Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod Roms
#51

Аз вече няма да разчитам да чакам да стане нещо и да получим ъпдейт със fix-нати всички бъгове на Стоковия лолипоп.
Цитирай
Аксесоари
#52

Че S010 си е добре. Аз ще стоя с него вече. Цъкам Fifa 15, modern combat 5 без проблем. Не мисля, че има много за оправяне.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#53

На мен CM12.1 by ed300 по някаква причина започна много да ми лаги и загрява до пареща степен, когато играя или пък го натоваря много и минах на CM13 XOSP. Един много стабилен ром с много приятен xperia интерфейс и приложения, върви много гладко, не ми лаги, когато играя, не загрява до такава степен, че да пари и до сега не съм открил някакви бъгове, wifi има, радиото работи, снапдрагон камерата е доста добра и батерията се държи сравнително добре. Просто това може би е най добрият ром, който някога съм тествал, препоръчвам го на всеки Smile
Цитирай
#54

Я постни 2-3 снимки, ако може, да видим как е ? и на свободната рам. И БГ език има ли(не че ме бърка ако няма, но просто съм свикнал на Български, отколкото англииски.)


П.С можеби проблема със CM12.1 е бил в кернела, ако си бил с къстъм кернел, както каза колегата по-горе че с къстъм кернел можеби ще е друга бира.
Цитирай
#55

Не е CM 13, а е базиран на CM 13. Да си призная веднъж сложих CM 12.1 с 12 ъпдейт, но ми лагваше и го махнах. А 13 изобщо не го слагайте няма ъпдейти още.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#56

Някой да знае на CM 12.1 защо не ми позволява да местя приложенията в SD картата, когато се опитвам да преместя facebook, messenger или някое друго ми изписва, "Приложението не може да бъде преместено". Дане би да трябва да руутвам телефона пак, понеже след слагането на къстъм рома руута го няма.
Цитирай
#57

Не знам, но като флашнеш нов ром SuperSu изчезва. Този ром нямаше ли стоково руут?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#58

@Stiliyan03 Ами защо са му ъпдейти ако няма бъгове?



@Slackwere12 паметта не ми я показва в реално време, ами средно за няколко часа, така че не се подвеждай от малкото свободна рам! За батерията аз никога не съм бил точния човек за тестване поради две причини, първо защото реално тя не ме интересува, прави ми впечатление само, ако спада бързо, а тука такива прзнаци няма и второ телефона ми често е на зарядно и дори не го изчаквам да се зареди на макс, а до половната, защото много често ми се налага да излизам, но все пак ето ти желаните снимки


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#59

Рут имаш трябва да го активираш в опции на програмиста.

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk

При мен приложенията се местят без проблем.

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk


Цитирай
#60

Да мерси, активирах го, но странното че не ми дава отново да преместя Facebook и Messenger на SD картата, другите приложения няма проблем, при тебе така ли е ?
Цитирай
#61

Пробвах да местя cc cleaner и се премести. А въпросните две приложения не ползвам.

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk


Цитирай
#62

(2016-06-19, 14:18:35)BackL написа:  @Stiliyan03 Ами защо са му ъпдейти ако няма бъгове?



@Slackwere12 паметта не ми я показва в реално време, ами средно за няколко часа, така че не се подвеждай от малкото свободна рам! За батерията аз никога не съм бил точния човек за тестване поради две причини, първо защото реално тя не ме интересува, прави ми впечатление само, ако спада бързо, а тука такива прзнаци няма и второ телефона ми често е на зарядно и дори не го изчаквам да се зареди на макс, а до половната, защото много често ми се налага да излизам, но все пак ето ти желаните снимки

Изглежда много добре, пробва ли функцията със картата памет, да я направиш като вътрешна ? И някви бъгове като цяло в рома ? За да знам за напред как ще е, понеже сега искам да видя как ще се държи CM 12.1 поне една седмица.
Цитирай
#63

Бъгове има всеки ром включително и стоковите. Колкото под често се пускат ъпдейти е толкова по-добре. Това означава, че системата има добра поддръжка и си заслужава да се ползва.
А със стоковите ромове на lenovo виждаме точно обратното.

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk

Вижте темата за рома над 100 страници. Всеки бъг, който открият хората се фиксва своевременно.

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk


Цитирай
#64

Е да той затова CM12.1 засега е най-добрия, защото има много хора които го ползват и репортват бъговете, а иначе аз говоря за XOSP рома, който ползва @BackL , понеже гледам че е нов ром от няма 1 седмица ,а пък не изглежда лош, но все пак му трябва време. А иначе бях чел, че автора на този успешен ром CM12.1 , скоро ще почвал по CM13 , ако не е почнал вече. А пък иначе си прав за стоковите ромове. При тях е обратново то не стига че правят 1 ъпдейт през 3-4 месеца ами то от бъгав по бъгав. Както казах за сега доволно с CM12.1, ще видим за напред.
Цитирай
#65

(2016-06-19, 16:13:00)Slackwere12 написа:  Изглежда много добре, пробва ли функцията със картата памет, да я направиш като вътрешна ? И някви бъгове като цяло в рома ? За да знам за напред как ще е, понеже сега искам да видя как ще се държи CM 12.1 поне една седмица.

Да функцията си работи, както и рома, просто трябва да се пробва..
Цитирай
#66

Не знам защо , но игрите при CM12.1 лагват, а и там рамта ми е по малко от стоковия лолипоп , тука свободна към 260 а на стоковия над 300. Иначе батерията е добре на CM12.1.
Цитирай
#67

Днес за малко инсталирах s059. На чиста инсталация може да се каже, че няма разлика в рама.
За игрите не мога да кажа, защото не играя. Искаш да кажеш, че на s059 не лагват ли?

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk


Цитирай
#68

На S059 лагва, и не само това, има и още куп бъгове.. на стоковия киткат играя UFC без никъв лаг, върви що годе гладко, викам си преди да сложа CM12.1 уж много го хвалят тва онова, всичко добре, отваряне на приложения, facebook , браузиране бива като за телефона, тегля тази игра UFC и то 10 мин не мога да влезя, лагва играта, зацепва трябва да рестастирам телефона... А пък и рамта ми беше свободна около 260-270 мб при приложенията които ползвах и на стоковия киткат, и там свободната е към 320... По няква причина темите ми заемаха 60-70 мн рам, дори и на стоковата тема. И като сметнах, общо взето по неудобно ми стоеше някакви и затова минах отново на стоковия ром, то се е видяло че за този телефон, ром без проблеми няма....
Цитирай
#69

Имаш предвид s025


Цитирай
#70

ами в момента съм на лолипопа S010 щото гледам че @Stilyan го хвали ама на мене нещо не ми допада толкова , понеже камерата е ужасна, и засега стоковия киткат ми е най-удобен.
Цитирай
#71

.....

Предполагам с някое оптимизирано ядро щеше да е по-добре. Преди да флашнеш трябваше да пробваш ама карай.


Цитирай
#72

При мен камерата е добре. Направи някоя снимка да видим.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#73

Нещо не ми дава да прекача снимки да покажа със стоковия киткат s025 и s010 да видиш каква разлика има. То при естествена светлина е добре, вижда се добре г/д. Ама на изкусветна светлина пусни да видиш за какво качество говоря. Вечер при светната лампа най-добре ще забелешиж качеството че е не е чисто както при другите версии дори и на другите версии на лолипопа. Вижда се все едно гледаш на телевизор от преди 20 години.
Цитирай
#74

(2016-06-20, 19:52:20)Slackwere12 написа:  На S059 лагва, и не само това, има и още куп бъгове.. на стоковия киткат играя UFC без никъв лаг, върви що годе гладко, викам си преди да сложа CM12.1 уж много го хвалят тва онова, всичко добре, отваряне на приложения, facebook , браузиране бива като за телефона, тегля тази игра UFC и то 10 мин не мога да влезя, лагва играта, зацепва трябва да рестастирам телефона... А пък и рамта ми беше свободна около 260-270 мб при приложенията които ползвах и на стоковия киткат, и там свободната е към 320... По няква причина темите ми заемаха 60-70 мн рам, дори и на стоковата тема. И като сметнах, общо взето по неудобно ми стоеше някакви и затова минах отново на стоковия ром, то се е видяло че за този телефон, ром без проблеми няма....

Тука си прав рома си става за всекидневна употреба, но за игри не става щом на един клаш оф кланс лагваше няма смисъл да казвам как е на някоя по сериозна игра, като генгста вегас и гореспоменатото UFC, дори и фантом кернела не успя да го управи, а и да не споменавам загряването.. За сега се категоризирам, че най добрия ром е CM13 XOSP, пробвах го в игрите и почти не се среща лаг, а и не загрява като CM12.1, да спомена, че не използвам и къстъм кернел, а и получавам нов дизайн на Xperia и новостите ма CM13 от батерията съм доволен, бъгове няма, само съм забелязал, че не се чува много силно при разговор и камерата не е стоковата и не прави най добрите снимки(пак са си прилични), но това не е чак такава болка за умиране.. :-D
Цитирай
#75

Рома не се казва CM 13 XOSP, а XOSP и е базиран на CM 13. И какво стана с 12.1, нали много го хвалеха... И аз веднъж го сложих с 12 ъпдейт и лагваше със стоков кернел, с къстъм...

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)