Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

(2021-09-03, 15:24:08)DoryanY написа:  При мен я има тази оферта,обикновен клиент съм. Но имам 6000 МБ Интернет, 20 000 еднократен бонус.


Обаче моята оферта беше за 12м услуги.
Проблемът ми е, че картата не я използвам и се опитвам да намаля максимално таксата (сега 25лв на Виваком с 3гб интернет след изтичането на договора ) или на разумна цена да има някаква добавена стойност. Иначе за 10лв 300мб и 300 мин и това ще е, а разликата към ТВ ще я засиля или ще спестя.

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
Аксесоари

Ами мини на предплатена щом не я ползваш.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2021-09-05, 11:08:00)android_97 написа:  Ами мини на предплатена щом не я ползваш.

Не е лоша идея, но си губи "историята"!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Каква е тази "история" която си губи и с какво е толкова важна?
Цитирай

Здравейте,питам тук вместо при оператора,защото винаги съм получавала взаимно изключващи се отговори от различни консултанти. Ако някой с опит със същото би споделил дали е възможно,ще ми е много полезно Smile Към Теленор съм, преподписах миналия юни и взех телефон, платих го кеш, обаче последно време не съм доволна от интернета на Теленор (с Хуавей съм, та не вярвам проблемът да е от телефона) и искам и да сменям телефона, но ми излиза в сайта,че нямам право (но мога да преподпиша с друг план). Дали мога да се прехвърля към друг оператор и ако да, то мога ли да взема друг телефон от тях? Или да се насочвам към технологичен магазин (на изплащане ми трябва,иначе щях от олх)
Цитирай

(2021-09-05, 15:45:52)solo5 написа:  Каква е тази "история" която си губи и с какво е толкова важна?

След над 10 години и няколко договора на абонаментен план - за година и нещо бях на предплатен. Когато поисках отново абонаментен - ми отказаха "преференциални условия" с мотив - "Това е само за постоянни клиенти!" (или нещо подобно).

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Миграцията към друг оператор ще излезе солена - освен трите такси неустойка, ще трябва да се заплати и остатъка от устройството без намалението. Телефона е взет на преференциална цена, но с условие да сте им клиент - точната сума само на място.
Относно интернета на Теленор, мога да кажа, че вече при всички е "зле", откакто пуснаха неограничените планове. Според мен всички са намалили силата на сигнала, за да може в домашни условия да не се постигат големи скорости. Последната половин година съм имал карти и на трите оператора и всички са еднакви.

Телефон от новият оператор не знае дали ще ви дадат - принципно на нови клиенти не дават апарати, особено от скъпите.
Но мигриращите нови абонати се ползват с повече преференции, което може и да помогне. Но ако имате лоша история на сегашния оператор, също може да е основание да се откаже устройство.
Цитирай

(2021-09-06, 10:59:30)Vi70 написа:  Относно интернета на Теленор, мога да кажа, че вече при всички е "зле", откакто пуснаха неограничените планове. Според мен всички са намалили силата на сигнала, за да може в домашни условия да не се постигат големи скорости. Последната половин година съм имал карти и на трите оператора и всички са еднакви.

И в добавка - пускането на "5G мрежата". Явно искат да ни "изпъдят" от LTE.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Плаща се и разликата(ако плана е на промоция)със стандартния план,за остатъка от договора.При мен на село скоростта на мобилния интернет на А1 се е повишил драстично от 80 Мбс на 122 Мбс.

Huawei P30
Цитирай

(2021-09-06, 10:19:13)dessexc написа:  ... обаче последно време не съм доволна от интернета на Теленор (с Хуавей съм, та не вярвам проблемът да е от телефона) и искам и да сменям телефона, но ми излиза в сайта,че нямам право (но мога да преподпиша с друг план). Дали мога да се прехвърля към друг оператор и ако да, то мога ли да взема друг телефон от тях? Или да се насочвам към технологичен магазин (на изплащане ми трябва,иначе щях от олх)

Първо - искайте да ви осигурят добро качество на услугата! Или да открият причината.
Щом не вярвате, че апарата е проблемен - защо искате да го сменяте?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Благодаря ви! Явно няма да се прехвърлям към друг още и ще гледам технологични магазини . Но е доста жалко,че при всички е паднало нивото.


Защо искам да си сменям телефона не мисля,че е за тази тема. Изключително проблемен е в доста други отношения, а и в крайна сметка апарат се сменя от мерак Wink
Цитирай

Ако телефонът който искате да си купите го има в Теленор, тогава ползвайте опцията за допълнителен лизинг. Условията са в пъти по-добри - в техно-магазините оскъпяването е голямо.
Цитирай

(2021-09-06, 10:53:21)jhoro написа:  След над 10 години и няколко договора на абонаментен план - за година и нещо бях на предплатен. Когато поисках отново абонаментен - ми отказаха "преференциални условия" с мотив - "Това е само за постоянни клиенти!" (или нещо подобно).

Това не е основателна причина да плащаш абонаментен план при положение, че не ползваш картата.
За 1 година ще спестиш повече отколкото биха ти дали с преференциалния план
А и винаги можеш да отидеш при друг оператор с по-добри условия.
Покрай пандемията като нищо ще започнат пак да си дърпат клиенти както преди
Цитирай

(2021-09-06, 13:15:54)dessexc написа:  Защо искам да си сменям телефона не мисля,че е за тази тема. Изключително проблемен е в доста други отношения, а и в крайна сметка апарат се сменя от мерак Wink
Не съм настоявал, да казвате точни причини! Въпросът беше - да си отговорите засебе си - какво искам да променя?
Само плана, само апарата или И доставчика.
(2021-09-06, 13:22:37)Vi70 написа:  Ако телефонът който искате да си купите го има в Теленор, тогава ползвайте опцията за допълнителен лизинг. Условията са в пъти по-добри - в техно-магазините оскъпяването е голямо.
Това го коментирахме веднъж! Всичко е относително.
Ако и без друго се ползва скъп план - апарата излиза евтино. Но ако подписването е само зради по-евтин апарат - не си струва.
(2021-09-06, 13:33:01)solo5 написа:  Това не е основателна причина да плащаш абонаментен план при положение, че не ползваш картата.
За 1 година ще спестиш повече отколкото биха ти дали с преференциалния план
А и винаги можеш да отидеш при друг оператор с по-добри условия.
Покрай пандемията като нищо ще започнат пак да си дърпат клиенти както преди

Е няма де! Нали затова спрях абонамента на две карти. Щото - уж има включени една камара минути, ама само в България!
Преференциален план - говорех за такса на половина! Която се плаща всеки месец!

Сега - с пандемията, може да "живне пазара", ама не е сигурно. Тъкмо ми трябва нов телефон.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Тук става въпрос за нещо различно.
Теленор предлага ДОПЪЛНИТЕЛЕН лизинг.
Както всеки знае, операторите предлагат само по един апарат в рамките на 2 години, но Теленор има тази опция за допълнителен лизинг, който не те задължава да преподписваш, а просто да вземеш още един апарат на изплащане.
Цитирай

Това не го знаех и ми бяхте изключително полезни, благодаря от сърце!
Цитирай

(2021-09-06, 10:59:30)Vi70 написа:  Относно интернета на Теленор, мога да кажа, че вече при всички е "зле", откакто пуснаха неограничените планове. Според мен всички са намалили силата на сигнала, за да може в домашни условия да не се постигат големи скорости. Последната половин година съм имал карти и на трите оператора и всички са еднакви.
Днес докато си плащах сметката в офис на А1 се заговорих със служителя за скоростите на 4G и че при мен се е увеличила от 80 Мбс на 120 а при другите два оператора има наблюдение че скоростта на 4G е паднала.Неговото обяснение беше че е в следствие на разширение на мрежата,и че само при тях 5G е на честота 3,6 GHz докато при другите за да се постигне по висока скорост се смесват двете честоти на които работи 4G -2,6 GHz 2,4GHz и затова пада  скоростта на 4G.

Huawei P30
Цитирай

(2021-09-15, 10:24:30)DoryanY написа:  Днес докато си плащах сметката в офис на А1 се заговорих със служителя за скоростите на 4G и че при мен се е увеличила от 80 Мбс на 120 а при другите два оператора има наблюдение че скоростта на 4G е паднала.Неговото обяснение беше че е в следствие на разширение на мрежата,и че само при тях 5G е на честота 3,6 GHz докато при другите за да се постигне по висока скорост се смесват двете честоти на които работи 4G -2,6 GHz 2,4GHz и затова пада  скоростта на 4G.

Добре са им промили мозъците ама какво да ги правиш.....

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Здравейте,
Какво предлагат в момента Теленор като планове за тяхни клиенти.  Договорът ми изтича след 4 месеца и вчера получих обаждане,че имали "специална" оферта за мен. В приложението им, въпросната оферта е неограничени минути и мегабайта ( ограничена скорост до 50mbps) за 32.99 лв. Като цяло нямам зор и се чудя дали да се разкарвам до техен офис.
Друг въпрос е, дали HBOGO и deezar са за целият срок на договора (24 месеца)?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Обикновенно са за 12 месеца.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

A1 имат "скрита" оферта за 35 лв., ако се плаща онлайн е 33 лв.
Ползвате 5G мрежата с неограничена скорост и трафик, неограничени минути, смс-и и ммс-и в България, 150 мин. към ЕС. 10230 МВ в ЕС. Ползваш 4 дигитални услуги от deezer premium, hbo go, diema xtra, max sport, xplore tv go, вестник Капитал, списание Мениджър ( могат да се сменят услугите на всеки 24 часа). Xplore tv go с diema и max sport и hbo go може да се използват на 5 устройства. Получавате 100 гигабайта в Disk.bg безплатно.
Всичко това е за целия срок на договора от 24 месеца.

1916 
Цитирай

Много добра оферта!
А кой план се води за закупуване на устройство?
Цитирай

Това е най-скъпия им план, таксата на който в момента е намалена от 68 на 62 лева. На който си преценят го предлагат за 35 лв. ( онлайн плащане 33лв.). В договора пише, че след изтичането му таксата става 68 лв. Не е изгодно да се остави безсрочен след изтичането му. Сега погледнах, че минутите към ЕС не са 150, а 200. Устройство вземате с отстъпките за най-високия план. Аз взех Самсунг А52s за дъщеря ми ( за 519 лева), но се оказа, че все още не се поддържа в 5G мрежата им. От А1 казаха, че чакат ъпдейт от Самсунг за да може да работи с 5G мрежата им.

1916 
Цитирай

(2021-10-02, 19:09:29)milss написа:  Това е най-скъпия им план, таксата на който в момента е намалена от 68 на 62 лева.
На който си преценят го предлагат за 35 лв. ( онлайн плащане 33лв.).

Бре! Това е супер оферта, защото при купуване на устройство се ползва най-голямата възможно отстъпка
Обаче след приключване на периода на договора трябва да се мигрира към друг оператор :-)
Цитирай

Може нов договор към същия оператор, но зависи какво ще предложи. Или както казваш миграция към друг оператор.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)