Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забелязани дефекти и хардуерни неизправности при HTC One.
#51

kalin__ написа:
kukataedno написа:Аз на моя му купих ето този кейс - http://www.htc.com/www/accessories/htc-double-dip/ , въпреки че действително се губи вида му и става пластмасов , но го защитава добре. Сигурен съм че едно падане ще личи по корпуса както е при iphone 5 -обикновено смачкан алуминий по ръбовете. На SGS3 най-честият проблем при изпускане е ожулване и белези по метализираната лайсна по ръбовете на телефона,така че смяната на задният капак няма особено да подобри вида му,предполагам че така ще бъде и при SGS4. Просто най-добре е да имаме късмет да не падат , а не да разчитаме на здравина.

Колега kukataedno, би ли споделил впечатленията ти за този кейс. В коментарите в сайта на HTC хората дават доста лоша оценка и имат следните забележки:
- много лесно се вадел - не хващал телефона много плътно
- въпреки, че има отвор в за втория микрофон, кейса пречел на работата му осезаемо
- липсва магнитно захващане и кейса лесно се отварял - например в чанти и тогава дисплея пак е открит и незащитен
- при разговор не бил хич удобен и предната част се "мандахерцала" наляво - надясно


Интересува ме също:
- Има отвори за говорителите - но въпреки всичко кейса заглушава ли звука
- Какво ти е мнението за работата с една ръка с този кейс (не ползвам хендсфрии защото карам автоматик - а доста често говоря докато шофирам - ще успея ли да вдигна или да набера с една ръка?)
- С кейса върви ли подарък протектор Angel

Благодаря предварително за отговорите.

Предполагам ,че това което си чел е за този кейс - http://www.htc.com/www/accessories/htc-double-dip-flip/ ,защото този който аз имам няма тези проблеми. Няма подарък скрийн протектор,не закрива отворите за микрофоните,сензорите и говорителите и може да се ползва с една ръка. Телефона влиза плътно в него без луфтове,но като цяло го загрозява и го прави малко по-голям.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
Аксесоари
#52

kalin__ написа:
propov написа:
John Sheppard написа:Колега притежавам Легенд-та от 3г и няма и грам драскотинка по него. Не че съм го пазил... колко пъти е изтървам не е истина. И аз бях скептичен с този алуминий, но ми оправда очакванията. Само чакам да дойде да го видя новия Флангман и да го копувам.
Ми аз пък имах Mozart,Desire Z,One S,лети джанти на колата....и всички тези неща съм ги опазил в перфектен вид,с цената на голямо внимание и грижливост.Но съм учил СЪПРОМАТ(наука за качествата на металите) ...и не ми говорете,че алуминият носи на удар и изтърване.Нека да сме наясно!Аз харесвам и уважавам HTC именно заради отказа им да използват пластмаса.Но тук важи максимата че
"Красотата иска жертви"
Аз просто не съм сигурен дали мога да се жертвам отново!Ама сигурно като го пипна...то ще се разбере! Wink
Най - добрия начин да разбереш дали нещо е за тебе - директен контакт Cool

Аз по - нагоре бях написал - бях тръгнал с парите в джоба за Оптимус Г, но по път се отбих да разгледам тестовата бройка на ONE във Виваком - и беше кото любов от пръв поглед Tooth
Ми то трябва да имаш дървени ръце(буквално Tooth )та да не усетиш "ценовата"разлика между материалите на HTC(дори и нематалните им модели) и останалите! СОНИ се доближават,щото използват едни такива някак нежно-кадифени и меки на допир пластмаси,ама особена е разликата с "поликарбоната" :facepalm: на Самсунг!
Цитирай
#53

Boby13 написа:Доволен ли си от телефона ? Какви плюсове и минуси забеляза досега при работата си с него ?

Телефона е супер като цяло,в предишен коментар съм описал какво ми харесва и какво не,но това е само мое мнение . Ако го сравнявам с предишният ми апарат Motorola RAZR HD xt925, ONE е по-добър по всички показатели без здравина на корпуса.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#54

HTC Bulgaria написа:HTC One идва в България следващата седмица! Доставките започват още в понеделник, а телефонът ще се предлага в Мтел, GLOBUL и VIVACOM, както и в магазините на „Технополис” и GERMANOS.

Много чакане, но пък от друга страна първите бройки винаги са по калпави та може и за добре да е Smile

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#55

Ми аз няма да го дочакам.Твърде много го забавиха.Сони и Самсунг вече почнаха да свалят цените на флагманите си,пък се анонсираха долу горе по едно и също време.Аз го чаках тоя телефон от месеци,да дойде и да измие срама натрупан с не толкова лошата,но определено под нивото на марката серия ONE,пък те...И сега с тия проблеми с микрофоните,кой знае как набързо ще се оправят нещата,колкото да тръгнат продажбите,пък дали после да виснем по гаранционните сервизи.Няма да стане,твърде много експерименти прави HTC с този телефон във време,когато конкуренцията е по силна от всякога.Ами и LG ще излязат по-конкурентно-способни даже?!
Цитирай
#56

propov написа:Ми аз няма да го дочакам.Твърде много го забавиха.Сони и Самсунг вече почнаха да свалят цените на флагманите си,пък се анонсираха долу горе по едно и също време.Аз го чаках тоя телефон от месеци,да дойде и да измие срама натрупан с не толкова лошата,но определено под нивото на марката серия ONE,пък те...И сега с тия проблеми с микрофоните,кой знае как набързо ще се оправят нещата,колкото да тръгнат продажбите,пък дали после да виснем по гаранционните сервизи.Няма да стане,твърде много експерименти прави HTC с този телефон във време,когато конкуренцията е по силна от всякога.Ами и LG ще излязат по-конкурентно-способни даже?!
То след месеци чакане, не е голяма жертва да се изчака половин седмица за да се види поне какви условия ще се предложат. Иначе твърдо и на мен ми изпилиха нервичките и може все пак да не е това телефона за мен следващата седмица... Но от вива явно готвят някаква промоция, добре се напасва ако вземат и да го пуснат по график... ако не и С4 май е работеща алтернатива Smile

HTC One Silver
Цитирай
#57

SauberPro написа:Ква е тая пазарна Политика в Бг,аз вече месец от как го имам,те в Бг не са го пуснали,пффф.Онзи ден тука един познат си преподписал договора с О2 и му дали 200 евро чек и той си взел телефона ,платил остатъка кеш.
Някакви по конкретни впечатление от телефона? Сенсе, камера, лаг, сглобка и т.н.?
Цитирай
#58

propov написа:Именно BOOM SOUND и неговите по-качествени говорители пък са обект на голям и непредвиден проблем с НОКИЯ
Проблемът с Nokia е относно микрофоните, не говорителите. Wink
Цитирай
#59

Колега, изчакай като искаш, но след 2 месеца вече ще чакаш за Нексус 5 или Оптимус Г2. Като поизчакаш и там първите бройки Сони ще пуснат Хонами за който да чакаш... и се влиза в омагьосан кръг. Освен това ONE се продава от месец на някой пазари, та това тук няма да са първите бройки.

ПП. явно значението на "иновация" е различно при нас, защото подредбата на хардуера не може да е. То ако е така всеки тел е иновация.

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#60

Хайде пак се започна...хора какви невероятни иновации ви гонят. Та това си е един телефон, да по-различен е от другите HТС-та, за това е и по-интересен. Но чак някакви специални иновации няма да намерите. По-добра камера, по-качествен звук, по-добър дисплей, по-нов хардуер, това са неща, които присъстват във всеки един нов модел на всяка марка. За мен единственото иновативно нещо е променения дизайн и изключително качествените материали и сглобка, които са наистина страхотни, но пък на някои може и да не им допадат...Не ме разбирайте погрешно, аз лично съм изключително впечатлен от телефона, най-добрият, който съм ползвал някога. Но това е само защото не очаквах някакви невероятни неща от него.
Относно корпуса - алуминиев корпус са имали и предни модели на НТС, при тях наистина имаше падане на обхвата на мрежата или wireless-а ако ги хванеш по определен начин, емиии при One няма такова нещо - как ли не си кривих ръцете, чертичките са си винаги на макс. Освен това тук в Германия телефона се продава вече от преди 2 месеца, така че в БГ съвсем няма да са първи бройки, както е написал kalin__. Няма смисъл и от чакане за определен модел, на няколко месеца излизат нови, така че не се чудете и действайте.

htcone
Цитирай
#61

Линк от колегата kalin__ , за възникнали проблеми с One - http://www.digitaltrends.com/mobile/htc-one-problems/
и
Как да проверим за бити пиксели:


Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#62

Последните дни гледах няколко бройки и всичките имаха леки неточности в сглобката. Днес един познат ми се похвали, че си е взел - неговата я огледах и беше перфектна на 100%. Сребриста, без никакви неточности.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#63

e34v8 написа:Последните дни гледах няколко бройки и всичките имаха леки неточности в сглобката. Днес един познат ми се похвали, че си е взел - неговата я огледах и беше перфектна на 100%. Сребриста, без никакви неточности.

Колкото и нелепо да звучи, ми се струва, че повечето добри бройки са от Глобул или Германос, а аз съм гледал само при Вивакомците ( нали уж ще дават Media Link) и нещата не бяха добри изобщо.

Има ли найстина някаква тенденциозност или тя си е само в мойте очи ? :unknw:

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#64

По-скоро е само в твоите очи.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#65

kalin__ написа:
e34v8 написа:Последните дни гледах няколко бройки и всичките имаха леки неточности в сглобката. Днес един познат ми се похвали, че си е взел - неговата я огледах и беше перфектна на 100%. Сребриста, без никакви неточности.

Колкото и нелепо да звучи, ми се струва, че повечето добри бройки са от Глобул или Германос, а аз съм гледал само при Вивакомците ( нали уж ще дават Media Link) и нещата не бяха добри изобщо.

Има ли найстина някаква тенденциозност или тя си е само в мойте очи ? :unknw:

На този мой познат, бройката е точно от Глобул.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#66

Току-що ми се обадиха виваджиите, че ми е дошла нова бройка за оглед. Отивам и оглеждам като инспектор Стрезов обстойно и наистина мога да кажа, че това бе перфектна сглобка отвсякъде - без никаква забележка от мойта претенциозна особа. Наистина уникален! Проблема сега беше друг: цвета :angry: Аз искам светлия вариант и точка, така както някой тук държеше на черен, всеки си има вкусове и претенции. Но ми направи впечатление перфектната прилепналост от всички ъгли и страни на компонентите по корпуса. Сега вече си мечтая за такава сива бройка, така че сагата продължава с 137956-ти епизод...
Цитирай
#67

Вчера си го взех от Мтел телефона. Няма никакви проблеми с пикселите, но решетката в лявата долна част на телефона може би е леко по-висока от дясната част. Казвам може би, защото наистина не съм сигурен и да има разлика то е микронна. Така или иначе не смятам да върна телефона. Няма да се женя за него. 2 години да изкара без да ми дава проблеми и това е. Други въпроси, ако имате към Мтел-ския One съм на линия. Smile

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#68

Направи един клип с максимален зум на камерата и дай линк. Моя въобще не фокусираше но се оправи след 10-15 клипа. Писах на колегите в темата за снимки, но май там насъбралите се нямат телефон.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#69

iuly_vn написа:Направи един клип с максимален зум на камерата и дай линк. Моя въобще не фокусираше но се оправи след 10-15 клипа. Писах на колегите в темата за снимки, но май там насъбралите се нямат телефон.

Ето линк, не забелязах проблем : https://www.dropbox.com/s/p8ilkgpp0b7icd...mp4?v=0mcn

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#70

Здравейте, имам следния проблем - wi-fi`то не работи вкъщи никак добре. С два рутера съм - от vivacom стандартния един бял и още един Lynksys ползвам като repeater. Когато телефона се върже към Lynksys`а работи добра около минута след което обхвата на мрежата си стои пълен но интернет няма. Някой има ли същия проблем?
Цитирай
#71

Аз имам такъв проблем в работата и не знам защо....имам пълен обхват, но интернет няма....не знам каква е причината, но понеделник ще се свържа с админите. На други места до сега нямам проблеми. Около 10 wi-fi мрежи съм пробвал..

Опааа....http://www.htconeforum.com/forum/htc-one-general-discussions/1810-wifi-issues-connects-wifi-but-no-internet-connection.html

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#72

За тези които имат обхват, но нямат нет - сложете си отметка на ръчни настройки, изберете статик и въведете IP адреса ръчно. Обикновено той е различен от изписания в полето с блед шрифт. Надявам се тоя проблем да отпадне с един от следващите ъпдейти. Но това е заради по особеното конфигуриране на някои рутери.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#73

iuly_vn написа:За тези които имат обхват, но нямат нет - сложете си отметка на ръчни настройки, изберете статик и въведете IP адреса ръчно. Обикновено той е различен от изписания в полето с блед шрифт. Надявам се тоя проблем да отпадне с един от следващите ъпдейти. Но това е заради по особеното конфигуриране на някои рутери.
Понеделник ще опитам...колегата, ако го направи по-рано да пише. Мерси за информацията! :thumbup:

*hTC Desire HD* --> *hTC Sensation* --> *hTC One(M7)*
*BB Curve* --> *BB Bold* --> *BB KeyOne*
*Huawei P10 Lite*
Цитирай
#74

След двудневно ползване на телефона (при това интензивно - 3 пъти зареждах вече) мога да кажа, че телефона е супер. Камерата си фокусира, проблем с локации и интернета нямам... Абе нищо от описаното в темата.

Все пак има забележка, описана в статията от постовете нагоре - статичен шум.... а именно пукане от високоговорителите при работа с телефона. Трябва да си в тиха стая, за да го доловиш, не е постоянно, но ме дразни. Появява се при при писане и излизане от приложение. До колкото четох не е ясно дали е хардуерен или софтуерен проблем, но се надявам бъдещ ъпдейт да оправи нещата.

Някой със същия "дефект"???

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#75

Днес и аз имах възможност да разгледам обстойно телефона .Още с първото докосване имаше този УАУ ефект.Уникална изработка може би най-добрата заедно с Iphone 5.Имах възможност да тествам една бройка около 3 часа нито за секунда не намерих лаг. Всичко върви толкова "мазно" и плавно. Нямаше никакви разминавания на решетките всичко пасваше перфектно.Това със сигурност ще ми бъде следващия телефон. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)