Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт до Андроид 6.0

Аз пък толкова свикнах без стамината вече, че си седи изключена. Изключвам факта, че е грозна работа с иконка в нотификейшън бара вместо до батерията да е лепната.

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Руски форум: питаш нещо и теб те питат; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп/ или ти казват да използваш търсачката, понеже ги мързи да пишат отново, но не и да те скастрят...
Цитирай
Аксесоари

Пичове, кога според вас се очаква да дойде до потребителите на М-тел новият ъпдейт? Че аз нямам наблюдения за колко време стига след обявяването, а в сайта sonymobile вече го дава наличен последният.
Цитирай

За предния ъпдейт чаках около 3 седмици след като излезе.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

Ъпдейта дойде за Z5 compact българските оператори!

https://xpericheck.com/device/E5823

Инсталирах ъпдейта. Освен леки промени по иконките в менюто и режима stamina -според мен нищо друго, поне на пръв поглед. Режима  stamina е една измама с новата версия на фирмуера. Тоест имаш възможност да избираш : винаги включена, изключена, включена под определен процент на батерията. Когато  е винаги включена няма избор кои приложения да са активни ...
Това е според мен, може и да греша.
Телефона е Z5 compact, Mtel.

(2016-06-05, 20:47:17)bobbybg75 написа:  Възможно е да се слагат приложение които да работят при режим Стамина!

Ще помоля колегата да обясни как става.
Цитирай

Да, грашиш. Можеш да си избираш приложения. Чукни на трите точки горе в дясно и избери оптимизиране на батерията. От там чекваш кои приложения да са активни.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай

@SXS, Това определено не е свързано със старата опция на Стамината.
Оптимизиране на батерията е налична още с излизането на Маршмалоу, докато самата функционалност Стамина, както и избора на приложения в нея, определено липсва и бе интегрирана като опция в компилация.
Сега например с активирането й, едно от нещата които не ми допадат е спирането на вибрацията.
Нещо,  което в предишните версии на Андроид, позволяваше доста повече контролни функции в меню Стамина.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Това е чисто и просто преименувана стандартната опция за пестене в 6.0
Цитирай

(2016-06-13, 17:56:18)Sev написа:  Това е чисто и просто преименувана стандартната опция за пестене в 6.0

Явни не си ползвал преди това Stamina и Ultra Stamina, защото в Doze е пълен боклук. При мен сега идва новия ъпдейт за Z5C. Машала! Big Grin
Цитирай

Ползвал съм
И това в 6.0.1 в е е старата Стамина
Цитирай

В xpericheck дава, че ъпдейта за мтел за Z5 (E6553) е пуснат от вчера. Защо още не съм го получил и аз, има ли някой идея кога ще дойде.
Цитирай

Чакай, аз съм с английски апарат с карта на ментел. И аз нямам. Зависи и от региона на телефона.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

(2016-06-14, 10:24:43)Sev написа:  Ползвал съм
И това в 6.0.1 в е е старата Стамина

Да бе, знам че е старата, ама ти обяснявам, че не няма връзка с тоя боклук Doze. Много мазно върви новата версия. Нотификейшън бара се отваря, без да зацепва и приложенията с камерата са екстра. И един дребен бъг с контактите са оправили, който ми беше трън в очите.  Big Grin
Цитирай

Исках да напиша, че НЕ е старата Стамина
Цитирай

аз вече го имам инсталирах си xperia companion и там ми го намери автоматично със sony z5 съм
Цитирай

Ето дойде и при мен, довечера ще се забавлявам, че ще му правя и ресет.

Sent from my Xperia Z5c using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

почна да се рестартирва сам след ъпаа на някой нещо подобно ?
Цитирай

Не, аз съм с фактори ресет след ъпа и нямам проблем. Но стамината не е същата като от преди. Тя е само за в краен случай когато ти пада батерията.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

Някой получил ли е ъпдейт до 6.0.1, че аз още нямам ?
Цитирай

Азсъм без ресет и нямам такъв проблем. Но явно при теб няма да се размине. Ресетвай и се надявай да се оправи.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай

@vankata, Цялата тема е свързана именно с тази версия на Андроид и впечатленията на потребителите, които вече са я получили.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Имам следния въпрос: ако върна фабрични и след това възстанивя от резервно копие от менюто на телефона, правя ли нещо или е безмислено понеже ще се върне пак омазаната версия?

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай

Всъщност ще връщаш към фабрични настройки версия, която евентуално според теб има софтуерен проблем (не твърдя за наличие на такъв), а след това ще възстановяваш нейно копие, направено преди фабричните?
Не мисля, че има логика , ако разбира се проблема е в самата операционна система, защото ако същия е в съотношение и с някое от допълнително инсталираните приложения, след възстановяването им, вероятно отново би се проявил.
Според мен, най - добрия вариант е, да се направят фабрични или поправка на софтуера чрез компютър, а след това се провери за същите конфликти и едва тогава инсталиране поетапно на желаните приложения.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

А, не. Нямам проблеми след последния ъпдейт, само батерията ми е малко по-зле. За това мислех да върна едни фабрични, но не ми се занимава с настройките на всички приложения и екрани на ново. Но мяй няма да се получи толкова лесно.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай

Моят телефон умря на ъпдейта. Даде ерор и до там..  Undecided В момента не може да се пусне, тъй като да го свържа с компютъра и да го ъпдейтна на ново, но при свързването Xperia Companion, въобще не го отчита.. Изключих го със задържане на копчето за включване и за усливане на звука, извибрира 3 пъти и сега не иска въобще да подкара. Дори не отчита зареждане. Идеи?

Sony® XPERIA™ Z5 Graphite Black

OLD: ZTE Grand X Pro, Alcatel One Touch Idol 6030X, iPod Touch 2G 8GB + Nokia C2-01
Цитирай

@19Crash14, Имаш ли на представа с колко батерия е бил телефона по време на опита за актуализация?
Направи отново комбинацията с бутоните до вибрация и не чакай Xperia Companion да разпознае телефона, а премини към преинсталиране на софтуера, след като укажеш модела на телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)