Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Lollipop За Xperia Z вече е факт!!!

Да при всеки е различно...но след 5.1.1 телефона стана друг макар ъпдейта да беше най-малкия.
Цитирай
Аксесоари

Новини за Андроид 5.1.1, планиран е да излезе на 10 август. Няма да може да се прави ъпгрейт от 4.4 към 5.1.1, трябва първо да се премине през 5.0.2
[Изображение: 035736131.jpg?r=0]
Цитирай

1. Телефона хаби за по-малко от 1 ден батерията,  [Изображение: angry3.gif]при положение, че не се използва за нищо друго, освен за малко разговори. Преди с едно зареждане 2 дни.
2. Грее като печка при малко натоварване, направо не се държи в ръцете.
3. При старт на камерата изключва.
Ужас, ще чакам 5.1...

Huawei Mate 20 pro + Samsung S21 5G 256gb
Цитирай

Re: пропуснати notificati повиквания за [Променено]
Опции
Преди два часа - Последна редакция на 2 часа преди

Здравейте,

Въпросът с пропуснати повиквания нотификация вече е разследван и ще бъде определен в предстоящия софтуер.
sony_sign_logo.png - Официален Sony Xperia Персонал Support

Това го прочетох в официалният форум на sony и реших да го копирам и споделя. Чакаме 5.1.
Цитирай

Не намерих по подходяща тема, затова да питам тук. Горе в лентата с часовници, мрежи и т.н. ми се появи някаква звезда. Гледах уж дали не е нещо от контактите, но май не е. Някой с някакви идеи?
Цитирай

@vannkkata, това е активиран конкретен режим при позвъняване.
Натисни веднъж бутона за увеличаване на звука например, след това потвърди върху надпис звук и звездата трябва да изчезне.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте и от мен аз нямам проблеми за сега с лолипопа или поне не съм разбрала  Lol та я кажете сега как да направя така че телефона ми да свири по силно тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=64250 четох някви неща но пише само за КитКат пък и някакви руутвания флашвания и т.н. много сложно ми се видя та... ... аз вече съм с лолипоп някаква идея? Visslar D_coffee
Цитирай

Не е за теб тази работа, без да се обиждаш. Трябва задължително руут за целта, не е сложно да се направи, след което примерно слагаш това http://vipersaudio.com/blog/ и звука няма да има нищо общо със сегашния ти
Цитирай

Eeee щото съм жена за това ли не е за мен?  Bu  как се прави тоя руут? и кое да тегля после обясни ми Angel
Цитирай

Ти пък защо така с лошо Smile http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry41693170 успех. Питай ако нещо не ти е ясно. Моя личен съвет е да се върнеш на 4.4.2 с Flashtool, да го руутнеш, да си качиш рекавъри, и след това да си сложиш Custom ROM - силно препоръчвам eXistenZ има и версия 5.0.2 Lollipop
Цитирай

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения.


Ама ти страшно обяснение даде Angry мерси няма да правя нищо, значи за незнаещите и не можещите се подхвърля нещо и оправяй се ако можеш... уж за това са тея форуми и прочие Dodgy
Цитирай

При мен телефона се чува доста по-слабо от преди, усилих го почти до края и ми е идеален.

Но щом искате да се върнете назад, не виждам какво ви спира да прочетете вдигнатите важни теми във форума:

Работа с флаштул - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=39714 (с две думи, с тази програмка ще можете да си "флашнете" стар или по-нов софтуер, който е под формата на ЕДИН файл с разширение FTF)

Ето откъде да си свалите софтуер под формата на готов FTF файл - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=39720

Мисля, че друго не ви трябва, освен да прочетете внимателно описанието за работа с FlashTool-а (задължително инсталирайте драйвери за телефона, намират се в папките на програмата).

Поздрави и успех (на колегите от форума не им се обяснява, понеже те са стари членове на форума и са обяснявали безброй пъти на хора като вас КАК да си флашнат софтуер и за това има подробно описани теми и са направено като важни в раздела за всеки един телефон, просто трябва да се обърне внимание и да се прочете).
Цитирай

@ninjislava, за съжаление е така. Дават ти някакъв линк на английски и иди се оправяй сам. Така и едно нещо не е преведено и обяснено на български. А уж е български форум.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

То остава накой да свърши цялата работа на компютъра вместо друг....

Sony Xperia Z
Цитирай

@ballky, ами не - ама тук повечето сме българи и говорим български, а не английски, а мечешки услуги не щем.

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай

Като прочетох всички негативни коментари и почти се отказах да слагам 5.0.2, да не говорим, че при един от предните ъпдейти телефона ми беше в сервиза и направо ми дадоха нов...
Миналия ден обаче се престраших и го актуализирах през PC Companion, без ресет без нищо, директно върху стария. Пропуснатите разговори в 90% от случаите са ок дори и от непознати номера, само един път ми се отбеляза като приет, тоест проблема си го има, но не всеки път. Батерията също изглежда ок, пак си кара около един ден и няма такива загрявания и т.н.
Подобренията не са кой знае какво, но ги има. Като цяло всичко работи една идея по-бързо, камерата например се стартира значително по-бързо от преди, включително и от заключения екран, от който преди имах проблеми.
Надявам се, че съм бил полезен, ъпдейтвайте смело, и без това следващия ъпдейт се очаква много скоро и би трябвало да оправи всички проблеми Smile
Цитирай

Очаква се Сони да пусне ъпгрейт на Xperia Z до Андроид 6.0
Цитирай

Ето това вече е неочаквано добра новина за всички притежатели на Z модела!
archibal, къде го прочете и може ли линк към статията?
Цитирай

http://neurogadget.com/2015/08/19/sony-x...date/12855
http://update-phones.com/wp-content/uplo...aked-1.jpg
Цитирай

Здравейте! Надявам се някой от вас да може да ми помогне...  Sad  
    След като операционната ми система се актуализира започнах да имам доста сериозни проблеми с устройството. Като за начало батерията пада доста бързо... но преди няколко дни камерата ми спря да се включва,оттам не мога да отварям албума със снимките,Facebook,Snapchat,Instagram,музиката... просто не се отварят,телефонът забива и се рестартира сам, а за да използвам някое от приложенията трябва да рестартирам телефона,но 5 мин. след рестартирането започва същото... някой знае ли какво мога да направя? Благодаря предварително! Smile
Цитирай

Здравейте,

С батерията всички сме така, но другото си работи. Опитахте ли да направите repair на устройството през PC Companion?

1. Стартирайте PC companion и изберете support zone (телефона не е свързан!)
2. Изберете Phone Software Update
3. Ще ви изпише "could not find phone because you havent connect it yet!", НЕ ГО СВЪРЗВАЙТЕ! Изберете "repair phone"
[Изображение: 2014-10-25_sony_repair1.jpg]

4. Ще ви се покаже следния прозорец, изберете "continue"

[Изображение: 2014-10-25_sony_repair2.jpg]

5. Изчакайте докато се подготви ...
6. След като е подготвена програмата, ще ви покаже списък с телефони и трябва да изберете вашия модел

[Изображение: 2014-10-25_sony_repair3.jpg]

7. Следвайте стъпките показани на следващия екран

[Изображение: 2014-10-25_sony_repair4.jpg]

Свързвате телефона едва чак на тази стъпка, не преди това, иначе няма да сработи.

Това е! На текущата снимка е показан телефон със хардуерен бутон "BACK", ако не ви покаже начин за свързване със софтуерен - задържате "Volume Down".
Цитирай

То хубаво да репейрваш, но има ли ефект? Ще спре ли да прегрява при натоварване? Ще точи ли по-малко батерията? Ще показва ли пропуснатите повиквания?
Както гледам скоро няма да пристигне ъпдейт и много взех да се замислям, дали да не се завръщам на Кит кат-а Angry

Sony Xperia™ Z
Цитирай

martink има много проблеми със системата и repair трябва да оправи нещата, освен ако телефона не е изпускан или е взел вода.

А иначе прегряването, пропуснатите и батерията са си бъговете на 5.0.2, и аз чакам с нетърпение фикс, все излиза някаква информация и до там, няма ъпдейт. Мислих, да чакам до края на август и да връщам 4.4.4, но ще почакам още, Лолипопа си заслужава. Smile
Цитирай

Получих 5.1  Big Grin Проблема с пропуснатите повиквания изчезна, както и този с греенето. За батерията е рано да се каже. За това пък не ми работят мелодиите на контактите  Lol Успех на всички, но моето мнение е, че не трябваше да го инсталирам.
Цитирай

@kriska_sis, за мелодиите на контактите, ако са на външна карта памет и зададени от там, опитай вариант с копирането им към вътрешна памет и едва след това да ги зададеш като мелодия към контакт.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)