Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия на М8
#76

Примера ти говори за софтуерен проблем, надявам се го разбираш.
П.с.: Нищо лично. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте, колеги! От декември съм с М8-ца. Бях адски доволен докато бях с КК 4.4.2. Едвам успях при първо зареждане, след почти два дни използване да го сваля на 15%, за да може да се зареди напълно(не успях да го изчакам до 0). Излезна близалката - инсталирах я, целия телефон логично се сгомняса, но след хард ресет се оправи. Доволен съм от близалката с изкл. на едно - батерията ми напоследък е доста зле. Прикачвам снимки за да видите, ако има логично обяснение на това. Няма нищо общо с първите ми дни на 5.0.1, да не говорим за 4.4.2.            


edit: съжалявам малко се забавих ето ги и снимките
Цитирай
#78

Чакаме и снимковия материал. Къде е ? Smile

 
Цитирай
#79

(2015-03-12, 16:10:39)NoMaD написа:  Чакаме и снимковия материал. Къде е ? Smile

Колеги някакви идеи? Също така се чудя дали не съм прецакал нещо при първото зареждане. Току що взех телефона - зареден от 3% тази нощ. За 12 мин.  човъркане из фейса вече е на 97%. И никога ама никога не ми стои на 100% повече от 2-3 мин. Само след хард ресета на близалката постоя малко повече. Докато пишех мнението - 96%....

Едит: спрян блинк, не използвам wi-fi имам 10гб нет.
Цитирай
#80

Така си пада и при мен и предполагам при другите колеги.Първият 1% (100-99) наистина пада страшно бързо.Забелязал съм,че дори при standby режим на изключен екран и т.н до 10 минути (15 мах.) вече е паднал 1%. Нямам идея на какво се дължи това.

iPhone X Space Gray
Цитирай
#81
Photo 

Aз лично съм доста доволен от 5.0.1 - така си взех телефона, т. е. не знам как е с Кит кат...нямам бъгове, а в стенд-бай е много икономичен... 


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#82

Аз снощи си реснах тела и не знам дали не си въобразявам, но батерията май държи повече. Изтрих и някои приложения [Изображение: 3ccee92c0f3aa50ddae73b6f2b2b6b52.jpg]
Цитирай
#83

При мен след ъпдейт до Лолипоп и ресет си пада стабилно. Google Services ми дърпа много когато екрана е изключен и незнам как да го оправя. Писах и в друга тема, но никой не ми отговори. Google Now е спрян и пак не спира да дърпа. Винаги ми е на първо място по точене като не пада по малко от 50%. Снощи изчезна за някакво време, но после пак си се появиява, като понякога стига до 100%. Странното е, че при включен екран Google Services показва, че хаби 12-13%. Защо при изключен екран почва да дърпа толкова не ми е ясно. Някой ако се е сблъсквал с такъв проблема нека сподели нещо.
Цитирай
#84

Пробвай още веднъж с ресет.

 
Цитирай
#85

Е това ще е трети, ако го направя. Явно няма да се оправи така. Само си играя да го глася после. Като гледам снимките на колегите по-горе, тоя ш....н Гугъл не дърпа въобще толкова като при мене.
Цитирай
#86

       

Кажете ми какво е това и защо толкова много точи от батерията?! Исталираха ми се разни ъпдейти и приложения вчера и от тогава е така!

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#87

(2015-04-03, 16:56:12)mirchev87 написа:  Кажете ми какво е това и защо толкова много точи от батерията?! Исталираха ми се разни ъпдейти и приложения вчера и от тогава е така!
Какви приложения?

 
Цитирай
#88

(2015-04-03, 20:12:17)NoMaD написа:  
(2015-04-03, 16:56:12)mirchev87 написа:  Кажете ми какво е това и защо толкова много точи от батерията?! Исталираха ми се разни ъпдейти и приложения вчера и от тогава е така!
Какви приложения?

Android System WebView, Facebook for HTC Sense, Google+ for HTC Sense, Sense Home, прилижение за теми на телефона който се водят за Sense 7. Нямам идея защо ми иска тия ъпдейти и защо се актуализират преди да е излезнал Sense 7...... Върнах фабричните и пак се актуализираха. От тогава стана така!

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#89

След ресет на телефона те не се актуализират, защото при ресет се нулират, а след това автоматично се свалят през акаунта ти от Маркета, явно не си махнал чавката от тази опция преди връщане на заводски настройки.

 
Цитирай
#90

Явно всичко идва от глупавото местоположение... и при другите които се оплакваха от Google Now, както и сега от новите програмки.... защото на заключен екран на скрийна освен час, показва и времето, в колко часа изгрява и залязва слънцето... бла бла, сега отново спрях местоположението и май се нормализира, поне така мисля! Това местоположение наистина яко точи батерията, независимо в какво приложение работи!

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#91

Работи си без проблем при мен и нищо не точи. Залеза и и изгрева го показва малко преди това, а не през цялото време на денонощието.

 
Цитирай
#92

Незнам какъв ти е проблема и защо с всеки втори се заяждаш....явно си голям професор Wink С 2 думи обясних,че всички проблеми с точенето идват от СКАПАНОТО МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ! Казвам го за да знаят и другите от къде е проблема и как да го решат! Не е нужно да се правиш на всезнайко и да ми говориш с ирония!

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#93

И аз установих, че е от местоположението, но като го изключиш нищо не му работи, което е свързано снего. Нито Maps-а те намира къде си, нито нищо. Нито една програмка не бачка както трябва, ако е изключено. Решението на проблема при мене е спирането на мобилния нет. Вчера за цяла нощ при спрян нет бяха мръднали някви смешни %-ти от рода на 2-3 и като цяло телефона изкара изкара ден и 16 часа без зареждане, като си го цъках с пуснат нет през другото време освен през нощта.
Цитирай
#94

По добре да спра местоположението и да се лиша от това да видя колко градуса е навън, да не ме локализира къде съм, от колкото да спра интернета нацяло... то му се губи смисъла на смартфона ако спреш нета.... По добре да си вземем по една нокийка 3310 и да си седи по 2 седмици на батерия..... няма смисъл да се ограничаваш до такава степен. Докато местоположението не ти е толкова нужно и не е нужно всеки да знае къде си или да знаеш всяка снимка къде е снимана точно по локейшъна. Иначе да, за цяла нощ и на мен без нет ми хаби 2-3% батерия.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#95

Еми това мисля, че всеки може да го реши. Аз например не мога да се лиша от locationa-a, защото често се налага да търся адреси и т.н. Спрях единствено това location history като видях, че наистина ме следи и няма никаква грешка. Показва ми абсолютно точно къде кога съм бил и на картата начертане. Абе ужас Big Grin Мене примерно не ме кефи постоянно да съм online във FB и т.н., и затова предпочитам нета да спирам. Между другото от време на време спира да точи Google Services, ама през повечето време си дърпа поне 30% на изключен екран. Интересното е, че на включен нищо не дърпа Smile. Скоро като го отключа и сложа някъв къстъм ром ще видиме как ще се държи.
Цитирай
#96

Здравейте, ще кача 3 снимки на екрана, за да каже някой мнение как му се струва изразходването на батерията. Няма да обеснявам дълго и широко всичко си го има на снимките. Просто търся мнение, телефона го ресетвам (профилактично, до сега около 8+ пъти) батерия до 0% и после до 100% -> 10ч - 12ч зареждане (профилактично), чистене на системен кеш от проложенията.
Първото приложение от списъка 50% от него съм го стартирал под икономичен режим, всичко друго нормално.

Мерси и успех!  Cool

           
Цитирай
#97

С този triviador, по скоро е нормално падането на батерията.Можеш да си качиш и програмка, която да ти покаже screen on time, защото общо взето той е най-показателен за падането на батерията (GSM battery monitor например).

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#98

Тези които ви пада батерията доста бързо за часове, нека направят този експеримент
След като ви падне батерията изключете телефона.
Натиснете и задръжте заедно Power бутона + Volume up бутона + Volume down.
Задръжте докато телефона не се рестартира няколко пъти.
След като системата зареди на ново, кажете дали процента на батерията ви се е вдигнал и с колко.
И вижте дали след това ще има подобрение в батерията. По този метод се трие кеша на батерията.
Според мен телефона има страхотна батерия, но мисля че има някакъв софтуерен проблем с показателя. Тоест от 100% ако ви падне на 60% за 2 часа, реално не е на 60 ами е на 96% например.
Пробвайте и споделете дали има разлика.
Цитирай
#99

А дали няма да направи Hard Reset?!

HTC One M8
Цитирай

Не, няма да направи, това дори е описано в официалния сайт на HTC.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)