разбирам, че явно тук в БГ моделите не са като моя, и искам да попитам дали евентуално рутване, и други операции се изпълняват по идентичен начен с като вашите устройства.
п.с.: извинявам се, ако го има вече обяснено някъде, просто това е първата тема която почнах да чета.

HTC DHD 2.3.5 LeeDrOiD_HD_V5.1.1_GB / Samsung Galaxy Tab 10.1 32GB / HTC ONE Dual SIM
Цитирай

За някои региони на Русия, обаче. Не на всякъде. Повечето там са с европейския модел. Изчакай да се актуализира въпроса с рутването, но мисля, че май няма разлики в хардуера. Пиши, че ми е любопитно, а и така твърдят, че задния капак е пластмасов. А на снимката не личи да е.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

iuly_vn написа:За някои региони на Русия, обаче. Не на всякъде. Повечето там са с европейския модел. Изчакай да се актуализира въпроса с рутването, но мисля, че май няма разлики в хардуера. Пиши, че ми е любопитно, а и така твърдят, че задния капак е пластмасов. А на снимката не личи да е.
Благодаря за отговора! Едва вчера го пуснах телефона, така че не е проблем да поизчакам за рут Smile . Задният капак си е от алуминий, а не е пластмасов. От два дена съм си в БГ и тези дни ще прескоча до някой магазин да видя има ли в действителност разлики. А модела ми е HTC One 802w WCDMA, пиша това понеже там от където закупих апарата имаше и такъв с 3G, но ми препоръчаха този с WCDMA каквото и да означава това.

HTC DHD 2.3.5 LeeDrOiD_HD_V5.1.1_GB / Samsung Galaxy Tab 10.1 32GB / HTC ONE Dual SIM
Цитирай

WCDMA практически е еквивалент на 3G Wink Иначе софтуерно двата модела имат разлика само, заради особеностите, които са свързани с работата на двете СИМ карти Wink
Цитирай

Boby13 написа:WCDMA практически е еквивалент на 3G Wink Иначе софтуерно двата модела имат разлика само, заради особеностите, които са свързани с работата на двете СИМ карти Wink
Да в същност точно това ми казаха и там, но вяра на търговец можеш ли да имаш Big Grin, а и модела с 3G беше брандиран.

HTC DHD 2.3.5 LeeDrOiD_HD_V5.1.1_GB / Samsung Galaxy Tab 10.1 32GB / HTC ONE Dual SIM
Цитирай

Добър избор значи. По важно е ID-то на телефона. modelID PN0710000, /produkt № m7_UL/който е и за България, е с възможност за работа на Wi-Fi на 5,2 Мгх. а другите поддържат само 2,4Мгх /produkt № m7_U/.
Иначе за да го рутнеш, можеш преди това да го отключиш с темата за S-OFF, където не се регистрираш в HTC Dev, за да не си загубиш гаранцията.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

iuly_vn написа:Добър избор значи. По важно е ID-то на телефона. modelID PN0710000, /produkt № m7_UL/който е и за България, е с възможност за работа на Wi-Fi на 5,2 Мгх. а другите поддържат само 2,4Мгх /produkt № m7_U/.
Иначе за да го рутнеш, можеш преди това да го отключиш с темата за S-OFF, където не се регистрираш в HTC Dev, за да не си загубиш гаранцията.
За избора те първа ще разбера ,но мисля ,че е добър . Сега ти чета темата за S-OFF-a и го мятам ,а ако не ти е проблем ще ме ориентираш ли от къде да ги проверя неата дето си писал за ID-то и другите работи .

HTC DHD 2.3.5 LeeDrOiD_HD_V5.1.1_GB / Samsung Galaxy Tab 10.1 32GB / HTC ONE Dual SIM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)