Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][JB 4.2.2] Как да "разменим" вградената с външната памет на Lenovo A3000-H +
#51

Този Ром има Xposed Installer/какво е това,вижте в началните теми на форума за ОС Андроид/.Инсталирах го без проблем/няма bootloop/ и модула Gravity. it rocks Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

Да забия тука едно въпросче ... или две ...

Знаете ли в кои файл са описани размерите на дяловете , че нещо не ми харесват така , има налко пространство заделено за /data дяла , трябва ми повече.

Има ли възможност да се направи EXT3/4 дял на MicroSD картата и да се монтира там дяла /data , и ако има , някожй знае ли как да го направим ? За жалост ми попадна 4GB версия на този таблет и просто ме ми стигат. Инсталирал съм циганчето от първия пост и все пак немога да преместя всички данни на дадено прилоение на картата.

HTC One X
q u i e t l y b r i l l i a n t
Цитирай
#53

Тази тема, не я ли чете?
https://www.androidbg.com/forum/topic803...omove.html

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#54

Be6i4 написа:Тази тема, не я ли чете?
https://www.androidbg.com/forum/topic803...omove.html

даже и съм писъл в темата , не видя ли...
Нали уж в този ром това вече е направено ... или аз нещо не съм разбрал...

HTC One X
q u i e t l y b r i l l i a n t
Цитирай
#55

Здравейте! имам нужда от помощ! Ромът ми казва, че нямам СД -карта. Ползвах вградената програма METEOS за увеличаване на вътрешната памет. Следвах инструкциите и след ребуут от рекавъри, таблетът имаше вида сякаш току -що съм го флашнал -пита за език,gmail акаунт и пр. и ми казва, че нямам СД -карта . Пробвах и с маунт от рикавърито, казва "не може"-unable to mount emmc .
Цитирай
#56

Флашни си стоков ROM с flashtool и давай отначало.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#57

Be6i4,а защо не се получава като се опитвам да рефлашна този ром отново?
Цитирай
#58

Пичове имам проблем руутнах успешно таблета,но проблема е,че не ми намира папката с инф файловете направих както е описано,но ми изписва,че не са намерени драйвери?? Натискам върху това http://store.picbg.net/pubpic/42/68/6929...b24268.png след това се ми изписва,че не намира драйвери? http://store.picbg.net/pubpic/6E/F7/3292...0b6ef7.png Как да го оправя?
Цитирай
#59

Само да кажа,че имам инсталиран драйвер и компютъра разпознава таблета има ли смисъл да инсталирам изобщо този драйвер,който трябва да се разархивира и е даден в линка от първия пост?
P.S Всичко е 6 може да изтриете мненията ми Smile
Цитирай
#60

едно питане таблета е префлашнат с ром, който е фусе кол ,но немога да качвам програми на външната сдкарта а с този ром може запазва ли се рута или после пак рябва да се рутва и може ли да се водят разговори с него
благодаря
Цитирай
#61

запазва се рута.и разговорите са налице!
Цитирай
#62

Здравейте,
купих си карта 32ГБ за таблетчето, изобщо не знаех че няма да може директно да я ползвам и да инсталирам приложенията директно на нея. По указанията от първият пост всичко стана уж ОК. Обаче сега стартира таблета и все едно тъча не работи. Излиза ми избор на език руски, български или сръбски обаче не мога да избера нищо... не реагира на тъч-ване...
Втори път качих рома, но няма разлика...
А сега на къде? Smile
Цитирай
#63

Для тех кто хочет поменять местами внутреннюю память на SDcard, применительно к данному девайсу(необходимо для игр, которые хотят загрузить кеш исключительно во внутреннюю память) необходимо подредактировать файл void.stab по пути system/etc. Для этого нужен рут. При помощи Root explorer заходим в папку etc, меняем права на r/o, открываем файл void.stab редактором текста, находим строчки

dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host

и меняем их на

dev_mount sdcard /storage/sdcard1 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host


то есть меняем 1 и 0 местами
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)