Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забелязани дефекти и хардуерни неизправности при HTC One.
#26

И аз сега се връщам от офиса им тотално разочарован - днес ми се обадиха и останах приятно изненадан, че първата и единствена бройка ще е за мене и като взех да го оглеждам видях огромния луфт, който освен че се вижда с просто око е доста неприятен и на пипане - в двата края над капака на долния високоговорител е добре, но по средата около логото е близо милиметър. Другия дефект беше от другата страна на същия капак - около зоната на microUSB порта - огромно разстояние между капака и страничната лайсна - въобще не беше прилепнал така както е например откъм капака на горния високоговорител. Въобще залепянето на този капак явно е ахилесовата пета при сглабянето на иначе перфектния продукт. Затова не се и учудвам на бройките с отлепили се такива капачета. Чакането продължава до следващата седмица, но ако и новите бройки които чакат са същите като тази не знам... и серийния номер беше SH35..... :wall:
Цитирай
Аксесоари
#27

rumo написа:Винаги и на всичко, което претендира да е "ТОП" му се търсят кусурите. И ако то е наистина топ не би трябвало да ги има, но от опит знам, че точно за Htc това не важи, затова и ги оглеждам внимателно. Ако не претендираха , че са направили уникална сглобка сигурно никой нямаше да го оглежда под лупа. От Самсунг си правят сапунерките и никой не се вглежда чак толкоз в изработката, а очаква уникален софтуер и хардуер под капаците от 1лв ( и го получава). Просто знаеш, че е пвц и не му търсиш проблемите, но когато ot Хтц наблягат на този аспект от телефона-сглобката , а не са я направили като "хората" ( разбирай Iphone) и ми искат възможно най-високата цена за телефон нещо не се връзва. Ама карай нали не им е за първи път и така и си им вървят флагманите що да не мине номера пак.
Не може да ми се запира пръста, докато го пързалям по дисплея! Утре отивам да гледам още един -2 и дотам с дългоочаквания топ модел.
Е това е най-обективното мнение,което съм виждал из форумите напоследък.Като се тупаш в гърдите за нещо пред цял свят,трябва да си натиснеш и задника та да си изпълниш обещанието.Защото няма лошо да НЕ направиш най-качествения и премиум телефон на света.Лошото идва после,като обещаеш ама се издъниш...за пореден път!
Цитирай
#28

Днес, Стара Загора, Виваком...
Просто съм изумен от калпавата сглобка. Освен, това на снимките, решетките на говорителите се разминават с дисплея и в четирите ъгъла (не са в една равнина)...
Хранех някаква надежда, че ще ме грабне, поне с външен вид, но уви, телефона е далеч от представата ми за добре направен продукт!
Дано ги оправят тия неща в последствие , че ще затъват още...
Цитирай
#29

Бях сутринта в един Германос, където явно тъкмо бяха дошли бройки от One, понеже току що бяха я изложили една от тях. За съжаление като я разгледах, ясно забелязах този дефект за луфта по горната лайсна и се отказах от евентуална покупка. Дано да не са много подобните бройки внесени в България с този проблем. Честно казано, от това което видях не мога да кажа, че е кой знае какво и със сигурност не оказва никакво влияни в/у функциалността или красивият външен вид, но за себе си зная че ако го взема, винаги нещо отвътре ще ме ръчка поради този малък дефект.
В страни от това, телефона найстина е страхотен и е може би един от най-добрите апарати който някога съм държал в ръката си (може би дори е най-добрият). Пасва страхотно в дланта и е изключително лек (дори по-лек отколкото би ми се искало). Екрана е невероятен а при разлистването на менютата не забелязах дори намек за лаг. Уникален телефон и със сигурност ще се постарая скоро да съм собственик на един такъв, макар че както изглежда трябва повече търпение.
Като става въпрос за попкупката да попитам-договора ми с Глобул изтече преди около 2 месеца и честно казано не съм убеден че желая да го подновявам с тях, понеже като за 10 годишен лоялен клиент за подновяване ми дават "цели" 100 мин повече към тяхната мрежа, при положение, че аз и сегашните не мога да ги изхарча. Та питането ми е, към кой от операторите е най-изгодно да се вземе в момента апарата, с абонамент за около 15 лв на месец (едногодишен договор)?

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай
#30

Тук са преместени всички постове от HTC One покупка, отнасящи се за дефекти и неизправности на модела. Моля, спазвайте правилата и ползвайте темата съгласно предназначението и.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#31

значи който мисли да си взема да не го мисли аз съм с сив цвят.много солиден телефон няма нищо общо с досегщните модели на HTC.
Цитирай
#32

Абе до края на седмицата ще стане Big Grin
Цитирай
#33

Ще сбъркате от нетърпение. HTC One е от друго поколение телефон Wink
Цитирай
#34

Абе, ще чакам колкото трябва, ама вече почва да ми се изчерпва търпението... Но някак си не ми се иска да си взема пластмасовата джапанка SGS4 :wall: Но, ако продължават да го бавят, ме оставят без избор :/

Samsung Galaxy S -> Lg Optimus 3D -> Samsung Galaxy Note -> hTc One -> Samsung Galaxy Note 3 ->  Samsung Galaxy Note 4 ---> Iphone 6 Plus 64GB and
iPad Air 64GB
Цитирай
#35

Chrisi написа:Дали ще го има изложен в някой от магазините на операторите във Варна, че да можем поне да го разгледаме и ние от провинцията? Big Grin
И аз това питам!Как да поръчам нещо,дето съм го виждал само на картинка.И да престанете с тези мъртви пиксели,това не е TFT,а S-LCD.Чула маймуната,че подковават коня и тя се наредила.. :rofl: Аз за последната година съм ползвал над 10 новоизлезли телефона и никой от тях не е имал проблемите,които му се преписват.А то като се зачете човек излиза,че почти няма бройка без дефекти.
Цитирай
#36

никой ли не си го купува този телефон..? или е толкова як, че който го има зае*ава форума..?
все пак някакви отзиви?
Цитирай
#37

бях написал, че забавянето може да е за добре... надявам се да са подобрили качеството на сглобката с ония луфтове при решетките на говорителите. другото май е ок при тоя телефон.
Цитирай
#38

Току що гледах една бройка и нямаше луфт или разстояние между дисплея и говорителите, но долният
десен ръб на решетката стърчеше над дисплея. Не се виждаше на око, но при преплъзване с пръст се осеща осезаемо, което е доста неприятно. И сер. нум беше Sh 352..
Цитирай
#39

Моя е почти на месец и няма проблем за сега. Ползвам го без протектор и кейс.
Цитирай
#40

ами значи трябва да се избира внимателно заради тези решетки/капачета.
други масови проблеми май няма този телефон.
Цитирай
#41

Днес имах удоволствието да поразцъкам 2 сиви бройки на различни места във Варна,запазени.Единия късметлия ще се радва на бройка но другия ако е наблюдателен ще забележи леки неравности при сглобката на капачетата.При внимателен оглед с помощта оптичен прибор,не засякох проблемни пиксели.Суерлативи за модела.Уникален.

HTC hd2 /Htc-one-m7
Цитирай
#42

Телефона няма никакви проблеми ползвам го от месец дисплея е много добър.батерията аз съм постояно в нета издържа към 11часа
Цитирай
#43

Колега ти имаш ли този проблем ? А и аз съм реши; същия цвят да взема дано после черния като излезе да не съжалявам :thumbup:

S6 EDGE GREEN EMERALD 32GB + S6 EDGE GOLD PLATINUM 32GB
Цитирай
#44

Offtopic Offtopic Offtopic
Горното мнение на колегата, че ONE е по хував от S4, но пък к'во ще правим ако се надраска, а при S4 можеш да си претопиш някой леген и да си излееш нов гръб ме кара да си спомня една историика:
Един питал радио Ереван: - Кое е по добре - да имаш хубава жена и да я споделяш с приятели или да имаш грозна, която да е само твоя?
Отговорили му: -Ти какво предпочиташ - да ядеш торта с приятели или да си ядеш лай**то сам?

Така или иначе телефона за мъжа се превърна в аксесоар - както часовника. И определено красивата и качествена изработка носят много плюсове (това разбира се ако не сте от онези дето треперят за няколко точки повече на бенчмарка).
И честно да ви кажа след One най-добър за мен е Optimus G

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#45

aiwara написа:
ruskov написа:Имал съм всякакви телефони и никога не съм им наранявал корпусите. То верно зависи от човека де, има феноменални парлапани, ама все пак...имам чувството, че повечето взимат телефоните си да играят фризби с тях. Наистина оставам с такова впечатление.

Абе то и аз бях така ама.. 3 години Десире-то беше без падане, ама един път го изтървах по най-тъпия начин (задрямах докато цъкам) и се прееба. Wink И на шанс е въпрос.
Съгласен съм. Мисълта ми беше, че аз бих рискувал да имам стилен телефон, макар и от алуминий, който е по податлив на деформация, вместо някой който не ми харесва. Ако това разбира се е, основния критерий за покупка на апарат.
Цитирай
#46

Доволен ли си от телефона ? Какви плюсове и минуси забеляза досега при работата си с него ?
Цитирай
#47

propov написа:Ами ако този алуминии вземе да се надраска,което никак не е трудно,щото той е един най-меките метали?!
Колега притежавам Легенд-та от 3г и няма и грам драскотинка по него. Не че съм го пазил... колко пъти е изтървам не е истина. И аз бях скептичен с този алуминий, но ми оправда очакванията. Само чакам да дойде да го видя новия Флангман и да го копувам.

Htc Legend 2.2 froYo, Samsung Galaxy S Vibrant, Htc One X white 32gb,
Iphone 5. HTC One black, LG G4 32gb+ Kingston microSDHC 128GB
Цитирай
#48

Като минавам покрай някой филиал на моя оператор в Германия, не пропускам да вляза вътре, да се заиграя с телефона. Освен, че е много хубав и ми пасва идеално в ръката е и голям "мазник" Smile Работи много добре, плавно, мазно и в менюто и при сърфиране. Дисплеят е наистина state of the art. Какво повече да искаш от един телфон. Някой ден няма да издържа и ще си го купя...

*** Note *** Въй фон *** Note 10.1 2014 Edition LTE
Цитирай
#49

John Sheppard написа:
propov написа:Ами ако този алуминии вземе да се надраска,което никак не е трудно,щото той е един най-меките метали?!
Колега притежавам Легенд-та от 3г и няма и грам драскотинка по него. Не че съм го пазил... колко пъти е изтървам не е истина. И аз бях скептичен с този алуминий, но ми оправда очакванията. Само чакам да дойде да го видя новия Флангман и да го копувам.
Ми аз пък имах Mozart,Desire Z,One S,лети джанти на колата....и всички тези неща съм ги опазил в перфектен вид,с цената на голямо внимание и грижливост.Но съм учил СЪПРОМАТ(наука за качествата на металите) ...и не ми говорете,че алуминият носи на удар и изтърване.Нека да сме наясно!Аз харесвам и уважавам HTC именно заради отказа им да използват пластмаса.Но тук важи максимата че
"Красотата иска жертви"
Аз просто не съм сигурен дали мога да се жертвам отново!Ама сигурно като го пипна...то ще се разбере! ;)
Цитирай
#50

propov написа:
John Sheppard написа:
propov написа:Ами ако този алуминии вземе да се надраска,което никак не е трудно,щото той е един най-меките метали?!
Колега притежавам Легенд-та от 3г и няма и грам драскотинка по него. Не че съм го пазил... колко пъти е изтървам не е истина. И аз бях скептичен с този алуминий, но ми оправда очакванията. Само чакам да дойде да го видя новия Флангман и да го копувам.
Ми аз пък имах Mozart,Desire Z,One S,лети джанти на колата....и всички тези неща съм ги опазил в перфектен вид,с цената на голямо внимание и грижливост.Но съм учил СЪПРОМАТ(наука за качествата на металите) ...и не ми говорете,че алуминият носи на удар и изтърване.Нека да сме наясно!Аз харесвам и уважавам HTC именно заради отказа им да използват пластмаса.Но тук важи максимата че
"Красотата иска жертви"
Аз просто не съм сигурен дали мога да се жертвам отново!Ама сигурно като го пипна...то ще се разбере! Wink
Най - добрия начин да разбереш дали нещо е за тебе - директен контакт Cool

Аз по - нагоре бях написал - бях тръгнал с парите в джоба за Оптимус Г, но по път се отбих да разгледам тестовата бройка на ONE във Виваком - и беше кото любов от пръв поглед Tooth

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)