Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми/дефекти с Nexus 4

OK, ще ме помислите за луд, но имам супер странен проблем, който не мога да си обясня. Телефонът ми изхвърля устройствата от Wi-Fi мрежата. Да, буквално! Вчера си флашнах Paranoid Android и оттогава се появи този проблем. Днес сутринта изпробвах и ето резултатите.
Телефонът с изключен Wifi - всички устройства, свързани към рутера си работят без проблем.
Телефонът с включен Wifi - след известно време всички устройства, свързани към рутера, се изхвърлят от мрежата и за известно време не могат да се включат към нея. В това число влиза и Nexus-a. Вчера с един приятел работехме на лаптопите и по едно време всички устройства излязоха от мрежата - 3 лаптопа, 2 iPhone-a и моя Nexus.... Направо не мога да разбера как става това. Досега всичко си работеше без проблеми, докато бях с друг ROM и засега това е единственото, което съм сменил => там някъде трябва да е проблемът. Ако някой се сеща от какво може да се получава това, нека пише. Ако няма решение, ще пробвам някой друг ROM. Дано има решение, защото този ROM ми хареса доста...

nexus 6P
Цитирай
Аксесоари

Trespasser написа:След ресет на телефона днес отново същия проблем!
Както се вижда докато е в това заспало (неизползваемо) състояние харчи здраво батерията незнайно защо!
В момента съм спрял Google Now и всякакви програми които споделят местоположенито да видя какво ще се случи...

[Изображение: Screenshot_2013_04_17_22_49_43.jpg]

Пробвай флаш на къстъм кернел, друго не се сещам

@sashebalchev, направи си един нандроид бекъп и пробвай друг ром. Освен нещо да забива по рутера или да меша айпитата, нямам друга идея по въпроса. Наитина звучи странно да се самоизхвърли от мрежата, барабар с всички устройства. А и сигурен ли си, , че е от нексуса, а не от рутера?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Мисля,че проблема е в рутера.Имам съраунд система SAMSUNG,като субуфера се връзва към системата безжично с WIFI.Та,като пуснех системата,след около минута рутера ми изхвърляше всички устройства,вързани безжично.По някакъв начин WIFI на съраунд системата блокираше WIFI на рутера ми.Местих го в друга стая,да не би близостта,между двете устройства да е проблем,но не помагаше.Реших си проблема като смених рутера.С новия нямам такива проблеми.
Цитирай

Казах вече какво е променено в цялата схема и това е само ROM-a. Нито нов рутер, нито нов провайдър, нищо друго не е сменяно. Преди сме се връзвали 7-8 устройства без проблеми. Смених си ROM-a и вече ми прецаква мрежата. Супер странно наистина. Не разбирам от интернет протоколи и т.н., но явно нещо нередно прави телефонът ми и рутерът решава малко да ореже мрежата. Ще трябва да слагам друг ROM явно..
П.П.: Някакви предложения за такъв? (може отговор в Общите приказки, защото не е по темата за проблеми и т.н.)

nexus 6P
Цитирай

Я пробвай първо да смениш канала на рутера

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Смени си ROM-а тогава и ще стане ясно.Аз на съраунд системата нямаше как да сменя софтуера,затова смених рутера и си реших проблема.
Цитирай

Изобщо не мога да барам нищо по рутера. Тъпите италианци са си заключили IP адреса и не мога да влезна в настройките му.. Confusedtupid:

nexus 6P
Цитирай

Аз бих заложил на Flood от телефона към рутера и съответно той се рестартира или изхвърля всичко. Да не е някой ново приложение да си сложил и да е от него? Не знам какво да те посъветвам.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Мне, нищо ново не съм инсталирал. Възстанових си приложенията чрез Titanium. Уж нищо ново не е сложено. Има ли програма, която да следи кои приложения ползват интернет? Може така да хвана какво и кога прави проблема. :unknw:

nexus 6P
Цитирай

Имам проблем с камерата! Симптомите са следните - правя 1-2 последователни снимки, след което се чува звук като "на късо" (се едно сте допрели + и - на акумулатор)телефона замръзва и се рестартира, вместо заснетата снимка има "сив правоъгълник" ?!
Цитирай

Опаааааа, опитай с някоя програма от маркета дали ще прави така.
Иначе хард ресет и се молиш да не е изухала камерката

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Днеска флашнах CM 10.1. Отначалото всичко беше супер и си бачкаше без проблеми. Излезнах да тичам и след 1 час като се върнах, лаптопът ми беше откъснат от мрежата, телефонът си беше закачен. Не знам дали пак се е случило това, което описах по-горе, или нещо друго, защото не бях свидетел. Направо не знам какво да правя, ако продължава да ми прави проблеми...

Е не... Точно написах този пост и ме изхвърли................... :angry:

nexus 6P
Цитирай

Слагаш стоков и пробваш на чисто дали ще прави така, а иначе в настройки можеш да видиш кое приложение тегли нет.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Аз с моя нямам никакви проблеми. Странна работа. Точно с CM 10.1 карам. :unknw: Вземи кажи какви приложения имаш.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Оказа се, че не е от апликация, защото направих Factory reset и пак се получава така. Тегля сток в момента, но преди това ще пробвам rasbeanjelly, защото при него си работеше без проблеми преди да сложа PA.

nexus 6P
Цитирай

Добре, и аз намерих нешо странно при моя Nexus. Много ще се успокоя ако и друг има с този проблем.

Точно по средата между "Nexus" и "LG" стъклото хлопа. Смисъл точно там леко се огъва и хлътва и се чува шум. Някой с такъв проблем?

HTC S620, HTC EVO 3D, HTC Tattoo (I), SGMini, HTC HD2 (I), HTC HD2 (II), SE Xperia Neo V, iPhone 2G, iPhone 3G, SGY Pro, HTC HD2 (III), HTC HD2 (IV), HTC Tattoo, LG Optimus M+, LG Nexus 4 & HTC Nexus One,  LG G Pro + hTC Desire X /// SG Note 7 + N8
Цитирай

blackvista написа:Добре, и аз намерих нешо странно при моя Nexus. Много ще се успокоя ако и друг има с този проблем.

Точно по средата между "Nexus" и "LG" стъклото хлопа. Смисъл точно там леко се огъва и хлътва и се чува шум. Някой с такъв проблем?


Спокс,и при мен го има,сега проверих.Не знам как намирате време и нерви да откривате такива неща.Това изобщо не влияе на мощността :thumbup:

★★★Samsung Galaxy S★★★HTC Sensation XE★★★Sony Xperia S★★★LG Nexus 4 16GB★★★Samsung Galaxy S2+★★★Xiaomi Redmi Note Pro 2GB★★★Lenovo P70A★★★Samsung Galaxy S8+★★★Huawei Mate 10 Pro★★★
Цитирай

Ок, значи няма да се притеснявам Dance
А аз го открих още преди , като нямах кейс и си държах телефона "на голо". Просто сега се сетих да запитам.
Много ти благодаря, :cheers:

btw, обикновено такива неща се намират случайно. Има и запалени "дефекто-търсачи", но не съ, от тях Tooth

HTC S620, HTC EVO 3D, HTC Tattoo (I), SGMini, HTC HD2 (I), HTC HD2 (II), SE Xperia Neo V, iPhone 2G, iPhone 3G, SGY Pro, HTC HD2 (III), HTC HD2 (IV), HTC Tattoo, LG Optimus M+, LG Nexus 4 & HTC Nexus One,  LG G Pro + hTC Desire X /// SG Note 7 + N8
Цитирай

Заради хора като вас, ще спра да влизам в тая тема. :rofl: Само ме стресирате с разни дребни проблеми. Confusedtupid:

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Е, нека моя да е дребен проблем. Tongue Както и да е, сложих си rasbeanjelly и всичко е ОК. Сега се чудя дали при флашването да се е прецакало нещо при PA и CM?

nexus 6P
Цитирай

Говорех за проблема с натиска, при теб най-вероятно приложенията са ти Flood-вали рутера. Не виждам друго обяснение.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Казах вече, че не е от приложенията, защото след Factory reset пак ставаше така. От ROM-a или флашването е съответно.

nexus 6P
Цитирай

Днес пробвах да флашна 3 различни рома и с трите се получи едни и също.Правя всичко както е описано в дадената тема, но след като са флашнати тръгват да се зареждат и седят на логото. Някой има ли представа защо може да е така?
Цитирай

Пробвай Format system и wipe dalvik cache освен основните wipe-ове преди инсталация!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Ами пробвах пъврия път всичко да форматирам и пак ефекта е същия.Да кажа пак какво флашвам. Самия ром и гугъл икони или каквото е там. Но и в трите теми само това беше описано.Кернела си е вграден в рома предполагам или се бъркам? Може би наистина не би било лошо отделна тема зс различнк ромове,кой как се флашва,мнения,отзиви и тнт.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)