Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fastboot + Recovery + CustomRom(BlackSystem) - Инструкции и инсталация

Само, че програмката изисква руут.. Sad

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари

Ако си черната система имаш рут , просто трябва при стартирането на програмата да и дадеш allow

Samsung Galaxy S II Plus
Цитирай

Аз и дадох allow естествено, но ми изписа нещо ра руута, пусна ме в програма и нямах backup/restore. Пишеше ми, че има някаква грешка заради някакви ъпдейти на BusyBox и да съм си пуснал USB Debugging.. изтрих програмата, качих я на ново, пак ми пишеше тези простотии, но си тръгна Tongue

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Тогава пускаш USB Debugging, и цъкаш Prolems, изчакваш да се свали и се радваш Wink

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Искам да попитам след като бях с цин-а се опитах да се върна на черната тема,но след връщането и не мога да се свържа с безжична мрежа.
Изсписва ми не може да се стартира Wi-Fi.
Всичко правя по реда по които е описан и не го правя за първи път(около 5-6пъти го правя на моя телефон) за първи път ми прави такъв проблем и чесно казано съ притеснен за лан картата...дано не съм прав...((
ПП опитах хард ресетSad(( без напредък
Цитирай

флашни с някое .кдз и ще се оправи, гарантирам Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Преди да върнеш черната почисти кеша и data-та през рековърито
може да се оправят нещата
Цитирай

След флаша с кдз-то имам Wi-Fi след инсталл-а на чернилката нямам сега ще опитам с Kernel v0.3.1.7 да видим к'во ще се получи...
всичко е ОК моя грешка не съм довършил инсталацията на кернела..
Извинявам се за спама..
ПП Ако нв се изпълни:
3. взимате boot.img от "Kernel_v0.2.zip" или "Kernel_v0.3.7z" и го слагате в същата директория при другите файлове виж т.5 и местите всички файлове в "C:\"
4. браузвате до диск Ц с CMD: "cd c:\" и от там изпълнява следните команди:


fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot

няма Wi-FiSmile от опит го казвамBig Grin дано е полезно!
Цитирай

Не знам защо е така, само знам, че кдз ъпгрейдъра флашва на по-дълбоко ниво и може би нещо си бъгнал някакви по-системни файлове от това, което ни позволява да видим - рутът Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Благодаря за отзивчивоста!!!!
Цитирай

BlackSystem by Quarx или Cyanogenmod ? кой е по-добър

DONATE МЕ : цък



Цитирай

При всички положения Cyanogen-a. Само да го довършат, че има още неща, които са леко дразнещи Smile
Цитирай

В БлекСистема какъв лънчър е използван, защото много ме радва...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

2. Флашвате с кдз ъпгрейдъра горния V20B_00.kdz РОМ има ли смисъл да правя тази стъпка като вече имам 2.1 ? това не е ли същия ром на 2.1


4. Разархивирате flash_recovery.zip и стартирате flashrecovery.bat ще се появи cmd прозорец, както и в фаст буут режима ще бъдат изписани командите, които файла изпълнява. Процеса до колкото си спомням беше доста бърз, и после телефона ви ще се рестартира.
Честито вече имате инсталиран ClockWorkMod recovery

това ли е rom manager с него ли се прави бакъп ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай

@nowhere: нова е началния ланчър от андроид Big Grin
@marrto: този .кдз съдържа фастбуут - без който не можеш!
На нашето ЛГ - няма да подкараш НИКОГА Ром мениджър!!! Това е тяхното рекавъри, не програмата!!!!!

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Не ги разбирам нещата офффф Smile
Значи след 4-тата стъпка ще мога да си направя бакъп това ли ще ми излезне

http://www.brutzelstube.de/wp-content/up...covery.jpg

DONATE МЕ : цък



Цитирай

да

Mi 10 Lite 5G
Цитирай

Значи... Опитвам се да флашна kdz файла, но не ми дава - програмката за пускане на тия файлове съм я взел от темата за флаш към Android 2.1 и от там си следвам пак инструкциите за kdz файла, ама не ми дава да правя нищо. Всичко е неактивно. Има ли някаква друга такава програмка за пускане на тези kdz файлове?

EDIT: Флашнах kdz файла, но... После като пусна Flashrecovery.bat и телефона е във emergency mode (синия терминал) и ми дава на уиндоуса - <waiting for device>
а на телефона -
--reset--
--port change--
и само това.. нито се рестартира нито нищо... какво да правя? - Малко съм нов във ъпгрейдинга на телефони

EDIT (2): Спокойно... Оправих го.. Не съм инсталирал АDB Драйверите.. Инсталнах ги и всичко е ток Wink
Благодаря на TopGun за обяснението

LG GT540 Optimus - Black, GB 2.3.7 | CyanogenMod 7.2 | 2.6.32 Kernel | Build Three
Цитирай

Защо не ми става новия кернел 0.3.1 значи слагам update.zip в sd картата после изключвам телефона влизам в clockworkmod давам му applysdcard давам yes и зарежда там и готово
След това изключвам телефона и влизам в fastboot синия екран и пиша командите и ми пише writing okay и давам reboot и пак стои на 2.6.9 ???

DONATE МЕ : цък



Цитирай

Защото промяната е след знака # Big Grin
kernel - a си е 2.6.29

Samsung Galaxy S II Plus
Цитирай

Така ли кво трябва да пише #310 mon dec 13 ? значи след като съм дал най-новия след това дадох по предишшната версия коя остава ? най новата ли

DONATE МЕ : цък



Цитирай

Не ,че те разбрах какво написа Rolleyes , но май не
по спомен трябва да е #312

Samsung Galaxy S II Plus
Цитирай

значи викам сега инсталирах нах-новия кернел и след това като видях ,че нестава инсталирах по стария затова питам Smile

DONATE МЕ : цък



Цитирай

Ами инсталирай си новия Smile И виж имаш ли разлика след #

Samsung Galaxy S II Plus
Цитирай

Имам някакви мазни проблеми.. Телефона постоянно се рестартира.. след дълъг разговор например.. Вчера ми направи впечатление че се ресна поне 4 пъти за целия ден... Като приключа с разговора и се върна на холм скрийна и екрана става черен и се появява една мигаща черичка в горния ляв ъгъл като в ДОС и след това започва да зарежда от буут анимацийката( не логото на LG ами къстъм анимацийката).. В момента съм с най - новия кърнел и версията с български език... нямам идея защо се получава така (аз смазвам телефона от разговори - за 15 дена съм говорил 50 часа.. ) Може ли да е от многото разговори ? (за 1 ден над 12 часа)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)