Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Още съм малък левъл. За сега, по този начин успявам да одържам това с което ме нападат. Естествено, освен ако не дойде някой много голям уруд.

Mitku, страхотна идея сподели. Не го бях виждал това и не се бях сетил да го направя. Само да си изхарча ресурсите и директно бодвам HQ на плажа, че иначе не успявам да си държа ниско медалите.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#77

Сложи разтояние между бум мината ти и огнехвъргачката, и качи още някаква защита там горе, че с 1-2 ракети я махам, и с комбо хеви/зука спринтирам през паметниците ти нагоре в гората и се пускам след това централно на долу към базата ти, 1-2 тока да не ми пречат кулите докато ги съборя и няма какво да направиш


П.П.

Ето я и моята базичка, още експериментирам с оптимални позиции
Обаче много ми харесва в една ресурсна база как се опитваше, пича да я брани:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#78

Тези бази дето са с HQ в ъгъла (както си я сложил) се вземат най - лесно. За такава подредба, трябва да си доста по - голям левъл, с доста повече отключени кули. Сега толкова много безплатни точки си оставил вляво, че както ми е доста ъпгреднат гъншипа, само с него ще ти смъкна кулите, или ще са на по един два удара.

И там дето са единия кенън с двете къщи - с два удара от гъншипа, едно че ти смъквам кулата, ами и още две сгради, които ми носят по 3 точки. Не трябва да има долепени сгради.


А относно моята база, не можеш да ме заобиколиш та, понеже снайперите и единия кенън ще ти избият зуките. Ако пък пуснеш ЕМП за да ги деактивираш за малко и флеър да минеш, после да удряш и по кула... няма да имаш толкова точки за да си продължиш битката, камо ли както си писал да пускаш още ЕМП. Повярвай ми, мъчили са се да ме заобикалят, не е толкова лесно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#79

Абе това със заобикалянето е малко несериозно
преди 15мин един се опита така да направи, но нещо не му се получи
с 16 базуки и 18 от тия най слабите
един каньон, снайпер и онова със топчетата го стопираха отзад
Цитирай
#80

Сериозно е ако знае как да го направи, на e34v8 базичката ще я сваля с много малко жертви. Базуки и войници няма как да направят каквото и да е, зука и хеви трябва, хевито поема мортарите и снайперите а зауките отзаде сабарят всичко.

И си е доста сериозно заобикалянето, мен много ме кефи някаква уж непробиваема база да ходя отзаде да я къртя!


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#81

Аз на ден имам по 4-5 атаки над базата и мога да кажа, че повечето са неуспешни за тях
днес 4 атаки, само 1 ме проби, но с танкове имаха,
а аз с моите танкова изнасям всичко
п.п снимката на споменатия юзър не я виждам
Цитирай
#82

teneke написа:Сериозно е ако знае как да го направи, на e34v8 базичката ще я сваля с много малко жертви. Базуки и войници няма как да направят каквото и да е, зука и хеви трябва, хевито поема мортарите и снайперите а зауките отзаде сабарят всичко.

И си е доста сериозно заобикалянето, мен много ме кефи някаква уж непробиваема база да ходя отзаде да я къртя!

Човек, не си играл достатъчно. Струва ти се че лесно би я свалил, ама особено с твоя левъл гънбоут- никакъв шанс. Нямаш точки да пуснеш нещата, които ще са ти нужни. Два флеъра да заобиколиш, едно ЕМП да си опазиш зуките докато заобикаляш, после с две артилерии да свалиш кула, после още ЕМП-та и т.н... Доста по - развити и опитни играчи не успяват със заобикаляне. По можеш с танкове, фронтално, като преди това ми свалиш кенъните с артилерия, че правят двоен демидж на танковете.

Така или иначе, аз сега съм изкарал базата най - отпред на плажа, да смъкна малко медалите.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#83

Как да купя нов 'десантчик' и как се използва аптечката по време на бой?
Цитирай
#84

Предполагам под десантчик имаш в предвид лодката на която слагаш войници. Кат овдигнеш главната база над определено ниво от строителя, както строиш къщи и кули от там. Аптечката е едно кръгче което стрелваш там където са твоите войници (или на където отиват, че тя докато излети от голямата лодка до полето има време) и ги лекува.

Иначе по темата по-горе, най-обичам като е правилно подредена базичката:



GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#85

Здравейте, днес си изтеглих играта и всичко ми е някакво сложно...
Може ли да ми обясните някаква стратегия или поне само общите неща...

Samsung Galaxy Ace ---> Huawei Ascend P6 B124
редактиран подпис
Цитирай
#86

Тая база беше доста лошо наредена.Трите снайпера и четирите кенъна са доста далеч от HQ. Реално само картечниците и мортара (и двете безполезни) му пазят базата. За това можеш да го заобиколиш лесно.

При мен така са наредени, че четирите снайпера, трите кенъна, двата мортара и горелката, рейнджът им стига чак зад базата. Тъй че...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#87

Показвайте снимки как си редите базите. Това като гледам е доста важно.
Дори някой сайт за пазене на бази на различни левъли ако знаете
пуснете да пробваме някое друга стратегия :-)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#88

http://boombeach.neggsnetwork.com/

Има много добри бази Smile
Цитирай
#89

nikolae написа:Показвайте снимки как си редите базите. Това като гледам е доста важно.
Дори някой сайт за пазене на бази на различни левъли ако знаете
пуснете да пробваме някое друга стратегия :-)

Никога не гледай базите качени в интернет, а си ги прави сам щот иначе ще те гърмят много.
След като вземеш 150 бази на други играчи и като те нападат гледай много внимателно видеото и така ще се научиш, което е много по-добре и не отнема много време.
Важно е кой те напада и левела му, както и твоят, но не е критерий. Другият може да е по-добър в нападение, а ти в отбрана.
Твоята база е важна, но до един момент, по-важни са базите с рекурси, които няма как да ги видиш в интернет щот може да имат много разновидности.
Вземат ли ти лесно базите за курси по една или друга причина, ти си гола вода и играта свършва, освен ако не купуваш диаманти.

Прави си сини статуи от сините камъни, винаги да имаш най-малко по една от двете без значение, с колко % ти увеличава къщите и оръжията.

Да не забравя, винаги винаги си изнасяй базата, колкото можеш назад, никога не я залепяй на плажа и никога не отделяй къщите от оръжията(примерно 10 оръжия и HQ в една част на картата, а къщите на друга). Направи една "стена" от къщи с висок левел пред базата и отстрани и залепи базата в дясно, не HQ, а базата.
Научи разстоянията на оръжията, с които те нападат и т.н.
Реди мините с умисъл, не ги пляскай в един ред отпред на плажа щот така не струват за нищо.
Защитавай базите си срещу 3 вида войски - дебелите + зукас, танкове и тези с чуковете.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#90

Приемам съвети и критики Big Grin
Цитирай
#91

^Нещо не се вижда.
-------

Иначе по темата - както каза Mitku. Зависи кой левъл си и кой те напада. В тая игра, поне бързо се вижда къде са ти слабостите и как да ги коригираш.

Ето една базичка, която свалих, която е типичен пример как НЕ трябва да се нарежда : За щастие има доста хора, които си подреждат базите с подобни грешки (долепени сгради и кули и т.н...) Tooth Предполагам, в по - горните нива няма да е така.

Първо, че имаше долепени сгради (по три и на места по четири), което е доста удобно за нападателя. Особено ако ти е развита лодката. Долепените сгради се смъкват с общ изстрел по средата и реално дават много лесни точки за лодката. Да не говорим, че имаше и сгради долепени до кули, което е същото. Хем смъкваш кула, хем и сграда, която ти дава бонус точки за лодката да пускаш още неща.

Второ, това изнасяне на HQ в единия край, докато си все още нисък левел, лично мен много ме улеснява във свалянето. После, като качиш висок левъл и ти излязат няколко буум кенъни, предполагам има смисъл да я скриеш в ъгъла, но отначало не е ефективно.

И най - голямата грешка - тоя има 6 кули, на които обсегът им не покрива HQ. Те все едно въобще не съществуват.

Аз за това не съм посатвил HQ в ъгъла, за да мога така да направя, че ако може всичките ми кули да я препокриват с обсег, но и да не са долепени (заради артилерията на лодката) или прекалено близко (заради баража на лодката). Ама като ми се отключат още кули, пак ще я пренареждам.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#92

Какво ще кажете ? Добре ли е или трябва да променям. http://prikachi.com/images.php?images/401/7486401O.png Давам линк защото не знам как да я кача директно тук.

Samsung Galaxy S4 (I9505XXUGNF1) + 8GB SAMSUNG CLASS 4
Samsung Galaxy Note 4 (N910CXXU1COI4) 
Цитирай
#93

Променяй :cheers:

luckana написа:Приемам съвети и критики Big Grin

Аз я имах така, но 2 левела по-нагоре. Беше ми малко ъпдейтната щот колкото и да се занимавам ме нападаха 20 пъти на ден, но сега с новият код на играта си заслужава базата да е яка, но само ако имаш малко медали.

Мините около HQ са само за Warriors, гърмят ги лесно, но понякога помагат при слаб противник.


Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#94

Това с базата на плажа, дето го сподели колегата, ми е много полезно за смъкване на медали. Особено в ситуации, като в този момент (пуснал съм ъпгрейд HQ и на войните, и съм без ресурси) е идеално да си намаля медалите.

Tooth Tooth

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#95

@e34v8 Очаквам всеки момент да ми се появиш на картата с това ниво и тия медали като моите и тогава ще видиш кон боб яде ли Tooth


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#96

А може ти да ми се появиш Devil

То май не може да се видим на картата. Аз, поне до сега, не съм видял никой от БГ. :unknw:


Иначе това да държиш по този начин нисък брой медали е голям кеф. Хем не се ограничавам да атакувам, хем съм с нисък брой медали и не ми излизат/ме нападат противници с 5-10 левъла над мен.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#97

e34v8 написа:Иначе това да държиш по този начин нисък брой медали е голям кеф. Хем не се ограничавам да атакувам, хем съм с нисък брой медали и не ми излизат/ме нападат противници с 5-10 левъла над мен.

Съгласен съм напълно, въпреки че не бих си извадил HQ на плажа, по-скоро ще изтрия играта.
По този начин се разваля замисъла на всичко, ако въобще има такъв. SC се оказаха малко неподготвени за това. Смениха matchmaking кода или както му казват и сега обрзсмилиха всичко. Които играчи имаха по 600 медала с нисък левел им се развали цялата игра и всички диаманти, които купуваха отидоха на вятъра, след като паднаха 1000 места надолу в класирането. Други, които бяха на върха с 1000 медала изведнъж спряха да им се показват противници по картата.

Ако не вземат мерки след време играта ще е супер боза, както стана с СоС и всички ще пляскат HQ на плажа.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#98

^Според теб е боза, а тя не е Wink
Цитирай
#99

Andon0v написа:^Според теб е боза, а тя не е Wink

CoC ли? В сравнение с това, което бе в началото мисля, че да, в момента е голяма боза, но това си е лично мнение и не му е тук мястото.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай

Най после срещнах някой от БГ. С това име... Tooth

Иначе, въпреки че сме еднакъв левъл, доста лесна база.



--------------


Mitku написа:

Прав си, че е малко, един вид използване на слабост на играта, но гледам доста хора с по 5-10 левъла над мен си държат по - малко медали, така че...

А и аз предимно гледам да държа колкото мога повече ресурс бази (за дърва и т.н...). Както каза ти, май наистина излиза, че са много важни, понеже ресурсите от лодките, можеш да си ги оставиш да се акумулират и никой не може да ти ги бутне. В момента държа 12 бази (всичките, които съм разкрил). В момента водя битки за ей тази - Обаче след още две три размени, като се ъпгрейднат кулите още няколко пъти, може и да не ми е толкова лесно да си я връщам.

П.С. Много е зарибявка тази игра! :thumbup:

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)