Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми свързани със Sony Xperia Z1 Compact (D5503)

@vovalinder изключена ми е тази опция.
Цитирай
Аксесоари

Ако имаш протектор може той да ти дава проблеми, незнам. Успех дано да е от протектора (ако имаш такъв).
Цитирай

Освен оригиналния с надписа Сони, друг нямам, и ме е страх да го сваля защото някъде бях чел, че отпада гаранцията...А нямам идея после от къде да си взема пак такъв.
Цитирай

(2015-06-15, 21:57:15)AntiHristo написа:  
(2015-06-15, 16:13:12)MapTo_D написа:  Реших да пробвам при заключен дисплей да се вържа с PC понеже не съм го правил...за около 30-40 секунди и PC Companion-a ми разпозна телефона...

Да, от десетият път и при мене стана, но до там неможеш да правиш нищо!

Има опция Синхронизиране. Там не ти ли дава да се направиш бекъп на контактите?
Цитирай

Вчера си направих бек ъп, чудя се да му набия ли фабричните настройки сега за да видя дали ще има промяна. Че и след като сложих близалката не съм връщал, може нещо леко да се е омазало от там. Уж ъпдейтвах направо през телефона, ама знае ли човек!?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

(2015-06-16, 12:17:16)GH0STFACE написа:  
(2015-06-15, 21:57:15)AntiHristo написа:  
(2015-06-15, 16:13:12)MapTo_D написа:  Реших да пробвам при заключен дисплей да се вържа с PC понеже не съм го правил...за около 30-40 секунди и PC Companion-a ми разпозна телефона...

Да, от десетият път и при мене стана, но до там неможеш да правиш нищо!

Има опция Синхронизиране. Там не ти ли дава да се направиш бекъп на контактите?
Не, като го цъкнеш и ти пише да се увериш че дисплея е отключен
Цитирай

Днес сложих файлове .nomedia на всички папки, в които телефона ми засичаше музика, а всъщност няма такава. По инерция сложих и на media/audio/ringtone и когато звънна телефона, иззвъня с неговата си дифолтна мелодия. Махнах файла .nomedia, но не мога да видя мелодиите, които там и да си сложа моята. Музика все още не вижда песните от тази директория. Има ли как да форсирам претърсването на телефона за песни така, че да си открие пак мелодиите?

Android Huawei P30
Цитирай

@orelcho, Може да опиташ с подобно приложение за тази цел:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не стана :-( . Въпросната директория се намира в паметта на телефона, може би има значение в случая

Android Huawei P30
Цитирай

Здравейте, от известно време насам имам проблем с камерата, може би е хардуерен... има петно на екрана, еко линк с нормална снимка и същата снимка увеличена https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hph...e=558EDEE1 // https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hph...e=558E11DC
Цитирай

Това е направена снимка от теб с камерата на телефона...или си направил снимка на екрана на телефона с друг фотоапарат и ни показваш?

Защото хем казваш, че имаш проблем с камерата, хем казваш, че има петно на екрана. Камерата ли е проблема или екрана.
Мен ме навежда на мисълта, че проблема ти е в камерата. Пробва ли да я позабършеш хубаво. А ако нещо е наранено стъклото...ще трябва да го полираш.
Цитирай

Проблемът е в камерата.... снимката е от мен с камерата на телефона. Видимо не е надрана камерата, забърсах я хубаво... явно нещо вътре се случва .
Цитирай

А примерно преди да снимаш снимка вижда ли се това петно на визьора? Или се вижда чак като заснемеш снимка и я видиш в Албума?
Цитирай

Да,вижда се и се налага да снимам така,че да не попада в обекта който искам да снимам... определено е проблем в камерата, а не в дисплея
Цитирай

Може някакво боклуче да е заседнало от вътрешната страна на стъклото на камерата!
Цитирай

Здравейте! Моят проблем е следният: 
Преди няколко седмици установих, че зарядното ми не работи - не зарежда нито моят Z1 compact, нито други марки телефони. Следователно предположих, че е изгоряло. Започнах да го зареждам с друго зарядно за HTC. Първоначално нямаше никакви проблеми, но в последствие започна да се зарежда много бавно - с 1-2 процента за 30мин. А когато го използвам докато е в зарядното индикатора за заряд изчезва и диода изгасва. Също така от време на време излиза съобщение да го използвам минимално или да сменя зарядното устройство. Пробвах да го зареждам от компютъра, но пак не става. 
Какво можете да ме посъветвате (освен да го занеса в сервиза на Сони)? 
Благодаря!
Цитирай

Малко късно но...
Според мен проблема не е в телефона, а в кабела.
Пробвай с трети кабел, но се увери, че не е някакъв китайски измислен.
Цитирай

Здравейте, след ъпдейта до Близалката се появи следния проблем, при приемане на телефонно обаждане, автоматично се включва високоговорителя, идея как да отстраня този проблем?
Цитирай

Телефонът беше в басейн и след това не можеше да се вкл ии след два дена телефонът се вкл току що сам..  :Д Като го пробвах набързо не му работи бутона за захранване , за увеличаване на звука , червеното копче Офф и цветовете малко се бъгват, всичко друго си работи като гледам. Той се вкл току що и едва ли е изсъхнал напълно. Мисля да го сложа за 1-2 дена още, Въпросът ми е има ли как да го вкл после?А и не знам как да го изкл. ;дд А и поправка колко пари ще излезне г/д ?
Телефонът е Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай

Разлепи се мембраната от долната страна. Притиснах я наново и засега стои. Да я лепя ли с нещо и тя за какво служи - водо/влаго защита?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Влаго / прахо защита.
Ако е в гаранция телефона, по-добре се възползвай, защото вероятно телефона вече е с компрометирана устойчивост.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Купуван е от Сони, но не знам дали е година или две. Ако е една е изтекла, ако е две може би ще има още.
В случай, че не се възползвам от гаранцията - да го лепна ли с нещо, какво ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Две години е официалната гаранция. Влез в mysupport и си регни телефона да видиш до кога ти дава гаранцията. http://mysupport.sonymobile.com/bg/#/support
Цитирай

Благодаря.

ГАРАНЦИЯ ДО: 04/06/2016
Това означава ли, че ще ремонтират или да звънна и да си питам най-добре..

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Ами логично е да го отремонтират. Звънни все пак ако имаш възможност.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)