Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vibe x2 lollipop

Тая програмка не е ли за руут достъп. Аз искам да разбера как да инсталирвам ъпдейти като вече ми е руутнат телефона

Lenovo Vibe X2-EU, Prestigio PAP5400
Цитирай
Аксесоари

След известно ровене из нета видях тема във форума на xda, в която хората се оплакват от "изтичане на рам паммет" и им се налагало да си рестартират телефона на всеки 2-3 дена. Този "memory leak" е във версията на адроид 5.0.x  и е оправен във 5.1.x

Ако имате рут достъп и къстом рековери инсталирайте си версията alpha4 на xposed framework и потърсете модула "Fix Memory Leak"

XposedInstaller_3.0_alpha4.apk и xposed-v68-sdk21-arm.zip са в този линк.
Цитирай

Не можах да рутна телефона с кингрута.Моите лични наблюдения са,че ако не се сменя рековърито с TWR да кажем,телефона си поема OTA ,дори и рутнат.

HTC HD2:Lenovo Vibe X2-EU
Цитирай

Не е така. На китката руутвах без да сменям рековърито и при инсталация на ъпдейти се срина

Lenovo Vibe X2-EU, Prestigio PAP5400
Цитирай

В крайна сметка заслужава ли си да ъпдейтна до 5.0? В момента съм с 4.4.2 и не съм много доволен единствено от батерията.
Цитирай

Момчета и момичета,надявайте се да пуснат 5.1 за Vibe,защото иначе бъговете с обажданията,нечуването отсреща и проблемите с нета няма да се оправят.При мен на Нексуса ги имаше всичките докато бях с 5.0,откакто съм с 5.1 всичко е ок,с изключение на нета от време на време,но се оправя без рестарт а с включване и изключване на самолетния режим.
Цитирай

взехме едно такова леново,теленорскии и днес го обновихме до 5 лолипоп... Всичко беше гладко,но има един проблем със сензора за близост,когато се говори с някого и реша да затворя екрана не светва след като го отдалеча от ухото си...
 А това си е дразнещо, днес говорим с един приятел и тъй като си мислих че ми е затворил,а не беше сме стояли на линия един час... 
Имате ли представа как да го оправя?

ex. Sony Z1 black =》 ex.  Samsung S7 edge =》 ex. Samsung Note 10 plus 4G 256 GB =》 Samsung S23 ultra 512 GB
Цитирай

Направи ли ресет (връщане на фабрични настройки) след ъпдейта до Lollipop?

D_coffee
Цитирай

Да, направих и двата ресета през сервизното меню...

ex. Sony Z1 black =》 ex.  Samsung S7 edge =》 ex. Samsung Note 10 plus 4G 256 GB =》 Samsung S23 ultra 512 GB
Цитирай

Сложих близалката и аз, имах проблеми с интернета, направи рестарт.
Но къде отиде Security програмката? ( не знам точно как се казваше, но мисля че беше софтуерна на Леново, понеже като купих телефона беше с нея... )

Ако знаете как да си я сложа обратно..

GALAXY S4 White Frost / Lenovo vibe x2 EU
Цитирай

По-гладко ли работи спрямо Kitkat-а? Има ли недостиг на рам, както пишат някои хора?
Цитирай

Според мене е по гладко а за рамта на 4-5 дена рестартирам телефона и всичко е добре
Цитирай

Рамта си е добре, даже по добре

Lenovo Vibe X2-EU, Prestigio PAP5400
Цитирай

Да, има недостиг на RAM памет. При мен като отворя две приложения, ми оставя 150 MB. Даже днес с две отворени приложения ми остави 70 MB. Правих Factory Reset преди 2 месеца и няма файда.
Цитирай

Здравейте!

След няколко отказа да си ъпдейтна софтуера днес сутринта реших да го направя и за момента само съжалявам.
В момента не иска да ми работи мобилния интернет..
Прочетох всички мнения по темата, дадох заводски настройки, но уви пак също.

Пробвах и схемата със самолетния режим и пак не стана.
Супер много се ядосах, посъветвайте ме нещо, защото ми е страшно необходим мобилният интернет.
Цитирай

На кой оператор си?

D_coffee
Цитирай

Виж дали имаш коректно настроен APN.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

(2015-09-10, 15:09:54)george19 написа:  ...
Супер много се ядосах, посъветвайте ме нещо, защото ми е страшно необходим мобилният интернет.

Дъщеря ми ползва въпросния телефон от около месец. Когато е у дома деактивира мобилния интернет и ползва WiFi*, а когато го активира - понякога (случва се вече няколко пъти) - нема никой. Когато се случи за пръв път се ошашкахме, ходихме до офис на Теленор и като подменихме SIM картата  (с новите - теленорски, предишната и беше пак микросим, но на глобул) уж всичко се оправи. Но феномена си се появава от време на време. В нашия случай се оправя с най-обикновен рестарт на телефона.

Не знам какво е това - бъг на операционната система или нещо с мрежата, но на никой от семейството ми (4 апарата от различни марки) не му се случват подобни работи. Много е дразнещо.


За протокола апарата го взехме чисто нов от Теленор и първата работа беше да го ъпдейтнем до Android 5, така че нямаме наблюдение как щеше да се държи с 4.4…

* Не знам необходимо ли е да се прави това, така я научи брат и, за да не "хаби" мобилния нет и така го правеше с предишния си телефон - Sony SP и никога не е имало каквито и да е драми. Аз съм от "вражия" лагер - Lumia 535 Cool и изобщо не се занимавам да правя подобни гимнастики и да спирам мобилния нет, операционната система се държи перфектно в това отношение и когато съм в обхвата на познати WiFi мрежи приоритетно си се свързва с тях.
Цитирай

Да, това с мобилните данни си е бъг в Lollipop. Аз също съм на Telenor и съм с новите SIM карти. При мен проблема се решава с включване и изключване на самолетния режим.
Цитирай

(2015-09-11, 15:59:43)sclera_bg написа:  ... когато съм в обхвата на познати WiFi мрежи приоритетно си се свързва с тях.

Нашият модел също си е на този принцип.

Послепис:
Четете какво пишат колегите... Има сигурно над 15 поста за фикса на този бъг с данните. Активирането на самолетния режим за секунда последвано от деактивиране върши абсолютната работа както рестартирането. Режимът изключва модемът за сим картата и го стартира пак без налагане на рестарт на телефона (което е загуба на време).
Цитирай

(2015-09-01, 02:24:47)sethh23 написа:  Сложих близалката и аз, имах проблеми с интернета, направи рестарт.
Но къде отиде Security програмката? ( не знам точно как се казваше, но мисля че беше софтуерна на Леново, понеже като купих телефона беше с нея... )

Ако знаете как да си я сложа обратно..

Същият въпрос имам и аз (цитирам, за да не повтарям). Търсих в Гугъл плей, няма нищо подобно. А програмката имаше една много хубава опция - като говориш, деактивира екрана, и в чантичката няма шанс да прекъснеш разговор, да натиснеш запис и т.н. (ползвам хендсфри).
Цитирай

Lenovo са премахнали Security заради ниския интерес и преди да мина на Lollipop, ме караха да си платя за 360 Security.
Цитирай

Очаква ли се нов ъпдейт, че този 5.0 е ужас. Телефона е много бозав.

HTC Desire / iPhone 3GS / LG Optimus 2x / LG Optimus L7 / Alcatel One Touch S / Dell Streak 5 / Samsung Galaxy Ch@t / iPhone 4S / HTC Desire 300 / Motorola Moto G / Huawei P7 / Lenovo Vibe X2 / iPhone 6S / Samsung Galaxy A5 2016 / Huawei Mate 10 Lite / iPhone XR / iPhone 12 PRO
Цитирай

Явно няма да се очакват нови ъпдейти.
Цитирай

Много жалко .. поне 5.0.2 да пуснат. то е ужас с този 5.0... Вариянт за downgrade някой знае ли ?

HTC Desire / iPhone 3GS / LG Optimus 2x / LG Optimus L7 / Alcatel One Touch S / Dell Streak 5 / Samsung Galaxy Ch@t / iPhone 4S / HTC Desire 300 / Motorola Moto G / Huawei P7 / Lenovo Vibe X2 / iPhone 6S / Samsung Galaxy A5 2016 / Huawei Mate 10 Lite / iPhone XR / iPhone 12 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)