Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus Nord - Лични впечатления и коментари

И мене ме съмнява ,че е софтуерен проблема ако беше хардуерен да се вижда постоянно това ,а и Самсунг го имаха същият проблем и го оправиха със софт.Остава да чакаме .
Цитирай
Аксесоари

Здравейте момчета ,
Пред смяна на телефон съм и един от вариантите е 1+ Норд .
Бихте ли дали малко повече информация относно модела:
Бързина, издържливост на батерията и т.н., за да се ориентирам.
Благодаря ви предварително.

Blackview bv6800 pro
Xiaomi Note 5
Xiaomi 10Т
Цитирай

За повече мнения на реални потребители от OnePlus Nord - Тук

 
Цитирай

(2020-10-18, 11:20:32)Сандърс написа:  Здравейте момчета ,
Пред смяна на телефон съм и един от вариантите е 1+ Норд .
Бихте ли дали малко повече информация относно модела:
Бързина, издържливост на батерията и т.н., за да се ориентирам.
Благодаря ви предварително.
Честно... замислям се на моменти, дали направих правилният избор.
Ксиоми имат конкурентни модели за тези пари.
Прекалено много са хората с проблем с дисплея с този прословут tint... Sad

Иначе работи стабилно. За това как го ползвам аз, върши работа.
Батерията мислех, че ще кара една идея повече, но явно дисплея си иска ток....

Откъм поддръжка, май се оказва, че OnePlus не напразно си имат добро име.
За 2 месеца - 2 ъпдейта...

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Батерията си държи 2 дена и 5 часа екран железен е.Да има проблеми със дисплея но ,ако ме го оправят със софт си има гаранция все пак.Супорта и обратната им връзка са на супер високо ниво.Xiaomiта хубави телефони със супер занимарена софтуерна поддръжка ,а за този tint ,проблем изчетох всичко по темата и найстина е софтуерен ,сравних със друг Nord същата работа леко лилавее и то само на определени сиви теми.Все пак ако беше дефект на самият панел щеше да се вижда винаги не само по определени обстоятвлства.

Oneplus 8 pro ,го имаше същият проблем и със сфот го остраниха и Samsung Galaxy S20 също Smile
Цитирай

Понеже темата за "дизайна на кутията" на Nord е заключена - обявени са две по-евтини версии на модела (макар че най-евтиният си е направо друг модел - прекалено е встрани от концепцията на Nord): OnePlus Nord N100 и OnePlus Nord N10 5G на прилични цени.
Цитирай

(2020-10-27, 14:43:11)fifth_root написа:  Понеже темата за "дизайна на кутията" на Nord е заключена - обявени са две по-евтини версии на модела...
Даже и тема си има: Nord N10 и N100 бяха обявени от OnePlus

 
Цитирай

Колеги, някой със стъклен протектор?
Сега свалих този от снимката. Хубав е, но с него не ми работи сензора за близост!
махнах го и веднага всичко е ок. [Изображение: c054a1163af3a6daa7bbc0bb1a9bc31b.jpg]

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Има само оригинален 40 лв струва тия самоделни за съжаление пречат на сензора
Цитирай

А къде точно е сензора?
Камерите?

Интересно ми е да пробвам с друг модел...

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

За по лесно да го откриеш взимаш друг телефон пускаш камерата му и от норда звъниш на избираем номер и ще видиш сензора как премигва . Ако не се лъжа трябва да е от горе в дясно на черната лента от рамката, но може и да бъркам защото при 7Т е на 1 см горе долу от предната камера .
[-] 1 потребител изказва благодарност на yordan4002 за това мнение:
  • bummer2000
Цитирай

Днес си дадох Nord-a за гаранцционо обслужване заради лилавещият дисплей в Технополис ,да видим дали ще има промяна
Цитирай

Имаше ли дърпане от тяхна страна?
Силно ли се виждаше оттенъка?
Моя не е лилав, а сякаш леееко зеленее, но го виждам на тъмно и определен фон.

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Не не се дърпаха вижда се показах снимки и даже пред тях го видяха и казаха ,защо по рано не съм отишъл.В сайта на производителя пише че до 7 дни трябва да е готов или замяна или да доплатя за 8 т.
[-] 1 потребител изказва благодарност на CursedSoN за това мнение:
  • totto
Цитирай

Само едно не мога да разбера имат ли сервиз Oneplus в България,защото на гаранционната ми карта пише Полша тоест да го пращат до там.и сега тез тиквеници да кажат нищо му няма и да ми го върнат да ги .....
Цитирай

Не, няма оторизиран сервиз тук, затова се изпраща там. Само може да се радваш, че е така. Тук със сигурност щяха да ти измислят някакво основание за да ти откажат по възможност сервизното обслужване.

 
Цитирай

Дано да е така ,и проблемът със екрана го имат ранните бройки на телефона,един познат даже му предложиха да доплати разликата за 8Т.И така съм съгласен.
Цитирай

Мислех да ви пиша като приключи цялата сага с моя 1+8про ама вече втори месец ме лъжат.Та какво е случката.
Преди три месеца си закупих 1+8про не директно от сайта им ,но първата ми работа беше да ги питам как стоят нещата с гаранцията, веднага ми казаха две години от активиране на устройството като сервиза е в Полша , супер си викам. Но след шест часа използване дисплея му умря . Междувременно бях забелязал проблемите с черния цвят при определени условия и се чудих дали да им пиша. Ама като умря си викам супер ще го сменят и съм шест. Правя си сервизна поръчка в сайта, взимат го сменят му дисплея за около седмица и за мое разочарование попадам на кофти дисплей. Пиша нова поръчка обеснявам цветовете на са ок а и самият дисплей загрява по някога. Взимат го след седмица го връщат нищо му нямало . Започвам чат разговор със подръжката ,те ме питат някви глупости и ми казват ще го флашваме дистанционно . Тва им отне две седмици ,и естествено нямаше подобрение. Защото проблема е хардуер . А флашка си го бях направил няколко пъти преди тях.Пак пиша на подръжката казаха пращайте го пак в сервиза този път те направиха сервизната поръчка.И така телефонна е в сервиза от 09/09/20 за трети път и едва ли когато някой го е пипнал съдейки по статусите в сайта им.
През два дни си пишем с тях , много ми се извиняват ще погледнат какво ставало , до ден два ще имало развитие. И така вече два месеца , последно ми обясняват ,че като питали в сервиза не получавали отгор , и от OnePlus ще решават какво да правят в този случай.
С две думи 1+8про 1+8т и Nord имат дефектни дисплей , просто е късмет .Те го знаят много добре и не им пука. Наглост до безкрай . Получих разни отговори от рода на, такава е технологията, и не може да ви го сменим защото е на повече от месец, да месец ама две седмици е в сервиза от този месец нали? И нищо , извиняват се и така.
Преди няколко седмици реших да пиша директно на сервиза , получих отговор от който ми идваше да потеглям за Полша или Китай а може би Индия не знам какъв циганин го беше писал .
После пак ги питах какво стана нямам отговор и от сервиза вече.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Цитирай

Лошо колега ,дано да го оправят и да имаш развитие.Значи да не очаквам позитивен резултат със моя Норд все пак е през Технополис взиман или ще го заменят и така дали ще го бавят повече от седмица или не се знае.
Цитирай

Тук може с IMEI да провериш какво се случва


https://oneplus.ctdi.pl/

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Цитирай

мерси колега в Неделя го оставих предполагам до сряда трябва да им е в базата данни.
Цитирай

По принцип ако направиш сервизна поръчка от сайта веднага се вижда че го очакват.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Цитирай

Дано да го оправят,дали има голяма вероятност да кажат нищо му няма и да го върнат.Верно не сме в Индия ама ...
Цитирай

Колеги,тия международни превози как стоят нещата пратиха ми Норд а ,до Полша ,пише 10 дена патувал те със колело ли го пращат до там ....
Цитирай

От днес за утре , поне седем пъти съм пращал . Номер за проследяване нямаш ли?

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)