Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][JB4.2.2] Lenovo IdeaTab A3000-H с възможност за РАЗГОВОРИ
#51

На първа страница на темата е казано "стъпка по стъпка" как стават нещата .

Нещо извън темата, успях, въпреки информационното затъмнение от китайците, да компилирам модули /драйвери/ за DVB-T mini stick /it9135/ за Lenovo A3000H. Ако някой проявява интерес мога да му ги изпратя.
Цитирай
Аксесоари
#52

Може да направиш нова тема с инструкции - аз ще я направя важна! :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#53

Добре, но нека да не бъде веднага. че съм доста зает.
Но ако имаш в предвид, компилиране на ядро и модули за Mediatek mt8389, е твърде рано да се говори. Все още няма пълнo SDK.От Медиатек отказват да го продават с мотив, че вече имат достатъчно вендори
Съществува реална опасност за непоправими повреди на таблета. Във връзка с по-горе казаното ето една интересна страничка. http://www.hacktohell.org/2013/07/mediat...ource.html за тези които искат да си блъскат главата :wall:
Цитирай
#54

rvelev написа:На първа страница на темата е казано "стъпка по стъпка" как стават нещата .

Мерси ...
Да питам :
След този флаш от двете сим карти ли може да се провежда разговор ?
Имам предвид , че едната ми е само интернет , а искам от сим 2 да мога да си провеждам разговори,
Това ли се има в предвид под името на рома ...CALL... ?
И това официален ром ли е от леново , или някаква сборка ?
Ако го инсталирам гаранцията ми отпада ли ?

Мерси предварително.

HTC One X
q u i e t l y b r i l l i a n t
Цитирай
#55

Здравейте. Това таблетче ми е още ново и не съм му пипал почти нищо - още съм на поучвателен етап. Само съм го root-нал....Засега Lol Че имам няколко питания към спецовете в този раздел. Първото е коя версия от пуснатите най вече из руските сайтове на ROM за този таблет е най стабилна и безпроблемна, има български език. С коя таблета няма проблеми с бързодействие, WiFi. обаждания и.т.н. Второ с коя версия на FlashTool флашвате таблета. Ако има някакво значение таблета е 4GB версия от MTel.
Всичките телефони който имам съм ги флашвал през ClockworkMod Recovery. Чета тук:

http://lenovo-forums.ru/topic/1991-%D1%8...o-a3000-h/

че може да се качи но само за китайските версии на ROM.
Че питането ми е във тази връзка.
Някой качвал ли е CWM на таблета и флашвал ли го е през него.

И още нещо. Някой намирал ли е за изтегляне оригиналния ROM - A3000_A422_003_026_130823_WW_SMS_FUSE
Че да го има човек ако се наложи Tooth
Че аз не го открих никъде. Ако някой е успял нека пусне един линк.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#56

Ейййй никой не ми отговори на предното писание ама аз ще продължа да питам в тази посока. През Rom Manager-a, който го има в Google Play на устройството може са се качи ClockworkMod, който ще замести заводското recovery. От това което намерих - става въпрос за поддържаните от ClockworkMod устройства - фигурира и Lenovo IdeaTab A3000....Което означава, че не би имало проблем да се ползва ClockworkMod...Ама дали наистина е така, не съм изобщо сигурен и не смея да пробвам. Идеята ми е да мога да правя пълен Backup на таблета и съответно възстановяване на цялата система. Чета тук че това може да стане и през TWRP за FUSE ROM-ове. Но доколкото разбирам и TWRP замества заводското recovery. Че във връзка с това - от къде може да се изтегли оригинално заводско recovery за този таблет....за оригинален ROM(A3000_A422_003_026_130823_WW_SMS_FUSE) вече питах..... Sad Че да може да ги възстанови човек... ако евентуално се наложи Lol

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#57

Можеш да сложиш cwm recovery само на китайски ром. За останалите е twrp. Заводско рековъри се слага само през флаш на целия ром (поне за този таблет не съм разбрал друг начин). И аз търсих оригиналния ром, но не го намерих. Да се надяваме да не се стига до сервиз и да ми трябва той.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#58

Благодаря за отговора Smile Възможностите не са кой знае колко. Така, че... Wink Кой ROM ще препоръчате, като най стабилен и безпроблемен.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#59

plmng написа:Благодаря за отговора Smile Възможностите не са кой знае колко. Така, че... Wink Кой ROM ще препоръчате, като най стабилен и безпроблемен.

Ето ти линк към ром - https://www.dropbox.com/s/pwgza3som9va4i...20Azam.rar. След инсталация ще се ъпдейтне през OTA и си готов.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#60

Нещо не ми се връзва в тоя таблет. От това което чета не може нито да се инсталират приложения нито да се прехвърлат данните на приложенията от вътрешната памет на SD картата... начинът е да им се сменят местата, както сте посочили по-горе.
Влизам в Настройки - Хранилище и чета DEFAULT WRITE DISK
Има две опции - вътрешно хранилище и SD карта. Която и да избера обаче резултатът си е един и същ - приложенията в.т.ч. и тяхните данни се инсталират само във вътрешната памет - какъв е смисълът от тази опция, като тя не променя нищо.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#61

Не се мъчи ако РОМ е FUSE
там правиш следното
разделяш външата карта на два дяла. моите са два по 8Гб. Форматираш задължително първия FAT32, а втория е за предпочитане да е ext4 /това може и в последствие/. Слагаш картата и инсталираш програмата Link2CD ot маркета.
стартираш програмата и действаш. Понякога след инсталирането на програмата може да се появят грешки от приложенията
Ако някое приложени даде грешка просто го преинсталираш и това е. Така имаш и допълнителна вътрешна памет и външна карта
Цитирай
#62

Благодаря за отговора. Smile Сигурно накъде по-горе го има писано, ама да попитам направо, че да си спестя излишно търсене... Срещам го това и из руските форуми ама сигурно съм чел по диагонала и съм го пропуснал Big Grin - какво точно означава това версия на ROM-a - FUSE и версия на ROM-a - ROW. Каква е разликата вежду тях и може ли на устройство с ROM версия FUSE да се качи ROM версия ROW.... ако има смисъл де Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#63

Недей бъркай ROМ с файлова система. Най простичко казано когато е конфигуриран ROM-а и после компилиран в единия случай е избрана опция FUSE за файловата система, а в другия не. Какво е FUSE - модул от ядрото на Андроид наречен Filesystem in Userspace. FUSE позволява на потребителите да създават свои файлови системи, без да е необходима промяна в ядрото. FUSE е особено полезна при създаването на виртуални файлови системи,
Цитирай
#64

Нищо не бъркам защото... Smile не съм толкова навътре като тебе в нещата. Аз общо взето съм най-вече потребител. И за да да не оплескам нещо първо гледам да си изясня повече работи и тогава да си правя експериментите. Че за това питам и за някои неясноти които имам....дори и на някого въпросите да му се виждат.... Lol тъпи или не съвем на място.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#65

Преди да правиш каквото и да е си направи копие на папката /data/nvram. Там е информацията за таблета. всичко останало го има и спокойно можеш да си пробваш РОМ-чета,
Цитирай
#66

Благодаря за съдействието Smile . Приключих с процедурите - всичко е OK. Dance

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#67

mitakvd написа:Можеш да сложиш cwm recovery само на китайски ром. За останалите е twrp. Заводско рековъри се слага само през флаш на целия ром (поне за този таблет не съм разбрал друг начин). И аз търсих оригиналния ром, но не го намерих. Да се надяваме да не се стига до сервиз и да ми трябва той.
ето това трябва да е стоков ром https://www.dropbox.com/s/g2b9dxwkl7mtuc...20Azam.rar
Цитирай
#68

Здравейте.
Моля пуснете чиста тема за А3000 как се прави смяна на РОМ-а стъпка по стъпка.
След смяната на РОМ-а възможно ли е на СД картата да се инсталиват приложения
Благодаря.
Цитирай
#69

vezzzz написа:Здравейте.
Моля пуснете чиста тема за А3000 как се прави смяна на РОМ-а стъпка по стъпка.
След смяната на РОМ-а възможно ли е на СД картата да се инсталиват приложения
Благодаря.


Ако може и аз да помоля за същото Smile

HTC Wildfire S, stock rom
Lenovo A3000H with ROM "A3000_A421_000_029_130327_CN_3G"
Цитирай
#70

При положение, че в първи пост съм обяснил с линкове и снимки стъпка по стъпка, наистина не разбирам за какво питате? :unknw:

Казвайте какво не е ясно по първи пост и да обяснявам...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#71

От първи пост само ми се опъва инсталирането на драйверите.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#72

Виж с тези с ще успееш ли http://forum.china-iphone.ru/download/file.php?id=87940
Доколкото се сещам в момента - има значение дали си с 32 или 64 битова версия на Win
тук има още един комплект драйвери http://ge.tt/5uT7rpf/v/1 и Sp Tools.
Цитирай
#73

С кой от ромовете става възможно местенето на приложения на сд картата?
Благодаря

HTC Wildfire S, stock rom
Lenovo A3000H with ROM "A3000_A421_000_029_130327_CN_3G"
Цитирай
#74

С всичките, Начините са описани тук по горе и зависят дали ROM e RAW или FUSE файлова система.
Цитирай
#75

много полезна тема благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)