Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)

Здравейте! Днес се регистрирах в сайта и имам един въпрос. Не знам какво натиснах, докато говоря по телефона, но в горния десен ъгъл ми се появи едно кръгче с наклонена черта вътре. Явно забранява нещо, но не знам какво и не мога и да го махна (не знам от къде). Някой ако знае да помогне Smile
Цитирай
Аксесоари

ако си с лолипоп това е че си на безшумен режим

а ето тук има пълно ръководство за тела изтегли си  го и чети

http://support.sonymobile.com/bg/xperiaz2/userguide/ най-долу пдф фаила

Ericsson T18-->Siemens C62-->Sony Ericsson K300-->Sony Ericsson W550-->Sony Ericsson W850-->Sony Ericsson W980-->Nokia E51-->Motorola Milestone - - >Motorola Razer 910-->Sony Xperia Z2 - - >Sony Xperia XZ -->LG V10 -->  LG  G6  --> LG V30+ --> Sony Xperia  1 II --> Samsung 22 Ultra - - > Sony Xperia 1 IV
Цитирай

Bu така става, като постоянно е на вибрация... Въобще не обърнах внимание... Ужас... Мерси много Blush
Цитирай

имам проблем с навигацията като влизам от карти/не мога да я стартирам,просто не мога да задам адрес/...има и иконка на гармин,което като приложение изтеглих и пак нещо не стана да се използва...при диагностиката не сработи и ми изписва,че има проблем...деинсталирах приложението на гармин и сега иконката я няма...ако върна заводски настройки ще има ли проблем и дали ще иска пак да актуализирам до 5.0.2 както е в момента ?...или да търся друг начин за да имам навигация,която да ми върши работа ?
Цитирай

Има цял раздел с навигации, които не изискват регистрация за да работят.
Връщането на фабрични настройки, няма да те върне към предходна версия на Андроид, а ще занули настройките на текущата версия.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ясно...ок
Цитирай

Проблема с капачето остана, защото от сервиза казаха, че това е вследствие от износване и не може да се отремонтира... и сега съм с непрекъснато падащо капаче и вече телефона не е водоустоичив... не знам как ще го ползвам занапред... може би някакъв протектор за гърба, който да затваря капачето... егати каръшката работа...на практика съм го ползвал месец и половина като съм го отварял само по веднъж на ден за зареждане... пълна тъпотия!
Цитирай

Предполагам, след като не са направили нищо в серви за  капачетата, можеш да си ги поръчаш и смениш сам, по метода от линка:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ето ги и самите тапи.
http://www.citytel.bg/plugs-for-sony-xperia-z2

В Ebay също ги има.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Да, аз бих добавил само, колегата да си вземе и една http://www.citytel.bg/docking-station-sony-xperia-z2
И проблемът с отварянето всеки ден на капачето отпада.
http://www.technomarket.bg/products/0914...dk36-black
Даже тук е с 10 лв по-евтина. ;-) 
Цитирай

Ползвам този телефон от 1 година вече и през цялото време съм го зареждал само през USB порта.Нито докстанция съм ползвал ,нито магнитен кабел(имах 2 китайски но не ми се чакаше по 6 часа за да се зареди телефона).За сега проблеми с капачето нямам.Затваря се плътно,но от време на време го почиствам от полепнала прах защото докато телефона се зарежда,по капачето полепва и се наслоява прах.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Благодаря за точните и изчерпателни отговори...поръчах си капачето и док станция... скъпо излиза,но пък е много добро решение
Цитирай

здравейте колеги искам малко помощ вчера получих 5.0.2 версия на софтуера и днес ми се наложи да върна настройките на тел и след като ги върнах нзм от къде мога да си включа за позвъняване доближаване до ухото да дигне или като го разтърся да затворя като до преди да си върна настройките на тел го имах а сега го нямам надявам се да ме разбрах те благодаря ви много
Цитирай

Настройки>персонализиране>движение.
Цитирай

мерси колега жив и здрав


Наличен е бутон "Оцени" под всяко мнение, на който смисъла е точно това, да се даде положителна оценка  при полезен съвет или публикация като цяло, а не публикуване на поредно мнение с благодарност.
Цитирай

Преди десет дни и на мен ми се появи жълто петно на дисплея горе в дясно. Купуван от Виваком. Оставих го гаранционно в магазина. Днес ми го върнаха със сменен дисплей. Доста добра работа на сервиза, изобщо не си личи да е отварян телефона.
Пиша това, защото във форума прочетох няколко мнения, че политика на Сони било да се подменят телефоните с нови, а не да се отварят. И аз чак се изненадах като не ми дадоха чисто нов телефон. Не че има някакъв друг проблем - направих си тест на дисплея - няма изгорели пиксели, pressure test - OK, визуално без забележка.
Та мисълта ми е да предпазя от подобна изненада някой друг съфорумец със същия проблем. Smile

Samsung Galaxy S III  >  Sony Xperia Z2 >  Sony Xperia Z5 > Sony Xperia X Performance
Цитирай

Да, вече не ги заменят защото сервизите са се снабдили с техника за отваряне на Xperia Z серията.
Цитирай

Здравейте, най нивата версия на "Музика " или до сегашното приложение Уалкмен ми вади грешка в тестовете, също се усеща и лаг при смяна на песните,  но когато го дейнсталирам и смъкна до по стара версия всичко се оправя и веднага щим ъпна същата рабора. 

Но това не е всичко в тестовете вади още един проблем,  прилагам снимка, някой някаква идея? 


Прикачени файлове Миниатюри
       

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

Здравейте, от около две седмици имам следния проблем. Постоянно ми стои тикчето за локализиране до часовника (все едно постоянно ми търси локализацията) и в повечето случаи не се маха докато не изключа местоположението. Мисля си че не успява да ме локализира, но това според вас софтуерно ли е или хардуерно ? Също ми пада и много бързо батерията, но това ще се окаже, че е от локализирането ако съм прав... Случвало ли се е на някой и как да го оправя ?

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

Имаш някое приложение, което работи с локацията и поради това, когато си включил опцията за локализиране това приложение я използва.
Да, най-вероятно за това ти пада бързо батерията.
Цитирай

Преинсталиране на андроид-а ли е решението ? Не съм почнал да ползвам повече приложения и преди не ми е седяло постоянно че търси къде съм...

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

Ами, може и да избегнеш преинсталирането, като започнеш едно по едно да махаш приложения.
По принцип не е задължително да ползваш някое ново приложение, може някой от ъпдейтите на старите ти приложения да е сбозило нещата.
Може да започнеш с разни фейсбуци, месинджъри и т.н.

Също влез в Settings/Locations и виж там кои приложения последно са искали достъп до локациите. Пробвай и с тяхното премахване.
Цитирай

Благодаря, направих както каза, изтрих първо CM LOcker, не се махна, след това изтрих Instagram... не се махна, след това изтрих само Ъпдейта на LifeLog и се махна иконката за локализкиране. Понеже приложението неможе да се изтрие на цяло... а и като цяло го ползвам.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

имам следното питане - как да премахна заключването на телефона със схема...някой да помогне със съвет за стъпките,които трябва да предприема,че опитвах разни варианти,но нищо не стана
Цитирай

Ако проблема е, че не може да промениш начина на заключване,  то ето точните стъпки:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1128661
Също и:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1126910

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)