Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.1.1 официално наличен за Xperia Z
#26

Аз не дочаках Мтел-ския и сложих този за Италия.
Цитирай
Аксесоари
#27

Да, Теленор още не са пуснали според инфото от XperiFirm. По интересното е, че за моя регион пуснаха пред малко CE4, но на телефона нямам известие, което е странно, до сега винаги съм получавал известие за наличен ъпдейт и да се свържа с PC Companion за инсталация.

Ще пробвам по-късно от PC Companion, ако ме няма ще слагам явно насила за друг регион.
Цитирай
#28

За тези в Англия е наличен 5.1 409мб

Huawei Pad T3,Huawei 10 Pro,Huawei P30 Pro
Цитирай
#29

Качих се и аз на влака. Докато чаках да получа известие сглобих ftf за Customized CE4, някой ако го иска на готово утре ще пусна линк.

Имам вече пропуснати обаждания. Smile

Други впечатления след седмица.
Цитирай
#30

Никога нищо не съм правил. Мисля, че беше 400 и няколко MB.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#31

C6603
Customized CE4 (Central Europe 4)
10.7.A.0.222

1,21 GB

Download ddqnov
Цитирай
#32

Някой знае ли кога ще го пуснат от Виваком
Цитирай
#33

Виваком не брандират, техните апарати мисля, че бяха CE4. Моля прочетете в официалната страница на Сони за разпространението на ъпдейти.

http://support.sonymobile.com/bg/xperiaz...=1269-5309


Цитат:Актуализациите на софтуера се издават по различно време в зависимост от оператора и/или страната. Затова не можем да се ангажираме с конкретна дата на пускане на нова актуализация за вашето устройство.
Цитирай
#34

Току-що получих ъпдейта по кабел. На Теленор съм Smile

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#35

Преди няколко дена ъпдейтвах до 5.1.1 и вече усетих разликата. Няма ги старите проблеми с пропуснатите обаждания и загряването. Батерията държи двойно повече и като цяло телефона работи светкавично. Установих обаче един лек пропуск: любимите ми номера в указателя не звънят с мелодията, която съм им нагласил Unknw_mini Пробвах с редактиране на контакта и подмяна на мелодията, но проблема си остана. Друг някой да е забелязал подобен бъг? Давайте идеи как да го преборя Wink

Sony Xperia™ Z
Цитирай
#36

@RG, не четеш ли постовете в темата, в която пишеш?
Две мнения над твоето.
Вероятно не използваш и търсачката.....
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1180690

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#37

Аз ъпдейтвах през WiFi преди няколко дена. Виваком сравнително бързо пускат обновленията.

Sony Xperia™ Z
Цитирай
#38

Да, хубавото при Виваком, е че не те пускат обновленията Smile
Цитирай
#39

Може ли да ми обясни някой защо след ъпдейта 5.1.1 ми се загубиха персоналните настойки на мелодиите към контактите? В инфо за контакта пише, каквото съм сет-нал, а звъни с основната... Не можах да намеря решение на проблема, а е дразнещо. Иначе версията е ОК във всякакво друго отношение. Извинявайте, че го пуснах два пъти, грешка :-)

Sony Xperia Z / Sony Xperia Z5 Compact
Цитирай
#40

Това е едно от местата с отговор на този въпрос:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1180690
Цитирай
#41

Благодаря, ще пробвам имидиътли :-)

Sony Xperia Z / Sony Xperia Z5 Compact
Цитирай
#42

Пичове здравейте. Горд притежател съм на Xperia Z от почти 2 години и това е един от най-добрите телефони за мен все още на пазара. Обаче имам 2 проблема и въпросите са:

1. Мога ли да премина на най-новата версия 5.1 ? 

C6603, 5.0.2, 10.6.A.0.454, operator - mtel

Rooting status: Bootloader unlock allowed: NO


2. Падна ми ш*баната тапичка на usb капачето и винаги леко е отворена и е супер дразнещо, как или кой може да ми разреши проблема ?

Гол и бос съм с тези софтуери по телефоните, четох теми, свалих и инсталирах flashtool + drivers, закачам телефона разпознава се, обаче в онзи прозорец с конфигурацията на телефона не ми излиза нищо. Влязох в онзи режим където от настройки се натиска 5 пъти да получиш администраторски достъп и там пипнах настройките както е по стъпките, но не успях да постигна нищо. Извинявам се предварително за неграмотното обеснение. Лек ден Smile
Цитирай
#43

По първия въпрос, нали скоро се очаква и от оператора да пусне тази актуализация?
Вероятно не ти се чака, може би.
Тук колегата GHOSTFACE, е описал точните стъпки за флашване на стоков фърмуер:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931
Препоръчвам да опиташ с по-стара версия на Флаштул.
По втория въпрос с тапата за юсб конектора, продават се резервни такива, като смяната им би могла да се направи за незначително време от притежателя на телефона

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#44

И аз от 2 седмици съм с 5.1.1 (от глобул) и смея да твърдя, че проблемите с пропуснати обаждания както и другите споменаха са решени. Батерията държи повече а телефона направо лети. Много доволен предполагам и последен ъпдейт за нашите Z-ки. Разочарован останах единствено от камерата като цяло в Lollipop-a, бях в очакване да снимам в RAW формат, и разни др ръчни настройки, както обещаваха, като ни зарибяваха за 5.0, но уви. И все пак доста приличен ъпдейт, браво на SONY, че не ни зарязаха още на Kitkat
Цитирай
#45

Паузата при снимане на клип е най-полезната добавка в камерата за мен, по принцип си снима доста прилично.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#46

(2015-09-12, 06:29:40)ddqnov написа:  C6603
Customized CE4 (Central Europe 4)
10.7.A.0.222

1,21 GB

Download ddqnov

Не ти се отваря линка, колега.
Цитирай
#47

Ще го видя, май от хостинга са ми ограничили големите файлове.

http://ddqnov.com/downloads/2015/C6603-C...ed-CE4.ftf

Това сработи при мен.
Цитирай
#48

(2015-09-07, 19:37:50)ddqnov написа:  Това обаче още не е оправено:

[Изображение: Xperia-Z-Android-5.1.1_4-315x560.png]

Има ли някакъв ъпдейт, който да оправя нещата към момента?
Цитирай
#49

Здравейте! Ъпдейтнах си софтуера на 5.1.1 и след ъпдейта не ми се включват мобилните данни. Преди ъпдейта нямах такъв проблем. Рестартирах си телефона, оправи се за момента, но след известно време пак не се включват моб.данни. На някой от вас случвало ли се е това? Някакви решения?
Цитирай
#50

Провери си данните на apn-точка за достъп.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)