Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Ами когато има много софтуерни глезотийки, ние се оплакваме, че софтуера на LG е тежък и пълен с излишни глупости. Започва се с рутване и деинсталиране, или замразяване на един куп приложения. LG започнаха да слушат потребителите си и направи един по-лек софт, с не чак толкова много безмислен софтуер и естественно пак има недоволни. Няма как да угодят на всички едновременно.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#77

(2015-04-05, 19:20:06)debug написа:  http://oi59.tinypic.com/2wdv6l4.jpg
Това ли имаш предвид?

Да преди този процес ми изразходваше най-много батерия,сега като го погледнах ми е на 10% а преди 80,90  Yikes
Цитирай
#78

Здравейте! Дойде ми някакъв ъпдейт, предполагам че може да е Лолипопа, но не смея да го инсталирам. Защото се напатих с Нексус 7, там въобще не се държи добре Лоли-то.. Някой да има отзиви тука какво е положението?
Цитирай
#79

Здравейте,

от около 2 седмици съм собственик на L90 - двусимов, благодаря на всички които бяха писали мнения относно този апарат, на база това се реших да го купя. Честно да кажа много ми харесва, напълно отговаря на очакванията ми, та дори ги задминава, има доста интересни неща, в интерес на истината съм супер доволен, а и ъпгрейднах до 5.0.2. всичко си ОК. Имам обаче няколко питания, гледам че има колега дето търси протектор, та и аз така, по-точно стъклен протектор, но се различава от този с едната карта, ако някой има информация ще съм му благодарен да сподели. И за сега се сещам още нещо, до колкото си има GPS модул с който може да ползвам навигация без интернет, но коя да изтегля. Пробвах "Sygic", но нещо не се получава, изписва ми, че не открива сигнал? БЛАГОДАРЯ!

Ако някой се колебае за този телефон, аз горещо го препоръчвам! Smile
Цитирай
#80

Стъклен протектор за двусимовия L90 можеш да намериш в www.ebay.co.uk.
Пробвай  HERE MAPS може да работи без интернет. https://play.google.com/store/apps/detai...e.app.maps

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай
#81

(2015-04-30, 11:19:34)ivoboy написа:  Здравейте! Дойде ми някакъв ъпдейт, предполагам че може да е Лолипопа, но не смея да го инсталирам. Защото се напатих с Нексус 7, там въобще не се държи добре Лоли-то.. Някой да има отзиви тука какво е положението?

Аз съм с Lollipop вече повече от 2 месеца. Много съм доволен - няма засичания, а и батерията държи поне 2 пъти повече. Доста допълнителни настройки има, но ако не знаеш какво правиш не ги пипай.
Но трябва да знаеш едно - смени си или преинсталирай програмите си на телефона. Дори една да ти е останала от предишната версия започват проблемите - бързо падане на батерията и други проблеми. Затова би ти препоръчал да направиш пълно изтриване паметта на телефона и после да си сложиш отново програмите. Не забравяй да си направиш бекъп на адресите си - качи ги в гугъл най-добре.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3100 - Android Jelly Bean 4.2.2
LG L90 D410 - Android Lolipop 5.0.2
Цитирай
#82

С Lollipop вече може ли да се качват карти на навигациите в картата памет? Има ли го още ограничението програмите да променят файлове по картата?
Цитирай
#83

Да, има го ограничението.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#84

(2015-05-04, 08:55:46)megatone написа:  С Lollipop вече може ли да се качват карти на навигациите в картата памет? Има ли го още ограничението програмите да променят файлове по картата?

Да има го ограничението програмата да бъде на основната памет, но има и решение картите да бъдат на SD картата. Естествено това се отнася за iGo. В повечето случаи новите програми, оптимизирани за Lollipop, имат опция за избор, къде да се слагат картите. Ако ползваш някоя по-стара версия, по-добре не си играй, защото може да ти създаде проблеми. На пръв поглед тръгва, но има често сриване и забиване на старите програми.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3100 - Android Jelly Bean 4.2.2
LG L90 D410 - Android Lolipop 5.0.2
Цитирай
#85

Здравейте,

Преди време бях питал, но само един човек отговори. След ъпдейта до Лолипоп, има ли подобрение в оставащата рам памет и колко е тя?
Доколкото разбирам, при батерията има осезаемо по-добро представяне?
Цитирай
#86

(2015-05-17, 10:40:41)ivaylod написа:  Здравейте,

Преди време бях питал, но само един човек отговори. След ъпдейта до Лолипоп, има ли подобрение в оставащата рам памет и колко е тя?
Доколкото разбирам, при батерията има осезаемо по-добро представяне?

Не си прав - двама са! Провери по-нагоре.
Ако още не си инсталирал Близалката, просто закъсняваш.
А ето и отговорите:
1. Lollipop 5.0.2 е само с 22 MB повече от Kitkat 4.4.2. А оставащата рам памет зависи и от приложенията, които качиш и тяхната оптимизация. Отначало нямаше много добре оптимизирани за Lollipop програми, но вече почти всички сериозни "писачи", изкараха нови версии, специално за новата ОС. Внимавай, ако си слагаш стари, кракнати програми - те или няма да ти вървят, или ще забиват, или ще ти теглят много ток или нет. А може и комбинация от тези проблеми. Ако не ползваш такива програми - няма за какво да се притесняваш. Там е проблема - новата версия иска прекомпилиране на програмата и нейна оптимизация...
2. Относно батерията - ако си изпълнил по-горното условие, то живота на батерията при нормално ползване (малко нет 30-40 мин. на ден, разговори 8-10 мин на ден, Whatsapp, Gmail и Outlook, Прогноза на времето) осигурява 2 дни безпроблемна работа. Но ако използваш игри, GPS, Youtube или гледаш филми, то трябва зарядното да ти бъде под ръка... Макс. 6-8 часа. Много важно е как ще си настроиш WiFi, данните и какъв е сигнала на оператора. Ако си в голям град и в близост до някоя клетка, то може и да изкараш и 3 дни с едно зареждане, но ако си в провинцията, в гора или на планина, може да се наложи всеки ден да зареждаш. Но като цяло - при Lollipop  е по-добре положението.

Повече какво искаш за обяснение? Проценти и др.? Едва ли ще бъде вярно! Просто новото ядро е по-добре оптимизирано за Standby режим - по-икономично, и по-бързо при други програми изискващи мощност, т.е. при тях по-бързо и свършва батерията. Празно няма!

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3100 - Android Jelly Bean 4.2.2
LG L90 D410 - Android Lolipop 5.0.2
Цитирай
#87

Относно заряда на батерията, както вече писах съм с 5.0.2 ползвам телефона за лични разговори и много служебни по 2-та карта и спокойно карам 3 дни, има малко нет къде мобилен къде през Wi-Fi, но основно да получавам и изпращам мейл. Смятам 3 дни за доста време, защото преди това ползвах Galaxy S duos 2, та той едва дочакваше зарядното на втория ден.
Цитирай
#88

(2015-05-04, 21:36:11)Lokoto написа:  
(2015-05-04, 08:55:46)megatone написа:  С Lollipop вече може ли да се качват карти на навигациите в картата памет? Има ли го още ограничението програмите да променят файлове по картата?

Да има го ограничението програмата да бъде на основната памет, но има и решение картите да бъдат на SD картата. Естествено това се отнася за iGo. В повечето случаи новите програми, оптимизирани за Lollipop, имат опция за избор, къде да се слагат картите. Ако ползваш някоя по-стара версия, по-добре не си играй, защото може да ти създаде проблеми. На пръв поглед тръгва, но има често сриване и забиване на старите програми.

А от къде да намерим iGo за Lillipop ,и картите да са на SD картата Smile
Цитирай
#89

Е , ама много ви мързи! Никой не ползва търсачката.
Виж тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=50064

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3100 - Android Jelly Bean 4.2.2
LG L90 D410 - Android Lolipop 5.0.2
Цитирай
#90

Здравейте. От около месец ползвам едносимовата версия и като цяло съм доволен от телефона, но има 2 големи недостъка за мен - липсата на диод за пропуснати повиквани и на първо място липсата на автоматичен контрол на осветеноста на дисплея и ужасната видимост на слънце! Отностно първия проблем мисля няма решение. За втория проблем с дисплея мисля да му сложа някакъв протектор с антиотражателни характеристики, та малко да се подобри видимостта на слънце, че е ужасно дразнещо това като го извадя през деня и нищо не се вижда. Някой ползвал ли е такъв протектор и ако е ползвал има ли някакъв ефект?
Цитирай
#91

(2015-05-24, 15:46:44)Lokoto написа:  Е , ама много ви мързи! Никой не ползва търсачката.
Виж тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=50064

Е сега мързи ме ,как да чета 120 страници и да пробвам коя версия работи и коя не,като гледам имат много проблеми.Коя версия става да се сложи в SD картата и коя сте пробвали за този телефон,вас ако не ви мързи обяснете по-подробно  Huh
Цитирай
#92

и трябва ли да има руут за да се инсталилат картите на sd card?
Цитирай
#93

(2014-07-31, 18:23:53)prankmaster написа:  Колега, би ли споделил, дали телефона има nfc, и камерата колко MP e?

пич и аз съм с такъв..камерата е две разновидности... 5 MP и 8 MP ... телефона няма nfc.. 
Цитирай
#94

Здравейте. Току що си получих новия телефон LG L90 D410 от GET.bg. При включването менюто беше на български, но докато го разглеждах без да искам смених езика и сега не мога да го върна, защото в менюто за избор на език въобще не се появява "български". Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете да си върна менюто на български.
Цитирай
#95

Рестартирай и пробвай пак.

 
Цитирай
#96

Пробвах - не става. Включва се на последния избран език.
Цитирай
#97

https://play.google.com/store/apps/detai...cale&hl=bg
Цитирай
#98

Проблема ти е че не можеш да намериш откъде да смениш езика ли? 
Или след като влезнеш в съответното меню го няма български?

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай
#99

Проблема е че в менюто за избор на език няма български. А първоначално телефона беше с меню на български. Влязох в менюто за избор на език да го разгледам и понеже още не съм свикнал с тъч скрийна без да искам смених езика. Реших после да върна българския, но го няма в менюто. Мога да избирам руски, английски и още др., но не и български.
(2015-06-13, 05:34:33)Georgi121270 написа:  https://play.google.com/store/apps/detai...cale&hl=bg
Ще обясниш ли малко, че аз вчера за първи път хванах смартфон.
Цитирай

Нещо не е наред тогава щом няма български по-добре го връщай

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)