Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем свързан със слушалката на Xperia Z 13w13.
#26

Казаха ли ти от какво е бил проблема със слушалката при положение,че дори не е изпускан???
На твое място директно го слагам не в кана,ами в леген ше го сложа и ше му тествам водоустойчивостта Smile лошото е,че ако не е - айде още 15 дена на сервиз,което вече си е хабене на излишни нерви

EDIT: Ебасимо ... преди малко си ъпдейтнах телефона до КитКат и сега проведох 1 разговор и нямах никакъв проблем със слушалката...даже прокарах пръсти навсякъде по гърба на телефона да го тествам дали пак ще почне да прекъсва и о чудо - нямаше проблем ... не мислех,че ъпдейтна ще повлияе по някакъв начин на този проблем ебаси,но дано да се е оправило ,макар че след само 1 разговор (продължил 4 минути почти) не мога още да се радвам ,че се е оправило ,утре ще го тествам по - обстойно ...

Sony Xperia™ Z | Black | 4.4.2 KitKat <--- Sony Xperia™ P | Silver | 4.1.2 JB
Цитирай
Аксесоари
#27

От къде си сложи kit kat понеже като давам ъпдейт на софтуера през телефона или като го закача за компа ми казва че е up to date.

Huawei P10 Lite
Цитирай
#28

Влез в темата за КитКат и там ще видиш,че един колега е дал линк към торент на кит кат (аз лично с флаштуул си го инсталирах), ама нещо не съм очарован от ъпдейта...казаха ли ти все пак от сервиза или мтел от какво се е получил проблема със слушалката?Дали е масов проблема или нашите са дефектирали?

Sony Xperia™ Z | Black | 4.4.2 KitKat <--- Sony Xperia™ P | Silver | 4.1.2 JB
Цитирай
#29

Еми чак такива подробности не са ми давали (в сервиза вдига момиче, което си е кол център, на *88 виждат същото), реално те могат да ми кажат какво е написал самия техник по отношение на сервиза на телефона, а там са общи приказки - установен е проблемът, сменен дисплей, сменена слушалка, сменен софтуер (малко по-подробно е от секцията за проверка в мтел сайта) . Мтел имат секция в сайта си, в който можеш да си следиш на какъв етап е сервизирането на телефона, от 15 календарни дни, които казах, че бях без телефон, реално в сервиз стоя точно 6, останалите бяха пътуване на телефончето и празнични/почивни, така че не са 100% 30 дни както пишете повечето.

Относно дали само нашите са дефектирали - има още една тема, мисля, че не са малко хората с проблем със слушалката https://www.androidbg.com/forum/topic787...13w13.html, за да се притесняваме, че само тук 3-4 човека сме уцелили кофти бройка

Sony Xperia Z
Цитирай
#30

Знам за секцията на ментел ,ползвах я ,когато им бях дал предишния ми телефон (sony xperia P ) и седя 27 дни мисля че беше в тях (махаме 2 дни за път отиване до там и връщане до мен) кажи го 25 (от тях махаме няколко съботи и недели) и стават към 20 ... на мен всеки ден ми пишеше ''очакват се части'' ,тия части предполагам,че от Китай ги чакаха,тъй като им отне доста време (и докато чакам да ми оправят телефона - се сдобих с xperia Z Smile ) при всеки модел явно се чака различно ,не знам,зависи си от съответния проблем сигурно

Sony Xperia™ Z | Black | 4.4.2 KitKat <--- Sony Xperia™ P | Silver | 4.1.2 JB
Цитирай
#31

(2014-01-11, 19:45:52)Blembo написа:  здравейте имам следния проблем с z-ката като звънна на някой или той на мен както говорим слушалката спира и след като го чукна с пръст отзад около камерата тръгва и пак спира... след като го рестартирам известно време работи после пак започва да го прави та... някакви идеи,някой да се е сблъсквал с този проблем или просто да го занеса в Мтел и да чакам 30 дена без телефон Sad

здравей,аз имам този проблем ,може ли да ми кажеш какво стана ремонт или замяна
Цитирай
#32

Така пичове нека се включа и аз като потърпевш от същото и да споделя моят опит. Преди месеци и на моята Z-ка започна да ми се губи звука по същия начин и с почукване се оправяше. Понеже отдавна не е гаранционен, го занесох в някакъв сервиз, но човека отказа да го отвори, защото "ако го отвори повече няма да е същият телефон" и си викам ок, кво губя. Поръчах си нова слушалка от китайският сайт aliex.... за $0.99 и по тази тема https://www.ifixit.com/Guide/Sony+Xperia...ment/22762 си подмених говорителя за около час. Сега вече месец работи без да прекъсва. Да обясня на чудещите се какъв е проблема:
Говорителчето контактува с 2 пластини към motherboard-a , с времето в тези контактни точки се образува окис (много малки черни точици, които трябва добре да се изчистят от платката при разглабяне), другото което забелязах, е че самите пластинки са се сплескали и не правят хубав контакт с платката (вероятно от постоянното носене в джоба).

Проблема определено е хардуерен, и ако сте с поне една лява и една дясна ръка можете и сами да си го смените. Естествено ще ви трябва и adhesive(лепенка за задния капак) при обратното монтиране отново от китайският сайт за $1.5. Ако някой реши да се пробва и го притеснява нещо, нека пита ще споделя "опит".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)