Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S7 edge поведение в LTE/4G мрежа
#76

Напротив. С 4Г достигам около 30 мегабита а с 3Г около 6. Даже този резултат от 20:51мин. е след разговор и в този момент мрежата показваше H.
[Изображение: cba9c40716ac16b2e08e88d189ad14b8.jpg]
Моя лети за сега.

'g'SM-G955F
Цитирай
Аксесоари
#77

Zoom69

Ми смени телефона и ще видиш бърз Интернет.  Проблема е в самсунг не в теленор.  Като вкараш телевизор в региона Тоскана очакваш той да работи на нашите честоти.  Ако не работи не обвиняваш САМАТА или там тия де отговарят за сигнала.  Щом всички други телефони работят нормално на 4Г а само S7 не то е малко налудничаво  да мислиш че оператора ти носи вина за това че модела ти не сработва с честотата която ползват милион потребители без проблем. Успех

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#78

Ползвал съм винаги самсунг и винаги ще ползвам защото са се доказали като качество.Мисля да сменя Теленор за да нямам проблем.Само да ти кажа че като още беше Глобул имаха същия проблем с 3г преди години и сами казваха на хората да си го изключат за да нямат проблем .Поне това го помня защото и тогава бях с такъв телефон

А ти май се опитваш да спамиш нещо самсунг
Цитирай
#79

Хайде сега да се успокоим и ако някой сметне, че поста на другия нарушава правилата, да използва бутончето за доклад. Wink
Цитирай
#80

Освен тези където са си купили лукс коли в България да ги сменят с други по евтини и с по малко екстри
защо са ни скапани пътищата.Да не споменавам марки
Цитирай
#81

Ми много просто. Сменяш теленор и си джиткаш на 3Г Big Grin

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#82

Не е само да сменя този и онзи ние даваме пари за нещо и искаме да получим добро обслужване.Днес теленор трябваше да ми се обадят да ми кажат от къде е проблема , според вас дали ми се обадиха

А не ми е проблем да сменя и самсунг и теленор още утре

Дал господ конкуренция
Цитирай
#83

След като пуснах запитване към страницата:
1. Сутринта получих отговора който пуснах и тук ( " Telenor Bulgaria прави тестове на мрежата, за да установи от къде идва проблемът и ако съм решил, да отида до магазин на оператора " )
Часове по-късно и от страницата на Telenor Bulgaria се намесиха с :
Здравейте! Предали сме сигнала Ви на колегите, които ще направят съответните проверки и тестове. Работим в сътрудничество с колегите от Samsung Bulgaria за отстраняване на затрудненията във възможно най-кратък срок."
В следствие на което, горният коментар на Samsung беше изтрит и заменен с коментар от типа " Заедно с екипа на Telenor Bulgaria работим по отстраняването на проблема".
Преди малко И този коментар беше изтрит от тях и заменен с :
"  специалисти от Telenor България и Samsung разследват въпроса. Моля, свържи се с центъра за обслужване на клиенти на тел.: 080011131 (безплатен), за да регистрират оплакването и IMEI номера на телефона. Същото може да направиш и в центъра за обслужване на клиенти на Теленор на +35989123."

Мисля, че и двете страни не знаят какво става....
Както се изрази @gazibarev - проблемът е в модела.  Вече дали настройките на мрежата са проблемни ИЛИ използваният модем за данни в Exynos процесора ..... Някой от тук със SD имали и има ли такъв проблем? Също така някой няма ли карта на MAXtelecom , да пробва с тяхното 4G как ще се държи?

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай
#84

Ето това ме интересува някой да излезе и да каже проблема е в една от страните и край.Утре отивам да върна телефона да ми прекратят договора и всичко си ок.Страх лозе пази

А пък самсунг да си се оправят с теленор и обратното за кой са загубите те си знаят защо аз трябва да страдам
Цитирай
#85

Offtopic: колега @zoom69 , има шанс да прекратиш договор без да заплатиш неустойки?

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#86

Да
В едномесечен срок мога да прекратя договора си без проблем.А в 7дневен срок са длъжни да ми върнат парите.Закон за защитена на потребителите

Те един път браха доста ядове с мен и на края ми дадоха нов телефон беше много отдавна
Цитирай
#87

То и аз съм малко капризен и не търпя подобни неща хич, но чак такова тръшкане за някакво 4G ми се струва малко прекалено. Наистина е дразнещо, но какво за бога ще правите толкова с 4G, филми ли ще сваляте, сървър ли ще си правите на телефона ........ Пак казвам, заради подобни проблеми напуснах Глобул 6 месеца преди да ми изтече договора и то за 4 телефона защото наистина ми писна. От самия S7 съм донякъде доволен и кефа ми го разваля тоя TouchWiz, sense на HTC няма равен, но пък техните апарати какви хардуерни бъгове имат ...... да не говорим за покритието на аксесоари. Така че ай успокойте топката малко, не е свършил света.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#88

Човека иска да си ползва всичко, което предлага телефона и оператора. Това не е тръшкане. Аз лично не съм убеден, че проблема е основно в телефона. Макар и ЗА СЕГА само този модел да прави проблем, не съм убеден че и други марки няма да го правят. Всеки сам си решава Wink
Цитирай
#89

(2016-03-15, 21:05:16)gazibarev написа:  Zoom69

Ми смени телефона и ще видиш бърз Интернет.  Проблема е в самсунг не в теленор.  Като вкараш телевизор в региона Тоскана очакваш той да работи на нашите честоти.  Ако не работи не обвиняваш САМАТА или там тия де отговарят за сигнала.  Щом всички други телефони работят нормално на 4Г а само S7 не то е малко налудничаво  да мислиш че оператора ти носи вина за това че модела ти не сработва с честотата която ползват милион потребители без проблем. Успех

Теленор носят вина, тъй като ти продават мобилно устройство обвързано с договор, с който то трябва да работи. И след като по някакви обстоятелства двете неща не функционират според условията на договора, които са, че ти получаваш този апарат, с който ще ползваш този план на 4G договорът за мен е неизпълнен от тяхна страна. По чия вина не можеш да си използваш плана с новото устройство за което си цакал пари не би трябвало да интересува потърпевшите. Обвързан си в договорни отношения с една фирма, която би трябвало да отговаря те да бъдат изпълнени от нейна страна. Аз имах такива проблеми с ноут 4 и мтел също... ще го оправят с ъпдейт от страна на самсунг, но може и да отнеме време. Така стана и в моя случай. Това, което ме дразни е че не би трябвало да продават този апарат след като не работи с мрежата им. Не може ти да броиш пари и да се радваш, че си взимаш телефон, а всъщност месеци наред си късаш нервите вместо да му се наслаждаваш. За мен това не е коректно от страна на операторите. Трябва да бъдат подготвени, когато пускат в продажба устройства и те връзват с догвори за тях. Не искам да ме интересува причината за проблема. Искам като дам 1000-1500 лева и подпиша договор за мобилен план с телефон да пусна телефона и да го ползвам!  Те продължават да си продават апаратите и ще продължават дори този проблем да се отстрани след половин година. При ноута го оправиха година и нещо след възникването му за щастие аз си го купих по-късно и чаках само 2-3 месеца.
АЗ, ако така си вършех работата и предлагах някакъв продукт/услуга, която не работи след като ми я платят нямаше да ги имам тия пари да ги давам за телефон... просто е. Като има проблем ... голям телеком си, ще влезнеш в контакт със самсунг и ще стиковате нещата... ама както винаги никой не му се работи в България. Големите телекоми по света са в много тясна връзка с производителите и те дори произвеждат партиди апарати специално по техните изисквания и така нататък. Има си начини само, че най-лесно е да продаваш, да взимаш парите и хората да се оправят.

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#90

Да бе, прав си. Дразнещото е че тук взимат парите и после бегай да пасеш ...... Да не мислиш че някой си е играл да му прави тестове на Самсунга дали ще пасне в мрежата на теленор .............

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#91

Момчета, тази дъвка се дъвче още от времето на С3. FastDormancy е кръпката която решава проблема но е за рутнати устройва.

Samsung S8+  - no root




Цитирай
#92

(2016-03-15, 22:26:34)b33rk0 написа:  Теленор носят вина, тъй като ти продават мобилно устройство обвързано с договор, с който то трябва да работи. И след като по някакви обстоятелства двете неща не функционират според условията на договора, които са, че ти получаваш този апарат, с който ще ползваш този план на 4G договорът за мен е неизпълнен от тяхна страна. По чия вина не можеш да си използваш плана с новото устройство за което си цакал пари не би трябвало да интересува потърпевшите. Обвързан си в договорни отношения с една фирма, която би трябвало да отговаря те да бъдат изпълнени от нейна страна. Аз имах такива проблеми с ноут 4 и мтел също... ще го оправят с ъпдейт от страна на самсунг, но може и да отнеме време. Така стана и в моя случай. Това, което ме дразни е че не би трябвало да продават този апарат след като не работи с мрежата им. Не може ти да броиш пари и да се радваш, че си взимаш телефон, а всъщност месеци наред си късаш нервите вместо да му се наслаждаваш. За мен това не е коректно от страна на операторите. Трябва да бъдат подготвени, когато пускат в продажба устройства и те връзват с догвори за тях. Не искам да ме интересува причината за проблема. Искам като дам 1000-1500 лева и подпиша договор за мобилен план с телефон да пусна телефона и да го ползвам!  Те продължават да си продават апаратите и ще продължават дори този проблем да се отстрани след половин година. При ноута го оправиха година и нещо след възникването му за щастие аз си го купих по-късно и чаках само 2-3 месеца.

Напълно си прав.  При продажбата на телефона от дадения оператор вина носят солидарно и производителя и доставчика на мобилни услуги.  Теб не те интересува къде е проблема.  Но това става и при устройства купени ссвободно. Точно това навежда мисълта че проблема е в някаква кофти комуникация апарат мрежа. И при условие че 99% от другите модели апарати нямат проблем с тази комуникация в 4Г то явно проблема е в самия модел апарат било то хардуерен или софтуерен

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#93

Не искам да обсъждам, че ми беше гръмнала главата преди половин година Big GrinD. При мен с 3Г-то имаше проблем и нета просто забиваше в един момент докато не го рестартирам. Наистина сега поне можеш да си спреш 4Г-то и да си пиеш кафето докато оправят проблема, но все пак много голяма цигания с тия оператори. Само ще посъветвам всички едно нещо: няма смисъл да давате апартите си в сервизите им, тъй като говорих с хора от сервиз и те ми обясниха, че проверяват дали им работи мрежата със сервизни карти, които не са свързани с никоя мрежа и винаги показва, че работят, когато телефоните са изправни и няма да докажете нищо! Така че ще ви вземат телефона за някоя друга седмица и ще ви го върнат със становище, че той работи и нищо му няма. Добре че поне са водоустойчиви, че често като не им се работи ти го заливат и казват, че си го залял ХЕАХАХАЕХАЕХ.

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#94

Абсолютен спам. Е Хайде стига. Може дори да го препикават като не намерят проблем. Това е на сериозно.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#95

2 дни само на 3г цъкам и няма проблем телефона( s7 edge). Утре ще звъня на 123 да регистрирам и моя IMEI и дано открият под кой камък е змията Smile лично аз дали 4г или 3г не правя разлика за фейсбук,някоя игричка и  експлорер.....но все пак искам да знам,че утре нема да блокира и 3г-тоSmile а и ми е важно да ме откриват по всяко време,а не да ми изписва че не съм регнат в мрежа Smile

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#96

Момчета не знам какво стана но ми смениха чипа и от 2 часа яко цъкам на 4G само и вижте картинката. Направо не мога да повярвам.


Прикачени файлове Миниатюри
   

When sun gone down i come from immortality


Цитирай
#97

Ми дано проблема се реши

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#98

(2016-03-15, 23:28:45)epoc написа:  Момчета не знам какво стана но ми смениха чипа и от 2 часа яко цъкам на 4G само и вижте картинката. Направо не мога да повярвам.

сменили са ти чипа ? дай повече инфо ако може

иначе моя проблем е само през нощта, през целия ден никакви проблеми оставам телефона лягам ставам и какво да видя само спешни разговори :Smile само рестарт помага сега дадох 3г и 2г авто да видя дали ще имам мрежа утре сутринта
Цитирай
#99

Ще ви кажа на сутринта как е

When sun gone down i come from immortality


Цитирай

Момчета и момичета, нека разсъждаваме зряло, и да спрем с емоционалните лаишки изцепки!

Всеки мобилен оператор в света работи по стандарти, еднакви, регламентирани, общоприети...и уеднаквени по целия свят. И му се дава лиценз за това че ще работи по тези стандарти.
Всеки производител произвежда продукцията си за световния пазар също по стандарти, и има лиценз и разрешително за производство и продажба...
Има определена заводска гаранция от 2г за Европа, и запечатания ни скъпоценен S7 пристига с такава, плюс един бюлюк сертификати.

Има ли как, един оператор да тества десетки хиляди, стотици хиляди...милиони слушалки, дали работят еднакво в мрежата му, и чак тогава да ги продава на клиентите? Било то Теленор, Верайзън, Т-Мобайл....и т.н. Очаква се да са съвместими. Ако не, гаранционно обслужване.

Производителите на автомобили, тестват ли всяка бройка дали е съвместима с пътищата в квартала ти, или телевизора дали е съвместим с качеството на оператора на кабелна телевизия..или сиренето дали е меко за да може да го режеш с тъпия нож на дедо, с който си реже тел за каруцата...

Колкото и да не им се вярва на някои, Самсунг имат този проблем от поне 2 години, и той е международен. Прави се оплакване, чака се решение...сменя се марката, оператора..или се реве премиера е винове,министъра, маскари, оставка...

В старите теми, колеги се оплакваха от S4, S5, S6, на най-различни оператори за такива проблеми, пълно е из форума за койото е чел. В XDA го има проблема, къде ли не.

Дайте да гледаме реално на ситуацията, и да сме си полезни за разрешаването и, а не да пълним с баласт от стотици мегабайти глупости!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)