Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G Pro2- рут, визуални модификации и общи на едно място
#1

Здравейте.
Заглавието подсказва какво съдържа темата. Вероятно всичко или повечето от посочените неща са Ви известни, та ще съм максимално кратък и подробен. Lol Скрийншотове не прикачвам, тъй като в използваните теми има. Всичко описано работи на LG G Pro 2 D- 838.
Правите всичко на ваша отговорност!

Изисквания: стоков ЛГ Г Про 2 и свободно време. Lol


1. Връщане на стоков РОМ. Преди да предприемете каквито и да е стъпки е добре да се запознаете с тази тема, в която е обяснено как да си набавите най- лесно .kdz файл, който е стоков РОМ конкретно за Вашия телефон. В тази тема на колегата @ganchev е обяснено как да флашнете телефона си със сваления .kdz файл. Това е необходимо в случай, че объркате нещо или просто искате да върнете телефона до фабричен вид.

2. Рут на телефона: използваме Stump Root 1.2.0, който според автора на темата в ХДА работи на всички ЛГ устройства от 2012- 2014г. Линк към темата в ХДА: Stump Root 1.2.0.
Начин на работа:
- сваляте .apk файла;
- инсталирате на телефона;
- стартирате;
- приложението си върши работата и Ви подканя да рестартирате телефона;
- рестартирате (при първия старт телефона ще се саморестартира, след втория всичко ще е наред);
- инсталирате SuperSU от Плей стор;
- деинсталирате Stump Root.

3. Инсталиране на [FRAMEWORK] Xposed Installer, който е необходим за работа на долупосочените приложения- използвате темата на колегата @mdjurov: Xposed Installer.
При Г Про 2 работи без проблем приложението, въпреки че предупреждава, че може да доведе до буутлуп.

4. Инсталиране на G3 TweaksBox. Приложението е за ЛГ G3, но работи на Г Про 2. Достъпно е свободно в Плей стор. Линк към темата в XDA: G3 TweaksBox.
Какво може:
- променяте нотификейшън бара;
- лентата с навигационни бутони;
- прозореца с последно използвани приложения;
- промяна вида на дайлъра, смс- приложението;
- настройки по интерфейса на камерата, звука, диода за известия;
- промяна на темата на UI на телефона в меню Settings и т.н. и т.н.
След инсталация на G3 TweaksBox му слагате тикче в Xposed Installer, за да може да работи. След всяка модификация рестартирате устройството.

Тук ще намерите теми за G3 TweaksBox със снимки на изгледа след инсталирането им. Тук са налични за сваляне въпросните теми, поименно и с версия на темата.

След като свалите и инсталирате избраната от Вас тема, в G3 TweaksBox навигирате до меню Theme Tweaks-> THEMES и от там избирате къде да бъде приложена темата: Системен UI, приложение Settings, локскрийн, приложение Телефон, приложение СМС.
Някои теми променят цялостния интерфейс, други само нотификейшън панела. Експериментирайте.
Важно: Единствения проблем, който срещам е неразбирателство с Дайлъра- при промяната му, когато имам входящо повикване, се вижда новата тема, но не се вижда кой ме търси.

Обръщам внимание главно на G3 TweaksBox, но който има желание, може да хвърли око и на G2 TweaksBox. Приложенията са сходни като възможности. На един и същи разработчик са, при мен работят едновременно без конфликт.

Благодаря на авторите на използваните теми, а на Вас благодарим за вниманието и приятни занимания. Wink
Цитирай
Аксесоари
#2

Още едно полезно приложение, за което бях забравил- LG Multiwindow mod. С негова помощ всички приложения могат да работят в режим по две на екран- Dual window. Безплатно е.
След като свалите и инсталирате приложението:
1. Стартирате го
2. Давате му рут права
3. Ще се покаже списък с приложения- избирате предпочитаните
4. Натискате Apply
5. Натискате Reboot to save

След рестарта избраните приложения ще са добавени в менюто Dual window- активира се със задържане на бутона за връщане назад.

Приятна употреба. Lol
Цитирай
#3

dedovec, ако допишеш този ред в build.prop
Код:
persist.splitwindow.support_all=true
би трябвало да се появят всички приложения в Dual window.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

^С горното .apk аз решавам кои приложения да работят в режим Dual mode, тъй като не с всичко, което имам на телефона ми е удобно да работя във въпросния режим. Поправи ме, ако греша, но подобен избор не е възможен при посочения едит на билд проп- а. Разбира се, това е само догадка, тъй като просто не съм опитвал твоя метод. Lol
Цитирай
#5

Не грешиш, всички приложения в телефона се появяват.
Да, прав си, че с приложението е по-добре.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Съжалявам за моето незнание , но някой знае ли как се прави unroot ( да премахна root-a), че немога да си ъпдейтна  телефона. Smile 
Цитирай
#7

(2015-04-01, 15:25:38)Luscious написа:  Съжалявам за моето незнание , но някой знае ли как се прави unroot ( да премахна root-a), че немога да си ъпдейтна  телефона. Smile 
Влизаш в приложението superSU и трябва да има опция за пълен ънруут. Другия вариант е да си изтеглиш стоков РОМ и да го флашнеш. Заличава всякакви следи от руута.
Прочети първи пост от темата. Там е обяснено и дори има линкове как се флашва стоков Ром. След това телефона е както си го купил.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#8

ужасно  много благодаря  tda , получи се , сега е време да ъпдейтна Big Grin
Цитирай
#9

Здравейте колеги , искам да попитам откъде мога да си истегля стоков ром , киткат или първия ъпдейт на лолипоп ...откакто сложих най-новия ром на близалката , телефонът ми не е същия. Когато снимам клипче , картината сече и работи с една идея по бавно с някой приложения и крашват.
Мерси на всички предварително!!!
Цитирай
#10

http://lg-phone-firmware.com/mobile/
Цитирай
#11

(2015-11-11, 18:29:25)pacho64 написа:  http://lg-phone-firmware.com/mobile/

на този сайт има само последните версия, вече съм го прегледал , но мерси за отговора
Цитирай
#12

Всички версии с 10 са кит кат
Цитирай
#13

Аха ясно , остана да пробвам.
Мерси много !!!
Цитирай
#14

здравейте колеги !!!!!
бих искал да попитам някой да ли е срещал из интернет ром за Д838 с версия на андроид 6 и да изглежда като стоковия и да си има екстрите на стоковия че може и нещо повече де ???

благодаря предварително !!!!!!

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#15

Следи раздела за телефона в XDA, телефонът няма гражданственост в България

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)