Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nexus 5 не стартира
#26

Да появява ми се серийния номер, отключва буутлоадера(Lock state- unlocked  е в червен цвят) и след като го рестартирам пак пише Locked и немога да продЪлжа нататък!
Пише ми:
Secure BOOT- enabled
LOCK STATE - locked

iPhone 12 Pro

Цитирай
Аксесоари
#27

Sideload? Друго не ми хрумва. А случващото се с отклщчването, говори за сериозни проблеми със софтуера. Може да се наложи да потърсиш Бешич.

Nexus 6
Цитирай
#28

custom boot.img фашвано ли е?
Би трябвало след това да няма проблеми със заключване на буутлоадара.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#29

Да пробвам да инсталирам първо boot.img ли?

iPhone 12 Pro

Цитирай
#30

Той има предвид къстъм кърнел, не гугълски.

Nexus 6
Цитирай
#31

(2015-10-18, 10:19:29)jordan00 написа:  Да пробвам да инсталирам първо boot.img ли?

Сори че толкоз късно,понякога съм извън България и достъпа до интернет ми е ограничен.
Имах в предвид функцията на НРТуулкит.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#32

Пак не става колега... Забива на Waiting for device и телефона само зарежда... дотам.

iPhone 12 Pro

Цитирай
#33

Става става споко........когато забие на Waiting for device ,вкарай телефона РЪЧНО във Fastboot Mode чрез клавишната комбинация(НАМАЛЯВАНЕ ЗВУКА и ВКЛ) и НРТ ще го открие и ще продължи процедурата.Прави така и всеки следващ път когато НРТ рестартира телефона за да премине към следващата стъпка.
Когато телефона е във  Fastboot Mode НРТ  винаги го открива.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#34

Колега пак не стана... забива на логото и това е !
Каквото и да правя забива на логото и не помни предишната ми команда... Като отключа буутлодера, след рестарт се заключва.

iPhone 12 Pro

Цитирай
#35

Забива на логото защото в този момент не му е активна функцията ЮСБ Дебюгинг,тоест няма връзка между компа и телефона.
Стигнал е до логото когато е свършила някоя от стъпките на НРТ и за да продължи към следващата му е бил нужен рестарт.След рестарта НРТ търси отново телефона и тъй като не го намира след известно време ти излиза съобщение че нямат връзка двете устройства...... и можвш да избереш КЕНСЪЛ или РЕТРАЙ.
Точно в този момент не избираш нищо,изключваш телефона чрез задържане на ПАУЪР и после го вкарваш във ФАСТМОД режим без да избираш каквото и да е от ФАСТМОД.
Тогава вече от компа чрез НРТ му даваш РЕТРАЙ и той го открива и продължава към следващата стъпка.Във лайвлога би трябвало да ти изпише дивайс канектет.
.На следващ етап може пак да му се наложи да рестартира и пак да не го намери,правиш пак същото.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#36

Колега, като отключа буутлодера, след рестарт се заключва?!

iPhone 12 Pro

Цитирай
#37

Да разбирам ли че телефона все още не се стартира?
След отключване на буутлоудара пробвай да инсталираш някои РОМ.Идеята ми е поне някакъв Андроид да тръгне,пък после да видим какво и как.....

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#38

Да не се стартира, отключва го и след рестарт се заключва пак.

iPhone 12 Pro

Цитирай
#39

Всичко е в твой ръце вече, сам трябва да разбереш, какво го причинява!
Лично на мен идеите ми се изчерпват,всички варианти са изкоментирани точно в тази тема.
Ако някой има други варианти за решение  любопитно ще ми е!

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#40

На мен ми се беше случило това на Nexus 7 2013. След като се мъчих около седмица без резултат намерих една тема, че е много възможно да е изгърмяла паметта на телефона и нито може да се пише нито да се чете от нея. За щастие таблета беше още в гаранция и го занесох в Most Computers. Там ми смениха main board-а на таблета и от тогава проблем не е имало (да чукнеме на дърво, че вече не е в гаранция). Това което може да направиш е да намериш някой евтин за части и да смениш платката или да видиш колко струва нова. УспехSmile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)