Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко време ви кара батерията на Samsung galaxy S5
#76

Здравейте,

Аз имам същия проблем като VJivkov и батерията едвам издържа един ден при слабо ползване. Преди тази С5-ца има HTC One M7 и Nexus 5 и въпреки по-слабите си като капацитет батерии карах доста повече от Самсунга.

Изключил съм всички възможни простотии на Самсунг и съм оставил единствено Gmail, 3G и Wi-fi. Дайте съвет какво да правя, че аз вече се изчерпах от към идеи.

Поздрави и благодаря предварително!

п.п. Смених батерията с чисто нова, но и това не даде резултат. Гаранцията дали покрива такъв проблем след като всички тестови програми показват, че апаратът е изряден.
Цитирай
Аксесоари
#77

vzhivkov написа:
fbikz75 написа:Моят последно е зареждан на 12-ти,днес е 22-ри,което прави десет пълни денонощия.Имам по 1 разговор на ден,защото номера е служебен.Не играя игри,не ползвувам абсолютно нищо в него.Батерията в момента е на 50%.

И защо сте сложили служебна карта, която се ползва по този начин в телефон за над 1000 лева? Същата работа ще свърши и телефон за 20 лева. Това е все едно да купите поръчкова спортна кола за 200 000 лева и да я дадете на баба си, която не вдига повече от 30 км/ч дори на магистралата. То си е ваша работа разбира се, но няма логика. Телефонът е повече от страхотен и има толкова много опции и възможности, че си е кощунство да не се възползва човек от пълната му мощ.
Не се заяждам,но какво ти пука за какво се използва телефона.Темата не е ли,различна от това...
Цитирай
#78

avatar1 написа:Здравейте,

Аз имам същия проблем като VJivkov и батерията едвам издържа един ден при слабо ползване. Преди тази С5-ца има HTC One M7 и Nexus 5 и въпреки по-слабите си като капацитет батерии карах доста повече от Самсунга.

Изключил съм всички възможни простотии на Самсунг и съм оставил единствено Gmail, 3G и Wi-fi. Дайте съвет какво да правя, че аз вече се изчерпах от към идеи.

Поздрави и благодаря предварително!

п.п. Смених батерията с чисто нова, но и това не даде резултат. Гаранцията дали покрива такъв проблем след като всички тестови програми показват, че апаратът е изряден.


В такъв случай, телефонът е за смяна на дънна платка, което е гаранционно. Свържи се със Samsung Bulgaria и те ще те насочат към лицензиран сервиз в твоя град.

Samsung Nexus S i9023 16GB -> Samsung Galaxy S III I9300T + Google LG Nexus 4 -> S5 Shimmery White/iPhone 5
Цитирай
#79

Благодаря за отговора колега. Ще трябва да се въоража с търпение явно, че до колкото знам Омниаком (сервиза на Самсунг) не са от най-бързите...
Цитирай
#80

Мисля че е добре.Щеше да откара 6 часа при пуснато wifi
Цитирай
#81

При нормална употреба на телефона
Цитирай
#82

Здравейте имам samsung galaxy s5 mini нали като се купи съм чувал че се зарежда 12 часа три дни но нали като го сложих да се зарежда като всеки човек аз много исках да го разгледам нали и просто не издържах но когато го разглеждах бяха минали тези часове извадих и почна батерията да ми пада много бързо когато е в готовност сложих го да се зарежда втори пък като ми се изтощи батерията пак така все още не съм го слагал да се зарежда трети път един ми каза че някои телефони правят така но вече като минат например 5 или 6 зареждания се оправя не знам на кого да вярвам да имате отговор на този въпрос Huh

SAMSUNG GALAXY S5 MINI
Цитирай
#83

Колега това с 12 часовото зареждане на батерията на нов телефон е отживелица.Съвременните телефони са с Li-On батерий,който нямат нужда от такива процедури.Зареждаш го на 100% и си го ползваш с кеф Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#84

С нов с5 съм и в момента лежа по цял ден след операция и постоянно си човъркампания телефона. Нормално ли е за 5 часа батерията ми да падне от 100 на 15%? Телефонът е непрекъснато използван на макс през тези 5 часа - уоutube, игри, facebook.
Цитирай
#85

WickyBG написа:С нов с5 съм и в момента лежа по цял ден след операция и постоянно си човъркампания телефона. Нормално ли е за 5 часа батерията ми да падне от 100 на 15%? Телефонът е непрекъснато използван на макс през тези 5 часа - уоutube, игри, facebook.
Според мен е нормално. При мен е по зле аз ако бях на твое място щях да се кефя много Android Android Dance Big Grin

SAMSUNG GALAXY S5 MINI
Цитирай
#86

Хаха, ок. Мерси за отговора.
Цитирай
#87

Искам да ви питам един процент за колко време ви се изхабява, ама в готовност. Android :capitulation:

SAMSUNG GALAXY S5 MINI
Цитирай
#88

няколко часа за 1%. но от 100 до 95 падат по-бързо. Не съм го пробвал но вероятно ще изкара поне 5 дни в режим готовност

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#89

гледах филм вайбър и интернет това е за 1д 1ч 57м във нета и вайбъра и сърфирването съм ползвал минимална яркост

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#90

Извинявам се забравил съм шота да прекача

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#91

extazy написа:Извинявам се забравил съм шота да прекача
7 часа дисплей Huh Аз повече от 4-5 не мога да изкарам, но не спирам мобилните данни.
Цитирай
#92

Батерията прецаква ли се, когато телефонът се използва докато се зарежда? Ако може някой по-запознат да каже понеже чувам страшно различни мнения...
Цитирай
#93

Никакъв проблем нямаш да си играеш на зарядно,включваш и изключваш когато си поискаш,без последствия за батерията.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#94

Единственото нещо, което "прецаква" батерията на С5, тъй като е литиево-йонна, е ако често се включва и изключва зарядното, защото при този тип батерии те имат нещо като брояч и след определен брой зареждания просто отказват. Това пише навсякъде по въпроса с батериите. Аз обаче до сега не съм успял да стигна до такъв момента при батерия на телефон. Случвало ми се е обаче с батерията на лаптопа.
Цитирай
#95

Ето как да разбереш,но не вярвам да има нещо вярно,че ще изключва Smile



[spoiler=Снимка ,приложението е >> https://play.google.com/store/apps/detai....phoneinfo][Изображение: 6d48bd5455a925a9.png][/spoiler]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#96

Малко ме съмнява тая програма ,не може телефон на няма и 1 година производство да има 4** зареждания ,а 3-ката ми да има 7** за година ползване + преди това от някой друг.

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай
#97

Благодаря за отговорите!
Цитирай
#98

vzhivkov написа:Единственото нещо, което "прецаква" батерията на С5, тъй като е литиево-йонна, е ако често се включва и изключва зарядното, защото при този тип батерии те имат нещо като брояч и след определен брой зареждания просто отказват. Това пише навсякъде по въпроса с батериите. Аз обаче до сега не съм успял да стигна до такъв момента при батерия на телефон. Случвало ми се е обаче с батерията на лаптопа.
Ти сериозно ли, по-голяма глупост скоро не бях чел! Нямат брояч, потърси в нета и прочети.
Цитирай
#99

turl написа:
vzhivkov написа:Единственото нещо, което "прецаква" батерията на С5, тъй като е литиево-йонна, е ако често се включва и изключва зарядното, защото при този тип батерии те имат нещо като брояч и след определен брой зареждания просто отказват. Това пише навсякъде по въпроса с батериите. Аз обаче до сега не съм успял да стигна до такъв момента при батерия на телефон. Случвало ми се е обаче с батерията на лаптопа.
Ти сериозно ли, по-голяма глупост скоро не бях чел! Нямат брояч, потърси в нета и прочети.

Да, съвсем сериозно. Попрочети малко ти по-добре. Ето ти малко като за начало: "The lifespan of your lithium-ion battery should last between 400-500 charge cycles".

Не си представяй брояча като нещо, което цъка или показва някъде цифричка. Просто литиево-йонните батерии имат живот в брой цикли на заряд и разряд.

Има и много други неща, които могат да се правят, за да "живее" батерията по-дълго като например да се избягва пълен разряд, т.е. стигане до 0%. Това при литиево-йонните НЕ Е добре. Ако стигне до 0% няма да "умре" веднага и да не може повече да се зареди, но е добре да се избягва.Добре е да се включва на зарядно при достигане на около 20%.

Има и други неща, които пише по въпроса, но специално за тези, освен че съм ги чел, съм ги и чул от хора, които разбират доста.
Цитирай

А сега внимателно вникни в предния си пост! След това използвай търсачката във форума и ще откриеш какво аз съм публикувал за батериите много отдавна!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)