Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2020-09-10, 13:19:37)dubspace написа:  Според мен, е вече време да се подават жалби от доста хора за поведението на трите мобилни оператора, тъй като това не може повече да продължава. Хем нямат адекватни оферти за привличане на нови клиенти, хем нямат и оферти за задържане.

И на какво основание да са тези жалби? Това, че не ти харесват цените на плановете не е незаконно. Живеем в пазарна икономика и каквито цени искат могат да си слагат на плановете.

п.с. защо не подадем групова жалба за цените ферари (примерно, ако желаете може и към друг supercar), нека намалят цените и всички да си купим по едно ферари, няма да караме само 20 годишни трошки я.
Цитирай
Аксесоари

(2020-09-11, 10:52:36)ndsbg написа:  И на какво основание да са тези жалби? Това, че не ти харесват цените на плановете не е незаконно.
Живеем в пазарна икономика и каквито цени искат могат да си слагат на плановете.

Наистина не могат да се подават жалби, защото на някой не му харесват условията
Но си в голямо заблуждение, ако си мислиш,
че има реална конкуренция м/у трите мобилни оператора и това е пазарна икономика
Има картел и това се знае на най-високо ниво, но нищо не се прави от органите
Цитирай

(2020-09-11, 10:52:36)ndsbg написа:  И на какво основание да са тези жалби? Това, че не ти харесват цените на плановете не е незаконно. Живеем в пазарна икономика и каквито цени искат могат да си слагат на плановете.

п.с. защо не подадем групова жалба за цените ферари (примерно, ако желаете може и към друг supercar), нека намалят цените и всички да си купим по едно ферари, няма да караме само 20 годишни трошки я.

Обаче има една разлика между мобилен план и Ферари - едното е масова услуга, а другото е кола за богаташи.

(2020-09-11, 10:59:50)solo5 написа:  Наистина не могат да се подават жалби, защото на някой не му харесват условията
Но си в голямо заблуждение, ако си мислиш,
че има реална конкуренция м/у трите мобилни оператора и това е пазарна икономика
Има картел и това се знае на най-високо ниво, но нищо не се прави от органите

Точно картел има. Но като чета мнението над твоето, оставам с впечатлението, че си заслужаваме цените на мобилните планове. Докато има овце да ги доят и стрижат до дъно, а те  си мислят за ферарита ще е така, че и по-лошо ще става .

1916 
Цитирай

@milss и колата и телефона е "масова" услуга. И в двете "услуги", ако не ти харесва цената можеш да си вземеш предплатена карта и голф 2-ка. Аз проблем с цените на операторите нямам, плащам колкото реша, че ми е достатъчно, също така и не мрънкам, че нямам 12831923812 gb интернет и не стоя по цял ден в телефона, а си контактувам с хората.

И пак ще питам колко трябва да е плана в България, която ви устройва и не излизайте с номера в чужбина как било. А колкото до "овцете" сами си подписвате на висок план, мен досега що не са ме "излъгали" какво някои хора изкарват, че служителите ги "лъжат"


@solo5 в никакво заблуждение не съм. Никога не съм казвал, че няма картел или каквото и да е. "картел' има във всичко горива, вода, ток, застраховки и т.н. но темата не е за това и този проблем няма да се реши във андроид форум, а на избори и когато хората се събудят. И тук не е мястото да вкарваме политиката и кой какво крал от евро пари
Цитирай

(2020-09-11, 11:34:00)ndsbg написа:  @milss и колата и телефона е "масова" услуга. И в двете "услуги", ако не ти харесва цената можеш да си вземеш предплатена карта и голф 2-ка. Аз проблем с цените на операторите нямам, плащам колкото реша, че ми е достатъчно, също така и не мрънкам, че нямам 12831923812 gb интернет и не стоя по цял ден в телефона, а си контактувам с хората.

И пак ще питам колко трябва да е плана в България, която ви устройва и не излизайте с номера в чужбина как било. А колкото до "овцете" сами си подписвате на висок план, мен досега що не са ме "излъгали" какво някои хора изкарват, че служителите ги "лъжат"

......

Колата и телефона не са услуга, а стоки. Услуга е мобилния абонамент. От кола до кола и от телефон до телефон има разлика.

Ами с кой номер да минавам? Сравнявам с чужбина. У нас с кой да сравнявам? И трите оператора са все едно различни фирмички, но под шапката на един холдинг. Никакви разлики в цените на плановете, никакви опити да привличат нови клиенти. Аз не виждам причина да са с по високи като цена абонаментни планове от тези в другите европейски страни. Ти виждаш ли причина? 5G мрежи ли са започнали да изграждат, 4G покритие ли имат като хората? Като изключим Теленор, другите и VoLTE нямат. Виваком с тяхното VoLTE не ги броя защото трябва да им паднеш на колене за да ти го активират.
Но явно ти си един от онези служители, които "не лъжат" клиентите. Това са си мои изводи от това което пишеш.

1916 
Цитирай

И как ще решим въпроса с избори, като всички в парламента и почти всички в разни "нови" партии са си същите стари боклуци, които не спират да крадат от няколко десетилетия? И там е като с операторите уж са различни, леви, десни и тн... А в крайна сметка единствената им цел е личното благо. И понеже народа практически няма избор все за някой гласува, все нещо подписва...
Няма никаква обоснована причина плановете при едни и същи условия да стават все по-скъпи с годините. И това няма нищо общо с ферарита, пандемии и тн... Просто държат пазара и си правят каквото поискат. За това са виновни и жалките душици които си продават душата ставайки техни продавач консултанти.
Същото е и със застраховките при колите. Само че те са задължителни и има поне 20 фирми предлагащи ти едни и същи неизгодни условия. За 7 години гражданската скочи двойно, а между временно аз получих златен талон. Тоест аз съм си същия изряден шофьор, колата си е същата, само рекета е по-голям... И ми казвате че това е нормално?

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

С жалби и до Папата няма да стане нищо. И с горивата има картел и с протести донякъде се активизират съответните служби. Дали дават резултат е друга тема.

И аз им тегля майната редовно, но засега изкарвах късмет да преподписвам за 1,2 лв отгоре при Виваком. Другият месец влизам в 3 месечния срок преди изтичане на договора и ще видим какво ще ме оферират. В момента плащам 20.99лв за неогр. минути и 15гб. Преподлагам ще ме оферират нещо за 25 лв и 20 гб.
Цитирай

Ами и аз имам карта на същите условия към Виваком и ми остават 3 месеца... Пиши ако има някаква далавера.
Протестите, медиите и тн... И там е толкова сбъркана работа, че няма на къде... Лошото е че заради стотина платени никой не обръща внимание на хилядите оставащи своята нормална мисъл и желание за по-добър живот.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

(2020-09-11, 15:23:42)gurcayy написа:  В момента плащам 20.99лв за неогр. минути и 15гб. Преподлагам ще ме оферират нещо за 25 лв и 20 гб.

Очаквай оферта за неограничени и 8GB за 24-25лв
и то само защото си на по-добри условия и по-ниска такса в момента
за 10-12GB нет сигурно ще те оферират на 31лв

(2020-09-11, 11:34:00)ndsbg написа:  @solo5 в никакво заблуждение не съм. Никога не съм казвал, че няма картел

Говориш за пазарна икономика и затова това си помислих
При картела няма пазарна икономика, там си е договорен монопол с разпределение на пазара
Някои си мислят че и при енергетиката има конкуренция като има 3 оператора,
само че те не са в конкуренция помежду си, а са им разпределили пазара
Та такива работи за нашата пазарна икономика
Цитирай

Аз в момента ползвам безкрайни минути, 9 гб интернет и 50 международни минути за 22 лв. от А1. Сега в профила ми в приложението им "специалната" ми оферта за преподписване е за 29 лв. на абсолютно същите условия, само международните са 150. А аз досега не съм ги ползвала дори. Е... Не знам какво да кажа...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

(2020-09-11, 19:11:26)Lupita написа:  Аз в момента ползвам безкрайни минути, 9 гб интернет и 50 международни минути за 22 лв. от А1. Сега "специалната" ми оферта за преподписване е за 29 лв. на абсолютно същите условия. Е... Не знам какво да кажа...

Тройният картел в целият му блясък. Пълно безумие и безобразие! И някой ще говори да не гледаме офертите във всички други европейски страни??!!  Че къде да гледаме?? Нали всички искаме европейски условия, начин на живот и отношение към клиента?

Това което става във България на мобилният "пазар" е абсолютно скандално и подигравателно към клиентите!! Ние сме страната в Европа с най-лошите условия, а няма да се учудя, ако и в Африка имат по-добри оферти!


Цитирай

Аз или съм някакъв късметлия, или умея да се пазаря, или наистина ме уважават като лоялен клиент, ама за втори път поднових тройния пакет, който го няма от около 4 години и никой не ме натиска за нови оферти, по-високи такси и прочее. Накратко (мислех в детайли да го пиша), но това, което иначе сега би струвално някому към 50 лв. за мобилен, телевизия и интернет, аз го плащам 35.

Относно писаното по-горе, бих казал, че е страшна тъпотия да правиш аналогия с Ферари или че трябва да приемем "к'вот' - тако'а" като отношение от операторите, както и да не гледаме към по-доброто - това не просто не е градивно, а чисто назадничаво мислене.

Може би някои хора не умеят наистина да си спазарят интересите - не казвам, че трябва така да бъде, напротив, нито че всеки трябва да разбира как да го прави, но има начин.

Че оправията в България явно трябва да мине през протести и то наистина с много насилие, е друга тема вече.
Цитирай

При А1 стават нещата, при вивата ще видя след 18 мес.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Ако навремето всички си бяха мълчали като доволни овчици за стригане, още щеше да го има автоматичното подновяване на договорите. Но не- хората се вдигнаха, имаше масови жалби до КРС и тя се принуди да натисне операторите и те да премахнат тази наглост. Сега е нещо подобно и всеки един гражданин има право да протестира!!

За жалбите до КРС и КЗП- отбележете, че ви отказват подновяване на същите условия след изтичане на договора (Виваком) или ви предлагат само договори с по-висока месечна такса или ви отказват преминаване на договор с по-ниска такса с преференциални условия за лоялни клиенти, след изтичането на текущия. Картела отказва предоставяне на преференциални условия при пренос на номер, а стандартните условия са смешни. По този начин ефективно се блокира конкуренцията и недоволният клиент няма къде да отиде. Всичко това е злоупотреба с монополно положение. На сайта на КЗП като причина за жалбата изберете: "Неравноправни договорни условия".

По желание цитирайте произволни оферти на европейски оператори и направете сравнение с тези тук: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1638453

Служителите на КЗП и КРС много добре знаят, че има картел, договорен на най-високо ниво. Целта е да се вдигне скандал, да се разбунтуват и да се изрази недоволство от достатъчно много хора за да се разбере, че не може да се продължава по този начин.


Цитирай

(2020-09-11, 20:46:23)milenvn написа:  .............
Служителите на КЗП и КРС много добре знаят, че има картел, договорен на най-високо ниво. Целта е да се вдигне скандал, да се разбунтуват и да се изрази недоволство от достатъчно много хора за да се разбере, че не може да се продължава по този начин.

Към КЗП и КРС ще си позволя да добавя и нашите подкупни медии, които си мълчат по въпроса.
Биле сме на 110-то място по свобода на словото. Ами пак сме много напред с такива корумпирани "журналисти".

1916 
Цитирай

Дори и властта в лицето на вицепремиера Валери Симеонов е разбрала за безумният картел на мобилните оператори, просто в момента имат други грижи и не могат да обърнат внимание. Цитат:

"От началото на годината цените на мобилните услуги поскъпнаха с 60-70 до 100 %. Операторите се разбраха за това, без да питат хората. Така те като монополисти удрят всички останали кабелни оператори и интернет-доставчици“, посочи Валери Симеонов.

Той предупреди, че битката ще е тежка, защото става дума за големи корпорации, със страшно много пари, чиито централи са извън България. „Но и те подлежат на регулация. Още повече, че вдигат цените в разрез с общата европейска практика за поевтиняване на мобилните услуги."

Какво повече да коментираме?? Всичко е ясно. Пускайте масово жалби, не бъдете кротки овчици, доволни да бъдат стригани!!

Източници: https://www.mediapool.bg/valeri-simeonov...08316.html
https://www.segabg.com/node/138464
http://focus-news.net/news/2020/06/07/27...droga.html


Цитирай

(2020-09-11, 21:03:25)milss написа:  Към КЗП и КРС ще си позволя да добавя и нашите подкупни медии, които си мълчат по въпроса.
Биле сме на 110-то място по свобода на словото. Ами пак сме много напред с такива корумпирани "журналисти".

Много добре казано!! Журналистиката в България е смешна и неадекватна!!


Цитирай

Аз и жена ми сме на "специални" карти от а1. За 12лв 25гб мобилен интернет, неограничени минути и мисля 200смс. Картата на Виваком съм я дал на роднина и не ми е зор дали ще преподпиша или ще я спра. Въпроса е принципен. И независимо от това кой какво работи, колко изкарва и как изглежда. Ние всички сме граждани и трябва да се борим за общото благо. Това че един се е уредил и спира да му пука за случващото се е една от главните причини да не просперираме като нация. Общо взето с писане тук едва ли ще постигнем нещо. Но и с цялата помия изляна по протестиращите, не мисля че и там ще се получи нещо без радикална промяна на начина по който се провеждат протестите. Ако не ме лъже паметта дефиницията за лудост беше да правиш едно и също нещо, по един и същи начин и да очакваш различен резултат.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

(2020-09-11, 17:10:27)solo5 написа:  Говориш за пазарна икономика и затова това си помислих
При картела няма пазарна икономика, там си е договорен монопол с разпределение на пазара
Някои си мислят че и при енергетиката има конкуренция като има 3 оператора,
само че те не са в конкуренция помежду си, а са им разпределили пазара
Та такива работи за нашата пазарна икономика

Докато няма доказателство и не ги уличат няма как да се говори, че има картел, така че цените ще са каквито си решат, който не му харесват условията не е задължен да ги ползва. Както споменаха преди мен, гражданската застраховка е задължителна, но да имаш план не, така че можете и да не си взимате, като не ви харесват условията.


Цитат:@milss


Никакви разлики в цените на плановете, никакви опити да привличат нови клиенти. Аз не виждам причина да са с по високи като цена абонаментни планове от тези в другите европейски страни. Ти виждаш ли причина?

Пак ще повторя, на мен като ми дойде реда да подписвам план, гледам дали ме устройва плана и подписвам, каквото ме устройва. Не гледам в канчето на другия (цените в европа), защото не сме еднакви с развидите държави, а с повечето сме и много по-малък пазар, а вас като ви харесва да си гледате запада си го гледайте и до старини, пак те ще са по-напред и добре от нас, а при нас може и някой ден да се събуди народа и да се подобрят нещата.
Цитирай

Как става преподписването с А1 при същите условия?
Бизнес клиент съм с 2 мобилни, стационарен и факс (общо 4 номера) и в момента ме натискат с оферта за 25% увеличение в абонамента като ми спират включените международни минути към зона1, а те са жизнено важни за работата ми
Цитирай

(2020-09-12, 20:11:59)ndsbg написа:  Докато няма доказателство и не ги уличат няма как да се говори, че има картел, така че цените ще са каквито си решат, който не му харесват условията не е задължен да ги ползва. Както споменаха преди мен, гражданската застраховка е задължителна, но да имаш план не, така че можете и да не си взимате, като не ви харесват условията.



Пак ще повторя, на мен като ми дойде реда да подписвам план, гледам дали ме устройва плана и подписвам, каквото ме устройва. Не гледам в канчето на другия (цените в европа), защото не сме еднакви с развидите държави, а с повечето сме и много по-малък пазар, а вас като ви харесва да си гледате запада си го гледайте и до старини, пак те ще са по-напред и добре от нас, а при нас може и някой ден да се събуди народа и да се подобрят нещата.

Страшна логика, по точно липса на такава. Гражданската е задължителна, но не е задължително да имаш кола, съответно отпада "задължителната" гражданска. 
И колата и телефона са необходимост в днешно време, а не прищявка.

И аз да питам - защо да не гледам цените в другите страни от Европа? Ясно е, че не сме на едно ниво с Германия, Франция, Великобритания, ...... . В пъти сме по-бедни от тях, а плановете при нас са поне двойно по-високи от техните. Виждаш ли логика в това? Аз не виждам. Виждам кожодерство. Нашите оператори инвестират ли в 5G мрежи? Развиват ли съществуващите 4G? Единственото което правят е да вдигат цените.

Не знам за какво събуждане на народа и подобряване на нещата ми говориш, щом самия ти си доволен от тройния картел, защитаваш ги, а най-вероятно си на заплата при някой от тях.

С настоящия ми план аз съм доволен, но съм един от късметлиите на корпоративен договор, който след година и половина няма да е на същите условия, а с 25% минимум нагоре както е писал @CBET.


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
Цитирай

(2020-09-12, 20:23:54)CBET написа:  Как става преподписването с А1 при същите условия?
Бизнес клиент съм с 2 мобилни, стационарен и факс (общо 4 номера) и в момента ме натискат с оферта за 25% увеличение в абонамента като ми спират включените международни минути към зона1, а те са жизнено важни за работата ми

Аз просто заявявам, че искам да подновя настоящия договор, частен клиент съм. Но и двата пъти го подновявам онлайн.
Цитирай

Дами и господа, това е реалността.. вивата се подиграват, сега съм на 20.99лв за 15гига (масовата), а сега Само специално за мен с 10лв по-висока такса за 10гига. Е как така.. питам Аз? Ето Ви и в снимки :                       
Нали Ви казах, че ще са в миналото...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

На мен ми е по-странното, че като кажеш, че ги напускаш и сякаш не вярват или не им пука. Вместо да предложат нещо, макар да не е чак като стария план, но да е минимално отгоре, те предпочитат нищо да не видят.

Мисля си дали операторите не гледат и кой колко години е бил техен абонат.
Цитирай

Не че не вярват, а не им пука, защото има картел и са се договорили така от централите им
и са спуснали такава търговска политика на служителите си. Все пак служителите им имат в джоба по някой жокер,
но не го ползват, защото така им падат бонусите, а те работят за пари все пак

В момента имаме една SIM карта на Виваком , която се ползва от тъщата
и е на Промо Smart M+ 2018 с план от 17,99 лв на месец
с неограничени национални разговори, 8GB Нет и 100 международни минути
Вече е в периода за преподписване и ето и какви са предложенията на оператора:

[Изображение: Viva-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)