Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo K3 Note-Първи поглед

(2016-03-24, 08:07:52)boiski написа:  Ще го пробвам и него ако се стигне до там. Принципно си падам по простите и оптимизирани неща, без излишни екстри.

Вчера сложих Cuoco92 1611 3.5 VIBEUI (Android 6) --> K3_NOTE_MM_6.0_1611_3.54.1_v17_ROW_D-CUOCO92, който колегата в пост #496 е цитирал. На първо четене върви мазно и все още не съм открил бъгове. Ще видим как е батерията. Преди това пробвах VIBEUI_V3.0_1552_LEMONADE.zip, обаче имах сериозни проблеми с товар на процесора, загряване и респективно с батерията.

Колега и аз го сложих този ром и за сега съм доволен.Само ме дразнят китайските ироглифи под името в контактите,има ли начин да се махнат?
Цитирай
Аксесоари

да има начин
в настройка на контактите има едно идентифициране което трябва да се изключи
препоръчвам Ви обаче да пробвате новия ром на Cuoco 422s
според мене той е много добре.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай

(2016-03-24, 11:00:08)ditomi написа:  Колега и аз го сложих този ром и за сега съм доволен.Само ме дразнят китайските ироглифи под името в контактите,има ли начин да се махнат?


(2016-01-30, 14:24:44)godji_1 написа:  Както ти каза колегата ако не си добавил +359 пред номера така ще ти ги изписва няма да изписва контакта а номера му а


ако ти излизат китаиски надписи под номера отиди нa Phone-->Found-->Number location-->Display numbers location и го изключи.



[Изображение: u4ltcMi.jpg][Изображение: 4i0zn67.jpg][Изображение: BZom2Af.jpg][Изображение: 09FJgKn.jpg]
Цитирай

(2016-03-24, 19:41:00)ivogg написа:  да има начин
в настройка на контактите има едно идентифициране което трябва да се изключи
препоръчвам Ви обаче да пробвате новия ром на Cuoco 422s
според мене той е много добре.

Ок оправих ироглифите,Инсталирах Cuoco 422s и върви добре,но как да си настроя двойното почукване за отключване на екрана?
Цитирай

в настройки - функции - Чукнете за светване на екран.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай

(2016-03-25, 10:14:35)ivogg написа:  в настройки - функции - Чукнете за светване на екран.

Ок. Благодаря ти.
Цитирай

Някой има ли идея защо хотспот-а ми се изключва от време на време...може би когато не съм близо до приемника (в случая лаптоп)? Под 1611 на Cuoco92. Но мисля, че и на 1522 го правеше. Трябва всеки път да го пускам и да рекънектвам на лаптопа. Може ли да е някаква настройка? На предния ми телефон (мото г 1ва ген. стоков 5.1) не прекъсваше по цял ден - докато не изключа ръчно хотспот-а от телефона, той си бачка. Като се доближа до лаптопа и той попадне в обхвата на телефона, сам си се свързва.

Lenovo K3 Note
Цитирай

Здравейте. От днес съм собственик на Lenovo-то и имам няколко проблема, за които искам да ви попитам. Телефонът дойде от Tinydeal, има инсталиран андроид 5,1, Vibe 2.8, четох че не е най- доброто, но става. Проблем, който отрих е че не мога да влезна в меню за приложенията, защото таова няма, а ако опитам от меню Вътрешно съхранение дава грешка. Как се оправя този проблем? И също как се нагласят мегапикселите на камерата? Не виждам да има такова меню. Благодаря ви предварително за помощта. Smile

Lenovo K3 Note 
Цитирай

Същия телефон получих от там този понеделник. С рома, за който говориш издържах точно 1 ден. Няма оправия, махай го. Пробвай този http://www.needrom.com/download/cuoco92-s422-row/ колегите го хвалят. Ако не ти е ясно как, мога да ти обясня на ЛС, понеже и аз до преди дни се борих с това няколко часа.

Lenovo K3 Note
Цитирай

може ли да помоля някой да ми обясни как да си инсталирам андроид 6 не съм го правил никога до сега давайте съвети как става
Цитирай

100 теми има за това,просто почети малко.
Цитирай

Така го направих аз преди седмица и стана:

boiski написа:Следвай този метод:
https://www.youtube.com/watch?v=g4PQqRXSUa4

Изтегли 3-те файла и ги сложи в папка на вътрешната памет, която лесно можеш да откриеш:
https://mega.nz/#F!VwRBFLga!Dk6-JjX8nMkGsyEy9Q1Klw

Изтегли РОМ по твой избор. Файла трябва да завършва на ".zip". За следния има добри отзиви, можеш да започнеш с него:
https://mega.nz/#!uFA0FSBZ!TIgHWv3m67YZ8...kAnxl1wmj0
Аз съм с този: https://docs.google.com/uc?id=0ByrtZo2Py...t=download

Файла с РОМ-а го слагаш в същата папка при 3-те файла. 

Следваш стъпките от клипа и правиш същото. Инсталираш приложенията Flashify и Kigroot. Връзваш се към wi-fi и проверяваш дали батерията ти е пълна. Пускаш Kingroot и натискаш бутона отдолу (try to root) и чакаш процеса да приключи. Дори да ти даде нещо като грешка или процеса не приключи както на клипа с "root successfully", излез от kingroot и виж дали ти се е появило приложението kinguser. Ако го имаш, цъкаш на него и ако в него пише successfully obtain root, значи телефона ти вече е руутна и си ОК. Следва да пуснеш flashify. Задаваш Recovery Image>Choose a file и задаваш файла TWRP от папката, в която си го сложил. Цъкаш Yup! и след успешна инсталация на twrp изключваш телефона. Когато е изключен натискаш едновременно 3-те бутона отдясно и задържаш докато не ти се появи менюто на TWRP (team win recovery project). Правиш backup на стария РОМ (за всеки случай), както е показано в клипа.  След като бекъпа е готов, даваш назад и влизаш в wipe. Не пипаш нищо, само слайдваш кръгчето отдолу, за да започне процеса (мисля не е нужно ръчно да задаш, както прави пича в клила, защото по дифолт са зададените 3-те неща, които трябва да се изчистят - data, cashe и dalvik). След като е готово се връщаш на Install. Посочваш файла с РОМ-а и отново слайдваш кръгчето без да променяш нищо. След успешна инсталация даваш reboot system и вече имаш нов РОМ.

Не претендирам, че е най-правилния и т.н., но работи.

Lenovo K3 Note
Цитирай

(2016-03-29, 09:03:33)boiski написа:  Така го направих аз преди седмица и стана:


Не претендирам, че е най-правилния и т.н., но работи.

Ебаси преебушката с тези телефони купуваш и почваш да го ремонтираш повече никога леново да живей самсунга
Цитирай

Ха-ха,дочаках да се появи пак колегата Big Grin Neron,да ти дам 50 лв.и се отърви от боклука,а?Че покрай теб и останалите колеги от форума страдаме,че си се прекарал така яко!Може да направим и търг? Big Grin
Цитирай

Така е, пълно щастие няма. За тия пари толкова. Отначало и аз така се почуствах като разбрах, че трябва да отделя 3-4 часа докато го направя телефон, обаче като се закрепи и не го мисля вече. За същите пари опция ми беше да си взема поредното Мото (в случая Moto G 3rd gen), но ме съблазниха +0.5" дисплей на леновото, което ми е от полза понеже ползвам телефона и за GPS в колата. Иначе с мотото единствения досег с PC и кабели щеше да бъде единствено за трансфер на мултимедия...никакви РОМ-ове, цигани и т.н. Обаче в крайна сметка не съжалявам. К3 също е "голям" телефон за парите си, особено, когато си склонен да му простиш недъзите.

Lenovo K3 Note
Цитирай

Моля,помогнете ми,опитах се да сменя firmwere и сега телефона неще да се включи!леново к3 ноте
Цитирай

изкарай батерия, сложи наново батерията и го закачи на компютъра - трябва да го открие компютъра, след което префлашваш наново с флаш туулс.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай

Колеги има ли някой от В.Търново или околностите. С молба да ми окаже съдействие да преинсталирам телефона? Не смея да пипам сам, за да не го повредя! Става въпрос за Леново К3 Ноут.

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
Цитирай

Здравейте, от месец имам и използвам Lenovo K3 Note К50-t5. Версията му е следната: VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5.
Имам следният проблем с телефона - от време на време телефона видимо работи, имам интернет, но когато опитвам да позвъня на някого, не може да ме свърже - не дава никакъв сигнал - нито свободно нито заето... Дори получавам съобщения на Вайбъра от хора които са ме търсили, че телефона ми е изключен или извън обхват. След рестарт си работи нормално и получавам СМС-и от оператора за пропуснати обаждания. Прочетох, цялата тема тук, но не можах да видя подобен проблем и още повече как да го отстраня. И както за капак на всичко не разбирам изобщо от "рутване", "флашване", "бутване" и други подобни. Та въпроса ми към вас можещите е как да оправя проблема с телефона си. Благодаря на всеки който се отзове на помощ !!!
Цитирай

Ако ти стиска пробвай метода от пост 512. Ако мислиш, че няма да се справиш, търси човек, който да ти го направи. Ром-а с който си в момента не става за нищо.

Lenovo K3 Note
Цитирай

Благодарение на колегата boiski днес се престраших и преинсталирах телефона, не само моят, но и този на жената. Засега всичко е ОК, само не може да се инсталира Google+, календар и още нещо имаше, но това не е болка за умиране. Отпаднаха една камара досадни приложения, има меню за останалите и т.н.

Xiaomi Mi 10T lite 5G, Samsung A7 2018, Mi Box S, Mi Band 5.
Цитирай

(2016-03-26, 00:24:43)boiski написа:  Същия телефон получих от там този понеделник. С рома, за който говориш издържах точно 1 ден. Няма оправия, махай го. Пробвай този http://www.needrom.com/download/cuoco92-s422-row/ колегите го хвалят. Ако не ти е ясно как, мога да ти обясня на ЛС, понеже и аз до преди дни се борих с това няколко часа.

Посоченият ром не е наличен. Има линк към google drive от друго лице, но предпочитам да попитам дали някой от форума може да го качи и сподели линк.

Благодаря.
Цитирай

Здравейте! Благодаря на тези от вас които се отзоваха за помощ с РОМ-а на моят телефон и особени благодарности на godji_1, който отдели доста от времето си за да ми преинсталира телефона с друг РОМ (макар и не този, които той предложи поради причини за които аз съм си виновен). За сега телефона върви добре, но времето ще покаже....
Цитирай

https://docs.google.com/uc?id=0ByrtZo2Py...t=download
ето го рома на Cuoco с последния му ъпдейт на S424
в момента съм с него

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай

Благодаря на ivogg. Инсталирал съм MIUI, но и този ще го дръпна за всеки случай. Благодаря още веднъж.

p.s. Кой от двата рома според Вас ще дава по-голяма проидводителност, рома на Cuoco с последния му ъпдейт на S424 ( K3_NOTE_MM_6.0_S424_ROW_v1.24_CUOCO92 ) или MIUI ( Lenovo_K3_Note-miui7_v6.4.28-Multilanguage ) ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)