Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сервиз за Nexus 5
#26

Спиджена е издаден мисля че точно милиметър над екрана и освен ако не го изтърва върху камък по екран, където и да падне няма да има грижи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари
#27

Сигурно са по-добри, но телефона на нищо не прилича с тях.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#28

Може би но когато дам $400 за телефон предпочитам да съм спокоен че като го изтърва ще е добре от колкото с красиво строшен екран.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#29

След втората ми поръчка на темперирано стъкло .. най после дойде новото ми темперирано стъкло. Лепенето става много лесно и сега вече не се притеснявам ако го изтърва, защото шансовете ми са вече 90% оцеляване Dance
Когато получих първото стъкло от Хонг Конг , не добре опаковано и счупено при транспортирането, помолих продавача на второто стъкло (от Англия), да го опакова добре. Пристигна и всичко беше наред. Сложих го на телефона си и реших да направя опит с първото (счупено)стъкло, дали найстина не се драска и колко силен удар може да понесе. ВЯРНО ! хванах макетен нож и драскам... не остана и една драскотина... взех един валяк който ми беше под ръка , махнах ролката и остана дръжката с металната част ... Първо лек удар - няма проблем, втори по-силен удар-отново няма проблем, още по силен удар-СУПЕР отново няма грижи..... и един последен най-силен удар ...тряс ! и се счупи. :bow:

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#30

Би ли споделил колко е дебелината на този темпериран протектор и дали си личи много че го има или си е като стандартен скрийн протектор? Защото имам един купен за 5 лв колкото да го пазя от леки драскотини, но се съмнявам да помогне при по-сериозно падане (дано не се случва на никой Big Grin ). Та замислям се за този темпериран за да изпреваря бъдещи събитията. Благодаря предварително Smile
Цитирай
#31

Темперираното стъкло е 0,25мм. Изглежда все едно два обикновени протектори залепени един върху друг.. Ето от тук си купих темперираното стъкло : http://www.ebay.com/itm/281259007893?ssP...1439.l2649 , а за гърба си купих това : http://www.ebay.com/itm/281237782952?var...1439.l2649
Това за гърба вече е тествано.. неволно го изтървах докато карах колело...падна на бетона на горния си десен ъгъл... гърбът се пукна , но на телефона няма нито следа. Този протектор за гърба е тънък , прозрачен и се захваща много добре , като същевременно се получава с едно малко предпазно ръбче да пази дисплея. По принцип мразя всякакви протектори ..обичам да е без нищо... но уви .. този е много нежен телефон.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#32

Тези (https://www.etradesupply.com) дават лсд + тъчскрийна за 130$ с доставката
В Ebay има за 90-100 евро (с/без рамка) с доставката от хонк конг.

Някой дали е поръчвал от алибаба и да знае колко струват от там?

Счупих си стъклото след като един приятел ми каза да си купя кейс. Уручаса ме. Избрах си нео хибрид на спингел. за 43$ с доставката за 2 броя.
Цитирай
#33

Здравейте, преди два дни и аз получих своя темпериран протектор и разбира се веднага побързах да го залепя. Гледах инструкциите за лепене и изпълних всичко, почистих с "мократа" кърпичка, след това избърсах с другата от комплекта уверих се че няма никакви прашинки преди лепенето и след това внимателно наложих самия протектор. За щастие няма и следа от прашинки, но на едно място (точно под екрана) остана балонче (с големина на малка монета), знам че принципно малките балончета се отстраняват от само себе си, но това не е толкова малко. Затова въпроса ми е, някой имал ли подобен и има ли представа какво да правя. Чувал съм че се изкарват с нагорещяване на мястото със сешоар,но още не смея да опитам по този начин, ще съм благодарен за всякакви идеи. Smile
Цитирай
#34

Точно и аз го имам доло, точно под екрана! Писах на човека, че доло е дефектно и ще ми прати още едно стъкло безплатно, защото не е по моя вина. Снимах му, обясних му и той каза, че няма проблем и че ще ми прати още едно. Сега при мен от над 10 сваляния и горе в десния ъгъл не ми се залепва стъклото, ама не ми дреме, щото като го светна телефона не се вижда. И ще карам така докато не се прецака изцяло и тогава ще слагам другото. Wink
Цитирай
#35

Изпуснах си телефона като излизах от колата, падна по гръб точно на камъче под камерата и се напука стъклото й. Някой знае ли как се извършва ремонтът?

Google Nexus 5 32G Black (Stock Rooted + franco.Kernel + Xposed)
Apple iPhone 5S 32GB Space Grey
Цитирай
#36

До колкото знам, стъклото на задната камера си е едно с камерата (тоест няма предпазно стъкло на самия заден панел), според мен ще трябва да го дадеш да се смени самата камера.
http://www.etradesupply.com/lg/android-m...xus-5.html
Прегледай този сайт има резервни части на съвсем поносими цени, според мен в някой сервиз за телефони ще успеят да ти я сменят.
Цитирай
#37

Здравейте. И аз дойдох в клуба на счупените стъкла =(
Малкият реши да види дали е здраво стъклото с едно шишенце от хапчета и шишенцето се оказа по-яко Tooth

Кажете как стои въпроса със сервиза, дали някой може да ми го смени стъклото, дали да си го поръчвам или е по-добре да отида директно при някой?

пп видях линка към сайта по-горе, така като погледнах ще ми се върже 90+30$ едно стъкло, въпроса е, дали това е единствения вариант за момента?
Цитирай
#38

И на мен ми се случи днес.. Изпуснах телефона от 50 см.. падна на ръба и напука стъклото долу вляво. Звънях на телефона от гаранционната ми карта, но се оказа, че LG нямали сервиз в България (втф?) и Мост Компютърс се занимавали с ремонта. Цената на ремонта е 290 лева, което лично за мен е абсолютно скандално.. при положение, че можеш да закупиш дисплей за 90-100$ от ebay. Ако има някой тук, който го е сменял или може да ми даде някакъв съвет - вие сте Smile
Цитирай
#39

Не е много трудно да се смени дисплея на нексус 5 Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#40

Можете ли да ми препоръчате откъде да купя нов дисплей ?
Цитирай
#41

аз го смених за 265лв
Цитирай
#42

Zlobaria ... И аз сложих преди два месеца закаленото стъкло ... но очевидно това "балонче" е характерно за тези закалени стъкла. Същото е и при мен , ставаме 3-ма с идентичен случай, което вече не е съвпадения , а просто по един и същ начин ги правят, а това се води "дефект"

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#43

Аз си реших моя проблем като използвах подръчни материали. В моя комплект имаше едно като картонче за избутване на въздуха точно, та него го поставих точно над балончето с въздух и с една обикновенна щипка за простор го захванах за да се притиска постоянно мехурчето. През около час просто го намествах отново за да съм сигурен че притиска точно балончето и се получи за няколко часа ВСИЧКО изчезна. Сега е толкова добре залепен моя, че ако не кажа трудно някой може да се сети че имам протектор. Много съм доволен от моя.
П. С. Вече дори го изпуснах 1-2 пъти малко по сериозно, но тъй като имам и гръбче телефона си е абсолютно невредим.
Цитирай
#44

Добре де, ама аз нещо не мога да я разбера тази схема с "темперираните" (каквото и да означава това Rolleyes ) стъкла... Значи едно парче пластмаса или стъкло за 10тина лева от Ebay е по-здраво от горилата?! Така ли излиза в крайна сметка?! Тоест, даваш ххх лв. за телефон и му трепериш, докато не му сложиш едно плексигласче за 10 кинта и не стане жеУезен Dance
Цитирай
#45

Точно. Горилата е срвщу драскане. НИКОЙ няма да направи масов нечуплив екран, нали ще умрат от глад?

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#46

Прав е колегата, горила глас е устойчив на надраскване, но заради твърдостта си е чупливо. А отностно протектора и на предишния ми телефон имах въпреки че не беше с горила глас. Все пак в момента всички флагмани са с подобни стъкла и този "проблем" с чупливостта не е само при нас, затова шредпочитам да дам някой друг лев и да се предпазя до колкото мога от скъпи ремонти и неудобства в бъдеще.
Цитирай
#47

Да не си правя реклама, но съм сменил доста дисплей на нексус 4 и 5.
Цената на нексус 5 оригинал дисплей със смяна и месец гаранция е 140 лева.
https://www.facebook.com/pages/GSM-servi...2157571944
поздрави и си ги пазете
Цитирай
#48

Здравейте Извинявам се за безпокойството и се надявам някой да ми помогне Rolleyes
Имам LG Nexus 5 ПРОБЛЕМА Е че качих някаква по нова версия на андройд 5
а искам да си върна старата как да я върна ?
и другия ми въпрос е когато свържа двете устоиства компа и телефона ми показва на телефона че съм се свързала но на компа не ми показва икона Sad
Цитирай
#49

neessi написа:Здравейте Извинявам се за безпокойството и се надявам някой да ми помогне Rolleyes
Имам LG Nexus 5 ПРОБЛЕМА Е че качих някаква по нова версия на андройд 5
а искам да си върна старата как да я върна ?
и другия ми въпрос е когато свържа двете устоиства компа и телефона ми показва на телефона че съм се свързала но на компа не ми показва икона Sad

По първия ти въпрос - можеш да сложиш старата версия като си я изтеглиш от тук https://developers.google.com/android/nexus/images и използваш Android Toolkit или ADB команди. Но не ти препоръчвам да го правиш без помощта на някой навътре с нещата.

По втория въпрос - не си с правилните драйвери.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#50

Здравейте , и при мен най лошото се случи и сега си търся дисплей за телефона ... оглеждам Display + touch + Frame ОЕМ за да е по лесна смяната ... обаче така и не мога да намеря в България ... някой ще може ли да ми препоръча сайт / сервиз към който да се обърна ..

Благодаря предварително !

Phone: LG Nexus 5 D821 16GB Black | ROM: Stock | --> Dead
Phone: Xioami Mi A1 64GB Black | ROM : Stock |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)