Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][JB4.2.2] Lenovo IdeaTab A3000-H с възможност за РАЗГОВОРИ

Някой опитвал ли е този РОМ : http://lenovo-forums.ru/topic/6218-rom-a...call-fuse/
Цитирай
Аксесоари

Появи ми се ъпдейт
A3000_A422_001_023_130719_WW_SMS_to_A3000_A422_003_026_130823_WW_SMS_FUSE (528 Mb)
има ли смисъл да го слагам? Много искам таблета да има разговори, но не смея да експериментирам. Доколкото разбирам след този ъпдейт пак ще съм със SMS (((
Ако някой може да ме посъветва нещо ще бъда благодарен!

XPERIA Z1 Compact
Lenovo A3000-H
Цитирай

nicklaz написа:Появи ми се ъпдейт
A3000_A422_001_023_130719_WW_SMS_to_A3000_A422_003_026_130823_WW_SMS_FUSE (528 Mb)
има ли смисъл да го слагам? Много искам таблета да има разговори, но не смея да експериментирам. Доколкото разбирам след този ъпдейт пак ще съм със SMS (((
Ако някой може да ме посъветва нещо ще бъда благодарен!

С този ъпдейт няма да отключиш функцията за разговори. Сменяй рома и ползвай таблета смело. Аз съм от доста време с него и нямам никакъв проблем.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

Притеснява ме факта, че още като го купих и го занесох на едни специалисти в Русе, които два дена го мъчиха и не можаха нищо да направят, (слава богу бяха направили Бекап и ми го върнаха в същото състояние) след това ми препоръчаха друг специалист, който директно ми отказа да се занимава с таблета. В този дух си мисля че щом хората дето по цял ден отключват и хакват телефони не могат да го направят - аз със сигурност ще окъкам работата. Предпочитам да дам 20-30 лева и да ми го направи човек, който разбира, че да съм спокоен, ама в Русе не намерих такъв.

XPERIA Z1 Compact
Lenovo A3000-H
Цитирай

nicklaz написа:Притеснява ме факта, че още като го купих и го занесох на едни специалисти в Русе, които два дена го мъчиха и не можаха нищо да направят, (слава богу бяха направили Бекап и ми го върнаха в същото състояние) след това ми препоръчаха друг специалист, който директно ми отказа да се занимава с таблета. В този дух си мисля че щом хората дето по цял ден отключват и хакват телефони не могат да го направят - аз със сигурност ще окъкам работата. Предпочитам да дам 20-30 лева и да ми го направи човек, който разбира, че да съм спокоен, ама в Русе не намерих такъв.

Големи специалисти си намерил, няма що :facepalm: Съжалявам, аз съм във Видин и няма как да ти помогна. Потърси някой около теб или действай сам без притеснения - всеки е започнал отнякъде.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

neumornia9 написа:Някой опитвал ли е този РОМ : http://lenovo-forums.ru/topic/6218-rom-a...call-fuse/

Гледам, че никой не ти е отгворил. И аз го мярнах този ROM тези дни. И му се каня, ама още не съм го качил.
Ако евентуално вече си го изпробвал, то моля те сподели някакво мнение за него. Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Здравейте. Преди месец с помоща на приятел по телефона си смених рома с този тук. Говоря си с таблета перфектно. Имам обаче проблем, че вече нищо не мога да тегля или актуализирам, защото винаги ми изписва, че мястото в паметта е малко. А тя е на 50 % едва. Видях за размяната със картата, но прочетох и за проблеми след това. Има ли някакво друго решение?

Благодаря предварително.
Цитирай

plmng написа:
neumornia9 написа:Някой опитвал ли е този РОМ : http://lenovo-forums.ru/topic/6218-rom-a...call-fuse/

Гледам, че никой не ти е отгворил. И аз го мярнах този ROM тези дни. И му се каня, ама още не съм го качил.
Ако евентуално вече си го изпробвал, то моля те сподели някакво мнение за него. Smile




Не съм го изпробвал още.
Цитирай

neumornia9 написа:
plmng написа:
neumornia9 написа:Някой опитвал ли е този РОМ : http://lenovo-forums.ru/topic/6218-rom-a...call-fuse/

Гледам, че никой не ти е отгворил. И аз го мярнах този ROM тези дни. И му се каня, ама още не съм го качил.
Ако евентуално вече си го изпробвал, то моля те сподели някакво мнение за него. Smile




Не съм го изпробвал още.

Първо искам да благодаря на Be6i4 за темата и изобщо за целия форум,също така и на mitakvd за една сборка на IGO за този същият таблет, за който почти се бях отказал да търся сборка с тази резолюция и я открих чрез него.
Сега по темата пробвах този [ROM] A3000_A422_011_022_140127_WW_CALL_FUSE и не само че работи добре но и се актуализира до [ROM] A3000_013_025_140624_WW_CALL_FUSE.
Поздрави!
Цитирай

Би ли написал точно с коя версия на SP Flash Tool флашна този ROM, че в руския сайт един го флашвал с една версия друг с друга, един успешно, един неуспешно.. Wink
Доколкото разбирам, че автора е посочил да се флашва с тази за която има допълнителен линк -
т.е. SP Flash Tool v3.1336.0.198.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Здравейте, какво бихте казали за този фейсбук проблем ?
Цитирай

plmng написа:Би ли написал точно с коя версия на SP Flash Tool флашна този ROM, че в руския сайт един го флашвал с една версия друг с друга, един успешно, един неуспешно.. Wink
Доколкото разбирам, че автора е посочил да се флашва с тази за която има допълнителен линк -
т.е. SP Flash Tool v3.1336.0.198.

Не се сещам но мисля че с този който е дал руснака,но мисля че няма проблем да пробваш точно както го е описал.
Цитирай

извинявам се за малоумния въпрос,но все пак Smile защо когато дам на SP_Flash_Tool_OLD или която и да е версия да сваля не прави нищо и съм дотам с флаша(гледах и клипчета в youtube) :wall: мъча се от няколко часа да го направя и не мога Sad някой ако може да помогне ще съм много благодарен Smile :cheers:

Samsung Galaxy S3 GT-I9300 Samsung Galaxy S5 SM-G900F Lenovo Idea Tab A3000-H
Цитирай

Преди малко таблета ми се актуализира до A3000_A422_013_026_140926_WW_CALL_FUSE, но си загубих root правата. Реших да опитам отново с framaroot 1.9.3 опита се оказа неуспешен. Бихте ли ми предложили решение?

 
Цитирай

намери iroot чрез Гугъл.интерфейсът е на китайски ,но рутва
Цитирай

Благодаря.Получи се, но Avast реагира доста доста "бурно" на компонентите на това приложение и го махнах. Ще изчакам ъпдейта на framaroot...

 
Цитирай

Имам един въпрос. Въпреки многото изписани неща по въпроса в различни теми не можах, да срещна точния отговор на това което ще попитам. Таблетът е Леноно А3000 от МТел - 4GB.

Можете ли да ми посочите работещ ROM за този таблет, който да отговаря на следните условия.
1. Свободната памет на телефона предназначена за инсталиране на програми да е един дял - 2.37 GB - така, както е при стоковия ROM, а не да е разделена на два дяла, както е при някои други ROM-ове.
2. Да е възможно данните на някои от приложенията, да се местят на SD картата. Не става въпрос за инсталиране на приложения върху SD, а само за местене на данните на някои игри например, върху SD картата.
3. Собственика на таблета не желае да се разменят местата на паметта на телефона с това на SD картата.
4. Това дали могат да се водят разговори или не е без значение.

...Има ли такъв ROM? Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Това което си описал е възможно със стоковия ROM и примерно Link2SD.


Цитирай

eleena написа:Това което си описал е възможно със стоковия ROM и примерно Link2SD.

Благодаря за отговора Smile.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Пробвах този [ROM] A3000_A422_011_022_140127_WW_CALL_FUSE работи добре, но и се актуализира до [ROM] A3000_А422_013_025_140624_WW_CALL_FUSE.

1. Загубих роот правата си и не мога да местя приложения от таблета към сд картата?

2. На вторият слот сложих сим карта на теленор (таблета ми е М-телски) и не мога да набирам отново. - Оправено! - влязох в настройките на сим и оттам избрах картата на Теленор за обаждания и смс-и.

3. Проблем с Google play - от време на време престава да работи, на какво се дължи това?


Благодаря!
Цитирай

Здравейте някой ще може ли да ми обясни как се прави бекъп, защото мисля да се пробвам да инсталирам някой от дадените ромове тук, но ме е страх да не направя нещо не както трябва.

Хора помагайте  инсталирах ром-а от първия пост. Проблема е там, че като се опитам да инсталирам някое приложение ми дава, че нямам достатъчно място, а имам свободни около 12GB. Моля помагайте.
Цитирай

Рутнах таблета,смених рома ,вече два месеца работи перфектно ,въпроса ми е трябва ли допълнително да разменям картите или става автоматично с новия ром
(......130517_WW_CALL_ENG  ) .Вътрешното хранилище се препълва и немога да освободя място.Някакви съвети? С lenovo A3000-H 4 gb. съм
Цитирай

(2015-01-29, 09:43:48)tchobaca написа:  Рутнах таблета,смених рома ,вече два месеца работи перфектно ,въпроса ми е трябва ли допълнително да разменям картите или става автоматично с новия ром
(......130517_WW_CALL_ENG  ) .Вътрешното хранилище се препълва и немога да освободя място.Някакви съвети? С lenovo A3000-H 4 gb. съм

смених рома с   A3000_A421_000_029_130327_CN_3G    на   kupyxa4444  , и нещата си дойдоха на мястото.

Да попитам все пак ,защо никой не отговаря на запитванията толкова време,някой чете ли този форум???? Bu
Цитирай
Shocked 

Направих всичко както е описано. Само че драйвърите от видеото и тези които изтеглих се различават, но въпреки това дадох update driver на леново а3000 portable device  и дадох поотделно и за двете папки цел на търсене и уж се инсталираha. После натискам download вклчвам таблета в компа но нищо не се тгли, а ми излиза на екрана да търси драйвър за леновото. Незнам какво да правя
Цитирай

Здравейте, искам да ви попитам за флаш на рекъвари и на ром на lenovo a3000-h трябва ли да съм в фаст бут режим? защото реших да флашна това рековери: TWRP_25_Lenovo_A3000_ROW_Fuse таблета е смс фюс и програмата си стои сума ти време на 0 процента изключих таблета и изненада не иска да зареди и само си стои на надписа lenowo моля ако някой има отговор на моят въпрос да ми отговори поздрави и лек ден.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)