Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

root и UNroot, лесно като 2+2=4 :)

Телефона е закупен от М-тел и работи с всички сим карти. Току що го пробвах и с глобул и с вива ком. В hboot менюто имам 1)FASTBOOT , 2) RECOVERY , 3) CLEAR STORAGE , 4) SIMLOCK.

Never argue with a fool cause first he will drag you on his level and then he will defeat you cause he is more experienced.
Цитирай
Аксесоари

Интересуват ме най-горните редове, версията на hboot-а, радиото и другите неща.
Това телефона да е брандиран, не значи да е е заключен към оператор. Има ли някакъв софтуер в телефона от някой оператор или пък някъде по корпуса му да има лого на оператор.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Пиша ти най-горните 7 реда от менюто:
AlphaRev Unlock
BRAVO PVT4 SHIP S-OFF (телефона аз го с-офф-нах)
HBOOT-6.93.9999
MICROP-051d
TOUCH PANEL-SYNT0101
RADIO-5.11.05.27

Няма абсолютно никъде логота или нещо от сорта... На капака отзад доло пише WITH HTC SENSE- това е единственият надпис.

Never argue with a fool cause first he will drag you on his level and then he will defeat you cause he is more experienced.
Цитирай

Е хубаво беше да споменеш, че си направил S-OFF, щяхме да си спестим последните десетина мнения.
В темата за S-OFF поне десет пъти съм обяснявал как да придобиеш руут права, след като имаш S-OFF, прегледай я и ще се ориентираш.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

То хубаво пишеш да флашна зипа през рекавъри само че като пробвам да натисна инстал зип фром сд кард, излиза fail to install ... И в крайна сметка нищо не става ... Сложил съм зип-а точно както ти си казал в сд картата след което през хбоот влизам в рекавъри и от там инсталирам ... Да ама не ... :capitulation:

П.С. Качвам ти и снимка .

Never argue with a fool cause first he will drag you on his level and then he will defeat you cause he is more experienced.
Цитирай

А като влезеш в рекавъри пише ли ти някъде Revolutionary recovery, от снимката ти нищо не се разбира, но това ми прилича на стоковото рекавъри, та затова се чудя дали си инсталирал къстъм рекавърито.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Нищо не съм инсталирал друго. Това е къстъм рекавърито май ... Излиза ми телефон с удивителна и като задържа копчето за увеличаване и power и ми изписва тази грешка. E: Can't open cache/recovery/command

Never argue with a fool cause first he will drag you on his level and then he will defeat you cause he is more experienced.
Цитирай

Това което имаш е стоково рекавъри, иначе къстъм рекавърито се инсталира по време на процедурата за S-OFF.
Сега ще трябва да флашнеш .img файла на рекавърито през fastboot, ето тук съм описал как става https://www.androidbg.com/forum/post494082.html#p494082.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Мога ли да те помоля да ми дадеш скайп или някаква друга подобна програма за по-бързо обменяне на информация, понеже тук ти се опитваш да ми обясниш нещо, аз разбирам едно, то е съвсем друго ... От час на час трудно ще успея, а наистина имам нужда от помощта ти! Smile

Never argue with a fool cause first he will drag you on his level and then he will defeat you cause he is more experienced.
Цитирай

Един въпрос.. с андроид 2.3.3 съм.. всичко правя по стъпките и като стигна до програмата unrevoked всичко е ок.. намира си телефона.. рестартира си го Hboot-a и накрая на компа на програмата ми изписва.. failed to root ( и на английски ми дописва: Може би сте с прекалено нов android) Което ще рече? каква версия ми трябва?
Цитирай

Здравейте колеги, имам един въпрос към по-запознатите с HTC Desire.
Идеята е, че реших да сложа, на телефона на приятелката ми, някоя по-нова версия на Андроид, но нещата си останаха с доброто желание, тъй като изчетох тонове инфо, но никъде не срещнах решение на моя поблем, а той, че така и не мога да вкарам телефона в HBOOT.
Просто не работи комбинацията с volume down и power. Както и да ги задържам - включва телефона и това е. Не знам как да стане номера.
Някой има ли идея от какво може да е? Единственото, което намерих по темата беше да махна отметката от fastboot в settings, но това нищо не промени освен по-бавното стартиране.
В момента е с 2.3.3
Не знам, но флашването на моите galaxy-та е 100 пъти по-лесно и взех да се отчайвам вече с това htc...

Samsung Galaxy S III 4.1.2 AOKP
SFdroid blog
Цитирай

Няма как, да не можеш да влезеш в bootloader менюто, извади батерията, изчакай няколко секунди, сложи я пак и задръж здраво бутона за намаляване на звука, след това само натисни Power бутона и не пускай този за звука, докато не влезеш в bootloader менюто.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

До сега съм флашвал 10тина телефона, като моето галакси сигурно над 200 пъти и не бях попадал на подобен казус, но ето че е факт. Пробвах с вадене на батерията с държане със силно натискане, слабо, и все същия резултат. Единия път ги държах поне 5 мин щотот вече се бях отчаял и пак не става - както пусна power бутона и си се включва и толкоз...

Samsung Galaxy S III 4.1.2 AOKP
SFdroid blog
Цитирай

Въпреки , че в темата е добре обяснено имам проблем. Изпълних всички стъпки ро роотването , но когато инсталирах "gameCIH" която иска задължителен роот ми изписва ерор но роот :x . Моля за помощ ! Благодаря.
Цитирай

След изпълнени указания за роот , програмата gameCHI показва че нямам нужния роот.. help?
Цитирай

Някой ще даде ли акъл че не ми са ясни много нещата
1-направис с-офф по на4ина описан във важните теми
2-ползвах тая програма http://unlockroot.com/ и полу4их иконка супер потребител

за да си направя системен дял на картата памет в който да се инсталират приложенията трябва ли да слагам нов ром или не
Цитирай

Не е задължително, може да стане и с програма - Link2SD, само ти трябва втори дял на мемори картата.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Здравейте,днес правих опити с ромове и сега останах без ром на телефона си.Понеже след инсталация и чакане от 20 минути не се зареждаше нищо,а и нямам бекъп файл на стар ром.Ако може някой да ми даде бекъп на стоков ром със сенс, ще съм много благодарен !
Цитирай

Кои ромове си пробвал, изпълни ли всички изисквания за инсталация на дадения ром, някъде си объркал за да не буутне.
Иначе, не мисля, че дори и някой да има бекъп на стоков ром, ще ти го даде, защото все пак има лина информация в него (контакти, съобщения и т.н.), но това не е болка за умиране, защото лесно можеш да сложиш стоков ром чрез RUU или PB99IMG.zip, но съм сигурен че ще успееш да подкараш къстъм ром, напиши кой ром пробваш и какво прави и ще ти кажа къде бъркаш.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Успях да сложа един ром ,който много ми лагва и искам да се върна на стоков ром,ама с RUU не ми открива телефона.
Цитирай

reaper22 написа:Не е задължително, може да стане и с програма - Link2SD, само ти трябва втори дял на мемори картата.


Да разделих картата на 2 дяла инсталирах Link2SD зададох автоматично да прави всички връзки на новите приложения към сд картата . И все още ми се струва 4е вътрешната памет продължава да се запълва. :huh2: ( ext2 го направих 1гб а от менюто на телефона вътрешната памет си остана толкова колкото си беше)


Как се местят приложенията на сд картата:
Задал съм го на автоматичен режим това достатъчно ли е?
Някой беше казал че трябва само да задавам връзки на приложението към каартата с памет а бутона ПРЕМЕСТИ да не го пипам.


като задам връзка на дадено приложение с програмата Link2SD после като вляза във SETINGS/APPLICATIONS/MANAGE APLICATIONS

Приложение на което ве4е съм направил връзка към картата със Link2SD все още има опция да се премести в сд картата да го местя ли и от там или да не пипам?
Цитирай

Ами аз какво да правя, след като съм с Android 2.2.2 :facepalm: Моля ви помогнете, ще съм ви страшно благодарна Sad ... Благораря предварително! Smile
Цитирай

Ами действаш по темата за S-OFF, след като направиш S-OFF ще можеш да руутнеш с тази програма https://www.androidbg.com/forum/topic448...efoni.html.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Охххх... Нищо не мога да разбера Sad Не знам как да му спра Fastboot-a и т.н. Sad Първият телефон с андроид ми е ииии... направо не мога да смогна Sad
Цитирай

В настройките има такаа опция, но не си спомням къде точно беше. Всъщност не знам дори, дали я има в 2.2.2, защото в 2.2 я нямаше, а се появи в 2.3.
Просто изключи телефона и влез в Bootloader менюто, става като задържиш бутона за намаляване на звука, след това само натисни Power бутона и не пускай този за звука, докато не влезеш в bootloader менюто. Ако не става, извади батерията, изчакай няколко секунди, сложи я пак и опитай отново.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)