Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

мнение за андроид телевизор
#51

(2016-02-13, 22:13:35)sapiora написа:  Аз не виждам как така няма да е актуален (дори и с Full HD) следващите пет години в България. Да не бягам от темата, мога да ти похваля на Philips моделите с Android. След обстойно търсене и пробване на няколко марки (които няма да споменавам за да не предизвиквам спам) в диапазона до 4600лв. се спряхме на Philips. Горещо ти препоръчвам да разгледаш набора им от ТВ.

Philips не са име в TV индустрията от години. Не знам какво толкова те е впечатлило в тях, при условие че са супер бъгави и чупливи/ дефектиращи. Калпави процесори, лошо написан софтуер и постоянни забивания, а недомислицата "Ambilight" не е за коментар въобще. Освен да ти "пърже" матрицата, процесор и т.н. от където се подразбира че им скъсява жизнения цикъл, "ползата" и се свежда до тук.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
Аксесоари
#52

Мой колега имаше Филипс смарт тв 42 инча. Първо му заби на логото и до там. После 3 пъти на ремонт за това за по месец. На 3тия път му дадоха нов такъв. След 2 месеца му изгоря подсветката. Пак същите разправии. Този път се намеси КЗП и човека си взе парите и си купи самсунг. Малко по скъп бил но от тогава не съм чул да има нещо.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#53

Една моя колежка преди месец си взе смарт Филипс. На втория ден взе да прави мизерии. Wi-fi се прецака, матрицата и тя даваше някакви дефекти. Добре че и го замениха със Самсунг.
Цитирай
#54

И аз съм на етап "нов телевизор" и съм се спрял на два модела, но не мога да реша кой от двата да е..... Към момента съм се спрял на LG-to, но ако някой има нещо против марката и модела, ще се радвам да изложи аргументите си. Изгледах и изчетох доста материали и за двата модела и като че ли ще е LG, но... Може и да е Самсунг.... Smile
Мнения, коментари, препоръки?

       
Цитирай
#55

OLED и LED само като погледнем и следва LG трябва да има по добро черно, по добър контраст, по добри ъгли на виждане, по добри цветове и т.н. ... Самсунга обаче ще е по ярък, по бърза картина и рефреш, по голям динамичен обхват и т.н. Precision Black и про подсветката в самсунга би трябвало да компенсира черното, по спецификации е с доста системки които трябва да компенсират LED матрицата, с подброто аудио на хартия е ... т.е. почти еднакви трябва да са. Уви не съм ги виждал на живо, но заради по бързата матрица и активното 3Д бих заложил на Самсунг-а ... това по спецификации.
Иначе виждаш на живо по възможност с един и същ източник един до друг и преценяш на място.
Цитирай
#56

Много сте черногледи колеги. В мнението си по-горе казах, че не искам да споменавам марки и модели за да няма подразнени хора, а вие ще се избието кой каква негативна история да разкаже. Аз също имам приятели и колеги, които имат проблеми с марки телевизори, но не е идеята тук да изтъкваме 1-2 недостатъка, а да дадем насока на колегата или колегите, които са решили да си купуват ТВ, какви марки и модели да гледат, а от там насетне да преценят на място какво да си купят. И за последно ще ви кажа, че имам приятел със сервиз (в София), който ремонтира основно Samsung (аз имам Samsung и съм доволен) и LG, имам комшия, който купи 2 скъпи модела Panasonic за него и баща си, които точно след 5 години му дадоха абсолютно един и същ дефект, но беше минала гаранцията ... имам и други примери, но както казах - не им е тук мястото. Нека от всички наши модели, които сме намерили за добри - да ги предложим, а купувача да прецени какво да си купи.
Цитирай
#57

Еми задължително 4К и >/=50инча

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#58

@sapiora, вече не може да се очаква домашната техниката да работи много след петата година, за съжаление. Така ги произвеждат, не е като "едно време". Big Grin

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#59

Така е..... още имам а видео Sharp от 1996та дето си работи без грешка.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#60

Хах jvc телевизор и видео които още работят без ядове от 1983 ...
Та в света на едноднеяките сме вече ...
Попадна ми 32 инча jvc 250v ... за под 300лв ... доволно работи.
Цитирай
#61

Но погледни и от другата страна. Сега технологиите се развиват ден след ден. Съгласи се че супер модерен примерно телефон сега...след 5 години ще е ебаси пръчката. Така е с всичката техника. Всичко е бизнес. Имаш пари....в крак си с модата. Нямаш... лапаш чурката. И така с телевизорите. Разликата е че днешните изпушват а старите хващат прах на тавана. Big Grin

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#62

Специално при телевизорите не е толкова динамичен пазара. Примерно моето Сони е на над 6 години вече, работи безупречно и има страхотна картина. Но и за 40 инча дадох тогава 2000 лева. Домашно 3D не ме интересува. Нито да е смарт. Имам HD player и по-скоро бих инвестирал в нов такъв. Единствено бих сменил телевизора, защото е малък. Ако тогава имах пари за нещо поне 50“ скоро нямаше да мисля за телевизор.
Цитирай
#63

Аз пък имам филипс на 5 години и досега е няма проблем. Амбилайт-а си ме кефи мен, като го изключа всичко става мега скучно хахаха.
Цитирай
#64

Преди 5 години телевизорите все още се произвеждаха от Philips. През 2012 подразделението е продадено на китайската TP Vision (част от TPV Technology), която ги произвежда и до днес под логото на Philips.

Това е сайта на производителя:
http://www.tpvision.com/
http://www.tpv-tech.com/html/index.php

пп. В момента Philips произвеждат само медицинско оборудване и системи за осветление. Всичко останало няма нищо общо с тях освен логото. Жалко, а бяха една от най-иновативните компании в миналото.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#65

Колеги да раздвижа малко темата,ще се купува тв нещо до 50 инча най много,четене,гледане 1 седмица и ми гръмна главата,то не бяха марки то чудо,спрял съм се на този http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANAS...ED/p/15472 ако има някой колега който притежава този модел да сподели мнение,ако има и други оферти ще разгледам.Ще се ползва най вече с андроид тв бокс Tronsmart MXIII PLUS супер машинка.....На отзовалите се благодаря.

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай
#66

А защо не си вземеш направо с Android, някое Sony примерно

Sent from my A536 using Tapatalk
Цитирай
#67

За тия пари бих взел ЛГ без 3Д.
Според мен Филипс не са сила при телевизорите.
Съветвам те да се ограничиш до: Самсунг, Сони и ЛГ.
Всичко останало би било компромис, а парите не са малко.
Smile

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
#68

Аз заложих на ЛГ 4к смарт и съм предоволен. 3д-то за мен е напълно излишно.
Бих препоръчал ЛГ с последната матрица, втората версия на софтуера.
@Netko би могъл да каже малко повече за ЛГ-тата, той ме ориентира, когато купувах моя.
Аз също не бих заложил на филипс.

Choosing...
Цитирай
#69

Висок клас Филипс може. PUS серията е добра, все пак Филипс произвеждат матриците на Сони. ;-) Иначе според мен - правилен избор - казвам го като собственик на Панасоник (AS650).


Цитирай
#70

PANASONIC много се подценяват в България, нямам представа защо... За сметка на това масовките на LG, пък се издигат в култ. Според мен добре си се насочил, казвам го като доволен притежател на същия модел, като на колегата писал над мен. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#71

Погледни някое Sony W75.
Казвам го притежател на Samsung H6400 и Panasonic AS650.
Цитирай
#72

(2016-05-19, 23:23:27)Bate_Boyko написа:  А защо не си вземеш направо с Android, някое Sony примерно

Sent from my A536 using Tapatalk

Колега за какво ми е с андроид имам си тв бокс който ми върши страхотна работа.Задължително тв-то трябва да е с 3Д и 4К. Visslar Дайте линкче към някое тв

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай
#73

Щом 3D и 4K са задължителни, първоначалният ти избор е добър.
Цитирай
#74

Днес ходих до технополис да видя панасоника,ужасно съм разочарован,картината е ужасна и то на 4К,тоест черното по точно,то нямаше черно де само сивееше  Sad а пък и флашката която носех не я разпозна въобще,очилата ми каза тоя в магазина стрували отделно 150 лева ,с една дума друга марка ще е,гледах този http://www.technomarket.bg/televizor/lg-...7-09142366  какво ви е мнението? Rolleyes

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай
#75

Не знам защо никой не ти препоръчва Sharp - лично аз съм много доволен.

Sent from my XT1580

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)