Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod Roms

Здр пак, колеги, я кажете някой използва ли още 7.0/7.1 ром и има ли някакви проблеми? Че се замислям да мина и аз скоро на някок. Кой ще ми препоръчате? CM 14 или RR 5.8.0 например?
Цитирай
Аксесоари

(2016-12-27, 18:42:22)Stiliyan03 написа:  Здр пак, колеги, я кажете някой използва ли още 7.0/7.1 ром и има ли някакви проблеми? Че се замислям да мина и аз скоро на някок. Кой ще ми препоръчате? CM 14 или RR 5.8.0 например?

Аз бях с RR 5.8.0 със андроид 7.1 и 7.1.1 върви изключително гладко, при браузиране , facebook няма проблем. Махнах го защото загряваше и батерията му падаше бързо, правех най много около 3 часа екран. Сега се замислям дали да сложа някой друг 7.1 те доста излязоха ама не знам кой да сложа.
Цитирай

Дали случайно някой ползва СМ12.1 с ъпдейт 19. Имам проблеми със сайта, на който е качен ъпдейта  и немога да го сваля. Малко помощ дали ще може.  Angel
Цитирай

Не знам той как е, но аз ползвам CM 14.1 андро 7.1.1 и е супер, не ти трябва 12.1, по-добре CM 14.1 или RR 5.8.0.

Изпратено от моят Lenovo A6000 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вече има и официални ромове AICP и RR 5.8.0 всяка седмица ъпдейти. Не съм ги пробвал, но мисля че са добри.
Цитирай

Официални ли?Малее...веднага свалям AICP-a Big Grin

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Сложи ли го, как е ?
Цитирай

Сложих го,супер е,особено с ъпдейтите,тъкмо ми дойде нов ъпдейт от днес,така си е при официалните ромове Big Grin
За бъгове,скрииншотовете още не бачкат(дават грешка че няма памет,а има предостатъчно),но всичко друго работи,включително и видео записването на камерата.Като цяло също е и доста бърз,заслужава си слагането.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Аз се замислям дали да го слагам, понеже сега съм на MIUI 8 android 4.4.4 и върви доста плавно, и проблема със IMEI го няма като при 5.1.1 на MIUI8 .
Цитирай

При AICP-то как е performance-а? Батерията, телефона загрява ли? Има ли начин с някакво приложение например скрийншотовете да се оправят?
Цитирай

(2017-02-20, 17:03:19)Slackwere12 написа:  Аз се замислям дали да го слагам, понеже сега съм на MIUI 8 android 4.4.4 и върви доста плавно, и проблема със IMEI го няма като при 5.1.1 на MIUI8 .

То и аз съм бил на MIUI 8 5.1.1,но не съм имал проблеми с IMEI-а.

(2017-02-21, 14:22:47)Stiliyan03 написа:  При AICP-то как е performance-а? Батерията, телефона загрява ли? Има ли начин с някакво приложение например скрийншотовете да се оправят?

Доста бърз е,батерията ми се струва,че държи малко повече от нормалното,но не съм я източвал от началото до края за да съм сигурен.Телефона не загрява,предполагам нормално само при някоя по-тежка игра да започне да загрява.От гугъл плея имаше едно приложение с което могат да се правят скрииншотове,мисля че беше това: https://play.google.com/store/apps/detai...easy&hl=bg

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Я дайте линк, че намерих един, но не съм сигурен дали е този
Цитирай

Я кажете някакъв по бърз начин за инсталиране на 7.1 от 4.4 че трябва да качвам до стоковия 5.0 и тогава до 7.1 а малко бавно става
Цитирай

(2017-02-21, 16:24:32)Stiliyan03 написа:  Я дайте линк, че намерих един, но не съм сигурен дали е този

Ето линк:
http://dwnld.aicp-rom.com/?device=a6000

(2017-02-21, 17:11:49)Slackwere12 написа:  Я кажете някакъв по бърз начин за инсталиране на 7.1 от 4.4 че трябва да качвам до стоковия 5.0 и тогава до 7.1 а малко бавно става

Ползвай това:
https://forum.xda-developers.com/lenovo-...r-t3249046
Да си знаеш ще ти изтрие и киткат базираното рековъри та си свали такова за лолипоп базата на компютър и го флашни.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Лол то почти всеки ден има ъпдейти. Свалих този от 20.02 направо на телефона и стана супер бързо, нали това са само 366 MB... А сега влизам пак и виждам, че са пуснали нов. Само не знам трябва ли да флашвам GApps на официален къстъм ром и какви или то си има, както стоковите ромове?
Цитирай

Пак се флашват гапс като всички други ромове,от сайта на opengapps.Нови ъпдейти излизат почти всеки ден,билдват се автоматично от сървърите на AICP с device tree-a предоставен от разработчика на тела.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

AICP или CM13?

Lenovo A6000

Цитирай

7.х базираните ромове са доста по бързи от 5.х и 6.х базираните,така че AICP.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

За качването на aicp трябва ли да съм със сток ром или мога направо в/у СМ 12.1.


Изпратено от моят Lenovo A6000s с помощта на Tapatalk
Цитирай

Направо от CM12.1.Все пак трябва първо да изтриеш стария ром.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Сори но ме обърка. Като инсталирам aicp не изтрива ли автоматично стария ром?
Свалям си последното aicp на флаш картата през рекъвари мод инсталирам рома после гапсовете и съм готов. Или бъркам нещо?

Изпратено от моят Lenovo A6000s с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ако не се лъжа май има предвид това, че като дадеш wipe преди да флашнеш новия е ром, се селектва и system, освен data, cache и dalvick cache.

Колеги оставям телефона малко да поседи в рекавърито по следната причина - инсталирам AICP рома и гледам на единия ред пише "Patching system image unconditionally..." и на следващите 2 реда с червени букви пише:
E:unknown command [log]
E:unknown command [log]
И на следващите редове си продължава нормално:
detected filesystem ext4 for /dev/block/bootdevice/by-name/system
Flashing Magisk...
Mounting /system(ro), /cache, /data
Device platform: arm
Constructing environment
etc...
Та кажете на някой друг, който е сложил рома дали му е излязло и дали има опасност, ако продължа с Gapps и рестарт? Пробвах с преинсталация и пак същото.
Edit: Всъщност върнах бекъпа от LineageOS-а и друг път ще се занимавам
Цитирай

И на мен ми изписа с червено E:unknown command [log]
Но нямам проблеми. Инсталирах си gapps, и всичко си върви без проблеми. Аз съм доволен.
При мен забива в рекавъри мод след като дам рестарт.
Вибрацията работи ли при теб. Какво ли не правих немога да я подкарам. Нито при писане вибрира, нито при телефонно обаждане не работи.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Да мерси пробвах пак, излезе ми пак този надпис, но няма проблем. Вибрацията при мен си работи, не знам къде е проблема при теб, с последния ъпдейт ли си? Аз съм последния, който ми излезе днес като ОТА ъпдейт веднага след като стартирах телефона, а преди това бях с този от 21.02 и пак си работеше.

Изпратено от моят Lenovo A6000 с помощта на Tapatalk
Цитирай

От вчера ми е ъпдейта сега свалям последния от днес.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)