Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забелязани дефекти и хардуерни неизправности при HTC One.
#76

kalin__ написа:Все пак има забележка, описана в статията от постовете нагоре - статичен шум.... а именно пукане от високоговорителите при работа с телефона. Трябва да си в тиха стая, за да го доловиш, не е постоянно, но ме дразни. Появява се при при писане и излизане от приложение. До колкото четох не е ясно дали е хардуерен или софтуерен проблем, но се надявам бъдещ ъпдейт да оправи нещата.

Някой със същия "дефект"???

+1, Предполагам, че след бъдещ ъпдейт ще се оправи...

HTC HD2 » HTC One M7 » HTC One М9 » SM-A515F
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз ли ще съм каръка във форума. Утре го пращам на ремонт, но ще искам замяна първо. Камерата му не ми харесва. В началото замазваше, после се оправи и малко губеше фокуса само на максимален зуум, но сега пак се влоши. Колко ли ще ме бавят?! А и като ги знам в Мосткомпютърс, че едно DHD не могат да разглобят като хората, то представям си за One. Говорих обаче с HTC директно и ми казаха да им върна разговор ако имам проблеми с техния представител в БГ, а именно Мост. Поне ще ги насоля яко пред шефовете им.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#78

Ти преди колко време го купи?

EDIT: Върнах се малко назад в темата, няма и седмица. Ако приемем, че е хардуерен дефект, би трябвало да ти го сменят без много много да шикалкавят. HTC нали има политика при проблем с телефона до 30 дни след покупка, да заменят директно....
Цитирай
#79

На 18.05. Изтървах трите дена които ги дават гратис от Глобул. Щото брояли не само деня на покупката /събота/ ами и неделя. Но по закон в БГ няма период за тест. В русия дават 10 дена по закон, от тяхното КЗП. Ама в БГ няма такава екстра. Взимаш и ако има дефект следва ходене по мъките.

П.П. Не знам за такава политика на HTC. Утре още преди да го пратя, ще им звъня да питам.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#80

по-добре им драсни още днес Wink
Цитирай
#81

Днес говорих с подръжката на HTC директно. Оплаках им се от политиката на Глобул и ми осигуриха пълно съдействие пред Мосткомпютърс за смяна. Преди малко ми върнаха разговор от HTC и казаха утре да им се обадя на Мост, да уговоря изпращането и след установяване на проблема, ще ми изпратят нов от сервиза. Надявам се да е до седмица. Така, че утре пътува обратно за София. Нека да се знае, че от HTC наистина поемат едномесечен срок за смяна и как да се постъпва при нужда, защото в България гледат да минат метър. А Глобул са страшно некоректни. Мил си им докато подпишеш договора само. После не ги интересуваш вече. Rock

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#82

На наште "търговци"им е голяяяма мъка и ги мързи до смърт да си поемат следпродажбените ангажименти.Ама ние пък ско не ги тровим,тормозим и дразним те просто ще си умрат от мързел по щандовете.
iuly_vn подгони ги безмилостно!А аз от Мост-сервиза съм доволен.Гаранционни ремонти обикновено стават за около седмица.
Цитирай
#83

Най-накрая и аз успях да го видя този телефон на живо! Черен във Виваком, но за мое голямо съжаление имаше "gap" и при двете решетки. При горната част беше почти от край докрай. Сериен номер FA355.

Offtopic
Надеждите ми остават за следваща партида
Цитирай
#84

Днес гледах черна бройка в Германос и като включих камерата целият екран трептеше (все едно съм пуснал CRT монитор на малко херци). Продавачката (консултантка) ми обясняваше как това било до настройка и нищо нямало на камерата.
Според мен си беше баш дефектна, но ме интересува някой друг да е срещал подобен проблем ?

Иначе телефончето е уникално на пипане, екран, материали - просто жесток !
Сега колебанието ми между One и S4 става още по-голямо...

The One
Цитирай
#85

Колеги, за да не трием отново постове, моля придържайте се към темата, която не е SGS4 vs HTC One !

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#86

Вчера им го изпратих до Мост чрез варненската фирма - Fly Systems, която ги приема за региона и ги праща в Мост. Телефона им е 052321321. Много коректни, а от Мост са много бързи, ако имате съдействие от съпорта на HTC -tel. 00800 1151053 - международен е, но безплатен, което си е голямо предимство. Винаги звънете там, ако имате проблеми.
Така, днес вече ми се обадиха от Мост, констатирали са проблема и има протокол за подмяна Rock Казаха че новия ще пристигне в петък в магазина, откъдето купих стария - пак бял. Всичко отне точно 3 дена. Тоест можело, ама трябваше да ги настъпят от HTC Smile

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#87

Опа... Преди малко открих два изгорели пиксела. В единия и другия край в долната част на екрана почти в края. Нямаше ги досега. Не пречат и не се забелязват при работа с телефона. Дано да си останат само тия два... Други забележки засега няма, освен, че днес след близо два часа игра на N.O.V.A телефона се рестартира. Wink
Цитирай
#88

Мисля. че проблемите с пикселите ги имат ония телефони само, на които са им монтирали дисплеи на Шарп. На Оne с дисплеите на Самсунг C2 и C1 не се появяват. Или поне не толкова често.
Монтирани дисплеи на One:
Sharp (яркост 650 кд/м2, контрастност 1500:1). Топъл
Samsung M7 C2 (яркост 483 кд/м2, контрастност 1200:1). Студен. Срещат се мъртви пиксели.
Samsung M7 C1 (яркост 385 кд/м2, контрастност 1100:1). Също студен. Много рядко се появяват мъртви пиксели.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#89

А как ги хващате тия изгорели пиксели?
Цитирай
#90

propov написа:А как ги хващате тия изгорели пиксели?
Ми аз ги забелязах като дръпнах статус лентата надолу. Беше тъмно и на вън. Веднага се видяха две бели точици в двата края, на тъмния фон от дръпнатата статус лента. Още като го включих за пръв път го тествах и оглеждах добре - нямаше. Сега като ги знам къде са, ги забелязвам лесно, дори и на светъл фон, различен от бяло.
Цитирай
#91

iuly_vn написа:Мисля. че проблемите с пикселите ги имат ония телефони само, на които са им монтирали дисплеи на Шарп. На Оne с дисплеите на Самсунг C2 и C1 не се появяват. Или поне не толкова често.
Монтирани дисплеи на One:
Sharp (яркост 650 кд/м2, контрастност 1500:1). Топъл
Samsung M7 C2 (яркост 483 кд/м2, контрастност 1200:1). Студен. Срещат се мъртви пиксели.
Samsung M7 C1 (яркост 385 кд/м2, контрастност 1100:1). Също студен. Много рядко се появяват мъртви пиксели.
А как разбираш какъв е дисплея?Програма ли някаква се ползва?
Цитирай
#92

propov написа:А как разбираш какъв е дисплея?Програма ли някаква се ползва?

Разгледай, тази тема - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2202869 - в пост номер 5 на посочената тема е обяснено как да разбереш какъв е дисплея.
Цитирай
#93

ID = PANEL_ID_M7_SHARP_RENESAS_CMD

Без проблемни пиксели (до този момент) :coffee:

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#94

PANEL_ID_M7_JDI_SAMSUNG_C2_2
Няма нищо мъртво!Дисплея е доста по-добър от подобния LCD Sharp IGZO в Падфон2.
А и защо са тези минуси като попитам нещо?Въпросите ми са специфични за този раздел и не са обичайните тъпотии от типа "Как се слага българско меню" или "Защо дисплея ми светва през няколко минути".Злоба,лично отношение...няма логика просто!
Цитирай
#95

propov написа:PANEL_ID_M7_JDI_SAMSUNG_C2_2
А и защо са тези минуси като попитам нещо?Въпросите ми са специфични за този раздел и не са обичайните тъпотии от типа "Как се слага българско меню" или "Защо дисплея ми светва през няколко минути".Злоба,лично отношение...няма логика просто!

Offtopic
Що им обръщаш внимание? Плюс това с AdBlock, може да ги блокираш и не се виждат. Нали е важно, че получаваме отговори на въпросите си... Wink
Цитирай
#96

propov написа:PANEL_ID_M7_JDI_SAMSUNG_C2_2
Няма нищо мъртво!Дисплея е доста по-добър от подобния LCD Sharp IGZO в Падфон2.
А и защо са тези минуси като попитам нещо?Въпросите ми са специфични за този раздел и не са обичайните тъпотии от типа "Как се слага българско меню" или "Защо дисплея ми светва през няколко минути".Злоба,лично отношение...няма логика просто!

Колега, пуснал съм линк, как да се провери телефона. Там всичко подробно е написано :

 
Цитирай
#97

cinizam написа:
propov написа:PANEL_ID_M7_JDI_SAMSUNG_C2_2
А и защо са тези минуси като попитам нещо?Въпросите ми са специфични за този раздел и не са обичайните тъпотии от типа "Как се слага българско меню" или "Защо дисплея ми светва през няколко минути".Злоба,лично отношение...няма логика просто!

Offtopic
Що им обръщаш внимание? Плюс това с AdBlock, може да ги блокираш и не се виждат. Нали е важно, че получаваме отговори на въпросите си... Wink
Ми не че ще ми се премести нещо от левия в десния крачол Tooth ама просто търся логика и си мисля да не би да задавам изтъркани въпроси.Всичко останало е извън логиката и не ме интересува кой-какво-защо.

А по темата:Днес си дадох телефона за ПОДМЯНА!
Моя беше Вивакомски внос по етикета,но купен от свободен търговец.Фирмата е Мобилстил/ГСМолл.Купих го във вторник и днес не издържах и благодарение на пътеката описана от iuli_vn(нашият многоуважаван и полезен модератор и мой съгражданин :proud: )го пуснах за подмяна.Да видим кога и какво ще стане!По принцип имаше много лек процеп и при горната и при долната решетка.Но горната решетка беше сякаш половин милиметър по-къса и ставаше ясно изразен ръб(тераса) по цялата дължина между нея и пластмасовата стена(горната-тази с Пауър бутона).Като го купувах ясно го видях и защото е симетрично го приех за нормално това.В крайна сметка телефона не изглежда никак дефектен и бих го ползвал така,но...НО след като HTC се тупат в гърдите за ZERO GAP и са така добри да подменят "цепнатите" бройки,ще се възползвам.Търговеца направи много интересна забележка относно гаранционното обслужване ,като каза:"При Самсунг никога няма да стане така!"
Цитирай
#98

Не знам да подменят "цепнатите" бройки. Аз мисля, че поради сложността на сглобката, подобно р-ние е допустимо в известни граници. Стига да не е ясно изразено. Например при мен не се вижда с невъоръжено око. Освен това, при такъв недостиг на апарати, каква е гаранцията, че човек може да случи на по-добър. Аз имах проблем с камерата и беше наложителна подобна замяна. Днес пристигна обратно апарата, освидетелстван от сервиза като ремонтно непригоден и с протокол за подмяна. В понеделник трябва да го сменя в магазина от който е закупен. Не може в друг магазин, дори и да е на една и съща фирма. А това предполага ограничени бройки за избор. Е, те ще имат само една, макс две. И ако е с явно изразени дефекти в сглобката какво правим? Пак чакане за читав и разходки. Аз сега точно от това се опасявам. На какъв ще попадна в понеделник. И няма да го взема да речем, ако има дефект и после пак седмица две чакане.
Освен това друго важно нещо е дисплея. Моя бе Samsung C2 студен, което означава и по-реален цвят. И за две седмици ползване няма мъртви пиксели. Което пък предполага към вероятност, че няма и да има. А ако следващия има или се появят на втория ден?! Или ако е без дефекти но на Шарп, които са по топли, което мен не ме радва?! Все едни такива въпроси възникват, и ако не са всичките със задоволителни отговори, то пак ще има тичане и разправии.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#99

Все пак, акцентът на HTC, при промотирането на този телефон, беше и е типа сглобка - "zero gap". Така че са длъжни да осигурят това, което са обещали, и то без да се опитват да набутват върнати заради фуги телефони (нещо което неминуемо ще се случи в БГ). Ако не могат, то значи кампанията им е била лъжа.

Аз лично видях две бройки без каквито и да е неточности, така че има. Видях и няколко с неточности.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Наистина ли само аз и колегата CHIKI имаме това пукане от говорителите от време на време при работа с телефона?

Вече се замислям за подмяна ....

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)