Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Lollipop За Xperia Z вече е факт!!!
#26

Това ми изписва Customization version: 1270-7294
Operator: Unbranded/Unlocked CE4 Central Europe 4 Не е ли по добре да изчакам ОТА Ъпдейта дали ще дойде скоро щом е излязъл вече .Благодаря за инфото колеги .
Цитирай
Аксесоари
#27

Сега пък излезна информация, че в Европа за LTE е само от PC Companion, обаче още нищо не намирам, тва чакане от Сони е брутално, кви са тея региони, кви са тея чудесии
Цитирай
#28

Значи регионът ти е Централна Европа. В една от последните статии в блога на Сони се съобщава, че към момента ъпдейта е наличен за Хонг Конг и Швеция. Доколкото съм чел, ъпдейтите вече ще пристигат през PC Companion, а не през OTA, но не знам дали наистина е така. Колегите, които знаят нещо по въпроса нека споделят малко повече информация, защото и аз се интересувам.
Цитирай
#29

Здравейте! Снощи към 22 часа проверих ъпдейт центъра и изненада. Наличие на ъпдейт lolipop 5.0.2. Файлът е около 650 мв,започнах изтегляне и след 10 минути започна инсталирането. Не беше необходимо да ползвам лаптопа. Инсталирането трае около 20 минути. След това направих хард ресет и вече съм с чисто нов lolipop 5.0.2.  По горе четох,че за нашият регион трябва да почакаме още,но при мен се получи от раз. Телефонът ми не е рутван или каквото ида е там,купих го миналия август от  deltafon.bg. Никакви проблеми съм нямал и работи супер. Сега да споделя малко за lolipop. Телефона работи идеално. Много пъргав,никакъв лаг,загрява минимално при много ръчкане,батерията ми се струва,че държи повече. Камерата има подобрение при снимане на суперауто. Иконите на екрана станаха по-големи и това е малко дразнещо,звука от говорителя като сила и качество е същото. Доста търсих къде е опцията за изключване на звука и накрая разбрах,увеличение нагоре или надолу и излизат опциите,вибриране,без звук. Общо взето с lolipop телефона се държи супер. Това са първи впечатления. Това е от мен,успех.
Цитирай
#30

Така, излязъл е официално преди два дни, но предполагам, че чак след месец ще го пуснат от Теленор. Или се лъжа?

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#31

Горе-долу не се лъжеш.
Цитирай
#32

Милион пъти е коментирано дори и за другите брандове, не робувайте на операторски ъпдейти, нищо повече полезно не ви носят. Отделно в последствие винаги може да се префлашне, ако е тооолкова голям зорът!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#33

От вчера съм с близалката и мога да кажа само хубави неща: няма грам лаг и батерията се държи отлично! Smile
Не сме много притежателите на модела ZL,но все пак ето ROM-а който свалих и флашнах през флаштуула (C6502_10.6.A.0.454_Customized_TW.ftf)
https://drive.google.com/file/d/0B1MP1yE...view?pli=1

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#34

Някой колега би ли обяснил как се флашва с флаштула понеже бъкел не разбирам колко и да чета ме е страх да не объркам нещо. Телефона е нов и нямам гаранция за Unbranded/Unlocked CE4 Central Europe 4 кои фтф файл да сложа ще е полезна за всички мисля тази процедура.
Цитирай
#35

Заповядай:
ИНСТРУКЦИЯ ЗА УПОТРЕБА НА FLASHTOOL

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#36

Страх лозе пази Благодаря но ще чакам официялния лолипоп за сега Smile
Цитирай
#37

Последно ъпдейта за LTE версиите на Xperia Z през PC Companion ли ще пристигат или през OTA?
Цитирай
#38

(2015-05-24, 06:42:42)placebo написа:  Страх лозе пази Благодаря но ще чакам официялния лолипоп за сега Smile

Ами ако си направиш труда да прочетеш темата към която съм ти дал линк,ще видиш че става въпрос точно как да си свалиш и инсталираш официален ROM на Sony.Точка 12 конкретно за теб.
Или казано иначе това е официалния Лолипоп. Smile

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#39

Аз само да попитам след актуализацията губи ли се информацията и приложенията които са на телефона
Цитирай
#40

Ако е ОТА, няма да изгубиш нищо.
Цитирай
#41

До 2 седмици ще го има ли в Update Center ?
Цитирай
#42

(2015-05-25, 07:14:50)IvanV88 написа:  Аз само да попитам след актуализацията губи ли се информацията и приложенията които са на телефона

Моят ъпдейт протече през ПиСи Къмпениън и всички налични приложения и повечето настройки си останаха както са били. Телефонът си работи съвсем нормално.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#43

Днес е излязъл и за Unbranded/Unlocked NCB (Nordic Combined) очаквам тези дни мен да ме огрее Smile
Цитирай
#44

(2015-05-21, 20:42:27)shutev написа:  Колеги, загряването на Z-ката с 5.0.2 повече от нормалното при лека работа с устройството, дали е нормално...?

И при мен загрява малко повече, сравнение с 4.4.4., дори след factory reset... Настройките на телефона са същите като преди.
Съответно и консумацията на батерията е малко по-висока.
Цитирай
#45

Споделете на кой Оператор сте тия, на които им се е появил лолипопа.
Цитирай
#46

Теленор
Цитирай
#47

Близалката е факт!!! Някой, ако знае безболезнен начин да се рутне?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#48

@alexbg67 Препоръчвам и на теб да пробваш този вариант и да споделиш резултат:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1141294

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#49

Мони, извинявай! Smile Въпросът ми беше Лолипоп постфактум... Wink Иначе твоята идея я разгледах вече, но някак не ми се връща отново на Вафлата. Явно ще се въоръжавам с търпение, дано нещо измислят... Моят ъпдейт протече без загуба на потребителски настройки и телефонът се държи съвсем прилично, нямам причина да го нулирам.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#50

Вероятно не си прочел моя пост до края.
Обърни внимание на спойлера също.
Както и резултата на колегата, две - три мнения по-надолу.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)