Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][JB4.2.2] Lenovo IdeaTab A3000-H с възможност за РАЗГОВОРИ
#26

Наскоро безпроблемно подкарах гласовите разговори на A3000 от тази тема. Но сега имам проблем с интернета - често прекъсва на 3G в порядака 30-40 секунди си стои на "H" (3G) и изведнъж започва да зарежда данните. Някой с такива наблюдения?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
Аксесоари
#27

Инсталирайте преди всичко драйвери за ADB и FLASHTOOL ->> Download drivers <<-

А как се инсталират тези драйвери,че не мен постояно ми дава грешка като започна да го флашвам?

gt-5830i
Цитирай
#28

Ето какво ми изкарва..

gt-5830i
Цитирай
#29

Prizrakat написа:Инсталирайте преди всичко драйвери за ADB и FLASHTOOL ->> Download drivers <<-

А как се инсталират тези драйвери,че не мен постояно ми дава грешка като започна да го флашвам?


Копираш ги в C:\Windows\inf

SGS4; SGS2; Lenovo A3000
Цитирай
#30

Не иска тъпия таблет да си намери драйверите и не иска,ако някой може да помогне.И метода кой е описан за 4 или 16 гигабайтовия модел е?

gt-5830i
Цитирай
#31

Супер пичове оправих се Dance само да кажа че натиснах Firmware-Upgrade и така стана работата!

gt-5830i
Цитирай
#32

rvelev написа:
Be6i4 написа:Ако искаш напиши нова тема, а аз ще изтрия моята. Няма никакъв проблем.

Не се ядосвай приятелю. Нямам нищо лично. Просто това е малко повече за този ROM
Все пак искам да споделя защо се отказах от него и производния му.
Този ROM е експерементален и мисля, че на моменти претоварва процесора, особено когато звъниш. Имах няколко случая при които таблета направо блокира. Таблета е доста муден.
Не е добре управлението на SD картата - просто си ограничава дяла за данни на 1Гб и това. По китайските форуми пише, че в новите версии това е отстранено.
Попитах по телефона съпорта на Леново, но и те не могат да помогнат.
Не се поддържат и update
Затова си инсталирах A3000_A421_000_029_130327_CN_3G и го надстроих до A3000-A421 -005-043-130807 - CN-3G - FUSE и мога да кажа, че таблета се държи много по добре, Липсва локализация на Български, но това не е голям проблем.
Ако някой го интересува да ми пише на ЛС.
И аз съм със същият,но не виждам да има Български език ??????

gt-5830i
Цитирай
#33

Да наистина няма български
няма ROOT и Google apps, но ги инсталираш допълнително.
За таблет е 4Гб, се препоръчва да ползваш външна SD карта ако ти е нужно повече място за приложения. След инсталацията трябва да имаш 2Гб място за приложения.
За Българския, частичнo нещата се оправят с MoreLocale 2.
За да ползваш външната карта за приложения ти препоръчвам Link2SD. Разделяш външната карта на два дяла. Първият задължително форматирай като FAT32, а za другия препоръчително е да избереш Ext4. Това ако си имаш понятие от Линукс може да се направи и на самия таблет или през ADB shell
Цитирай
#34

rvelev написа:Да наистина няма български
няма ROOT и Google apps, но ги инсталираш допълнително.
За таблет е 4Гб, се препоръчва да ползваш външна SD карта ако ти е нужно повече място за приложения. След инсталацията трябва да имаш 2Гб място за приложения.
За Българския, частичнo нещата се оправят с MoreLocale 2.
За да ползваш външната карта за приложения ти препоръчвам Link2SD. Разделяш външната карта на два дяла. Първият задължително форматирай като FAT32, а za другия препоръчително е да избереш Ext4. Това ако си имаш понятие от Линукс може да се направи и на самия таблет или през ADB shell


Как инсталира MoreLocale 2. като не е рутнат телефона ?

gt-5830i
Цитирай
#35

Не ти трябва root за тази програма.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#36

Колеги, излезе ппследната версия от септември на ROM за А3000-Н
Ето линк https://docs.google.com/open?id=0B8uBIEC...2gxdVM5VDg
Версията е. А3000_A422_003_014_130909_WW_CALL_FUSE by Azam.rar
Цитирай
#37

Супер! Dance Скоро ще го пробвам.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#38

За да нямате проблеми с инсталацията на A3000_A422_003_014_130909_WW_CALL_FUSE FIRMWARE, първо ръчно изберете fac и му укажете пътя до fac.img, след това натиснете FIRMWARE/UPGRADE, а не DOWNLOAD както е на картинката, и включете USB кабела към компютъра. Таблета трябва да бъде изключен. Цялата инсталация трае около 7 минути.
След инсталацията при първото пускане таблета тръгва малко бавно докато се настрои - изчакайте го.
Тъй като този ROM e FUSE не могат да се сменят местата на СД картите.

Първите ми впечатления са доста добри.
Цитирай
#39

Новия ром се държи добре. Идва рутнат, но няма къстъм рековери. Старото дали ще работи?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#40

колега зле съм с Енглиша какво ще рече( първо ръчно изберете fac и му укажете пътя до fac.img,)к
както се казва на село дека е тово животно FAC?

gt-5830i
Цитирай
#41

Prizrakat написа:колега зле съм с Енглиша какво ще рече( първо ръчно изберете fac и му укажете пътя до fac.img,)к
както се казва на село дека е тово животно FAC?

Когато пуснеш програмата "SP Flash tools" и заредиш scatter /следвайки инструкциите за флашване на таблета указани по-горе/ в прозореца на програмата ще ти остане едно празно квадратче и до него надпис FAC. Е те това е животното. :wall:
Сложи отметка на квадратчето и избери пътя до fac.img. Последното се намира в папката където си разархивирал ROM
Цитирай
#42

Поръчах си Леново от etotolk.com искам да се пусне отделна тема за това, че в момента бера големи ядове с тази пратка, Макар, че съм си платила за опцията подарък, китайците не са я посочили, при това не са обявили ниска стойност на пратката. Като приключи цялата сага ще вляза да напиша всичко подробно.
Цитирай
#43

От Китай е изпратен по Немските пощи в Германия, от там до България с Български пощи. В БП си има гише на Митницата. В София разбрах, че сканирали всички пратки и виждали, дали нещото наистина е такова, каквото е обявено и преценят дали струва 20$ както е написал китаеца или не. В останалите градове отварят пратките. Аз се ядосах, че при мен митиничаря направо излъга, че не е изпратен като подарък и че му е написана истинската цена. Аз започнах да правят сценарий там и той беше така добър да ми намекне да обявя стойност от 100$ защото толкова струвал телефона. Днес отидох да си го взема и човек дори ми показа етикета, където пишеше подарък и 19$, но каза, че вече този номер не минава и за това им било наредено да процедират по начина, по който описах. Дори не спорят с теб, че 19 са нереална цена, а направи ти казват, че трябва да донесеш разпечатка от Pay Pal. Предполагам на всички е ясно как се прави тази разпечатка.
С DHL пък си плащап всичко като поп на 100% от реалната цена, защото самите куриери уреждат митницата и няма тън-мън.

Ако изнаглееш много с разпечатката от PayPal може да те накарат да се логнеш пред тях в профила си. Прочете малко повече информация по въпроса и по другите форуми- kaldata И predpriemach.

Просто това с подаръците вече не минава, щом е изпратено от юридическо към физическо лице на митницата не се признава "подарък".
По-добре се разбирайте с китайците да пишат някаква стойност около 100$, от колкото 20$- никой не се вързва на тая въдица вече.
Цитирай
#44

Lumia написа:Наскоро безпроблемно подкарах гласовите разговори на A3000 от тази тема. Но сега имам проблем с интернета - често прекъсва на 3G в порядака 30-40 секунди си стои на "H" (3G) и изведнъж започва да зарежда данните. Някой с такива наблюдения?
М да с китайския ром абсолютно по същия начин се държеше и при мен.
Явно има някакъв бъг в него (не го надстроих) неможах понеже на около 30 процента прекъсна Н-а и не се възстанови до ресет.

След китайския реших да сложа отново европейски, поради проблемите ми от тази тема реших да форматна всичко без boot-a, понеже проблема ми с отключването се задържа един и същ през няколко разл рома.
В момента освен, че не е сигурно, че се оправило заключването, няма и валиден imei на която и да е карта Confusedtupid:
Мисля че проблема дойде от това че след формата сложих китайския ром (само той успя да се флашне без да забие)
Някакви идеи ?
Цитирай
#45

Пробва ли го с друга карта. Имах проблеми с картите ма Мтел. Показват че работят уж а на практика ги няма.
а защо го форматира. Нямаш ли копие на nvram?
Погледни това http://forum.xda-developers.com/showthre...1677955ра.
Цитирай
#46

http://lenovo-forums.ru/files/file/349-r...1-ww-call/

Това е нов РОМ.A3000_A422_007_018_131101_WW_CALL.
Не е обозначено но той също е FUSE
има доста добро бързодействие.
Цитирай
#47

Нещо странно - досега бях с рома от 09.09.2013 и днес получих ъпдейт до 07.11.2013. Първо - не знаех, че ще получаваме OTA ъпдейт и доста се изненадах. Второ - при опит да го сложа нещо не се получава. Свалям го и рестартирам - излиза зеленото роботче с отворения корем - върти се известно време и се рестартира. Но изписва, че OTA ъпдейта е неуспешен. Някой има ли подобен проблем?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#48

Навсякъде по форумите се пише, че има проблем с този ъпдейт.
Цитирай
#49

rvelev написа:Навсякъде по форумите се пише, че има проблем с този ъпдейт.

Вече има решение, но минава през флашване наново на рома от 09.09.2013 от тук - https://docs.google.com/file/d/0B8uBIECE...FuSG8/edit - и след това се ъпдейтва без проблеми.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#50

mitakvd написа:
rvelev написа:Навсякъде по форумите се пише, че има проблем с този ъпдейт.

Вече има решение, но минава през флашване наново на рома от 09.09.2013 от тук - https://docs.google.com/file/d/0B8uBIECE...FuSG8/edit - и след това се ъпдейтва без проблеми.

Бихте ли описали как се флашва този РОМ , малко съм бос в тази тема , балгодаря предварително .
Ако може и нещо от рода на "стъпка по стъпка" . Android

HTC One X
q u i e t l y b r i l l i a n t
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)