Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

А гледам, че най-накрая има малко раздвижване по темата, та да взема да попитам докато е време. Big Grin
Относно батерията колко средно време трябва, за да се зареди напълно, ако е на 15% да речем?
При мен отиват към 4-5 часа и се чуда дали няма някакъв проблем, затова питам.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2015-03-13, 10:11:24)baju написа:  А гледам, че най-накрая има малко раздвижване по темата, та да взема да попитам докато е време. Big Grin
Относно батерията колко средно време трябва, за да се зареди напълно, ако е на 15% да речем?
При мен отиват към 4-5 часа и се чуда дали няма някакъв проблем, затова питам.

Зависи от зарядното. На теория ако зарядното ти е 1 Ампер (1000 милиапера), а батерията ти е 3 ампер/часа ( 3000 милиампер/часа), трябва да се зареди за около 3 часа. Виж колко ампера ти пише на зарядното.
Цитирай
#53

Има някакъв ъпдейт от 10.14г променя ли нещо видимо или са само кръпки по андроида? Наскоро забелязах, че когато споделям мобилния нет през wifi обхвата на телефона е доста слаб, само на 2-3 метра и започва да изчезва. При другите ми телефони сигнал има дори в съседната стая. При вас как е положението?
Цитирай
#54

(2015-03-14, 21:15:26)megatone написа:  Има някакъв ъпдейт от 10.14г променя ли нещо видимо или са само кръпки по андроида? Наскоро забелязах, че когато споделям мобилния нет през  wifi обхвата на телефона е доста слаб, само на 2-3 метра и започва да изчезва. При другите ми телефони сигнал има дори в съседната стая. При вас как е положението?

Този ъпдейт е козметичен, но ти препоръчвам да го направиш.
А относно WIFI, провери, дали не си сложил нещо в горния край на телефона(там е антената). Случайно да не си му сложил калъф?
Забелязал съм, че вида на калъфа определя и дори работата на GPS-a...

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3100 - Android Jelly Bean 4.2.2
LG L90 D410 - Android Lolipop 5.0.2
Цитирай
#55

Снощи направих ъпдейта и проблема с hot spot-а се реши. Вече покритие има в целия апартамент Big Grin
Цитирай
#56

Здравейте,

Отскоро имам dual sim модела (D410) и съм повече от доволен засега. Вчера получих нотификация за нов ъпдейт V20a-MAR-01-2015. Съдейки по големината на инсталационния файл (>700 МБ) това би трябвало да е Lollipop, или греша? Ако да - някой инсталирал ли го е вече да сподели коя версия е (5.0, 5.0.1, 5.0.2), да видим change log на промените, някакви known issues и др.?

Поздрави!
Цитирай
#57

(2015-03-18, 14:30:53)avm написа:  Здравейте,

Отскоро имам dual sim модела (D410) и съм повече от доволен засега. Вчера получих нотификация за нов ъпдейт V20a-MAR-01-2015. Съдейки по големината на инсталационния файл (>700 МБ) това би трябвало да е Lollipop, или греша? Ако да - някой инсталирал ли го е вече да сподели коя версия е (5.0, 5.0.1, 5.0.2), да видим change log на промените, някакви known issues и др.?

Поздрави!

Kолега ъпдейта е Lollipop версия 5.0.2. Ето и линк към XDA-----> цък


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#58

Само за D410 ли има ъпдейт или и за едносимовия вариант? При мен не излиза да има на D405. Има ли начин да се върне кит-кат ако лолипоп не ми хареса?
Цитирай
#59

(2015-03-19, 09:08:46)megatone написа:  Само за D410 ли има ъпдейт или и за едносимовия вариант? При мен не излиза да има на D405. Има ли начин да се върне кит-кат ако лолипоп не ми хареса?
За D405 също ще има ъпдейт. Просто ще трябва да изчакаш. Все още няма официално излязал. Ъпдейта ще е до lollipop 5.0.2 най-вероятно.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#60

Някой, който е ъпгрейднал до lollipop, може ли да каже дали има подобрение при свободната рам памет, тъй като потребители се оплакваха, че дори и без пуснати приложения, остава малко рам и се надяваха именно с новата версия на андроида да се оправят нещата?
Цитирай
#61

(2015-03-22, 15:47:27)ivaylod написа:  Някой, който е ъпгрейднал до lollipop, може ли да каже дали има подобрение при свободната рам памет, тъй като потребители се оплакваха, че дори и без пуснати приложения, остава малко рам и се надяваха именно с новата версия на андроида да се оправят нещата?
Самия Лолипоп е така базиран. Memory managеment-a e подобрен спрямо този на киткат. Аз например с Г3 имам от 2гб свободни около 700-800Мб и то при работа с телефона. При киткат не беше така.
Най-вероятно ще имаш повече свободна рам.
Минимално свободна съм имал около 500 мб,но по-малко не засичал.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#62
Smile 

С двукартовия модел съм и направих ъпдейта - вече съм с lollipop 5.0.2  Smile
Свободната рам памет е 385мб.
Цитирай
#63

От къде са купувани телефоните. Аз съм с двусимов d410 без NFC от технопилис и все още не получавам ъпдейт.
Цитирай
#64

Сега с близалката приложенията могат ли да се местят целите на SD картата?

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай
#65

(2015-03-25, 16:34:18)Plamenchooo написа:  Сега с близалката приложенията могат ли да се местят целите на SD картата?
Телефона има ли root ?

 
Цитирай
#66

(2015-03-25, 16:34:18)Plamenchooo написа:  Сега с близалката приложенията могат ли да се местят целите на SD картата?
Отново се преместват само част от приложенията. Не могат целите.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#67

(2015-03-23, 18:38:07)dddiiidddooo написа:  От къде са купувани телефоните. Аз съм с двусимов d410 без NFC от технопилис и все още не получавам ъпдейт.

Аз съм го купувал от Ситител.
Провери дали не е нагласено на ръчна проверка за актуализация на софтуера: системни настройки - общи - център за обновяване - проверка за актуализация на телефона и софтуера /така е сега при 5.0.2, а при киткат-а беше подобно/
Цитирай
#68

(2015-03-23, 09:42:01)mickoff написа:  С двукартовия модел съм и направих ъпдейта - вече съм с lollipop 5.0.2  Smile
Свободната рам памет е 385мб.

Здравей,

При теб има ли някакви дефекти след ъпдейта? При мен забелязвам, че след рестарт на телефона определени настройки се връщат към началното състояние (сила на звука, локализирането е включено и др.)? 
Цитирай
#69

(2015-03-26, 13:13:14)avm написа:  
(2015-03-23, 09:42:01)mickoff написа:  С двукартовия модел съм и направих ъпдейта - вече съм с lollipop 5.0.2  Smile
Свободната рам памет е 385мб.

Здравей,

При теб има ли някакви дефекти след ъпдейта? При мен забелязвам, че след рестарт на телефона определени настройки се връщат към началното състояние (сила на звука, локализирането е включено и др.)? 

За съжаление не само ти си забелязал тези бъгове на LG. Вероятно скоро ще има фикс... Поне така обещават.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3100 - Android Jelly Bean 4.2.2
LG L90 D410 - Android Lolipop 5.0.2
Цитирай
#70

(2015-03-26, 13:13:14)avm написа:  
(2015-03-23, 09:42:01)mickoff написа:  С двукартовия модел съм и направих ъпдейта - вече съм с lollipop 5.0.2  Smile
Свободната рам памет е 385мб.

Здравей,

При теб има ли някакви дефекти след ъпдейта? При мен забелязвам, че след рестарт на телефона определени настройки се връщат към началното състояние (сила на звука, локализирането е включено и др.)? 
Върна ли фабрични настройки след ъпдейта? При мен точно така се беше получило на Г2.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#71

(2015-03-29, 18:54:29)tda написа:  
(2015-03-26, 13:13:14)avm написа:  
(2015-03-23, 09:42:01)mickoff написа:  С двукартовия модел съм и направих ъпдейта - вече съм с lollipop 5.0.2  Smile
Свободната рам памет е 385мб.

Здравей,

При теб има ли някакви дефекти след ъпдейта? При мен забелязвам, че след рестарт на телефона определени настройки се връщат към началното състояние (сила на звука, локализирането е включено и др.)? 
Върна ли фабрични настройки след ъпдейта? При мен точно така се беше получило на Г2.
Да да, дори два пъти, но засега няма промяна. При мен обаче забелязвам малко по-доброто представяне на батерия след първия цикъл на разреждане и зареждане (за което твърдят, че идва с Lollipop).
Цитирай
#72

(2015-03-30, 08:31:41)avm написа:  
(2015-03-29, 18:54:29)tda написа:  
(2015-03-26, 13:13:14)avm написа:  
(2015-03-23, 09:42:01)mickoff написа:  С двукартовия модел съм и направих ъпдейта - вече съм с lollipop 5.0.2  Smile
Свободната рам памет е 385мб.

Здравей,

При теб има ли някакви дефекти след ъпдейта? При мен забелязвам, че след рестарт на телефона определени настройки се връщат към началното състояние (сила на звука, локализирането е включено и др.)? 
Върна ли фабрични настройки след ъпдейта? При мен точно така се беше получило на Г2.
Да да, дори два пъти, но засега няма промяна. При мен обаче забелязвам малко по-доброто представяне на батерия след първия цикъл на разреждане и зареждане (за което твърдят, че идва с Lollipop).
Аз имах проблем с мелодия. При всеки рестар на телефона и мелодията се променяше на първоналчалната. Ако пак ти прави проблем може да опиташ да префлашнеш рома отново.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#73

Преди няколко дни и аз получих  ъпдейт за версията  lollipop 5.0.2,модела ми е с 2 сим карти D410 ,за сега съм много доволен,освободи се малко рам,стана по бърз,но най вече от батерията,държи ми много повече от преди 3,4 дена, а преди 2.Най много преди ми точеше батерията един процес OS Android даже и когато не го ползвам,като погледна винаги ми беше най-отгоре в процесите който ми хабят най-много батерията винаги по-80,90 % така и не разбрах от какво е проблема,сега гледам този процес седи около 10,11 % и в процес на престой телефона ми почти не хаби батерия.За сега само не ми харесва приложението за времето,преди беше много по-красиво,и иконите на приложенията Smile
Цитирай
#74

http://oi59.tinypic.com/2wdv6l4.jpg
Това ли имаш предвид?
Цитирай
#75

Засега не съм забелязал да ми прави номерата, които описвате или някакви други с Лолипоп-а. Работи добре малко по-бърз е и батерията кара повече.
Единствения минус, който забелязах, че ми липсва една функция, която беше започнала да ми харесва - като вкарам слушалки в буксата /или хендсфрии/ и изкачаше едно меню отстрани с различни приложения за стартиране. Пълно щастие все пак няма  Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)