Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Ако наистина изчезва толкова бързо по- добре изчакай. При мен подсветката ставаше червена и пак се правиха на 'дръж ми шапката'. По- нататък като стане по- сериозно го носи.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
Аксесоари

За колегите, които нямат време искам да уточня, че жалби към КЗП може да се подават и онлайн! Въобще не ги бавете, а си пускайте жалбите за да минават по - бързо законовите срокове и да има развитие по въпроса. Успех.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
Цитирай

Проблемът хич не е нов... Big Grin
Загубеняците от Мост също са си старите!
https://youtu.be/f0C2klXaJz0

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

@prankmaster Обмислям и аз това като вариант, един приятел има Г3-ка и неговото беше нещо подобно, само че беше за постоянно след като се появи един ден, на другия целият екран стана сив, занесе го във Виваком и излезе, че течния кристал на дисплея се е прецакал и му смениха за 3-4 дни дисплея...Просто нямам думи, ще видим какво ще ми измъдри простата глава Smile

П.С
Колеги, подадох жалба в КЗП през интернет, за подмяна направо, защото като им знам "ремонтите" и се притеснявам, ще чакам одобрение и т.н и ще ви държа в течение, ако някой би искал да направи като мен Smile

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Имам лош късмет. Докато се наканя да дам телефона на сервиз заради познатия проблем с дисплея, го изтървах и стъклото се напука. Сега сигурно няма да ми го сменят, понеже съм го напукал (въпреки, че двата проблема нямат пряка връзка).
Вместо да губя време да се занимавам с тях, предпочитам да си купя нов дисплей и да си го сменя сам.
Откъде сте купували дисплей и на каква цена идва? Предполагам не е само стъклото, ами цялата матрица с рамката отстрани.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Питай в Мост.
Там поне ще е оригинален.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

250 лв. е там.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Дисплеите от мост дали след време отново проявяват познатия проблем? Гледам в ибей оригинални дисплеи за около 250 лв, както и по-евтини, за 70-100. Дали да не взема менте, там може да не се отпечатват неща върху екрана, за разлика от оригиналните. Някой с подобен дисплей да даде мнение?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Аз не бих взел менте. Предполагам, че новият дисплей от Мост трябва да има гаранция...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Колко струва ремонт на дисплея в Мост извън гаранцията? От тел. 123 не можаха да ми кажат нищо за цената на ремонта.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Излиза към 1/3 от стойността на устройството.

Sent from my MI5

 
Цитирай

(2016-09-06, 22:30:46)m007 написа:  Колко струва ремонт на дисплея в Мост извън гаранцията? От тел. 123 не можаха да ми кажат нищо за цената на ремонта.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Добре де 2 поста над теб е отговорил колегата. Вероятно е цена за смяна, не само дисплей.
На 123 откъде да знаят колко взимат Мост?  Rolleyes
Цитирай

Мисля да поръчам този - Look at this on eBay http://www.ebay.co.uk/itm/331816485721

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

(2016-09-06, 23:08:46)arrogant написа:  Добре де 2 поста над теб е отговорил колегата...
На 123 откъде да знаят колко взимат Мост?  Rolleyes
Да, сега видях. Убегнало ми е.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Попитай каква резолюция има, че не видях да пише.
Цитирай

Коментирано е назад.
Има два различни дисплея.
Единия изгаря, другия за сега- не.
Кой ще си купиш или ще ти монтират не се знае. Ако ти монтират стария, най- вероятно пак ще се появи проблема.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Как се отличаваха двата варианта? Иначе аз бих пробвал и ментето понеже така или иначе дисплея няма нито кой знае колко вярни цветове, нито уникални ъгли, колко по-зле може да е китаеца?
Цитирай

Ами резолюцията къде я забравяш?Вземайте китаеца и след два месеца ще пишете пак тук във форума.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Е то като е OEM би трябвало да е със същата резолюция...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Не би трябвало да е възможна по-малка резолюция, поне технически не виждам как.
Цитирай

Уж горила глаз стъкло, пък от 40 см се напука... Падна от нощното шкафче от стойката за безжично зареждане. И то върху ламиниран паркет, под който има 3мм подложка, която на практика омекотява.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Да да да... Подложката под паркета ще ти сапси дисплея Big Grin
Айде стига.
Горилата пази от надраскване, не от пукане/чупене.
Както и да е, по темата:
Старите дисплеи леко жълтеят спрямо новите, на бял екран с макс. яркост.
На новите се вижда някак пикселизиран дисплея.
Като ги сложиш един до друг се вижда разликата.
Ако са изключени или немонтирани не мисля, че могат да се различат.
По другата тема, един приятел си беше поръчал от ибей дисплей + тъч за Оптимус про.
Като го сложи веднага се видя ниската резолюция. Виждаше се сякаш е 400х 800.
Та риск винаги има като се поръчва от китайците.

Само от любопитство: имаши ли стъклен протектор, когато го изпусна ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Това разделение на нови и стари екрани има ли го някъде потвърдено? Моя екран оригиналният, от май миналата година, е абсолютно 1 към 1 с новия, който ми сложиха преди 2-3 месеца.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Моя Г4, при съществено падане на теракота при което се разхвърча във всички посоки - батерия, заден панел и телефон и щетата беше, 1 съвсем малко парченце отчупено от стъкления протектор. Познат счупи до тук 2 стъклени протектора на неговото lg g4 и то само връз камъни изпускан. Чудно ми е още как не е направил дисплея на сол, но след като видях моя как се изръси на теракотата и остана здрав, явно ще има още протектори да сменяме и двамата Smile . И двата телефона са само със стъклен протектор и никакви бъмпери.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай

Потвърдено не съм го срещал.
Като си взех новото Г4 веднага ми се стори различен диспея. Отидох в техно веригите и направих сравнение с изложената бройка.
Дисплеите бяха различни !
Няма как да бъркам, понеже разликата е голяма.
На един приятел му смениха гаранционно дисплея и сегашния му е същия като моя и той също вижда разликата.
Той е с новия дисплей от началото на годината и през последните 4- 5 седмици прави по над 10ч екран на ден (не е грешка над 10ч).
Все още няма и следа от прегарянето.

Едит: разликата е абсолютно същата като на снимката в линка:
https://m.reddit.com/r/lgg4/comments/3az...fic_lg_g4/

Едит 2: в този линк се споменават два панела JDI и LGD.

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3253471

Моя е:

[Изображение: 4c158070e6fc6c77b8229e767f754b6b.jpg]
Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

И моя такъв излиза и е абсолютно същия като стария. Говоря като цветове, баланс на бялото и всичко. А аз определено забелязвам разлика в екраните, ако има такава.

[Изображение: c33da409c909cf376726c436d6d87ace.jpg]

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)