Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за Lenovo Vibe Z2 MINI
#51

Някой да даде мнение колко време му държи батерията, ако може на интензивно говорене. Също с интернет и Wi-Fi тъй като се колебая м/у Z2 и P70
като отчитам добрата камера като единствен +, но най важното за мен е батерията да държи много

Lenovo P70
Цитирай
Аксесоари
#52

Държи по два дена горе долу, с разговори, вифи, 3г, браузване, форуми и т.н.
Цитирай
#53

(2015-02-25, 15:29:22)Alexy написа:  Някой да даде мнение колко време му държи батерията, ако може на интензивно говорене. Също с интернет и Wi-Fi тъй като се колебая м/у Z2 и P70
като отчитам добрата камера като единствен +, но най важното за мен е батерията да държи много

В секцията за P70 чета, доста противоречиви неща за обхвата и как често като някой ти звъни му казва че ти е изключен телефона. Все още май не е много ясно какъв е проблема но понеже и аз се колебая като теб, бих заложил на доста по положителните коментари тук за Z2
Цитирай
#54

(2015-02-26, 17:41:51)keibalgai написа:  
(2015-02-25, 15:29:22)Alexy написа:  Някой да даде мнение колко време му държи батерията, ако може на интензивно говорене. Също с интернет и Wi-Fi тъй като се колебая м/у Z2 и P70
като отчитам добрата камера като единствен +, но най важното за мен е батерията да държи много

В секцията за P70 чета, доста противоречиви неща за обхвата и как често като някой ти звъни му казва че ти е изключен телефона. Все още май не е много ясно какъв е проблема но понеже и аз се колебая като теб, бих заложил на доста по положителните коментари тук за Z2

Да ти кажа честно и аз я следя доста подробно, само ме претиснява дали ще ме издържи тази 3000mA батерия.

Lenovo P70
Цитирай
#55

(2015-02-26, 17:56:29)Alexy написа:  
(2015-02-26, 17:41:51)keibalgai написа:  
(2015-02-25, 15:29:22)Alexy написа:  Някой да даде мнение колко време му държи батерията, ако може на интензивно говорене. Също с интернет и Wi-Fi тъй като се колебая м/у Z2 и P70
като отчитам добрата камера като единствен +, но най важното за мен е батерията да държи много

В секцията за P70 чета, доста противоречиви неща за обхвата и как често като някой ти звъни му казва че ти е изключен телефона. Все още май не е много ясно какъв е проблема но понеже и аз се колебая като теб, бих заложил на доста по положителните коментари тук за Z2

Да ти кажа честно и аз я следя доста подробно, само ме претиснява дали ще ме издържи тази 3000mA батерия.

Еми вземи си тогава Леново Z2 PRO с 4000 mAh. Малко са телефоните с батерии над 3000 mAh.

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#56

(2015-02-17, 13:52:52)bo6o написа:  Мда...


И проблема с иконите при друг лончър си седиии ли седи...

елементарно,натискаш продължително върху желаната икона,отваря се меню редактиране,цъкаш пак върху иконата и от опциите си избираш откъде и каква икона да си сложиш,като разбира се преди това трябва да си си дръпнал и някой друга тема с икони....и така става не само при Леново,а при всички андроиди и няма нищо общо със системните актуализации.Дано съм помогнал

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#57

(2015-02-26, 21:29:14)petyr1970 написа:  
(2015-02-17, 13:52:52)bo6o написа:  Мда...


И проблема с иконите при друг лончър си седиии ли седи...

елементарно,натискаш продължително върху желаната икона,отваря се меню редактиране,цъкаш пак върху иконата и от опциите си избираш откъде и каква икона да си сложиш,като разбира се преди това трябва да си си дръпнал и някой друга тема с икони....и така става не само при Леново,а при всички андроиди и няма нищо общо със системните актуализации.Дано съм помогнал
Това го направих и не е така при никой друг телефон. Лончърите сами си сменят иконите като плеснеш темата. А по твоя начин в апп дроуъра си остават пак старите и там няма смяна. Това си е бъг на 100%
Цитирай
#58

Някой да сложи някоя снимка да видим как снима това чудо , на открито и закрито моля

Lenovo P70
Цитирай
#59

(2015-02-27, 06:18:59)bo6o написа:  
(2015-02-26, 21:29:14)petyr1970 написа:  
(2015-02-17, 13:52:52)bo6o написа:  Мда...


И проблема с иконите при друг лончър си седиии ли седи...

елементарно,натискаш продължително върху желаната икона,отваря се меню редактиране,цъкаш пак върху иконата и от опциите си избираш откъде и каква икона да си сложиш,като разбира се преди това трябва да си си дръпнал и някой друга тема с икони....и така става не само при Леново,а при всички андроиди и няма нищо общо със системните актуализации.Дано съм помогнал
Това го направих и не е така при никой друг телефон. Лончърите сами си сменят иконите като плеснеш темата. А по твоя начин в апп дроуъра си остават пак старите и там няма смяна. Това си е бъг на 100%

с леново с860 съм,качил съм си нова ланчер и по описания от мен начин си сменям иконите,работи идеално

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#60

И аз така съм си ги сменил, въпроса е че не е това начина, ако телефона ти работи нормално. Руснаците твърдят, че е защото не съм си настроил региона с ####682#, но нямам как да съм сигурен, защото след ота ъпдейт, тази опция не работи, а късно го разбрах...
Цитирай
#61

(2015-02-28, 11:10:51)bo6o написа:  И аз така съм си ги сменил, въпроса е че не е това начина, ако телефона ти работи нормално. Руснаците твърдят, че е защото не съм си настроил региона с ####682#, но нямам как да съм сигурен, защото след ота ъпдейт, тази опция не работи, а късно го разбрах...

T.e. първо трябва да промениш региона с тази команда , след това това правиш update ?
После пък да не изчезне ъпдейта ?

Lenovo P70
Цитирай
#62

Ако правиш ъпдейта през ПЦ не би трябвало да изчезва. Само през Ота изчезва. Поне така четох някъде
Цитирай
#63

Моля още веднъж някой да сложи снимки и клипче как снима това чудо.
И някакви по конкретни наблюдения в/у батерията. Това трае около 2 дена не са задоволителни.
Някой да каже колко време горе долу говори на ден. С 1 или 2 SIM карти в колко часа го е заредил на колко % е батерията и т.н.
тъй като досега никой конкретно не е казал

Lenovo P70
Цитирай
#64

(2015-02-28, 11:58:17)Alexy написа:  
(2015-02-28, 11:10:51)bo6o написа:  И аз така съм си ги сменил, въпроса е че не е това начина, ако телефона ти работи нормално. Руснаците твърдят, че е защото не съм си настроил региона с ####682#, но нямам как да съм сигурен, защото след ота ъпдейт, тази опция не работи, а късно го разбрах...

T.e. първо трябва да промениш региона с тази команда , след това това правиш update ?
После пък да не изчезне ъпдейта ?

Ако си правил ъпдейт, този код дава грешка и не можеш да промениш региона. Ъпдейтите не би трябвало да спрат, след настройката на региона, даже може да ти идват и по-рано. Ако не се настрои региона, остават някакви по-общи настройки на телефона, иначе се персонализира, според региона и руснаците много препоръчват да се прави. Едно време ставало автоматично, като боцнеш сим карта, ама нещо им щукнало на китайците.


(2015-02-28, 12:42:30)Alexy написа:  Моля още веднъж някой да сложи снимки и клипче как снима това чудо.
И някакви по конкретни наблюдения в/у батерията. Това трае около 2 дена не са задоволителни.
Някой да каже колко време горе долу говори на ден. С 1 или 2 SIM карти в колко часа го е заредил на колко % е батерията и т.н.
тъй като досега никой конкретно не е казал

Телефона снима като всеки друг 13МПлов телефон - сензорите са на Сони, и снима според алгоритъма на програмата, с която се снима. Снимки няма да ти помогнат да се ориентираш, но със стоковата програма става само за на светло.
Колкото до по-подробна статистика за баКтерията - и това няма да ти помогне. Два еднакви телефона няма, както няма 2 еднакви ползвателя. Може да ти падне и за 3 часа, ако нямаш перфектен обхват, може и 3 дена да изкара, ако оптимизират едно от системните приложения, което точи най-много в стендбай. Казах ти, че е добра - нон стоп Вифи и 3Г, с две сим карти, около час разговори, обработка на снимки, ровене в интернет, чатове и т.н. и просто разцъкване, си изкарва 2 дена. Ако гугъл сървиз или някоя друга простотия реши да точи, 1,5 дена. Толкоз. В стендбай, дърпа около 1% на час, но не винаги ги отчита коректно и ги дръпва наведнъж, като светнеш екрана. Важното е, че телефон с по-малка батерия няма да си взема повече, защото винаги знам, че имам поне ден и половина.
Цитирай
#65
Photo 

(2015-02-28, 12:42:30)Alexy написа:  Моля още веднъж някой да сложи снимки и клипче как снима това чудо.
И някакви по конкретни наблюдения в/у батерията. Това трае около 2 дена не са задоволителни.
Някой да каже колко време горе долу говори на ден. С 1 или 2 SIM карти в колко часа го е заредил на колко % е батерията и т.н.
тъй като досега никой конкретно не е казал

И аз да си кажа мнението. Работата ми е свързана с много говорене по телефона, втората ми СИМ карта е на служебния. Батерията ми издържа 2-3 дена. По принцип го зареждам вечер. WiFi ми е постоянно включен, но съм го задала само за определени (познати) да ми се включва, иначе точи от Net-а в СИМ-а. Синхронизацията на времето съм го задала ръчно, т.е. да не ми ъпдейтва на определено време. Постоянно вкл. ми синхронизация е с фейса, другите съм ги задала само при действащ  WiFi - разните google приложения, онлайн архиви и прочие глезотийки. 
За снимките мисля, че не знам дали съм писала по-напред, но прави хубави снимки само ако се настрои. При зададен автоматичен режим, не ми харесват снимките. Но в затворено помещение ако се направи на опцията "изкусвена светлина" снимките са съвсем други. Е, малко е играчка, защото трябва да влизаш всеки път и да си ги настройваш ( на движение, изкуств. светлина, нощ, дневна светлина, пейзаж, портрет... и т.н.) но си заслужава. 

Качвам и снимки, снимани от пиано бара на х-л "Черно море" във Варна (от последния етаж - 18-ти).

С автоматични настройки:
[Изображение: 11011471_10205478673540148_7771131374794567755_n.jpg]

С настройки за изкуствена светлина, нощ, пейзаж....:
[Изображение: 10999837_10205372278280333_750464154_o.jpg]

Ето още 2 снимки от движещ се автомобил, (нарочно поставям снимки при по-екстремни условия за снимка - горните - вечерно време, а тези по време на движение с ползване на функцията за стабилизация):
[Изображение: 10878787_10204975292075926_788692785_o.jpg]

[Изображение: 10878791_10204975291555913_634164315_o.jpg]

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#66

Много благодаря за информацията

Lenovo P70
Цитирай
#67

Някой има ли наблюдения, дали гугълските процеси и приложения му точат батерията-последните дни синхронизацията на контактите и google backup transport, са най-големите ми потребители, и ме оставят без батерия за 1 ден...
Цитирай
#68

(2015-03-08, 09:02:21)bo6o написа:  Някой има ли наблюдения, дали гугълските процеси и приложения му точат батерията-последните дни синхронизацията на контактите и google backup transport, са най-големите ми потребители, и ме оставят без батерия за 1 ден...

Точат я и още как! Още от предния ми телефон синхронизациите на  google съм настроила само при включен WiFi. На предния тел. WiFi го включвах само вечер когато съм у дома. На този тел. хубавото е, че може да си настроиш на кои WiFi мрежи да се включва и дори да си забравя чекната иконата не ми търси постоянно мрежа, както беше преди. Smile

Lenovo Vibe Z2 5,5"
Цитирай
#69

Днеска, или по-скоро утре, се очаква да излезе пререлийз на лолипоп 5.0.2. Ако не е тестова версия, а официален ъпдейт, който ще позволи бъдещи ота ъпдейти, ще го тествам и ще ви кажа от къде да си го дръпнете, ако става...
Цитирай
#70

Руснака ли чакаш да ти го даде или официален?
Цитирай
#71

Руснака. Официално след някой и сруг месец.
Цитирай
#72

Ясно. Значи за качване ще трябва рут (въпреки че руснака твърди че няма нужда) т.е. няма да има ОТА
Да видим все пак. Като имаш инфо сподели моля
Цитирай
#73

От вчера пуснаха закрит тест руснаците на Z2_USR_S319_150408_ROW андроид 5.0.2, засега се държи супер без бъгове даже има накои оправени, на Antutu изкарва 23630.

Oneplus  ваучер припокупка
Цитирай
#74

Къде го гледаш това?
Цитирай
#75

http://lenovo-forums.ru/forum/325-vibe-z2/

Oneplus  ваучер припокупка
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)