Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона ми умря след системен ъпдейт на къстъм ром
#1

Изтеглих MIUI 7 от тук и след като минах на стоковия лолипоп го флашнах. Всичко мина добре, но ми излезе един ъпдейт, аз го изтеглих, натиснах рестартиране, след това влезе в рекавъри и започна да го флашва, свърши с флашването, тогава тръгна да се рестартира, екрана изгасна, извибрира и... до там! Изчаках го малко да видя дали ще се включи, тогава пробвах с power бутона да го включа, извибрира и нищо. Махнах батерията, сложих я и пробвах пак да го включа, но пак същата работа, извибрира и толкова. Батерията беше на около 70-80%. Свързах го към лаптопа, но не разпознава нищо сякаш изобщо не съм го включил и QFIL не го разпознава и с комбинациите не става нищо. Свързах го към зарядното и започна един процес - извибрира, леко присветна екрана, след това изгасна и после пак същото. Махнах го от зарядното и го сложих пак без батерия и започна да издава един писклив звук, сравнително тих, веднага го махнах от зарядното. Ако някой има идеи моля казвайте Sad Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

Какъв ъпдейт ти е излязъл и изобщо нишо ли не става като свържеш телефона с компютъра
Цитирай
#3

системен ъпдейт през OTA ми излезе, ако не е трябвало да го инсталирам защо изобщо пускат такива ъпдейти в къстъм ромове??  и не нищо не става като го свържа към компютъра миналия път поне се опитваше да търси драйвери, а сега все едно не съм го включил.
Цитирай
#4

Значи ти е излязъл ъпдейт на MIUI 7 ? Четох че има някакъв трик при QFIL , като задържиш един от бутоните докато свързваш телефона към компютъра и след това ти разпознавало телефона, обаче не знам кой бутон, кога трябва да се натисне и колко време, трябва да попиташ колегата @Ивайло69 , пиши му на лични, той можеби ще ти помогне или пък на @nasich73 .
Цитирай
#5

няма мужда току що лаптопа ми успя да инсталира два драйвера, първо ми излезе ''Android Bootloader Interface'' и успях да флашна TWRP за lollipop, но пак не можеше да се включи и не можеше и да го буутне, след това като махнах usb-то, задържах power бутона докато извибрира го свързах към лаптопа отново и инсталира този драйвер ''RELINK HS-USB QDLoader 9008 (COM7) и започнах да флашвам S040 с QFIL. Все пак мерси, че се опита да помогнеш


Edit: мисля че знам защо стана така с ъпдейта, като флашнах рома не влизаше в рекавъри с комбинацията и флашнах TWRP, въпреки че пак не влизаше с нея. то и със стоковия ром не може да се инсталира ъпдейт докато си с къстъм рекавъри, обикновено пише Instalation Aborted, но чак пък до такава степен да се брикне от ъпдейт...
Цитирай
#6

Ами супер, но виж сега.. Казвал съм ти го преди ще ти го кажа и сега, недей се занимава всекиден да сменяш ромовете защото пак ще го докараш при това състояние, ако не и по лошо. Стой си мирен на стоковия киткат и чакай да дойде читав лолипоп. Читави къстъм ромчета с модификации като MIUI, VIBE UI, FIUI и другите модификации за сега не е направен!! Аз си стоя мирно на стоковия киткат S025 който беше откакто си взех телефона и нямам никакви проблеми. Всичко си работи нормално като за характеристиките за телефона. Иска ми се така да беше и лолипопа, но ще чакам да направят, такъв, ако не направят здраве да е... Достатъчно съм се ровил из форумите за да разбера че читав къстъм ром за този телефон който да оправдае очакванията ми няма. Затова най-добрия вариант за мене е стоковия киткат.
Цитирай
#7

добре но все пак ако има ъпдейт на къстъм ром през ОТА трябва ли да се прави?
Цитирай
#8

Не знам, но мисля че ще е най добре да се прави ъпдейт ръчно, не през OTA.
Цитирай
#9

но нали го тегля от OTA после къде да го намеря за да го инсталирам ръчно?
Цитирай
#10

Ами те попринцип трябва да го качат в интернет ъпдейта, като при CM 12.1.
Цитирай
#11

здравей те, вчера получих смс и като натиснах иконата за смс дисплея огасна. повече не светна извадих батерията натискам бутона за включване осещам слаба вибрация и нищо след малко подава сигнал като за смс пак нищо. телефона е на 2 месеца от виваком с лилипоп 5,0,2
Цитирай
#12

Нищо ли не излиза? Заредена ли е батерията? Остави го 2-3 часа на зарядно, а ако пак не става тъкмо ще ти е заредена батерията и може да пробваш да го префлашнеш по този начин. А най-лесно ще е да го дадеш за гаранционен ремонт, но сигурно ще го върнат след 1-2 седмици.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)