Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VIP обслужване от Huawei
#1
Information 

Всеки, който си е поръчал Huawei  P8 от Китай, е забелязал в комплекта луксозна черна VIP карта със златни букви. Преводът от китайски разкрива, че става въпрос за специално отношение при сервизното обслужване на телефона. Услугата е въведена от пролетта на 2015 година и касае цялата серия P8, в това число и Lite, както и Honor 6. Идеята е взаимствана от Apple, а Huawei е първият производител на Андроид устройства, който въвежда такава практика. И ако мислите, че тя е само за Китай - грешите! 

В началото VIP обслужването е въведено в Китай, Тайланд, Индия, Филипините и много други азиатски държави. Два месеца по-късно, то вече е обявено и за Великобритания, а от есента на 2015 година обхваща и Белгия, Холандия, Германия, Франция, Италия, Испания и Португалия.

ПАРАМЕТРИ НА ОБСЛУЖВАНЕТО

- Можете да поискате от Huawei да ви замени телефона с друг - оборотен, но само от същия модел, докато вашия е в сервиза. 
  Замяната се предоставя еднократно за целия срок на гаранционното обслужване, като в Азия гаранцията е 1 година, в ЕС - 2, а в UK - 3 години.

- Всички пощенски разходи по време на гаранционния период са за сметка на Huawei. До 48 часа, след като се обадите в сервизния център, куриер ще донесе заменящото устройство и ще вземе вашия повреден телефон.

- Приоритетно отстраняване на повредите по вашия телефон до 5 работни дни.

- Ако през първите три месеца, след закупуването на телефона пукнете дисплея му, Huawei го заменя безплатно.

- Гаранционното обслужване касае единствено телефона, но не и кабел, зарядно, слушалки. Ако гаранцията е изтекла или е нарушена с root, отваряне   на устройството, Huawei си запазват правото да ви поискат заплащане за отстраняване на щетите и покриването на разходите за куриер и оборотен телефон.

Както се казва "безплатен обяд няма" и цялата тази ВИП пудра е включена в цената на телефона. Въпросът е кога и дали въобще ще стигне до България?!

   

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

Открих нова страхотна екстра на Huawei акаунта и VIP членството което дава на притежателите на GRA-UL10:
От аппа за музика може да сваляте повтарям, сваляте, а не просто слушате, едва ли не цялата световна музика в стандартно или високо качество.

След активация VIP услугата е налична за ползване 60 дена. Приятно теглене Smile

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай
#3

Приложението Zedge върши същата работа Smile
Пп моя грешка това приложение беше за рингтонове.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#4

(2016-02-09, 23:56:51)boboev написа:  Открих нова страхотна екстра на Huawei акаунта и VIP членството което дава на притежателите на GRA-UL10:
От аппа за музика може да сваляте повтарям, сваляте, а не просто слушате, едва ли не цялата световна музика в стандартно или високо качество.

След активация VIP услугата е налична за ползване 60 дена. Приятно теглене Smile

Все си мисля, че това не е екстра специално за VIP членството, или на притежателите на GRA-UL10. Същото нещо го имам и аз на лайт версията(С китайска версия на софтуера ALE-UL00B535) Възможно е просто да е екстра на MM 6.0 понеже нямам представа, дали го има на европейската версия на софтуера(5.0)
       
Цитирай
#5

А как мога да имам достъп до online music в самото приложение, пише ми "Music is currently unavailable in your country or region due to copyright restrictions." Задал съм регион English (United Kingdom) бях и на English (United States) и не получавам достъп.
Цитирай
#6

@venciminchev, а направи ли си Huawei account?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#7

(2016-02-09, 23:56:51)boboev написа:  След активация VIP услугата е налична за ползване 60 дена. Приятно теглене Smile

Снощи активирах 60-те дена жалко че е само за толкова
Цитирай
#8

[attachment=8787 написа:georgyan pid='1243363' dateline='1455257822']@venciminchev, а направи ли си Huawei account?

Да, имам вече такъв. Не ми позволява също в акаунта activate membership да стана gold member, съгласявам се с условията, давам become member пише activating... и после action failed. Не иска да се свърже със сървъра им също...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

@venciminchev и при мен е абсолютно същото

не знам дали преди регистрацията не е трябвало да скрия местонахождението си с VPN клиент, както когато се регистрирах в hicloud... не знам.
Цитирай
#10

Не знам дали играе някаква роля модела на телефона моя е от Китай...
Цитирай
#11

@venciminchev , разбира се ,че играе роля. @georgyan се е постарал изчерпателно да обясни за разликата в европейската  и китайската верси на телефона -поддръжка, актуализация, екстри и т.н.т  -прочети в регистрация на HUAWEI акаунт.моя телефон също е купуван от китай.
Цитирай
#12

(2016-02-10, 11:18:30)sokkoban написа:  Все си мисля, че това не е екстра специално за VIP членството, или на притежателите на GRA-UL10. Същото нещо го имам и аз на лайт версията(С китайска версия на софтуера ALE-UL00B535) Възможно е просто да е екстра на MM 6.0 понеже нямам представа, дали го има на европейската версия на софтуера(5.0)
Странно. Опитах да се ънлогна и веднага ми спря достъпа до свалянето на песни. Има общо с VIP акаунта, мисля. Някой може ли да сподели има ли подобна възможност на Lollipop и/или на европейска версия на телефона?

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай
#13

Аз си регистрирах акаунт и съм с европейска версия на лайт. Не мога да търся песни онлайн. Опитах да инсталирам / актуализирам апа за музика през акаунта, но не успях. Вероятно разпознава региона ми / версията на телефона... Обаче продължавам да търся начини.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#14

@boboev Точно със VIP Account-а е свързано това търсене и сваляне на музика. При опит да сваля определено парче ми изписа, че трябва да го активирам, сега вече и на мен ми брои 60 дни, което е доста жалко, щото ще минат бързо-бързо Angry
Цитирай
#15

Добре, значи можем да потвърдим, че екстрата да си сваляш музика директно е само за VIP потребителите, без значение от конкретната модификация на телефона. Иначе да, само 60 дни, на мен ми остават 50, а вече така хубаво му свикнах да си свалям която песен ми скимне.

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай
#16

Да, точно така всички с китайски софтуер получават вип, независимо от модела на телефона!
   
Цитирай
#17

Мне, аз съм с китайски P8 Max и не ми позволява този ВИП, както писах по-горе в темата.
Цитирай
#18

(2016-02-13, 20:45:18)Dent написа:  Аз си регистрирах акаунт и съм с европейска версия на лайт. Не мога да търся песни онлайн. Опитах да инсталирам / актуализирам апа за музика през акаунта, но не успях. Вероятно разпознава региона ми / версията на телефона... Обаче продължавам да търся начини.
Ха! Получи се!  Big Grin

   

Приложението за музика се актуализира само през HiApp store. И ей ме на с опция за VIP.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#19

Поздравления!
Ако искаш опиши как го направи, защото мисля ще бъде полезно за всички с европейски софтуер
Цитирай
#20

Непременно!
1. Регистрирах акаунт в Huawei (за това си има отделна тема).
2. От браузъра свалих и инсталирах HiApp Market и приложението за облачни услуги.
3. Инсталирах си и идентификатор.
4. Пробвах да инсталирам приложението за музика от браузъра и от приложението за маркета, но не успях. Файлът може да се изтегли, но не се инсталира.
5. От приложението за маркета актуализирах част от предложените приложения (напр. приложението за управление на файлове - дава възможност за директна връзка с облака).
6. В маркета влизам всеки ден и трупам "petals". Не знам дали това има някакво значение или отношение въобще.
7. Днес маркетът сам ми предложи да актуализирам и приложението за музика. Този път имах успех.

Предполагам, че при изпълнение на т. 1-6 и при следваща актуализация на приложението за музика, ще се получи и при другите, които се интересуват.

Аз лично вероятно няма да ползвам VIP услугата, но ми стига, че мога да търся и слушам песни онлайн, при това с показване на наличните текстове на песните.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)